sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Řízení aut
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Auta
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sun 8.9.2013 13:33    Post subject: Reply with quote

celkom ma prekvapuje, kolko z vas nejazdi alebo ma strach jazdit.
osobne si tiez myslim, ze to nie je pre kazdeho, ked vidim niektorych ludi na tych cestach Shocked nepoznaju predpisy (alebo ich poznaju, ale v praktickom zivote ich nevedia pouzit), nedaju prednost, nevedia brzdit, nevedia sa preradit.. no a potom je druha kategoria tych, ktori si myslia, aki su dokonali a smyckuju, predbiehaju sa, kluckuju, trubia, tlacia sa na vas zadkom a podobne, az kym to niekde nenapalia.

ja jazdenie milujem a je len malo veci, ktore su pre mna vacsim relaxom (a obcas aj adrenalinom zaroven, ked sa skusa maximalka a podobne). kazdopadne si myslim, ze kazdy kto chce jazdit, by si to mal skusit, postupne, s niekym kludnym, kto ho vie naviest. samozrejme, cim viac clovek jazdi sam, tym viac skusenosti ziska (pozitivnych aj negativnych). ale ak sa niekto vyslovene boji, sama by som nesla. moze to skoncit zle
aspon u nas v bratislave, tam niektori ti ludia co robia, je neuveritelne Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Sun 8.9.2013 13:36    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.


Last edited by little_B on Sun 8.9.2013 18:04; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Velveta
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9458

PostPosted: Sun 8.9.2013 13:37    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Sun 8.9.2013 13:38    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8452
Location: AT HOME

PostPosted: Sun 8.9.2013 13:38    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sun 8.9.2013 13:52    Post subject: Reply with quote

pecička wrote:
no jako ja a rizeni Rolling Eyes ted v kvetnu jsem znova zacinala, ze uz to proste dam. jako ja jedu, ale nejak mam uplne vypnutou hlavu. nechapu co konkretne mi na tom dela takovy problem...jsem za tim volantem cela nejaka zabrzdena, reakce nula, no des...automat hodalm taky zkusit, treba mi to pomuze Rolling Eyes tak strasne moc bych chtela ridit, hrozne se mi libi kdyz umi zenska ridit a chtela bych byt v tomhle smeru samostatna Sad a nic...


přesně, vypnutou hlavu mám taky, já z toho mám totiž takovou posvátnou hrůzu, že prostě mozek vypovídá službu....nebo v tom je nějaká mozková dysfunkce nebo co, já se neorientuju ani když se snažím orientovat jako spolujezdec, prostě tu logiku toho provozu vůbec nevidím.
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sun 8.9.2013 13:57    Post subject: Reply with quote

holky já nemám problém s tím doprava doleva, kdyby mi v tu chvíli řekl cokoliv, tak ho nevnímám a udělám prostě jen tu první věc co mě napadne....ono se to těžko vysvětluje, takový stav nejde nijak přiblížit, při ničem jiném se mi to neděje, například v práci jsem rozvážný, analytický typ, na všechno si najdu algoritmus, ale co se týče řízení, tam je asi algoritmus moc složitý a cit pro to nemám...a v kombinaci s tím, že vůbec nevím jak na to a s tím, že to je nebezpečná věc, tak se mi vytvořila fóbie a tam selhávají mozkové funkce
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sun 8.9.2013 14:08    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16124
Location: up in the sky

PostPosted: Sun 8.9.2013 14:09    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
chci být člověkem, který se mi nehnusí.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sun 8.9.2013 14:39    Post subject: Reply with quote

Geike wrote:
evianku, uplne te chapu...me to ze mi to nejde strasne vadi i z toho duvodu, ze jsem se vzdycky povazovala spis za "muzsky" typ co se tyce mysleni a inteligence (analyticke mysleni, matematika a tak..), a najednou za volantem jsem uplna pipina a typicka hystericka zenska Rolling Eyes Laughing



no přesně, já jsem dělala technickou VŠ - matematika, programování...a moje sestřenice peďák, dělalo jí problém se naučit i double click - na gymplu jsme spolu chodili do třídy a zatímco já dělala matematické olympiády, tak ona měla z matematiky za 4 ... a ona byla a je vynikající řidička, to mě teda hodně deprimovalo Confused Laughing

a celkově je to s tím řízením zvláštní - já mám jinak rychlé reakce a ta sestřenice je celkově taková zpomalená, tak nechápu proč za volantem je to jinak Myslik
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sun 8.9.2013 14:53    Post subject: Reply with quote

tak ja som vyslovene netechnicky typ a z matematiky viem akurat tak zakladne veci k prezitiu Laughing
a neviem, ako jasne, nejaku orientaciu v priestore mat treba (tu mam celkom dobru si myslim), inak mi na tom nepride nic vyslovene technicke alebo logicke.. je to viac zosuladenie sa, zzitie s tym autom. kazde auto sa sprava inak, kazde ma trochu iny zaber, otacky, inak reaguje, rozdielne drzia v zatackach, maju ine zrychlenie, brzdenie.. treba sa s nim proste skamaratit, zistit ako reaguje v jednotlivych situaciach a hlavne sa nebat.
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sun 8.9.2013 14:57    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29873

PostPosted: Sun 8.9.2013 15:33    Post subject: Reply with quote

no asi to se soustředěním souvisí daleko spíš než s matematikou
já soustředění schopná nejsem a to asi zrovna natrénovat nejde... nebo samozřejmě když máš to řídění zautomatizovaný, tak se na to musíš soustředit míň, jenže já bych se dřív zabila, než se dostala do tý fáze Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43013

PostPosted: Sun 8.9.2013 15:34    Post subject: Reply with quote

ja jsem si driv myslela ze je to strach co me tak blokuje. po poslednich pokusech se mi zda ze je to presny opak. zaprve sednutim za volanst jakoby "zvlacnim", mam to uplne v pi*i, jsem jak po trech sklenkach vina, pomale reakce a vyraz "nejak bylo, nejak bude". Coz je uz uplne strasny...jinak jsem hodne rychly clovek, se soustredenim nemam problem, nekolik veci najednou taky delam vcelku bezne...ale sednutim do auta jsem jak vymenena. A stve me to, ze ja si pripadam jako ten clovek co by mel byt dobry ridic, coz se tak i v autoskole jevilo..nevim co se stalo Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sun 8.9.2013 15:56    Post subject: Reply with quote

moze byt, sustredenie mi ide dobre a je to lepsie s treningami, viac veci naraz tiez nemam problem zvladat (cesta, radio, komunikacia s niekym, dieta vzadu, napit sa alebo telefonovat - to ale nerobim casto).

pecicka, podla toho co pises, by si podla mna potrebovala dobreho ucitela. ten podla mna spravi velmi vela. a hlavne nejazdit s nervakmi, ktori vam tu chut na jazdenie pokazia a pri ktorych stracate sebavedomie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Auta All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 3 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms