sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Simulátory
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Auta
View previous topic :: View next topic  
Author Message
anglicak
kytky 1, meta: 250
kytky 1, meta: 250


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 248

PostPosted: Thu 24.4.2008 12:05    Post subject: Reply with quote

povodne diskusia na topicu Nordschleife - webcam

handbrake wrote:
Ritchma wrote:
Ono se to převýšení na těch videích vůbec nezdá, ale třeba v jenom místě je padák jako prase a na videu to vypadá skoro jako rovinka Crying or Very sad Nebo je tam v jednom místě brutální schod kde to auto vysloveně spadne a za nim je pravotočivá zatáčka, to na těch videích taky neni moc vidět ..


to je casta kritika aj pocitacovych hier. neni nad vlastnu skusenost Smile


ano ano, teraz sme testovali s kamaratom zasa neake veci na PC (grafiku 8800GTS) a v RFactore sa da nastavit stupne zakrivenia 3D. Myslim ze sa to vola Vertical Flow alebo tak neako a da sa volit od 35 stupnov. ked sme navolili najmensi, co by malo byt najlepsie, tak odrazu boli tie prevysenia uplne brutalne, este nas caka porovnavanie s kvalitnymi videami (hlavne aby oprika nerobila efekt rybieho oka) a potom by sa nam mal zjavit idealny vysledok. problem je ze uz priamo na trati pri jej modelovani sa pouziva neaky uhol zakrivenia, a tak to aj modeluju, ale rozhodne to nebol default pre RFactor. Kto ma RFactor, nech si to vyskusa. Je to brutalny rozdiel, a hlavne, cely svet okolo vratane stromov, znaciek, zvodidiel... su take akesi realnejsie
_________________
mám rád motoršport
Bývalé autá: Š120L, 4 speed (ktore som uspesne rozbil Embarassed ), Š 120L, engine 120LS, výbava GL, cize DODO GLS, 5 speed
Terajsie auto: Honda Civic Hatchback 1.4i(S) 6th Smile
Budúce auto: Honda Prelude 5th 2.0 4WS alebo Toyota Celica GT4
Sen: Honda NSX, Lotus Exige, Ariel Atom
Terajšie auto? Citröen Berlingo. Prečo? Rodina. Ako sa tie kolesá života menia. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
anglicak
kytky 1, meta: 250
kytky 1, meta: 250


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 248

PostPosted: Wed 14.5.2008 11:25    Post subject: Reply with quote

f1 pre gtr2
http://www.hsw.hu:8080/index.php?headlinesid=11093
_________________
mám rád motoršport
Bývalé autá: Š120L, 4 speed (ktore som uspesne rozbil Embarassed ), Š 120L, engine 120LS, výbava GL, cize DODO GLS, 5 speed
Terajsie auto: Honda Civic Hatchback 1.4i(S) 6th Smile
Budúce auto: Honda Prelude 5th 2.0 4WS alebo Toyota Celica GT4
Sen: Honda NSX, Lotus Exige, Ariel Atom
Terajšie auto? Citröen Berlingo. Prečo? Rodina. Ako sa tie kolesá života menia. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
anglicak
kytky 1, meta: 250
kytky 1, meta: 250


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 248

PostPosted: Wed 2.7.2008 18:58    Post subject: Reply with quote

zaujimave video
trochu moc akcie ale inak...
posudte sami
http://www.vimeo.com/1245444
_________________
mám rád motoršport
Bývalé autá: Š120L, 4 speed (ktore som uspesne rozbil Embarassed ), Š 120L, engine 120LS, výbava GL, cize DODO GLS, 5 speed
Terajsie auto: Honda Civic Hatchback 1.4i(S) 6th Smile
Budúce auto: Honda Prelude 5th 2.0 4WS alebo Toyota Celica GT4
Sen: Honda NSX, Lotus Exige, Ariel Atom
Terajšie auto? Citröen Berlingo. Prečo? Rodina. Ako sa tie kolesá života menia. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
anglicak
kytky 1, meta: 250
kytky 1, meta: 250


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 248

PostPosted: Tue 12.8.2008 10:17    Post subject: Reply with quote

no tak konecne nordschleife vyzera aj v PC normalne

http://www.youtube.com/watch?v=6N-dsSSSugY

nahrada za ozajstne zvezenie to nieje ale...
_________________
mám rád motoršport
Bývalé autá: Š120L, 4 speed (ktore som uspesne rozbil Embarassed ), Š 120L, engine 120LS, výbava GL, cize DODO GLS, 5 speed
Terajsie auto: Honda Civic Hatchback 1.4i(S) 6th Smile
Budúce auto: Honda Prelude 5th 2.0 4WS alebo Toyota Celica GT4
Sen: Honda NSX, Lotus Exige, Ariel Atom
Terajšie auto? Citröen Berlingo. Prečo? Rodina. Ako sa tie kolesá života menia. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
anglicak
kytky 1, meta: 250
kytky 1, meta: 250


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 248

PostPosted: Mon 3.11.2008 15:32    Post subject: Reply with quote

Tak ako som uz davno slubil ze skusim, tak som skusil
Porsche NFS5 na G25
bol som velmi milo prekvapeny, kedze je to dost dost dobre, fakticky aj na dnesnu dobu je odozva z volantu velmi fasa, iba to treba trochu doladit v nastaveniach, napr. road a motor efect je trochu prehnane nasilny, tak ten som stiahol a je to uplne v pohodicke
jednotlive auta su zrejme celkom pekne nasimulovane, su medzi nimi rozdiely ale realne porovnanie odomna necakajte kedze som sedel iba v jednom porsche a to tiez len tak zvezenie po dvore Crying or Very sad

ale napr. som si vyskusal kedysi moju velmi oblubenu Mobil Rally Championchip a to je uplne nic, je to hrozne, trasenie je stale rovnake, no prosto iba trasenie aby bolo ako take, odozva z riadenia ziadna, iba grip ako tak funguje, skoda lebo je to hra ktora ma nadherne trate do puntiku prepracovane dlhe neopakujuce sa nadherne scenerie Sad ale nevadi ved uz nieje zrovna najnovsia, su aj lepsie (RBR), ktory je dost dokonceny
_________________
mám rád motoršport
Bývalé autá: Š120L, 4 speed (ktore som uspesne rozbil Embarassed ), Š 120L, engine 120LS, výbava GL, cize DODO GLS, 5 speed
Terajsie auto: Honda Civic Hatchback 1.4i(S) 6th Smile
Budúce auto: Honda Prelude 5th 2.0 4WS alebo Toyota Celica GT4
Sen: Honda NSX, Lotus Exige, Ariel Atom
Terajšie auto? Citröen Berlingo. Prečo? Rodina. Ako sa tie kolesá života menia. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
JonnY
kytky 2, meta: 750
kytky 2, meta: 750


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 732

PostPosted: Sat 22.11.2008 12:20    Post subject: Reply with quote

skusal ste niekto GTR Evolution ? je tam celkom fajn spravena nordschleife a k nej more aut. Hcko funguje dobre a feedback je premakany
co je velka chyba, ze spojku maju nasimulovanu len aby sa nepovedalo a clovek ju v ziadnom aute nemusi pouzivat. tiez (pri zaradenej rychlosti) sa motor nesnazi udrzat volnobeh, takze bez plynu sa vobec neda rozbehnut
Back to top
View user's profile Send private message  
anglicak
kytky 1, meta: 250
kytky 1, meta: 250


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 248

PostPosted: Mon 24.11.2008 10:44    Post subject: Reply with quote

Ano, kamarat ma nainstalovanu GTRE. To s tym volnobehom, to je len po nastartovani v boxoch, nie? Mam taky dojem ze na drahe je to uz v pohode. Ta spojka, tak tu som neskusal, neskusal som tam auto ktore ma klasicku radicku. Ja si totiz prepinam podla toho ako to naozaj auto ma.

Nordschleife je tam skutocne vyborna, konecne, ale myslim ze uz je preportovana aj na GTR2. Feedback je fakt dost zaujimavy, to je fakt. A velky posun je uz aj vo zvukoch, hlavne od kolies, co je tiez velmi fasa.

Len nechapem, preco debili nespravili preberanie nastaveni usera z predoslych verzii. Aspon ten kamarat mi tvrdil ze to nieje mozne. Nech sa na mna nehnevaju ale mal som aj GTR a teraz mam GTR2 a uz tam mi to vadilo, kedze som mal kopu aut nastavenu na rozne trate a podmienky. Neako som to prekusol a zacal som s Elise a pokracoval dalej s ostatnymi autami odznova v 2-ke. No des zasa sa hrat s tymi istymi vecami, no a teraz odznova? Serem na nich. Mozno najdem neaky konvertor alebo co. Alebo si prosto nekupim GTRE.
_________________
mám rád motoršport
Bývalé autá: Š120L, 4 speed (ktore som uspesne rozbil Embarassed ), Š 120L, engine 120LS, výbava GL, cize DODO GLS, 5 speed
Terajsie auto: Honda Civic Hatchback 1.4i(S) 6th Smile
Budúce auto: Honda Prelude 5th 2.0 4WS alebo Toyota Celica GT4
Sen: Honda NSX, Lotus Exige, Ariel Atom
Terajšie auto? Citröen Berlingo. Prečo? Rodina. Ako sa tie kolesá života menia. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
JonnY
kytky 2, meta: 750
kytky 2, meta: 750


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 732

PostPosted: Mon 24.11.2008 12:55    Post subject: Reply with quote

ak sa nemylim gtrevo uz v sebe obsahuje race07 a gtr2, takze nez by si to naozaj nakupoval si to radsej over...
a celkovo je pristup vyvojarov celkom divny. patch je tusim len na steam verziu, je tam plno debilnych nedodelkov...

pri zavodnych autach a sekvenckach je to samozrejme ok, ale mna viacej bavi jazdit na seriovkach. a tam mi to (spojka a chcipanie) celkom vadi Sad
v tomto som cakal od gtr viac. chcipanie a nutnost pouzivat spojku mal uz milionrocny viperracing, a ze to nezvlada moderna "top" simulacia.... :-/
Back to top
View user's profile Send private message  
anglicak
kytky 1, meta: 250
kytky 1, meta: 250


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 248

PostPosted: Mon 24.11.2008 13:37    Post subject: Reply with quote

Jasne, vo stvrtok alebo piatok idem k tomu kamosovi, tak to este overim a dam vediet
_________________
mám rád motoršport
Bývalé autá: Š120L, 4 speed (ktore som uspesne rozbil Embarassed ), Š 120L, engine 120LS, výbava GL, cize DODO GLS, 5 speed
Terajsie auto: Honda Civic Hatchback 1.4i(S) 6th Smile
Budúce auto: Honda Prelude 5th 2.0 4WS alebo Toyota Celica GT4
Sen: Honda NSX, Lotus Exige, Ariel Atom
Terajšie auto? Citröen Berlingo. Prečo? Rodina. Ako sa tie kolesá života menia. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Fri 28.11.2008 18:15    Post subject: Reply with quote

Momentálně hraju F1 Challenge 99-02. Už jsem si koupil volant (Logitech Formula Vibration Feedback Wheel - delší jméno si představit snad neumím.. Rolling Eyes )a musím říct, že je to úplně o něčem jiným. Konečně můžu jezdit bez kontroly trakce, což na klávesnici jaksi nešlo.. A je to fakt zábava.. Akorát docela dlouho trvá si zvyknout na to, že nemůžeš mít pořád plyn na podlaze jako s kontrolou trakce..

Jinak jsem skoušel hrát i rFactor a je to přece jenom lepší hra než F1C.. Akorát je to trochu náročnější na grafiku.. Confused
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
semirgerchan
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 17 Apr 2007
Posts: 1322
Location: On highway to the Danger zone

PostPosted: Fri 28.11.2008 19:25    Post subject: Reply with quote

F1 Challange jezdím pořád dokola. Samozřejmě za Kimiho teď taky přecházím na vypnutí kontroly trakce- Austrálii jsem zvládnul, ale v Malajsii jsem klouzal jak sáňky.
A nikdy bych nevěřil jakej je rozdíl jezdit s vypnutým brzdovým asistentem (vypnuto od druhé sezóny:-) Mě osobně to zrychlilo min. o 2 sekundy na kolo- sice teď před zatáčkama brzdím jako šílenec, ale vždycky se tam vejdu.

Arrow Daimler: na kolik kol (resp. procent) jezdíš závody a obtížnost?

No a moje slabůstka je běsnění v GTR2 na Nordschleife (hlavně s Bellofovým Porsche) nebo v poháru WTCC (ani ALMS není k zahození- samozřejmě v Porsche RS Spyder) Wink
_________________
"I feel the need. The need for speed."

.....adventure, laughter, friendship, memories, thrills. That is petrolhead heaven and the only way you can get there is in an Alfa Romeo.
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Fri 28.11.2008 19:36    Post subject: Reply with quote

Tys používal brzdový asistent? To byla první věc kterou jsem vypl.. Ta věc brzdila i před Eau Rouge..

Dlouho jsem jezdil závod 100%, ale to je časově hrozně náročný a navíc koncentrace mi moc nejde, takže jsem závod bez jediný chyby zajel jen jednou (na Hungaroringu, miluju ten okruh... Smile )...
Úroveň AI mám 100%, agresivitu a úroveň poškození taky.. Smile Teď jezdím sezonu 2007 za Fisichellu, akorát jsem si závody zkrátil na 60%. Smile Plus jsem si přidal pár tratí, co mi v kalendáři chybí (Imola, A1 ring, Adelaide, Estoril a Suzuku)
A ty? Smile Co jezdíš za sezonu, jaký mod používáš? Smile

Btw na těchhle stránkách se zaregistruj, můžeš si tam stáhnout tuny módů do F1C... Od sezony 1975 přes 1988 až po loňskou.. Smile
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
JonnY
kytky 2, meta: 750
kytky 2, meta: 750


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 732

PostPosted: Fri 28.11.2008 20:14    Post subject: Reply with quote

Daimler : skusal si richard burns rally ?
pre mna "najuspokojucejsia" hra. nemusim ist sampionat, nemusim ist rychlo, nemusim nic ladit, ale ten pocit ked sa clovek len podla rozpisu preplieta lesom...
jedine co mi to troska kazi, ze uz som to hral tolko, ze chtiac nechtiac si vela trati pametam Sad

okrem toho firma vydavajuca/predavajuca RBR skrachovala, takze sa predava originalka za nejakych 149sk. a to je hriech nekupit Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
semirgerchan
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 17 Apr 2007
Posts: 1322
Location: On highway to the Danger zone

PostPosted: Fri 28.11.2008 20:29    Post subject: Reply with quote

Řekněme, že ten brzdovej asistent jsem taky hned vypnul, jenže potom jsem ho jaksi nedopatřením zapnul a svojí první sezónu jsem jezdil s ním. Ten počítač je strašnej posera- pořád by brzdil. To já jsem větší srdcař.

Jezdím sezónu 2007 za Kimiho- úroveň AI (zatím 97%), délka zavodů 45%- nemám čas jezdit je delší a s koncentrací mám taky problém Smile

Teď jsem dojel Indianapolis. 3. místo s vypětím všech sil. Start byl dobrej- pršelo (spíš lilo), tak jsem nasadil monzunky, při prvních zastávkách jsem nechal monzunky, protože se počasí skoro nezměnilo, před druhejma zastávkama se malinko vyjela stopa a déšť zeslábl, tak jsem zajel k mechanikům, vzal palivo na zbytek závodu a nasadil klasický mokrý gumy. Vyjel jsem z boxů a po trati jsem lítal jako blázen. Alonsa a Trulliho před sebou jsem stahoval rychlostí asi 1,5s na kolo. Když už jsem je měl asi 0,4s před sebou, přestalo pršet. Trať najednou oschla tak rychle, že jsem to v životě neviděl. Pánové se mi začali vzdalovat, ale do konce závodu zbývaly 4 kola a 3s za mnou seděl Kovalainen, takže jsem se rozhodl nezajíždět pro nový gumy. Na skoro suchý trati mě během necelého kola Kovalainen stáhnul a visel mi na zadním křídle. Takže tři kola jsem jel dokonalý stínový divadlo- včas brzdit a zavírat zatáčku, žádný divočení na výjezdu. Nakonec za mnou zůstal, ale do cíle za mnou dojelo 5 aut v rozmezí jedné vteřiny- fakt záhul!

Jo a můj oblíbenej okruh je Bharajn. Wink
_________________
"I feel the need. The need for speed."

.....adventure, laughter, friendship, memories, thrills. That is petrolhead heaven and the only way you can get there is in an Alfa Romeo.
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Fri 28.11.2008 21:43    Post subject: Reply with quote

Jj Bahrain je fajn okruh... Smile Já mám nejradši Hungaroring, v těsným závěsu je Monako, Spa, Silverstone, Suzuka a Nordschleife.. Nedá se říct že nějaký nenávidím, ale nejmíň rád mám starý Hockenheim. Nemám rád takovýhle okruhy, kde jsou 2 sektory superrychlý a ten třetí je pomalý.

Heh, ten tvůj závod mi připomíná mě v Imole, kdy mi brutálně docházel benzín, tak jsem asi šest kol jel pořád na sedmičku.. Z prvního místa jsem spadl na třetí s tím že asi šest nebo sedm aut bylo těsně za mnou... Smile Oproti Villeneuvovi v Jaramě 1981 nic moc, ale taky to není špatný.. Laughing
Ale seš dobrej, já když závodím v monzunu bez kontroly trakce tak to většinou nekončí moc dobře.. Laughing Ale v normálním dešti (= v podmínkách, kdy máš intermediates nebo klasický mokrý gumy) nejsem nejhorší.. Smile Jednou jsem se na mokru dostal z 18. na druhý místo, ale déšť zesiloval a to byl můj konec.. Confused

Jonny: Já sice na rally moc nejsem, raděkji mám okruhy... RBR jsem jednu dobu hrál na klávesnici a bylo to hoooooodně těžký. Možná bych to mohl skusit s volantem. Smile
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Auta All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 7 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms