sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Řízení aut
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Auta
View previous topic :: View next topic  
Author Message
flambelle
Servant
kytky 4, meta: 2950


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2863
Location: Praha/Red Room

PostPosted: Wed 11.9.2013 20:58    Post subject: Reply with quote

Souhlas, nepřipoutaná bych teda nejela, chci se poutat i v kině (i když s pásem, co není přes rameno, problém moc nemám:)

(ale já jsem v tom asi hysterka, když na feliho div neřvu když vyjíždíme z parkoviště a on chce popojet po zaplacení za závoru nepřipoutanej : )
_________________
All work and no play makes Jack a dull boy.
...before I go I just wanna tell you, you were fantastic...absolutely fantastic ...
...he's slim...and a little bit foxy ...

Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19591

PostPosted: Wed 11.9.2013 21:13    Post subject: Reply with quote

Já bez pásu snad ani neumím řídit - a bez pásu jedu jen když vyjíždím a vrtím se na sedadle Smile

Stejně tak se pásám jako spolujezdec na kterémkoliv sedadle. Nepoutat se mi připadá jako stejná zhovadilé, jako jet na kole a přilbu mít pověšenou na řídítkách. Vždyť pás může zachránit život.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leni.ce
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 11 Jul 2012
Posts: 24279

PostPosted: Wed 11.9.2013 21:15    Post subject: Reply with quote

Já zjistila, že se poutám i když svačím a sedím u toho v autě Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Wed 11.9.2013 22:04    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Janeira
.


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 42006

PostPosted: Wed 11.9.2013 22:22    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
We can be heroes just for one day.
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9767

PostPosted: Wed 11.9.2013 23:28    Post subject: Reply with quote

Já bych o tom taky nepřemýšlel, ale teda hlavně proto že nečekám že mi někdo bude nabízet jízdu po D1 na sedadle bez pásů.
Back to top
View user's profile Send private message  
Effy
young & beautiful


Joined: 16 Jan 2013
Posts: 9635

PostPosted: Thu 12.9.2013 7:30    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Thu 12.9.2013 9:53    Post subject: Reply with quote

Ja som dávnejšie pásy nepoužívala ( Embarassed ), teda v meste nie, ale teraz by som bez nich nevedela ani naštartovať Laughing .

Pre mňa bola naposledy výzva vyjsť so šéfovou audinou z našej podzemnej garáže, keď mu brali auto do servisu. To mi len dal kľúče a dovi dopo. Tak som si sadla do auta a rozmýšľala, ako sa to vôbec štartuje Laughing . Ale našťastie som to celkom zvládla, bol to automat a s tými moc skúsenosti nemám, ale keďže ex mal tiež automat, tak aspoň čo-to som si zapamätala Laughing .

K tomu ma ešte napadla príhoda na tému automat, keď raz ex zaparkoval pred poštou tak, že sme stáli na štvorsmerovkách a blokovali tak asi 3 iné autá, no a vraj keby niektoré z tých áut chcelo odísť, mám to len posunúť dopredu. No.. Laughing Samozrejme došlo k tej situácií, tak som sa zahrala na blondínku, vystúpila z auta, podišla k dotyčnému pánovi a povedala: "Dobrý, vy chcete odísť? (debilná otázka, ale tak čo Laughing ) Tak ja to skúsim posunúť.. ale keby mi to náhodou nešlo, tak sa nehnevajte, nie je to moje auto a neviem presne, ako sa ovláda." Laughing Ten si musel myslieť, že som trúba na n-tú.. ale teraz sa už na tom len smejem Laughing .
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8830

PostPosted: Thu 12.9.2013 14:13    Post subject: Reply with quote

Effy wrote:
Janeira wrote:
ja jsem zrejme prilis lehkovazna, ale byt v situaci Geike (nekam s nekym jet), tak me ani nenapadne premyslet o tom, kde budu sedet a jestli tam jsou nebo nejsou pasy - absolutne vubec ne Embarassed

mám to stejně Embarassed

taky tak. ja se poutam jenom vepredu kvuli cajtum. ale u nas v rodine se nikdy nikdo nepripoutaval..
Back to top
View user's profile Send private message  
čarodějnice
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 15 Apr 2010
Posts: 2412

PostPosted: Thu 12.9.2013 16:28    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Fri 13.9.2013 9:03    Post subject: Reply with quote

Tohle téma jsem našel až teď. Pásy jsou základ a nechápu lidi, kteří se se mnou hádají, že se vzadu prostě poutat nebudou. A ano, vy víte, které jste! Laughing

Pokud jde o řízení a pocit za volantem - ne každý má pochopitelně stejné nadání, ale naučit se to může téměř každý. Hrozně ale záleží na tom, KDO ho učí a teď vůbec nemluvím o autoškole. Autoškola vám dá nějaké absolutní minimum, abyste se nezabili za druhou zatáčkou, ale naučit řídit by vás měl ještě někdo další. Ideální je samozřejmě rodič/partner zkušený řidič, ale také musí mít nervy a správný přístup k "výuce".

Pro mě je tragédie, že v autoškole mnohdy člověku ani neřeknou, jak má správně sedět za volantem. Spousta lidí pak leží ve sklopené sedačce, má natažené ruce a kontrola nad autem je naprossto omezená. Druhý extrém je vystresovaný řidič, který sedí tak vzpřímeně, že se zády ani nedotýká opěradla - a sebemenší pohyb těla se pak pochopitelně přenáší do řízení a způsobuje nejistou jízdu.

Držení volantu je taky kapitola sama pro sebe, takže jednou provždy: správně je poloha "třičtvrtě na tři". Jen tak, máte nad autem nejlepší kontrolu. Správnou polohu si zjistíte tak, že když si sednete, opřete se zády tak, aby se obě lopatky dotýkaly opěradla a natáhnete jednu ruku nad volant, vaše zápěstí by se mělo dotknout nejvrchnější části volantu. Pokud je volant dál, sedíte špatně.

No a když pak chytnete volant ve třičtvrtě na tři, vaše paže by měly být ohnuté zhruba do pravého úhlu.

Tohle je základ.

Zbytek je praxe. Jak už tu někdo psal, chce to jezdit, jezdit a jezdit a za půl roku to bude hned lepší. Deset nebo třicet jízd je nic.

A stejně je to i s cizími auty - normální člověk je pochopitelně zvyklý na svoje auto a tak má po přesednutí do jiného blbej pocit a bojí se - to je ale normální. Časem to ovšem přejde - já bez nadsázky říkám, že je mi jedno, co řídím. Pokud to není extrém (jako auto z roku 1960 a starší, supersport, nebo obrovský nazvedaný off-road), tak za chvíli ani nevím, v čem jedu, nevnímám to. Střídám automaty a manuály a nevím o tom. Ale to je prostě všechno tím, že jsem za posledních 12 let řídil velmi hrubým odhadem šest stovek různých aut. Wink

Takže - jezděte. Pokud se potřebujete rozjezdit, zaplaťte si pár kondiček. Pak si najděte nějakou nerizikovou trasu, kterou dobře znáte a každej den si jí projeďte. Až si budete trochu jistější, zajeďte občas někam jinam. Za tři měsíce to bude lepší.

Samozřejmě rád zodpovím případné otázky, aspoň si tu budu připadat trochu užitečně Wink
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26456

PostPosted: Fri 13.9.2013 9:11    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25303

PostPosted: Fri 13.9.2013 9:23    Post subject: Reply with quote

BadHans wrote:

Držení volantu je taky kapitola sama pro sebe, takže jednou provždy: správně je poloha "třičtvrtě na tři". Jen tak, máte nad autem nejlepší kontrolu. Správnou polohu si zjistíte tak, že když si sednete, opřete se zády tak, aby se obě lopatky dotýkaly opěradla a natáhnete jednu ruku nad volant, vaše zápěstí by se mělo dotknout nejvrchnější části volantu. Pokud je volant dál, sedíte špatně.

No a když pak chytnete volant ve třičtvrtě na tři, vaše paže by měly být ohnuté zhruba do pravého úhlu.


Když já mám krátký nohy, takže musím mít sedadlo blíž, abych dosáhla na pedály, a to mám ty ruce pak asi pokrčený víc, než je zdrávo Laughing

A když už jsme u toho, tak jak to je se sešlapováním pedálů? Jak je správný na ně dosáhnout? Myslím, jestli stačí špička boty, nebo tak zhruba půlka chodidla? Asi je to blbej dotaz a možná to nemá ani žádnej vliv, ale docela by mě to zajímalo..
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9767

PostPosted: Fri 13.9.2013 9:27    Post subject: Reply with quote

kika wrote:
Když já mám krátký nohy, takže musím mít sedadlo blíž, abych dosáhla na pedály, a to mám ty ruce pak asi pokrčený víc, než je zdrávo :lol:

Postup: sedadlo si posuneš tak, abys optimálně dosáhla na pedály, a pak sklopením opěradla dostaneš horní půlku těla do polohy ve které ti vyjdou ruce.
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Fri 13.9.2013 9:28    Post subject: Reply with quote

ja teda tristvrte na tri nepouzivam uz pekne dlho. vacsnou jazdim tak, ze lavou rukou drzim volant, ak smo v meste a vela zatacam, tak hore, ak je plynula pokojna jazda, tak dole. sem tam si vypomozem pravou rukou, ktora inak radi.
no a oboma rukami drzim volant len pri vyssich rychlostiach na dialnici, aby som nad nim mala pevnu kontrolu.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Auta All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 5 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms