sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Světová kuchyně
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9764

PostPosted: Thu 3.10.2013 21:57    Post subject: Reply with quote

La.fille wrote:
che wrote:
Číňani taky umí jakési velmi dobré masem plněné taštičky. Vypadá to že se jmenují "jiaozi". Bohužel netuším kde je mají.


třeba tady
http://www.kungfucentrum.eu/cinskakuchyne/index.html

Ó! Děkuji! Praise Vyzkouším.
Back to top
View user's profile Send private message  
Danny
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7052

PostPosted: Mon 7.10.2013 5:55    Post subject: Reply with quote

gigli wrote:
nic, no. příště se rozvášnim třeba o srí lance.


jooo! Dogeyes
_________________
Tak mě aspoň hlaď nebo vem si lať
a řádně mě zmlať, tak ať.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14083

PostPosted: Mon 7.10.2013 14:32    Post subject: Reply with quote

dannny, ale to ty taky musíš něco napsat. jídelních zážitků máš určitě víc. já tam žila hlavně na rice & curry a nudlích. ale teda zrovna ty nudle se zeleninou a případně krevetama byly moje hodně oblíbený. s masem už tak ne. to jim tam moc nešlo. jak to tam moc nevaří, tak je občas nebezpečný si ho tam dát. jsme tam jednou měli smaženou rejži a vyndavali z toho fakt divný části kuřete. jak nějaký pařáty či co.
no, ještě se rozepíšu.
Back to top
View user's profile Send private message  
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Mon 14.10.2013 18:53    Post subject: Reply with quote

Z anglicke kuchyne mam strasne rada Shepherd's pie.

Ted o vikendu jsem ochutnala francouzskou cibulacku a ta mi neprisla nijak jina nez ta ceska.

Co jsem si zamilovala je balijske jidlo...nasi goreng (smazena ryze) a mie goreng (smazene nudle). To bych mohla jist porad.

Gigli mi pripomnela kureci paratky, ktere jsme videli v obrazkovem jidelnim listku na Jave. Ty me teda vubec nelakaly. Laughing
_________________
* G O O D * V I B E S * O N L Y *
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14083

PostPosted: Tue 15.10.2013 12:31    Post subject: Reply with quote

francouzská cibulačka mi zrovna přišla výborná a u nás jsem takovou nikdy neměla. taková hrozně hustá, že se to ani nedalo sníst všechno. cibulačku zrovna budu dělat večer, ale popravdě vůbec nemám představu jak udělat přesně tuhle.
jinak z francouzský kuchyně ještě myslim na výborný úplně tenoučký palačinky. ještě bylo vtipný, že v tý miniaturní creperii obsluhovala zrovna češka.

jinak mě ještě napadlo ohledně těch asijských zemí, měli jste taky takový "problémy" s objednávkou v restauraci? i když předpokládám, že ne. ve chvíli, kdy jsme šli na srí lance do restaurace ve dvou tak to šlo, ale jak nás tam bylo osm, tak nám nikdy nepřinesli to, co jsme si objednali. buď na něco zapomněli, něco přinesli úplně jinýho a za chvíli si pro to zase přišli, že to patřilo jinýmu stolu, což už byl trochu problém, když to někdo ze zoufalého hladu začal už konzumovat... pak už jsme při objednávce začali tipovat, kolik toho zase poserou a kdo se nedočká toho, co si objednal.
Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26446

PostPosted: Tue 15.10.2013 12:37    Post subject: Reply with quote

cloo wrote:
mie goreng
Love

Já jsem v Indonesii neměla snad nic, co by mi nějak výrazně nechutnalo. A problémy s objednáváním taky nebyly, i když nás bylo u stolu třeba deset.

V Singapuru jsem si dala jakýsi Yam cake, který na malém obrázku vypadal docela slibně, ale vůbec se to nedalo. Bylo to jak nějaké rybí filé s jarovou vodou.

_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Tue 15.10.2013 19:12    Post subject: Reply with quote

gigli wrote:
francouzská cibulačka mi zrovna přišla výborná a u nás jsem takovou nikdy neměla. taková hrozně hustá, že se to ani nedalo sníst všechno. cibulačku zrovna budu dělat večer, ale popravdě vůbec nemám představu jak udělat přesně tuhle.


Gigli, aha, tak ta moje polevka byla "ridka vodova" s hromadou cibule a nahore plaval opeceny toustovy chleb se syrem. Takze asi neni cibulacka jako cibulacka, stejne jako u nas.
_________________
* G O O D * V I B E S * O N L Y *
Back to top
View user's profile Send private message  
Bruillard
....


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1996

PostPosted: Tue 22.10.2013 19:14    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Tue 22.10.2013 19:39    Post subject: Reply with quote

Bru, jeste jeste Love

mas zajimave zazitky.
Back to top
View user's profile Send private message  
Danny
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7052

PostPosted: Tue 22.10.2013 20:47    Post subject: Reply with quote

Bruillard wrote:
Jo a super je taky šťáva z cukrové třtiny, kterou ve Vietnamu odšťavňují v každém zaflusaném koutku na takových špinavých lisech.


To zboznuju Love s ledem a limetkou asi to nejlepsi ze vsech stav a dzusu, co jsem v Asii pila.
_________________
Tak mě aspoň hlaď nebo vem si lať
a řádně mě zmlať, tak ať.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Wed 23.10.2013 0:46    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
synapse

kytky 4, meta: 2750


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 2695
Location: země Pána Koblih a jeho tupých voličů

PostPosted: Wed 23.10.2013 18:04    Post subject: Reply with quote

gigli wrote:

jinak teda placičky ze sobí krve jsou opravdu hodně hodně exotický, ale úplně mě to neláká ochutnávat.
a klidně házejte i fotky. třeba soví krev nebo hořící vánoční desert bych viděla ráda.


Tak tady palačinky ze sobí krve: těsto, smažení na pánvi i výsledný produkt na talíří. A není to připálené, to je opravdu barva, kterou to má mít Laughing To je jistá výhoda...když se to připálí, tak se to nepozná Laughing


A když jsem u těch fotek, mám tu ještě finské vánoční menu (naložila jsem si od všeho trochu, abych ochutnala vše), většinu z toho jsem opět vyráběla sama, tak jako ty černé palačinky výše.
Spodní část zprava doleva: nákyp z losích jater, brukvový nákyp, bramborový nákyp (v podstatě bramborová kaše), mrkvový nákyp, pečená šunka, vařená brambora, nahoře směs salátů: bramborový (ale ne jak ten náš český, spíš jak vlašák), italský, lesní, rosolli (=hrášek, mrkev, červená řepa a na to sladká šlehačka Laughing ) a zeleninový s ananasem. K tomu na pití mléko, jako ostatně každý den (ne, žádné střevní potíže z toho nebyly Laughing ). Ještě chyběl syrový losos.
_________________
MIAOW!
Back to top
View user's profile Send private message  
Bruillard
....


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1996

PostPosted: Wed 23.10.2013 19:22    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Bruillard
....


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1996

PostPosted: Wed 23.10.2013 19:23    Post subject: Reply with quote

synapse: a co se dává ještě jiného než sobí krev do těch palačinek? A jak to chutná?
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14083

PostPosted: Wed 23.10.2013 19:47    Post subject: Reply with quote

synapse, tak placičky jsou vyloženě lákavý. Laughing to druhý už vypadá o poznání lépe. to bych i ochutnala.

bru, díky za fotky. a máš osvědčený recepty na ty vietnamský speciality? klidně by ses mohla podělit.

jsem se akorát koukala a ze srí lanky ani moc nemám jídelní fotky.
tak jen tak ještě pár místních věcí, co jsme tam jedli.

rice & curry - to je asi vcelku typická věc, co stejně chutná všude úplně jinak. v restauracích nám to dali normálně naservírované po evropsku, v klasických bistrech to jsou prostě misky s jídlem, ze kterých si každý na talíř nabere, co chce, a až dohoduje, posouvá se to na stůl další partě, takže v podstatě jíte jídlo, který už někdo na stole měl, což by se geike asi úplně nelíbilo. ale zas se platí jen to, co se sní. kromě rýže a kari omáčky s nějakým masem tam je milion různých dalších věcí, zelenina na různé způsoby (ne teda čerstvá, saláty tam zrovna nefrčí), dhál a hlavně teda nejlepší dvě věci smažené placky papadam a sambol (takový dip z kokosu a chili).
další věc, která mi strašně chutnala, bylo kottu bohužel tam to teda dost záleží na přípravě. v jedný restauraci si to dal přítel, já to ochutnala a strašně jsem se těšila, až si to dám taky. bohužel v tý jiný restauraci už to tak dobrý nebylo.
hopper - to byla taky vcelku zajímavá věc, ale zas bych to jíst furt nemusela. pan řidič, který nás vezl na letiště a ochutnali jsme to s ním, nám říkal, že se to jí hlavně k večeři jako lehký jídlo. je to placka z rýžový mouky a kokosovýho mlíka. máčí se to třeba do kari omáčky nebo něčeho. jako zlepšovák se na to ještě dává vejce (volský oko), ale to mi přišlo na jídlo tak nějak nepraktický.

ed. bru, já taky na každý dovolený jim a vymejšlim, co se tam ještě dá jíst. Laughing a popravdě to dělám i na obyčejných výletech. v neděli jsme byly na výletě a většinu času jsme nakonec strávili jídlem. a teď mi kamarádka z usa, co za měsíc přijede na návštěvu, psala, co mi má přívézt, a napadlo mě zase jenom jídlo.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms