sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Zánět močových cest
Goto page 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Fri 19.1.2007 13:16    Post subject: Zánět močových cest Reply with quote

Tak už to mám zase Sad A to se fakt oblíkám, nosím dlouhé věci a bez košilky bych nevylezla.

Trpíte na to taky někdo? Já se bojím, že už to mám snad chronické. Navíc jsem to asi dost přechodila (břicho mě střídavě pobolívalo už od Vánoc, kdy jsem možná mohla prochladnout v sukni a legínách - jinak fakt nevím, kde jsem k tomu přišla).

Nevíte o nějaké prevenci? Brusinky se mohou brát třeba celou zimu?
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
mariposa
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 8306
Location: u něho...

PostPosted: Fri 19.1.2007 13:21    Post subject: Reply with quote

Koogi: Já na to taky docela trpím a tak vím jak je to nepříjemné Crying or Very sad O prevenci nevím nic, ani košilky nepomáhají protože pokud sem to pochopila dobře tak to je taky infekce? Můžeš to mít třeba i z kalhotek, špatně ses utřela nebo něco..Je to na nic. Já když cítím že něco není v pořádku tak pořád piju, dělám si čaje a ještě horké je do sebe valím a často mi to takhle samotné odejde. Ale to musíš chytit v začátcích
_________________
věřím
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Fri 19.1.2007 13:25    Post subject: Reply with quote

Mě to začalo právě pobolívat o Vánocích, já už to taky poznám...tak jsem pila čaje, jenže jsem to prostě přechodila (oni ty čaje to rozeženou, ale často to za pár dní bolí znovu) a měla jsem to asi po celou tu dobu až doteď. Nejvíc to bolí ráno, když je ten moč. měchýř plný Rolling Eyes Já to nemívám nikdy nijak silný, třeba krev jsem nikdy nečurala, akorát je to takový nepříjemný a břicho mě bolí teda vždycky ukrutně. Teta mi dneska přinese nějaké léky, tak doufám, že výsledek z laborky nebyl tak hrozný (ještě nevím, jen mi volala, že to v pořádku není) a nebudu mít rovnou antibiotika (protože kterékoliv jsem kdy měla, tak mi z nich bylo zle nebo jsem se osypala) Rolling Eyes
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
mariposa
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 8306
Location: u něho...

PostPosted: Fri 19.1.2007 13:35    Post subject: Reply with quote

Já sem taky neměla nikdy žádnou krev, ale jednou sem měla blbého doktora který říkal počkáme počkáme a nakonec z toho byl zánět ledvin Rolling Eyes tebe z toho bolí břicho? Mě to spíš štípe a pálí jako kdyby v té trubici, není to bolest. No rozhodně to je hodně nepříjemné! Snad ti ty léky sednou, hlavně aby ti bylo co nejdřív líp (já když mám zánět tak sem na všechny nervozni a musim na to pořád myslet)
_________________
věřím
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Fri 19.1.2007 13:41    Post subject: Reply with quote

No já jsem byla nervní posledních tak deset dní opravdu hodně, protože jsem se bála, že by to mohlo být něco jiného (když mě tolik bolí podbřišek, ale to mě kdykoliv jsem to měla bolel vždy). Takže když mi to teta dnes potvrdila, tak jsem si svým způsobem oddychla. To s tou močovou trubicí mám taky, u mě je to taková špatně popsatelná bolest, taková jakoby řezavá, ale tupá. Podbřišek mě u toho bolí vždy tak, jako když mě kdysi bolívávalo břicho při menses.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mija
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 17 Jan 2007
Posts: 696

PostPosted: Fri 19.1.2007 14:20    Post subject: Reply with quote

Koogi Arrow brusinky můžeš brát preventivně. Klidně celou zimu. Na zánět močového měchýře nemusíš brát ATB, mnohdy se předepisují a bohatě stačí chemoterapeutika. Pokud máš zánět močového měchýře potvrzený i z moči, tak se léčbě nevyhneš. Jde o to, jaké máš ve výsledcích hodnoty. Je zánět a zánět...
Kdybys měla velký zánět, tak to od Vánoc až do teď bez léčby tak dlouho nevydržíš... Bolest při močení, nutkání na záchod - třeba 10 za hodinu, krev v moči, bolesti břicha...
Byla jsi u MUDr.? Nebo jak se léčíš?


Last edited by Mija on Fri 19.1.2007 14:27; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Fri 19.1.2007 14:25    Post subject: Reply with quote

Mija wrote:
Koogi Arrow brusinky můžeš brát preventivně. Klidně celou zimu. Na zánět močového měchýře nemusíš brát ATB, mnohdy se předepisují a bohatě stačí chemoterapeutika. Pokud máš zánět močového měchýře potvrzený i z moči, tak se léčbě nevyhneš.
Byla jsi u MUDr.? Nebo jak se léčíš?


Já vím, zatím jsem na to vždy měla Furantoin (chemoterapikum), protože moje doktorka ví, jak mi ATB nedělají dobře.
Nebyla jsem tam osobně, jen jsem poslala moč po mamce a ta jí dala tetě, která dělá sestřičku u mé obvodní Wink Odpoledne mi mamka přinese léky. Jaký typ to bude rozhodne závažnost toho nálezu.
Ty brusinky si koupím a budu je brát vždycky v zimě, třeba to příště pomůže.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mija
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 17 Jan 2007
Posts: 696

PostPosted: Fri 19.1.2007 14:29    Post subject: Reply with quote

Ještě jsem něco dopisovala do mého předchozího příspěvku, ale už jsem to nestihla odeslat Smile

Hodně důležitý je taky pitný režim... I když zrovna zánět nemáš.
Já to znám, zánět moč. měchýře je fakt nepříjemný... A hlavně, když ho máš už jednou, má sklon se vracet Confused

Pokud budeš brát chemoterapeutika nebo ATB - hned pak nasaď ty brusinky a lactobacily. Já se zatím držím ťuk ťuk - jsem na brusinkách Smile


Last edited by Mija on Fri 19.1.2007 14:35; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Fri 19.1.2007 14:32    Post subject: Reply with quote

Ja tim taky hrozne moc trpim. Sice ted je to uz nejakou dobu ok, ale stejne citim, ze to neni uplne v pohode a ze to kazdou chvili prijde. Taky se to snazim vzdycky chytit v zarodku, hodne piju a mnohdy to hned ustoupi.
Brusinky jsou urcite fajn. Taky jsem si na to kdysi koupila jakysi bylinkovy caj /nevim, co presne/ - byl urcen na prevenci. Kdyz uz me to chytne, beru rowatinex /bud tablety nebo kapky/ - docela dobre leky, posledne to zabralo temer okamzite. Druhy den to bylo pryc.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Fri 19.1.2007 14:38    Post subject: Reply with quote

Děkuju za typy, ty kapky zní fajn. Já piju docela hodně i běžně, snažím se. Vím, že se to vrací. Měla jsem to poprvé před čtyřmi lety a od té doby to mám každou zimu Confused
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Fri 19.1.2007 14:41    Post subject: Reply with quote

A uz jsi byla na urologii? Me uz tam posledne chtel doktor poslat, ale nejak jsem se z toho vykroutila Embarassed Cevkovani me fakt nelaka.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Mija
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 17 Jan 2007
Posts: 696

PostPosted: Fri 19.1.2007 14:44    Post subject: Reply with quote

Ten Rowatinex je dobrý, pokud se zánět chytne v začátku, taky jsem ho brávala - kapky.

A zkus se spíš zaměřit na tu prevci. Ještě mi kdosi doporučoval brát česnek - měla jsem i česnekové kapky, nevýhodou je ten zápach, ale vyhla jsem se tím chemoterapeutikům, takže to zato stálo.
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Fri 19.1.2007 14:59    Post subject: Reply with quote

Rose, ne nebyla. První rok jsem to měla opakovaně za sebou ty záněty. Předloni jednou a loni taky jednou. Letos poprvé. Nikdy to ale nemám nějak velké, ATB jsem na to ještě nikdy nebrala.

O česneku jsem už taky slyšela, snad by i šly ty kapsle. Ale brusinky jsou lákavější představa. Ten česnek možná když už se začínám "cítit" podezřele.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Fri 19.1.2007 15:39    Post subject: Reply with quote

rowatinex muzu jedine doporucit Very Happy ja na to taky docela trpim a jakmile citim,ze to zacina,tak si to dam a vetsinou je to do druhyho dne pry....jediny problem je,ze je to tak hnusny,ze se mi z toho chce zvracet... Confused ale radsi to pretrpim,nez abych pak trpela jeste vic kvuli bolesti....
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Fri 19.1.2007 19:23    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Wed 4.6.2008 17:56; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Next
Page 1 of 42

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms