sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Zpověď
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Thu 18.1.2007 0:48    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30731

PostPosted: Thu 18.1.2007 0:51    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Wed 7.5.2008 6:38; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Thu 18.1.2007 0:55    Post subject: Reply with quote

maxmiliana wrote:
Mela jsem za to, ze soulozit se jen za ucelem zplozeni deti, ne?


deti nosi cap Mr. Green
Souloz slouzi k uspokojeni zakladnich lidskych pudu

no, nedalo mi to
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30731

PostPosted: Thu 18.1.2007 0:57    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Thu 18.1.2007 0:58    Post subject: Reply with quote

Offtopicnik Max, tim bylo mysleno, ze katolici nesoulozi, protoze deti nosi cap...

protoze kazdy nomrlani clovek nesoulozi jen proto aby zplodil dite, ale aby se i uspokojil

konec Offtopicnik
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
kyokushi
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1963

PostPosted: Thu 18.1.2007 1:02    Post subject: ed Reply with quote

odmazano --che
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Thu 18.1.2007 6:49    Post subject: Reply with quote

krestane to maji pekne blbe, ze maj ty svoje stanoviska pevne psany (v bibli), takze si myslim, ze nevyvijej stejne jako ideologie, ktery se muzou prizpusobit dobe.

tudiz je pro me logicke, ze na svych zasadach porad trvaji
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28445

PostPosted: Thu 18.1.2007 8:33    Post subject: Reply with quote

no ale treba nikde neni psany,ze musi katolicti knezi drzet celibat...
a stejne se to od nich vyzaduje a prijde mi to pekne ujety Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 18.1.2007 8:45    Post subject: Reply with quote

Vidím veľký rozdiel v tom veriť v Boha v tradičnom kresťanskom ponímaní (teda byť v zásade kresťanom), chodiť do kostola (napríklad) a zároveň uznávať nekriticky cirkevné predpisy. Cirkev je totiž organizácia mimoriadne zkostnatelá a ťažkopádna na dnešnú dobu odhliadnuc od toho, že je zložená z ľudí a to aj z ľudí, ktorým to vlastne veľmi vyhovuje, lebo chcú mať veriacich pod kontrolou Evil or Very Mad Bohužiaľ, čo sa Cirkvi týka, niekedy človeku až rozum zastáva.
Na druhej strane nerozumiem aký majú význam rôzne ironické poznámky týkajúce sa kresťanstva resp. rôzne negativistické stanoviská. Príde mi to divné, lebo ak má niekto niečo v úcte, tak na to budem brať ohľad. Či je to kresťanstvo, budhizmus či austrálsky totemizmus, pre tých ľudí to má asi nejakú vnútornú hodnotu, nie? Podľa mňa by sa malo k takým veciam pristupovať s úctou, či už v to verím alebo neverím.
A o hádzaní veriacich do jedného vreca už ani nehovorím, aj keď to zovšeobecňovanie je zrejme prirodzená ľudská tendencia.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29918

PostPosted: Thu 18.1.2007 9:19    Post subject: Reply with quote

Já bych vás taky s dovolením požádala o příspěvky k tématu.

Myslím, že obecné téma o "Bohu" a "věcech mezi nebem a zemí" tady je. Možná chybí téma o církvích? Můžeme ho založit, evidentně k tomu má hodně lidí co říct Wink


Jo, zajímalo by mě, z čeho to citoval Kyo (nebo kdo to byl Embarassed ), že zpovědní tajemství je uznávané státem.
Mně to totiž pořád přijde hrozně divný. A nevíte někdo, jestli je katolická církev u nás nějak oficiálně uznaná (myslím, že státní náboženství nemáme?).
Protože jinak... to bych si třeba mohla založit církev, která povoluje rituální vraždy a taky bych měla výjimku ze zákona Laughing (přeháním, ale ilustruju ten princip).
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 18.1.2007 9:27    Post subject: Reply with quote

Lenore Arrow ok Embarassed

špeciálne pre teba čo sa robí na spovedi: prídeš tam, pozdravíš sa, povieš kedy si bola naposledy na spovedi, povieš hriechy (napr. nadavala som spoluziakom, oklamala rodicov, vykradla banku... proste hocico, su na to aj take pripravy, v zasade ides podla 10 Bozich prikazani Wink ), on povie napriklad tak sprav nejaky dobry skutok alebo sa pomodli na umysel xyz. Potom ti da rozhresenie. Ovsem hriechy sa ti odpustia len vtedy, ked ti su tie skutky naozaj luto a to vidi len ten hore. Obcas sa ta spyta, ci ta nieco trapi o com by si sa chcela rozpravat. Ty povies nie (alebo ...), pozdravis a odides Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Thu 18.1.2007 10:17    Post subject: Reply with quote

Institut zpovědi bych chápala do jisté míry jako psychologickou pomoc... Člověk jde za knězem a vypovídá se mu, pomůže mu to utřídit si myšlenky. Z tohohle pohledu mi to přijde OK. Věřím i tomu, že některý kněz dokáže člověku i dobře poradit.
Problém je, pokud vaši farnost vede zrovna kněz, co myšlenkově zamrzl někdy v 18.století a místo rady vás vypeskuje nebo odkáže ne modlení (existují dneska ještě takoví vůbec?).
Moc ale nerozumím tomu, z čeho bych se měla zpovídat. Vidím to takhle:
Bůh je ze své podstaty dobrý. Jakožto esence dobra tedy nemohl stvořit člověka jako hříšného a zlého. To by totiž znamenalo, že buď a) není dobrý, b) je pěkný vtipálek. Musel vědět, jaké vlastnosti a potřeby vložil člověku do vínku, proto nemám potřebu se z nich kát.
Např. předmanželský sex... Proč bych se měla stydět za to, že mám styk s někým, koho miluju? Co je špatného na tom, dávat lásku? Proč je manželský sex bez lásky menší hřích než mimomanželský z lásky?

Lidi jsou srandovní... Hlásají slovo Boží a vůbec nemají tušení, co nebo kdo Bůh je. Šíří vlastní výplody a vydávají je za univerzální pravdu. Jsou schopní se kvůli této "pravdě" vraždit. Jestli Bůh existuje, musí z nás mít ohromnou legraci. Z toho jak jsme hloupí a namyšlení.

Já osobně si myslím si, že Bůh je všude kolem nás i v nás samých. Vnímám ho jako dobro, které je vlastní každému člověku, ať už je křesťan, muslim nebo žid. Církevní organizace, které člověk stvořil proto, aby mu zprostředkovaly kontakt s Bohem, mu ho ve skutečnosti ztěžují. Vydávají za pravdu něco, co vůbec pravda být nemusí, něco, co často odporuje lidské přirozenosti. Křesťanství samo o sobě je krásná idea. Na tu myšlenku se ale nabalilo tolik zcela účelových smyšlenek a teorií, že je pro mě osobně zcela nemožné v to věřit.
Hlavně nevidím důvod v to věřit. Nevidím důvod chodit ke zpovědi. Správný kněž může člověka "nakopnout", nabídnout mu řešení nebo ho navést na určitou myšlenku. To stejné ale může udělat dobrý kamarád. Důležité je, aby člověk sám o sobě přemýšlel, co je správné a co ne.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Thu 18.1.2007 12:13    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 18.1.2007 12:20    Post subject: Reply with quote

mexxie Arrow krasne si to napisala
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Thu 18.1.2007 19:50    Post subject: Reply with quote

Já náhodou "ortodoxním" věřícím tu jejich zpověď děsně závidím! Musí to být ohromná úleva. Prostě všechno ze sebe vysypat, dočkat se pochopení a odpuštění, a jít dál "lehkou nohou".
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 7 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms