sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Cestovani
Goto page 1, 2, 3 ... 289, 290, 291  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sun 14.1.2007 19:11    Post subject: Cestovani Reply with quote

tohle tu jeste neni asi. V tom minulem tematu se psalo, kde jste uz byli, kam se chystate, jake zeme se vam libily...
Back to top
View user's profile Send private message  
culotes
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4774

PostPosted: Sun 14.1.2007 19:13    Post subject: Reply with quote

Chocolate, díky za téma Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Orsej
wants to break free
kytky 6, meta: 8250


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8142
Location: Bohemian Kingdom

PostPosted: Sun 14.1.2007 20:06    Post subject: Reply with quote

Jj, taky díky Smile
Tak já začnu s našimi sousedy, zbytek zase příště Razz
Byla jsem v Německu, v Berlíně (hlavně v muzeu, bylo to s výtvarným kroužkem a potom po okolí...), Ambergu a přihraničních městech. Chtěla bych se podívat do Hamburgu a takových těch vzdálenějších částí.
Přes Rakousko jsem hlavně projížděla do jiných zemí a potom taky v příhraničí, Gmünd a hrad Hardegg. Letos jsem vyhrála ve škole zájezd do Vídně, pojedeme na jaře, tak už se těšim. Love
Na Slovensku máme vzdálenější příbuzný, u Topoľčan, byla jsem tam jako malá, potom taky v Trenčíně a celkově na západě spíš. Na dovolený jsem byla na 10 dní ve Slovenským ráji. Krása Smile
No a Polsko znám taky hlavně z hranic, protože na hranicích s Polskem bydlíme... takže města kolem, kostely, hrady, muzea, všechno ale spíš na jihu.
_________________
Open your eyes, look up to the sky and see...
Back to top
View user's profile Send private message  
Alseri
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 527
Location: Slovensko

PostPosted: Sun 14.1.2007 20:41    Post subject: Reply with quote

Orsej wrote:
Letos jsem vyhrála ve škole zájezd do Vídně, pojedeme na jaře, tak už se těšim. Love


A čo to bola za súťaž ? Razz

Ja mám rada cestovanie (prečo by som inak do tejto témy páchla Laughing ), ale preferujem skôr stop. Nechcem vás veľmi zavaliť, tak sa to pokúsim zostručniť.
Pred dvomi rokmi sme boli z bývalým priateľom stopom v Andorre - biznis je tam neskutočný, ale príroda krásna. Pyreneje Love

Išli sme tam cez Česko, tu sa hanbím, pretože čo sa ČR týka, bola som iba 2x v Prahe a raz v Stříbre Embarassed Toto leto sa to hodlám napraviť. Praha je krásna, akurát pri prvej návšteve som z nej mala depky, pretože bol máj, MS v hokeji (ktoré prebiehali u vás) a všade samí turisti. Mala som pocit takej svätokrádeže. Ale domáci ktorých som stretla boli skvelí, smola bola, že sme v krčme pri Václaváku s kamoškou prezradili že vám v hokeji fandíme a čašník s barmanom nás zadarmo opili Laughing (žiaľ preto, lebo 1x som tam bola so školou a večer som sa mala ukázať triednej)

Potom Stříbro...to bolo kdesi na západe, nádherná príroda, zlaté klasy, modrá obloha s mrakmi...bolo tam také špinavé jazierko s cigánmi. Zaparkovali sme za nejakými dodávkami a šli sa kúpať...potom sme museli policajtom vysvetľovať, že nepatríme k ilegal techno párty Laughing a že z tých rozbitých makovíc čo tam ležali, sme my nemali nič Laughing

Švajčiarsko severné - skvelí ľudia, veľmi pohostinní so zmyslom pre poriadok, čo bolo najprv pekné, ale potom mi to začalo prekážať...pretože všade bola zostrihaná trávička, všetky mestá ako z cukríku, všade pekná ohradka, obločnice...(z miest napr. Arbon, St. Gallen, Egershreet - to som určite skomolila tú dedinku)
Ale čo tam bolo totálne na pomilovanie boli nádherné vodopády, zasnežené skaly (v lete), úchvatná krajina Love
Južné - úplne iná klíma. Ľudia ako Taliani v kabrioletoch, divokí, nespútaní, ale tiež veľmi milí a ochotní. V Locarne práve prebiehal najstarší filmový festival, Verscio je super v tom, že si tam nikdy nemusíte zamykať byt. Btw, keď ľudia začuli slovenčinu tak sa krásne usmievali, zatiaľ čo na severe zízali a dokonca na nás niekto začal po francúzsky Laughing

Tfuj, tak pozerám že som toho napísala strašne veľa, takže zbytok len vymenujem. Taliansko (Rím, Bologna, Janov, Florencia...), Francúzsko (Cannes, Arles..), Nemecko (Konstanz, Lindau...)

Ak nerátam túto cestu, tak dooosť v pohode bola aj Ukrajina (Užhorod) a milujem potulky Slovenskom (okolie Revišťa, Žiaru nad Hronom, Žarnovice sú Love )
Takže na úvod tak Very Happy Teším sa čo popíšete.
_________________
Planet Earth is blue and there´s nothing I can do.
Back to top
View user's profile Send private message  
Orsej
wants to break free
kytky 6, meta: 8250


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8142
Location: Bohemian Kingdom

PostPosted: Sun 14.1.2007 23:33    Post subject: Reply with quote

Alseri wrote:
Orsej wrote:
Letos jsem vyhrála ve škole zájezd do Vídně, pojedeme na jaře, tak už se těšim. Love


A čo to bola za súťaž ? Razz

Slohová práce, rozsah A4, téma "Co pro vás znamená Německo", bylo to v rámci nějaký česko-německý spolupráce, Goethův institut. No psalo to u nás asi 130 lidí, učitelky měly vybrat nejlepší a nějakou cenu. Embarassed V Berlíně byla škola vloni, tak dali aspoň tu Vídeň. Razz Embarassed
_________________
Open your eyes, look up to the sky and see...
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13903

PostPosted: Mon 15.1.2007 0:23    Post subject: Reply with quote

byla jsem:
Francie Arrow tam jsem byla asi 4x, 2x v Paříži a 2x na jihu (na kolech a na vodě)... mám radši ten jih, Paříž je sice krásná, má atmošku a skvělý galerie, ale přijde mi, že se přeceňuje Embarassed V Provence je úžasná příroda, úžasný počasí, krásný města a dobrý lidi. Cikády, levandule, vinice, slunečnice - hroznej kýč Laughing A bagety s kozím sýrem a croissanty, ááá! Montpelier Love

Londýn Arrow samotnej Londýn mě moc nenadchnul Embarassed Ale za to lidi! Pán se mě na lavičce v parku zeptal, jestli si může zapálit, to se mi do tý doby v životě nestalo Smile A taky dobrý galerie.

Brusel Arrow nesnášim tohle město Evil or Very Mad ošklivý, šedivý, špinavý, je tam bordel, nebo zase naopak sterilní kravaťácký čtvrti... čůrající chlapeček má asi 20 cm a okolo stojí 100 lidí, nikde žádný veřejný WC... V Bruselu jsem taky poprvé poznala, že ústřice chutnají jako holubi z nosu. Nejvíc se mi asi líbila "etnická čtvrť" s Lidlem a feministická čůrající holčička.

Španělsko Arrow tam jsem byla hodně malá, takže si moc nepamatuju názvy. Vím, že se mi moc líbil skalní klášter [monserat], ale měli tam Ježíše obtisklýho do betonu i se svatozáří, věřící před ním klekali, ale mě to i v osmi letech připadalo přinejmenšim divný... No a pak v Barceloně nádherná architektura a atmosféra na tržištích, u moře písečný pláže...

Itálie Arrow tam se mi moc líbila Florencie, za to Řím byl místy dost pruda, pořád jenom kostely kostely kostely (a ty mě moc neberou Embarassed ); bydlela jsem tam ve Vatikánu, Vatikánský muzeum se mi líbilo, Sixtinská kaple je taková povinnost, ale skvělá, ze starověkých památek se mi líbily katakomby třeba, Koloseum je lepší z venku než zevnitř

Chorvatsko Arrow to snad ani nemusim komentovat... byla jsem tam jednou s rodičema, a pak 3x se školou; aspoň je na co koukat pod mořem, bavilo mě tam potápění; líbila se mi Pula

Černá Hora Arrow je hodně různorodá, sever jsou vysoký hory, střed suchá placka a jih krásný pobřeží podobný Chorvatsku (ale podle mě hezčí); měla jsem teda radši ty hory, kde jsou salaše, bačové, ženy v černejch šátcích, co furt jenom kouřej, a krásná příroda, taková neokoukaná... neskutečný ale byly ty turecký záchody, nejlepší byly kadibudky, kde ani nebyla díra Twisted Evil Jo a nikdo tam nic nedělá Laughing Každý větší město na pobřeží mělo svoje středověký opevněný jádro a to byla teda krása. A všude kočičky.

Švýcarsko Arrow čistě krásný, moc se mi líbil kromě hor i Curych. Když jsme tam byli, měli jsme i prohlídku Lichtenštejnska, ale tam fakt chcípl pes Embarassed

Norsko Arrow asi moje nejoblíbenější; měsíc, co jsem tam byla, je mi málo, asi ani nemám slov, je to nádhera

Dánsko Arrow větrníky Love krásný městečka, krásný pobřeží, duny... tam se taky chci vrátit

Vídeň Arrow byla jsem skeptická, ale hodně mě nadchla. Krásný výstavy, obchody, metro, Schönbrunn (park, ale hlavně ZOO s pandama!)

Egypt Arrow tam jsem byla teď. Pyramidy, Sfinga, Karnak - tak jasně, to se musí vidět, když už tam jsem. Víc se mi líbilo v Údolí králů a v tom okolí Luxoru. Úplně jsem se zamilovala do zemědělský oblasti u nilských kanálů. Káhira, to je takovej bordel, až je to poetický. Řidiči nesvítěj ani v noci, místo blinkru trouběj a na tříproudovce jich stojí vedle sebe pět Love A Arabové jsou strašně krásný Shocked Chtěla bych je víc poznat.

já jsem hrozná remcalka, jak to tak čtu Embarassed

v další době plánuju Slovensko nebo Nizozemsko
_________________
Za práva holubů.


Last edited by Mykéna on Mon 15.1.2007 13:15; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
chewing_cow
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2155
Location: ano

PostPosted: Mon 15.1.2007 0:45    Post subject: Reply with quote

Alseri wrote:
Pred dvomi rokmi sme boli z bývalým priateľom stopom v Andorre - biznis je tam neskutočný, ale príroda krásna. Pyreneje Love

V Andorře sem byla v létě a doteď na to myslim, přijde mi to takový neuvěřitelný, nechápu jak se to tam v těch skalách a kopcích vzalo. Pořád přemejšlim jak to tam asi funguje, myslim jako žít tam a tak..
_________________
No moc nekoukejte. Chci zpátky olymp.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29876

PostPosted: Mon 15.1.2007 9:18    Post subject: Reply with quote

Tak asi nebudu psát, kde jsem všude byla, ale letos se *možná* chystáme na Island. Teda dost mě to překvapuje, protože jsem to jen tak plácla, že bych tam chtěla (nebo na Nový Zéland Mr. Green) a přítel už verbuje kamarády Shocked

Ale bylo by to fajn Smile Kdysi na gymplu jsme měli v zeměpise udělat fiktivní katalog cestovky a já jsem s kamarádkou vyráběla zájezd na Island, s přesným popisem programu den po dni. A od té doby tam chci. Možná bych to měla někde vyhrabat Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 15.1.2007 13:34    Post subject: Reply with quote

Ty jo, Island bych taky brala, musi to byt nadhera. Nas byvaly prof. tam studoval a vypravel uzasny veci. I kdyz ten Novej Zeland taky neni k zahozeni, ze? Mr. Green

My poletime na Velikonoce do Londyna (snad), pro me je to po dlouhy dobe, takze se strasne moc tesim. A hlavne kdyz jsem tam byla driv, tak vzdycky na jednodenni vylet, ted tam budeme tri noci, tak si to snad poradne uziju a projdu vsechno, co chci videt. A navic tam mam kamaradku z gymlu, tak planujeme nejakou mensi parbicku s nostalgickym vzpominanim Wink

Mamka chce projet Svycarsko, ale je tu mensi problem no. Kdyz nebudu tehotna, pojedu s ni v cervnu ja, kdyz budu, pojede bracha Wink

Strasne bych se chtela podivat jednou do USA, ale to je zatim jen sen.
A chtela bych si prohlednout Moskvu, strasne moc. A Istanbul me laka taky, sice jsem z Turecka videla hodne, ale Istanbul ne. A pak takovej Tadz Mahal, to by byla nadhera...ale zpatky na zem, ze Smile
Cestovani miluju moc a moc a je to jedna z mala veci, za kterou jsem ochotna utratit spoustu penez a vim, ze toho nebudu nikdy litovat.
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Mon 15.1.2007 13:48    Post subject: ed Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Mon 15.1.2007 14:04    Post subject: Reply with quote

Chtěla bych se podívat do Litvy, Lotyšska, Estonska. Viděla jsem pár fotek a vypadalo to tam krásně. Taky Polsko a Maďarsko bych si chtěla projet, ačkoliv to jsou sousedi, nikdy jsem tam nebyla.

Ze vzdálenějších zemí mě hodně láká Izrael a Blízký Východ vůbec.
A taky Egypt, chtěla bych si tam projet všechny památky... Pyramidy, chrámy a tak vůbec. Maroko by mohlo být zajímavé, o té zemi se moc nepíše, zájezdy se tam nekonají... Prý tam mají nějaký zvláštní režim, i když ne tak radikální jako v Alžírsku. Tak asi pro to Confused Bude tam krásná příroda.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Mon 15.1.2007 14:56    Post subject: Reply with quote

miluju Rakousko, Německo, Švýcarsko, Francii Love

chtéla bych se podívat do Říma (navnadila mě kamarádka, která se vrátila nadšená) a Neapole, Řecka, Kanady, Norska a USA... a ještě do Skotska a Irska.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Mon 15.1.2007 15:42    Post subject: Reply with quote

Mykeno, ty jsi to tak krasne popsala...opravdu zavidim Embarassed Wink .
Ja bohuzel zadne velke zkusenosti s cestovanim nemam /maximalne tak Polsko, Slovensko, Madarsko/, ale hrozne moc me to laka. Chtela bych prakticky kamkoli Smile.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Mon 15.1.2007 16:01    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Tangerine on Sun 23.1.2011 12:44; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30676

PostPosted: Mon 15.1.2007 16:13    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Wed 10.2.2010 20:41; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 289, 290, 291  Next
Page 1 of 291

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms