sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jezdectví a koně
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Sport
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Wed 28.8.2013 12:40    Post subject: Jezdectví a koně Reply with quote

Jen mě zajímalo, jestli tady taky někdo nejezdí na koni, nebo nezačíná. Mám za sebou čtvrtou lekci a jsem z toho nadšena. (nemluvě o tom, že ke koním už mám vztah od dětství) Akorat teda dva dny po tom nemůžu normálně fungovat, učím se teprve stát v sedu a moje povadlé stehenní svaly asi na to nestačí. Ten klus mi pořád nejde a připadám si jak kopyto Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21213
Location: in my own time

PostPosted: Wed 28.8.2013 12:43    Post subject: Reply with quote

a kde jezdíš, mambo?
já teď jezdím tak jednou za rok někam na vyjížďku, ale kdyby bylo víc času, jezdila bych častěji..
hlavně bych si ráda zaplatila nějaké hodiny na jízdárně, protože technicky jsem žádnou průpravu nikdy neměla

teď jsem byla minulý týden zrovna na vyjížďce a bylo to super, pán nás nechal s přítelem jet úplně samotnýSmile
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Wed 28.8.2013 12:51    Post subject: Reply with quote

Mari a na vyjizdky jezdite jenom normalne krokem? A ty jsi predtim nemela nejake lekce, proste vas hned vzali na vyjizdky? To je super, ze to takhle zvladas. Ja jsem jezdila jako mala na koni a po deseti letech jsem vyjela s kamaradem, co ma vlastniho kone a nechal me hned napoprve cvalat, coz jsem zvladla lip nez klus. Ale ten klus, to je hotovy zlo. Nicmene tesim se na vyjizdky kukuricnym polem a loukami, ty jsou proste nej Love

Ja jezdim k jedne holce, ktera je o dve hlavy mensi nez ja, takova drubna a s hlasem jako hospodska baba, na jizdarne na me krici porad "paty dolu!!" a hrozne se ji bojim, ze me flakne bicikem Smile)
jezdim tady
staj-bohousek.cz
A az se rozjezdim, tak mam domluveny pronajem kone u kamaradky, ale musim uz vice umet, protoze tam me nikdo nebude hlidat a budu jezdit sama na vyjizdky. Ale tomu predchazi asi dva mesice ted treninku.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21213
Location: in my own time

PostPosted: Wed 28.8.2013 15:43    Post subject: Reply with quote

nn, klusali jsme a já i cválala:)
já jako malá jezdila na tábory s koňmi, sice vždycky jen vyjížďky ven, ale naučila jsem se tam dost..
pak jsem ale byla jednou na jízdárně a zjistila, že to není až tak jednoduchý a že vlastně technicky vůbec nějak nevím Laughing
o tom ježdění na něčím koni jsem už taky přemýšlela, ale potřebovala bych se nejdřív zase rozjezdit..

příští rok jedu do Německa na Erasmus a zjistila jsem, že při univerzitě tam mezi sporty nabízí i jezdectví, tak si ho chci zapsat, to bude asi nejlepší tělocvik ever Love
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
silverstone
suck it up


Joined: 10 Jan 2013
Posts: 1711

PostPosted: Wed 28.8.2013 16:06    Post subject: Reply with quote

taky patrim mezi ty, co v detstvi byli casto v sedle.. uz sem strasny roky nejezdila, je super mambi, ze ses do toho takhle zase dala Smile ja si uz leta rikam, ze musime nekam zajet, ale vzdycky to nakonec vyplyne do ztracena:/

ten klus, to si pamatuju, ze sem v zacatcich na tom sedle litala jak pytel brambor Laughing chce to cvik a sehrat se do rytmu s tim konem, verim, ze to brzo natrenujes.

hod kdyztak i naky fotky nekdy Love Very Happy
_________________
Lifting the veil.
Back to top
View user's profile Send private message  
Velveta
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9445

PostPosted: Wed 28.8.2013 16:21    Post subject: Reply with quote

Já strávila dětství a mládí u koní Smile ale teď už jsem v sedle neseděla několik let. Mě klus nedělal úplně problém, vždycky jsem se koukala jak dopadá přední noha a podle toho jsem vždycky dosedla a šlo to v pohodě. Ale hrozně jsem se bála cvalu, protože kdysi jsem jezdila na vyřazeným dostihovým koníkovi a ten byl nejdřív strašně lenivej, nechtělo se mu do kroku ani do klusu, ale když nacválal, tak byl jak tryskáč a nebyl k zastavení, tak jsem z toho měla vždycky strach Laughing pak jsem asi ve 13 s kamarádkama jezdila u pána, kterej měl jen tak koně doma, protože je měl rád a sám už byl na ježdění starej, takže jsme tam pomáhaly a pak jely na koních ven. To už jsem se cválat nebála Smile kolikrát si pamatuju, jak jsme v zimě jak Popelky cválaly zasněženým lesem a v létě k vodě a mám na to nádherný vzpomínky Love
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Wed 28.8.2013 16:41    Post subject: Reply with quote

Taky bych se k tomu jednou rada vratila, i kdyz jsem jezdila jen rekreacne a na tabory Smile.

To se mas, mambo, ze po zacviceni budes mit kde jezdit. Urcite se do toho dostanes, ja si pripadala jako drevo a po intenzivnim kurzu na tabore jsem i cvalala. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Wed 28.8.2013 17:48    Post subject: Reply with quote

Mari - aha, no tak to je skvely, je videt, ze kdyz clovek nekdy jezdil, tak se to casem stejne vytrenuje a drzet rovnovahu se jen tak nezapomina. A to jezdectvi v ramci skoly zni krasne Love Doufam, ze ti to vyjde.

Silv - ja o tom snila odmalicka, ale bohuzel nasi mi to financne mohli dovolit jenom pul roku, pak uz to bohuzel lezlo do penez a musela jsem se spokojit s tim, ze jsem chodila k jizdarne a kreslila si kone. Jsem takovy jeste v tom furt decko, porad ty kone miluju a doufam, ze na stary kolena si poridim jednoho a budu se o nej starat. Ani dite tolik nechci mit jako kone Mr. Green

Velvet - to je moje vysneny detstvi Love To je krasny

Kenz - ale rika se, ze se to nikdy neodnaucis a treba se do toho sedla dostanes a hned se ti vsechno vybavi a pujde samo, treba malou potom muzes vozit na kone:)

Ja jsem si popravde byla docela jista poprve co jsem jela, ted na te jizdarne to je trochu horsi, jak me vozil kamarad, tak me tolik nesikanoval za spatny nohy, ruce, zada. Ale ted kdyz na to jde ciste technicky tahle trenerka, tak si prijdu opravdu jako drevo, ale jsem opravdu rada, ze me to motivuje k lepsimu vysledku. Mam jeste i strach z toho, ze moc povolim uzdecku a kdyz citim spatnou rovnovahu a chci zastavit, tak nestiham zatahat za oteze a kobyla jede porad dal, takze se tam placam jako blb:))

Silv - mam fotku poprve, co jsem jela se Soptikem. (jezdecky boty uz jsem si poridila:)))


A to je pohadkova krajina, kterou jsme jezdili Love



A to je moje soucasna Ori Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21213
Location: in my own time

PostPosted: Wed 28.8.2013 18:57    Post subject: Reply with quote

mamba wrote:

porad ty kone miluju a doufam, ze na stary kolena si poridim jednoho a budu se o nej starat


-//- Smile

krásný fotky Love
a ta stáj, cos dávala odkaz, vypadá moc dobře!
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
jollis
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 18 Feb 2007
Posts: 1760

PostPosted: Wed 28.8.2013 19:12    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Jde jen o vypočítání kroku, o odhadnutí správné vzdálenosti, o změně vedoucí nohy a vypadat při tom dobře.
Klid, uvolni se – je snad něco jednoduššího?
Back to top
View user's profile Send private message  
jollis
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 18 Feb 2007
Posts: 1760

PostPosted: Wed 28.8.2013 19:43    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Jde jen o vypočítání kroku, o odhadnutí správné vzdálenosti, o změně vedoucí nohy a vypadat při tom dobře.
Klid, uvolni se – je snad něco jednoduššího?
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Fri 30.8.2013 9:04    Post subject: Reply with quote

jollis - jé, krasny konicci! Love Jaky to je jezdit na westernu? Vždycky, když vidím, jak se drží jenom jednou rukou, tak mi příjde, že to už člověk musí mít v malíku.

Jo vidíš, snažím se rozvzpomenout, jak to teda bylo, jestli jsem jezdila na tomhle sedle, teď moc si nejsem jistá. Aha, tak ty paty teda v tom případě moc nechápu, proč na ně tak dbá Mr. Green . Nicméně asi jo, bylo to tohle blbý sedlo, protože opravdu se mi jezdilo hůř než předtím. No uvidím v neděli.

A házej více fotek! Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
jollis
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 18 Feb 2007
Posts: 1760

PostPosted: Fri 30.8.2013 12:13    Post subject: Reply with quote

I ve westernu se jezdí obouruč, ten kůň se to musí naučit Smile Jelikož nejsem žádný extra jezdec, tak nám to bude trvat dlooouho Laughing Ale co se týče posezu, byla jsem si kupodivu jistější v anglickém sedle, i když všichni tvrdí, že je western jak křesílko. Ale asi to chce ještě čas, jezdím v tom sedle teprve dva měsíce.

Tady pro porovnání drezurní a univerzální sedlo

_________________
Jde jen o vypočítání kroku, o odhadnutí správné vzdálenosti, o změně vedoucí nohy a vypadat při tom dobře.
Klid, uvolni se – je snad něco jednoduššího?
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Sun 1.9.2013 20:58    Post subject: Reply with quote

Ua, dneska mam radost, nakonec jsem si vzala jinyho kone a mnohem lip mi to slo, vubec mi uz nebolely z toho nohy a pomalu uz jsem cvalala. A jezdili jsme spolu bahnem i lesem Love

Kazdy den cvicim drepy, at muzu poradne jezdit v tom stehennim sedu a asi je to fakt dobry, hrozne se vzdycky tesim na dalsi hodinu.
Back to top
View user's profile Send private message  
jollis
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 18 Feb 2007
Posts: 1760

PostPosted: Wed 4.9.2013 11:10    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Jde jen o vypočítání kroku, o odhadnutí správné vzdálenosti, o změně vedoucí nohy a vypadat při tom dobře.
Klid, uvolni se – je snad něco jednoduššího?
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Sport All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms