sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Zánět močových cest
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 40, 41, 42  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Fri 19.1.2007 21:42    Post subject: Reply with quote

Tak mám ATB - Biseptol. Jsem nadšená Rolling Eyes Nesmím na to nic kyselého (ale to se nesmí obecně na zánět moč. cest), ale snad ani jogurt - mamča říkala, ať ho radši nejím. A zakázala mi i jablko..no fakt super. Iniciativně jsem si přečetla vedlejší účinky, tak jsem na to zvědavá. Pokud mi nic nebude, tak to budou první ATB (brala jsem za život jen čtyři druhy), po kterých mi nic nebude. Ale moc tomu nevěřím Sad

Loth, ten pocit s tím, že to mám neustále jsem měla od Vánoc a byl oprávněný jak se ukázalo. Vždycky jsem to na pár dní zachránila čajem, ale ráno jsem to vždycky stejně cítila. Ráno to člověk pozná nejlíp podle mě.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Fri 19.1.2007 21:44    Post subject: Reply with quote

Já měla taky Biseptol a nemůžu si stěžovat, bolest přešla během prvního dne.. Ale zase já ATB snáším dobře. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17709
Location: VePř

PostPosted: Fri 19.1.2007 21:49    Post subject: Reply with quote

Biseptol neni atb, ale chemoterapeutikum.
nicmene doufam, ze ti zabere, mne byl vzdycky uplne na nic (at jsem ho mela na cokoli Rolling Eyes).

tady jsem to jeste necpala, pripadne si zkus koupit uroval; mne vzdycky pomaha. mrzi, ze s tim mas takove starosti Confused
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Fri 19.1.2007 22:04    Post subject: Reply with quote

Mery, jo teď to sem jdu napsat Smile myslela jsem, že to jsou ATB, ale teď vidím na začátku příbalového letáku kurzívou maličkým písmem že to je chemoterapeutikum. Tak jsem ráda. A děkuju...

Když jste to teda už brali (Mery, děsíš mě, že ti nezabral...já už mám v sobě dva - mám brát 2 prášky po 12 hodinách - a břicho mě bolí stejně), jedli jste to během jídla nebo těsně po jak tam píšou? Když to sním ráno na lačno a pak třeba hodinu nebudu jíst má to vliv na účinek? Nebo mi maximálně bude zle? A ovoce jste jedli? Já vím, že se ptám jak blb, ale když já prášky beru jednou za sto let a pak to hrozně řeším.

Edit: jo a Mery prosím tě, může se ten uroval brát i souběžně s těmi chemoterap.?
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Fri 19.1.2007 22:11    Post subject: Reply with quote

Já brala 1 po 12h a jedla jsem to, jak to přišlo. Jednou před jídlem, jednou po. Ale asi to nějaký vliv mít bude, já většinou beru prášky, jak to píšou v letáku.
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17709
Location: VePř

PostPosted: Fri 19.1.2007 22:15    Post subject: Reply with quote

Jenze me biseptol nezabral vubec na nic; vseobecne se o nem rika, ze na mocak je dobry, tak nezoufej Wink na ulevu od tehle bolesti mi pomohl algifen neo, akorat je jenom na predpis a je to silene svinstvo Confused
nevim, jestli to brani bude mit nejaky ucinek, ale zle ti byt muze (ja mela silene krece po sumamedu nalacno, uz nikdy vic Rolling Eyes), takze bych to radsi brala tak, jak to tam pisou.
ovoce sjem nejedla, pro jistotu zadne. stejne jako kysele okurky (na ktere jsem v tu dobu mela ale sakra chut Laughing)
ten uroval se podle me brat muze; je to v podstate koncentrovany urocaj do kapicek, takze nejake bylinky. i kdyz mudr od lenore o tom mluvi jako o placebu a necem naprosto zbytecnem Laughing mne to pomaha, no. Razz
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Fri 19.1.2007 22:16    Post subject: Reply with quote

bobik Arrow uroval + biseptol neva
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Fri 19.1.2007 22:21    Post subject: Reply with quote

Mery, ten algifen neo máme doma, ale já radši tu bolest vydržím než do sebe něco cpát. Jsem na tohle hrozná. Už takhle s hromadou řečí a hrůzou jím ty prášky Confused

Ten uroval si teda musim v pondělí koupit. Nikdy jsem to neměla.

Doufám, že mi po tom chemoter. nic nebude, potěšilo mě, že to nejsou ATB. Fakt mám hrozný předsudky, jenže po po penicilinu se osypu, po dalších zvracím a po dalších mě svědí celý člověk. Tak už jim nevěřím všem.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Fri 19.1.2007 22:38    Post subject: Reply with quote

nevim proc delate takovy rozdily mezi ATB a chemoterapeutikama, kdyz oboje slouzi na boj proti infekci, na chemoterapeutikum muzes mit alergii uplne stejne jako na kterykoliv ATB
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Fri 19.1.2007 23:03    Post subject: Reply with quote

ephedelis, to dělám já.. a jak jsem řekla je to můj blok kvůli tomu, že na chemoter. který jsem kdy brala (pouze furantoin) jsem nikdy žádnou reakci neměla, kdežto na ATB jo (už od svých čtyř let, kdy jsem měla zápal plic a dva dny prozvracela kvůli ATB...od tý doby mi žádné nesedli...ale nebrala jsem jich zase tolik, naštěstí nemocná bývám málokdy).
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Fri 19.1.2007 23:10    Post subject: Reply with quote

koogi Arrow jo nekdo je holt na to nachylnej ze to nesnasi Sad , koukam ty si teda taky se vsim "uzivas" Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Fri 19.1.2007 23:24    Post subject: Reply with quote

ephelides wrote:
koogi Arrow jo nekdo je holt na to nachylnej ze to nesnasi Sad , koukam ty si teda taky se vsim "uzivas" Sad


Njn Sad naštěstí jsem fakt málo nemocná a za život jsem je opravdu měla jen 4x. Ale vždycky si říkám, že až mi něco opravdu bude, tak nevím, čím mě budou léčit. Předloni jsem měla angínu, dostala jsem ATB a do druhého dne jsem měla vyrážku na nohou, navíc to hrozně svědilo. Dostala jsem nový, po kterých jsem dva dny prozvracela a pak jsem to vzdala a vysadila je. No prostě hrůza se mnou. A nejhorší reakce mám na penicilin, to je prostě pro mý tělo jed nebo co.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sat 20.1.2007 0:10    Post subject: Reply with quote

[quote="Koogi"] A ovoce jste jedli? [quote]
Koogi jde hlavne o vitamin C, ten se na to nesmi, protoze by se ti mohly delat krystaly v ledvinach z toho. Pokud si dobre pamatuju...
takze hlavne ne citrony, pomerance a tak. Nevim, jak to bude treba u bananu Embarassed Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Sat 20.1.2007 17:11    Post subject: Reply with quote

Lucrez, jj to se nemá nikdy na zánět moč. cest (kyselé věci, hlavně džusy třeba). S těma krystalama nevím, jsou to prášky i na spoustu jiných nemocí (zánět mozkový blan, zápal plic) a to se taky nesmí nic kyselýho. Spíš si myslím, že bych se osypala + ty krystaly, ale ty by se mi mohly udělat i s jinými prášky, protože na močák se nemá nikdy nic kyselého.

Zatím na sobě vedlejší účinky nepozoruju, není mi zle ani mě nic nesvědí a první dávku jsem si vzala před skoro 24 hodinama. Tak snad to bude dobrý. A naštěstí už zabraly.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 20.1.2007 17:22    Post subject: Reply with quote

koogi Arrow myslim si ze po 24h ses v poho, to uz by se ti projevilo, leda jeste podzni alergie ta bejva tak po tydnu...ale to uz pak prestanes brat Smile....

vitamin C atd Arrow ja myslim ze vseho s mirou, jeden pomeranc za den urcite zadny krystaly neudela
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 40, 41, 42  Next
Page 2 of 42

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms