sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Vitaminy v tehotenstvi
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Scarlet
off to the races


Joined: 27 Nov 2012
Posts: 712

PostPosted: Fri 29.3.2013 12:52    Post subject: Vitaminy v tehotenstvi Reply with quote

Ahoj, zajima me, jestli jste v tehotenstvi (event. pri planovani tehotenstvi) uzivaly nejaky vitaminy pro tehotny, pripadne jaky, proc ano, proc ne... na netu je spoustu informaci, prosla jsem i emimino a dalsi diskuze. Myslim si, ze tehotenske vitaminy nejsou zase tak treba - mozna s vyjimkou kyseliny listove- a ze vetsinou jde o tahani farmaceutickych firem z kapes nastavajicich matek. Nekdo zase tvrdi, ze se po vitaminech rodi vetsi deti, ale nenasla jsem zadnou studii, ktera by to prokazala... no proste cokoli na toto tema. Pripadne kdybyste nekdo nasel opravdu fundovany info o tom, ktery vitaminy je opravdu dulezity brat jako doplnek (ted se porad mluvi o rybim tuku, aspon co jsem mela moznost posoudit v nabidce tehotenskych vitaminu)... Diky Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8178

PostPosted: Fri 29.3.2013 20:13    Post subject: Re: Vitaminy v tehotenstvi Reply with quote

tak urcite ta kyselina listova, kdyz se planuje, tak idealne jeste pred otehotnenim
ja mela na zacatek kombinaci kys listove a rybihi tuku (folgravid)
klasicke tehu vitaminy typu mamavit mi gynekolog doporucil od druheho trimestru, ja ho brala ob den na stridacku s mamavitem

ale tak na kazdem potravinovem doplnku je napsano ze nenahrazuje pestrou stravu Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Fri 29.3.2013 21:52    Post subject: Reply with quote

Já brala akorát ze začátku tu kyselinu listovou a nějaký Mamavit, ale to jen proto, že jsem ho dostala, později už jsem sama nic nekupovala. Je to podle mě zbytečný, pokud má člověk rozmanitý jídelníček.
Back to top
View user's profile Send private message  
mariposa
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 8306
Location: u něho...

PostPosted: Fri 29.3.2013 22:01    Post subject: Reply with quote

Já brala kyselinu listovou zezačátku a pak jsem brala Femibion, v 8 měsíci jsem přestala. Zapomínala jsem, tak jsem se na to vykašlala úplně. Miminko jsem měla maléSmile
_________________
věřím
Back to top
View user's profile Send private message  
Infinita.tristeza
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1533
Location: Praha

PostPosted: Sat 30.3.2013 14:06    Post subject: Reply with quote

Já brala v 1. trimestru Femibion 800 a ve druhém Femibion 400 - cenová pálka a pak GS Mamavit - obojí obden a pak jsem se na to vykašlala. Mimino jsem měla velký. Nejedla jsem ani moc ovoce a zeleniny a děkuju bohu, že miminko se narodilo zdravé.
_________________
Milovat a udržet je nejlepší; milovat a ztratit je druhá nejlepší možnost.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Sat 30.3.2013 14:17    Post subject: Reply with quote

Ja brala prvni trimestr GS mamavit (ten s kapslemi rybiho tuku), pak me uz nebavilo vrazet do toho prachy. Smile

Ted beru jod (ale ten mam predepsany kvuli snizeny funkci stitny zlazy), listovku a dologran (vapnik a horcik). Listovka se da poridit v lekarne asi za padesat korun a rekla bych, ze je asi nejdulezitejsi.
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sat 30.3.2013 17:07    Post subject: Reply with quote

toto je celkom relevantna stranka, urcite tu najdes aj nieco o vitaminoch:
http://apps.who.int/rhl/pregnancy_childbirth/en/
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35442

PostPosted: Sun 31.3.2013 16:44    Post subject: Reply with quote

Ja bych se zamerila hlavne na tu listovku. Ono pozit ji dostatecne mnozstvi z potravy neni vubec snadny. A taky zalezi i dost na tom jestli ma clovek nevolnosti ji ci neji atd. Potom urcite rybi tuk.

Lenulo je pravda u toho mamavitu, ze se do ust treba nevraci rybi pachut? Oni slibuji, ze se to rozpousti az v tenkem streve a ze pri nevolnostech, rihani nebo refluxu nehrozi, ze by cloveka obtezovala jeste takhle chut.
pak jeste zelezo. Ono opravdu zalezi dost na tom jak je kdo schopny jist. Zase je dobry nedelat to jen kvuli diteti, ale i kvuli sobe. Dite stradat vetsinou nebude protoze si to z vas vytahne tak jako tak Laughing
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Wed 3.4.2013 18:52; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Sun 31.3.2013 19:08    Post subject: Reply with quote

Pravda to není.Smile Krkala jsem rybu každý den a vůbec se mi to nelíbilo.Smile Ale zas mi v těhotenství vůbec nechutnají ryby, takže jsem jedla aspoň ty kapsle.
Já mám pocit, že železo doporučují až na radu lékaře, ne samovolně. Taky zhoršuje zácpu. Ze začátku asi tu listovku a rybí tuk a v posledním trimestru prý roste potřeba minerálů, hlavně vápníku, hořčíku a železa.
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Scarlet
off to the races


Joined: 27 Nov 2012
Posts: 712

PostPosted: Mon 1.4.2013 19:20    Post subject: Reply with quote

Diky za reakce, v podstate jste mi potvrdily, co jsem si myslela... pred otehotnenim listovku (no nevim, jestli to "pred" jeste stihnu Laughing ) a pak sem tam ten tehotensky vitamin a hlavne ovoce/zelenina...
Jinak prispevek od theresy bohuzel nevidim, ale jinak diky.
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Wed 2.7.2014 20:14    Post subject: Reply with quote

Sice pozde, ale..

v tehotenstvi jsem brala vitaminy Pregnacare plus, s rybim tukem navic. od 8. mesice jsem je uz brala jen obcas. A dite jsem mela velky, takze to s tim muze souviset (a nemusi). Kazdopadne jsem byla nemocna jen jednou od te doby, co jsem je brala, takze mi to aspon zlepsilo imunitu.

Listovku jsem brala hned od zacatku (ze zacatku vic, nez doporucenou davku Embarassed , pote jsem vynechala tablety kyseliny listove a mela ji jen v tehotenskych vitaminech ).
Zelezo jsem mela od doktora nakazane cely treti trimester.
Back to top
View user's profile Send private message  
Scarlet
off to the races


Joined: 27 Nov 2012
Posts: 712

PostPosted: Wed 2.7.2014 21:24    Post subject: Reply with quote

Ja jsem brala nakonec vitaminy cely tehotenstvi (Femibion a vapnik+horcik+zinek, na konci jeste od doktora zelezo) a mala byla malicka... Jsem teda rozhodne rada, ze jsem je brala, protoze i kdyz jsem jedla zdrave a vyvazene, tak treba hladina zeleza mi z normalni az vyssi klesla na temer nulovou nekdy mezi 5-6. mesicem, kdyz mimco zacalo vic rust, takze jsem pak jeste zacala jist i mineraly, co ve Femibionu nejsou. U me bylo dite jednoznacne parazit Laughing a taky jsem byla vic nemocna nez za poslednich deset let.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8178

PostPosted: Fri 15.5.2015 9:12    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Eaora
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 23 Jul 2014
Posts: 1288

PostPosted: Sat 9.9.2017 16:31    Post subject: Reply with quote

Brali jste někdo Chytré miminko? Je trochu levnější jak Femibion. Ale u toho F. je asi jistota, že obsah na krabiččce garantuje obsah uvnitř. Já těm levnějším napodobeninám moc nevěřím.
V lekárně drmax mi doporučili pregnafolin - stojí 150 a 400 (jednička a dvojka), to je jednou tak míň jak Femibion.
Když se na to podíváme aktuálně...co jste brali?
Díky
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sat 9.9.2017 16:50    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms