sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Vybava kuchyne - technika, nacinie a ine
Goto page 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sun 23.6.2013 9:24    Post subject: Vybava kuchyne - technika, nacinie a ine Reply with quote

Chyba mi tu tato tema Smile
Co vsetko v kuchyni mate a pouzivate? Co nemate, chyba vam? Ake znacky/produkty preferujete a co ste kupili/dostali/mate zbytocne?
Co by ste odporucali a chceli vediet?

Zacnem:

-u nas su zakladom kvalitne, ostre a dobre vyvazene noze, ktore boli relativne dost drahe, ale s obycajnym uz krajat nikdy nechcem Smile
-dve velke dosky na krajanie, dve male, jedna velka na valkanie cesta
-jedna velka keramicka panvica, jedna lievancova keramicka panvica, wok, keramicky hrniec- uzasne sa umyvaju, su neprilnave, jednoducho neporovnatelne s teflonom alebo inymi povrchmi, ostatne veci teflon
-dva velke plechy na pecenie, jeden maly, kvalitna tortova forma

-co vyuzivam z techniky takmer kazdy den je rychlovarna konvica, kotogo kavovar, velmi casto tycovy mixer. Co sme dostali a nevyuzivam vobec - kavovar Dolce Gusto, ktori sme premiestnili na chatu a toastovac + hriankovac, ktore tam tiez skoncili.
-co mi velmi chyba je kvalitny kuchynsky robot-food processor, pre ktoreho je uz pripravene miesto a o mesiac by mal byt doma Smile zatial teda len odstavovac a mixer, ktore vsak moc nevyuzivam kvoli ich neskladnosti a pracnosti.

Zaujimalo by ma, ci mate nejake skusenosti s food processormi, zatial mam vybraty jeden od Ken Wood a pozeram dalej. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18379

PostPosted: Sun 23.6.2013 10:00    Post subject: Reply with quote

My jsme dostali taky od tchanu krasny noze a mame k nim ten kaminkovy brousek od Fiskarsu a ten je super!

Hrnce mame ted z Tesca, z takovych tech vernostnich serii Embarassed , jeden obri petilitrovy na polevky (Thomas, nerezovy) a pak dva porcelanove se sklenenou poklici (a k nim sklenenou naparovaci vlozku, ktera sedi do obou). Ty porcelanove jsou super, protoze se v nich da i pect, delam v nich chleba.

Panev mame jednu grilovaci z te same serie jako ten obrhrnec, jednu hlubsi, skoro wok, v te se da delat i treba kari nebo omacky a jednu plochou (z te Tescoma serie s prendavacim madlem, ktery je pekne debilni, protoze odira ten teflon po krajich). Skleneny pekac s vikem (takovy ten klasicky komunisticky Smile) a pak jednu hodne velikou porcelanovou zapekaci misu, v te delam treba tiramisu. Dva plechy mame taky a dortovou formu.

Ze spotrebicu mame tycovy mixer (vcetne nadobky, funguje jako sekacek i na led), ten pouzivame hodne casto, treba na polevky, k tomu mame jeste takovy ten klasicky slehac/hnetac s dvema lopatkami, darek k predplatnemu Apetitu. Pak mame toaster (klasicky, vyskakovaci), ktery pouzivame na rozmrazovani krajeneho chleba, protoze ho vetsinou nestihneme snist, tak ho zamrazime nakrajeny a je to. Smile Od tchanu jsme dostali el. gril (kombinovany teflon/kamen), ktery jsme vloni v lete pouzivali a letos doufam budeme zas. A pak mame kontaktni gril/na panini, proste vroubkovany zaviraci, a v tom delame zapecene bagety a to nam moc chutna. Mr. Green

Chtela bych neco na vyrobu smoothies, ale preziju bez toho. Mr. Green
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sun 23.6.2013 10:25    Post subject: Reply with quote

já teď přemýšlím, jestli kupovat odšťavňovač: kdo ho máte, používáte ho?

Sun teda píše, že ne, že je neskladný, já mám ale pracovní plochu velkou a prázdnou, takže pokud bych ho fakt používala často, tak ho nechám venku, ale nevím, jestli bych ho fakt používala, zas nechci si koupit něco, co budu mít ve skříňce - takových věcí už pár mám Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35474

PostPosted: Sun 23.6.2013 10:51    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
BaBetka
není svatá, je jen žena


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5928
Location: Forbidden Planet

PostPosted: Sun 23.6.2013 12:28    Post subject: Reply with quote

evianek wrote:
já teď přemýšlím, jestli kupovat odšťavňovač: kdo ho máte, používáte ho?

Sun teda píše, že ne, že je neskladný, já mám ale pracovní plochu velkou a prázdnou, takže pokud bych ho fakt používala často, tak ho nechám venku, ale nevím, jestli bych ho fakt používala, zas nechci si koupit něco, co budu mít ve skříňce - takových věcí už pár mám Laughing


Já ho používala jen co jsme žili s bývalým přítelem, protože ho pak vždycky umyl Laughing Co odjel, tak jsem ho neprovětrala ani jednou. Je fajn, měla jsem z něj ráda džusy na víkendová rána, ale sama si nevzpomenu, popř. když si vzpomenu, jsem lenivá se s tím otravovat jen kvůli sobě.
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sun 23.6.2013 13:10    Post subject: Reply with quote

evianek wrote:
já teď přemýšlím, jestli kupovat odšťavňovač: kdo ho máte, používáte ho?

Sun teda píše, že ne, že je neskladný, já mám ale pracovní plochu velkou a prázdnou, takže pokud bych ho fakt používala často, tak ho nechám venku, ale nevím, jestli bych ho fakt používala, zas nechci si koupit něco, co budu mít ve skříňce - takových věcí už pár mám Laughing


ak mas na to priestor, tak urcite ano Smile my mame malu kuchynu a ten odstavovac je fakt obrovsky a neskladny, nekupovali sme ho.
ale v tom kuchynsom robote bude, takze vyuzivat ho urcite budem
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Sun 23.6.2013 13:15    Post subject: Reply with quote

Nevyužívá někdo sušičku potravin i na sušení masa? Ocenila bych osobní zkušenosti.
My máme celkem standardní kuchyňskou výbavu:
Sadu nerezových hrnců Silit
starou velkou pánev IKEA která pořád slouží
grilovací pánev
wok pánev
zapékací skleněnou mísu, potřebovala bych ještě větší
pak pár no name menších pánviček
všechno tedy na indukci, která mi přijde skvělá a mnohem lepší než plyn a nedejbože elektřina

Máme několik pomocníků, které všechny používáme:
topinkovač na topinky a rozpékání mraženého pečiva jako Leňula
toastovač
tyčový mixér i s nádobkou na ořechy a led, používám ho hlavně na luštěninové kaše a pomazánky
šlehač - na těsta
smoothie maker - od Kenwoodu, je báječný, nejoblíbenější kombinace je banán, pomeranč, jahody Love
rychlovarná konvice - bez té by to nešlo, vyžívám denně

Trochu zbytečná je kuchyňská váha, ani nevím proč jsem si ji kupovala
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sun 23.6.2013 13:18    Post subject: Reply with quote

BaBetka wrote:
evianek wrote:
já teď přemýšlím, jestli kupovat odšťavňovač: kdo ho máte, používáte ho?

Sun teda píše, že ne, že je neskladný, já mám ale pracovní plochu velkou a prázdnou, takže pokud bych ho fakt používala často, tak ho nechám venku, ale nevím, jestli bych ho fakt používala, zas nechci si koupit něco, co budu mít ve skříňce - takových věcí už pár mám Laughing


Já ho používala jen co jsme žili s bývalým přítelem, protože ho pak vždycky umyl Laughing Co odjel, tak jsem ho neprovětrala ani jednou. Je fajn, měla jsem z něj ráda džusy na víkendová rána, ale sama si nevzpomenu, popř. když si vzpomenu, jsem lenivá se s tím otravovat jen kvůli sobě.


a to jde normálně strčit do myčky, ne? Jestli ne, tak to nechci Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18379

PostPosted: Sun 23.6.2013 13:19    Post subject: Reply with quote

Kuchynska vaha! Na tu jsem zapomnela, tu pouzivam skoro denne. Hlavne proto, ze me bavi zkouset nove recepty a ty byvaji psane na vahy... Ale mam nejakou uplne aususovou asi za tri kila z Tesca a slouzi.
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Sun 23.6.2013 13:25    Post subject: Reply with quote

na odstavnovaci je fakt nejhorsi to umyvani, zvlast, pokud by byl nejaky ten velky profesionalni, co mame my..
ale pokud ti nevadi po kazdem dzusiku aspon 10 minut umyvat, tak je to ok:)
Back to top
View user's profile Send private message  
BaBetka
není svatá, je jen žena


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5928
Location: Forbidden Planet

PostPosted: Sun 23.6.2013 13:29    Post subject: Reply with quote

evianek wrote:
BaBetka wrote:
evianek wrote:
já teď přemýšlím, jestli kupovat odšťavňovač: kdo ho máte, používáte ho?

Sun teda píše, že ne, že je neskladný, já mám ale pracovní plochu velkou a prázdnou, takže pokud bych ho fakt používala často, tak ho nechám venku, ale nevím, jestli bych ho fakt používala, zas nechci si koupit něco, co budu mít ve skříňce - takových věcí už pár mám Laughing


Já ho používala jen co jsme žili s bývalým přítelem, protože ho pak vždycky umyl Laughing Co odjel, tak jsem ho neprovětrala ani jednou. Je fajn, měla jsem z něj ráda džusy na víkendová rána, ale sama si nevzpomenu, popř. když si vzpomenu, jsem lenivá se s tím otravovat jen kvůli sobě.


a to jde normálně strčit do myčky, ne? Jestli ne, tak to nechci Laughing


No něco jo, ale ne všechno. A musíš se zbavovat těch odšťavněných zbytků a nejlíp jít hned s košem, jinak ti zaplaví byt mušky. Taky jsem si to představovala idyličtěji Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sun 23.6.2013 13:34    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35474

PostPosted: Sun 23.6.2013 13:39    Post subject: Reply with quote

To muj odstavnovac je na myti v pohode. Mycku nemam:)
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sun 23.6.2013 13:53    Post subject: Reply with quote

tak možná když si koupím nějaký malý levnější, tak se bude dát šoupnout i do myčky Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Koalka
What doesn't kill you...


Joined: 18 May 2013
Posts: 93

PostPosted: Sun 23.6.2013 15:57    Post subject: Reply with quote

Holky, co vy a kávovary? Uvažujem o koupi Dolce Gusta, vyjde to levnějc než Starbucks každý den Laughing A kvalita je prý srovnatelná, ne-li lepší.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Next
Page 1 of 20

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms