sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Cestovani
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 289, 290, 291  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Mon 15.1.2007 16:15    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29882

PostPosted: Mon 15.1.2007 16:19    Post subject: Reply with quote

Kdybych to měla rozvést:

Co se týče sousedů:
Miluju Slovensko, jezdím tam často a ráda Smile Malá Fatra, Roháče, Slovenský ráj, Tatry Love Letos určitě chci aspoň na týden do Vysokých Tater, protože loni jsme to nestihli.

V Polsku jsem snad nikdy pořádně delší dobu nebyla, budu to muset napravit Wink
Německo + Rakousko - znám pár měst, ale spíš si pamatuju doby, kdy jsme jezdili nakupovat čokoládu do místních supermarketů a koukali na to jak na zjevení Laughing Vídeň je ale pěkný město, to se musí nechat. Jo a v Berlíně mají super zoo.

A co se týče bývalých sousedů - Z Maďarska znám jednu pláž a Vidámpark (obdoba Prateru Laughing ).

Itálie - moře, pláž, turisti, hnus Mr. Green
Chorvatsko - taky jsem byla jen u moře, ale aspoň "v přírodě", ráda bych tam někdy jela na aktivnější dovolenou. A pak je pěkný Split a Kaštely, takové roztomilé vesničky Smile
Slovinsko - Byli jsme loni v Julských Alpách, nádhera Love Rozhodně musim zopakovat a vynahradit si to počasí a dohnat pár restů (Prisojnik Smile ). Aspoň že jsme zvládli výstup na Triglav.
Francie - Znám jenom Paříž, což je město s krásnou atmosférou, ale moc jsem si ji neužila. Ráda bych se podívala někam na venkov (akorát bych musela mluvit francouzsky a z toho mám trauma Mr. Green)
Lotyšsko - Města se mi moc nelíbila, ale pamatuju si pěknou přírodu a nějaké skalní město či co, to bylo zajímavý
Norsko - Nádherná země, chtěla bych tam častěji, než je to možné. Nádherná ale pekelně drahá. Ovšem za tu úchvatnou přírodu to stojí. A Oslo taky nevypadá špatně.

To je z Evropy zhruba tak všechno, co stojí za zmínku. Pak jsem ještě byla v USA, asi tak 5-6 států, od Kalifornie po Wyoming. Kromě L.A. prakticky neznám žádná města (taky jich tam moc není, co by stály za řeč Laughing), zato spoustu národních parků. Yosemite je naprosto úžasný místo, tam se prostě musím vrátit (už jen proto, abych vylezla na Half-Dome). Bohužel asi ještě dlouho na tom nebudu finančně tak dobře, abych si to mohla dovolit Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 15.1.2007 17:14    Post subject: Reply with quote

Ja mam dneska nejaky cestovatelsky myslenky, tak si to tu asi taky sepisu.

Portugalsko - to mam projety skoro cely, byla by ostuda kdyby ne. Nejvic se mi libilo Porto, to je moje nej, nej, nej mesto, hodne Lisabon, Coimbra, Fatima...no a Aveiro Love
Spanelsko - tam mam dluh, bohuzel jen dovolena u more s nasima kdysi davno
Italie - loni v lete poznavacka s mamkou, dostal me Rim a Florencie... a Benatky
Recko - predloni v lete poznavacka, od severu k jihu...Atheny Love
Chorvatsko - dovca s ex, moc rada na to vzpominam...Plitvice jsou nadherny
Belgie - svatebni cesta...Brusel, Ghent, Bruggy, Oostende
Nizozemsko - Amsterdam, Arnhem, Haag ....a Scheveningen, ten je nej, nej, nej Love
Polsko - Osvetim, Krakow a Wroclaw jako zajezd s gymplem
Francie - tam je toho moc, ex ma strycka v Perpignonu, takze parkrat v lete tam...pak dva tydni v Bretani na vymene..a treba St. Michel, St. Malo apod....no a Pariz. Nicmene jsem nevidela Versailles, takze jsou v planu. A pak zajezd s jednou spratelenou skolou...jmenovalo se to Po stopach Johanky z Arku a byli jsme treba v Rouen, Chartres, Domremy...
Britanie - Cambridge a okolí, Londyn, Oxford, Stonehenge...
Lucembursko - tam jednodenni zastavka prave s tou "Johankou"
Turecko - dovolena s ex...nejkrasnejsi byly (bylo?) Pammukale
Rakousko - vicemene jen Tyroly na lyzovani, kdysi davno zajezd s nasima, ale nepamatuju si toho moc, jen nejaka jezera...planuju Viden
no a Nemecko, ze Smile Fakt se snazim ho poznat, kdyz jsem tady, tak skoro kazdy vikend jedeme nekam na vylet...vcera me nadchlo mestecko Rees Love
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Mon 15.1.2007 17:22    Post subject: Reply with quote

Belgie Arrow byla jsem v Bruselu, ale totalne me zklamal,
na to jak se prezentuje na fotkach je tam toho zoufale malo,
naopak jsou krasna mala mesta okolo - to me zase naopak
prekvapilo, taky se mi tam libi jejich styl rodinnych domu,
a v planu jsou Bruggy
Spanelsko Arrow tam jsem nikdy nebyla, ale rada bych se podivala do
Barcelony
Nemecko Arrow to me fakt prekvapilo Shocked zvlast sever u
Baltskeho more a napr. Lubeck / nevim kde mam prehlasovany
u Very Happy / a taky Wismar - nadherny mesta
Rakousko Arrow Alpy nic moc, Viden me strasne prekvapila - nic jsem
tam necekala a je moc pekna, chci tam jet znovu
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 15.1.2007 17:31    Post subject: Reply with quote

jeste k Rakousku - nebyl jste nekdo v Kitzbühelu? Asi nejvetsi koncentrace snobu na svete Mr. Green Ale mestecko krasny, fakt ze jo. Manzel rikal, ze tam zije i spousta nemeckych celebrit, pry kvuli danim.
Back to top
View user's profile Send private message  
English_rose
*rozplývajíc se*


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 4061

PostPosted: Mon 15.1.2007 18:19    Post subject: Reply with quote

Chválím téma, úplně jsem se tu zasekla Very Happy
Až budu mít trochu času, taky se rozepíšu, hrozně ráda vzpomínám na všechny místa, kde jsem byla...i když asi radši ne, protože bych to tu děsně zaplácala Embarassed
_________________
They cannot scare me with their empty spaces
Between stars - on stars where no human race is.
I have it in me so much nearer home
To scare myself with my own desert places.

Back to top
View user's profile Send private message  
Alunka
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9362

PostPosted: Sun 21.1.2007 14:22    Post subject: Reply with quote

Chocolate wrote:
jeste k Rakousku - nebyl jste nekdo v Kitzbühelu? Asi nejvetsi koncentrace snobu na svete Mr. Green Ale mestecko krasny, fakt ze jo. Manzel rikal, ze tam zije i spousta nemeckych celebrit, pry kvuli danim.


Kitzbühelu jsem byla když mi bylo asi osm. A vim, že mě to ta¨m vubec nebavilo a měli tam děsně drahý nanunky.

takže:
Rakousko: už zminovanej Kitzbühel, Hallstadt (ježíš nevim jak se to píše) - tam se mi moc líbila projíždtka lodí po jezeře a labutě Embarassed , Salzburk (pamatuju si jak nás průvodky tahla kamsi na hřbitov odkud byl výhled na město a dole hrali mega šachy), Innsbruck - ten jsem si zamilovala. Byly tam krásný parky a vubec to město - tam bych chtěla bydlet (nádherný). Vídeň - tam jsem byla mockrát. Mě ani tak něják neuchvátila, ale mám jí ráda večer Wink

Německo: Schweinfurt Love mám ráda německý města - byla jsem tam 10 dní, který jsem strávila s uplně úžasnýma lidma. Líbilo se mi, že bylo furt co kde dělat. A okolí s vinicema. V Mnichově jsem byla, když jsem byla malá ale pamatuju si na olympijskej stadion a vyhled z nějáký věže na náměstí na Alpy a pak ještě Füssen a zámek Neusvchweinstein (tohle jsem napsala 100% blbě Very Happy ). A Hamburk tam jsme jezdili se saxofonistama Embarassed ale moc si to nepamatuju, nebo spíš jsme se nikdy nikam nepodivali. Jen jsme dělali bordel na ubytovnách.

Slovensko: Miluju Vysoký Tatry Love neznám krásnější hory. Jinak jsem byla v Levoče ta mě zklamala, protože to tam bylo v létě uplně mrtvý, Spišský Hrad - ten byl překrásnej, ale když jsme tam přijeli tak jsme děsně pršelo a lezli jsme nějákou zabahněnou cestou nahoru, kde jsem asi dvakrat spadla a pak tam bylo napsany že otvíraj až za dvě hodiny. Košice - ty jsou překrásný, ta zpívající fontana a kavarničky na náměstí opravdu nádhera a to okolí, když se tam jede (jela jsem z Popradu vlakem) uplně nedotčená krásná příroda. Jo Poprad ten mám taky moc ráda - strašně příjemný město. Zvolen ten na mě dýchal takovou krásnou letní atmosferou a v Banské Bystrici jsem si zamilovala náměstí.

Itálie: Miláno - tam jsem byla asi v deseti letech, doted jsem uchvácená z Milánského Domu, Benátky - tam jsem byla asi 6krát a to jen do 15cti let Embarassed takže moje vzpomínky na Benátky jsou zaselký na krmění holubů. Řím: V mých dvanacti letech jsem prošvihla Forum Romanum kvůli hledání McDonaldu a nakonec jsem našla nějáke feťáckej park s bezdomovcema Laughing Ale jiank jsem doted nadšena z Pantheonu, Andělskýho Hradu a Vatikánu. Z fontany de Trevi jsem si zase vytahla prachy na zmrzku Laughing Potom Sicilie - byla jsem tam mimo turistickou sezonu, takže se moc vyletu nekonalo, ale nezapomenu na Taorminu a Giardini Naxos - Taorminu jsem zažila v podvečer, bylo to překrásný na řeckým divadlem doutnající Etna a dole krásně modrý moře, Palermo - město mafiánu a opravdu jsem měla pocit, že v každý ulici po mě někdo skočí a unese mě a to samý Villa Franca. Nejlepší byl výlet na Vulcano, kde dole v kráteru sopky bylo napsaný česky poznaní doted nevim proč, ale každopadně to mám vyfocený - pamatuju si jak to tam děsně smrdělo po zkažených vajičkách a v moři byly takový ty teplý prameny a bahení lázně. Z Itálie ještě San Remo (tam mě nějákej pan postrašil, že jsou v moři žraloci Laughing ), ale jinak to tam bylo děsně snobský, Terst (já miluju přístavy a Terst a vedle zámek Miramare jsou obzvlášt krásný), Brindisi, přístavní město na jihu Itálie - tam jsou nádherný kamený miniuličky Love

Řecko: Pro mě je to bezesporu nejúchvatnější země, co jsem kdy poznala.
Miluju ostrov Korfu, nevím jestli tam je nějáká vesnička, kde jsem ještě nebyla. Mám moc ráda hlavní mesto Kerkyru, živej Kavos, Benistes, Spartilas (vesnička, která je nejblíž Pantokratoru -nejvyšší bod na ostrově) Episkopanii, Kato Korakianu a její hřbitov, Chlomos, večerní Ipsos a podvečerní Sidari Love a výlety do Albánie Love.
Potom Lefkada a jeji 8. nejkrásnější pláž na světě Porto Katsiki a překrásný pláže na západě ostrova a Onasisuv ostrůvek Skorpios.
Pak východní Řecko - Hrad Platamonas u Nei pori . Nádhernej Hrad nad moře a nad ním Olymp.
Thessaloniki : Soluň, obrovský město s krásnou promenádou a bílou veží, potom hradby nad městem. Spousta obchůdku s oblečením. Nádherný náměstí u moře, všude kostelíčky a trhy s rybama.
Athény: nehezčí město, co jsem zatím poznala - ten pocit, když jsem stala na Akropoli byl naprosto božskej.Erechtheion, Chrám Atheny Niké, Parthneón Love , Panathénajská cesto a muzeum Akropole. Love Dole divadla. Olympijskej stadion. Potom Agora a muzeum Agory, kde jsou pravý střepy z střepinových soudů.
Potom Plaka, čtvrt Anafiotika, chrám Dia Olypského, pahorek Likavitos, kde je lanovka a nahoře cukrárna. Stanice metra Syntagma, kde jde muzeum ........a mohla bych pokračovat.

Pak Černá Hora: s překrasnýma plážema a nádhernou Budvou a pro mě zajimavým Barem.

Švýcarsko: Nejvíc se mi líbil Curych a Luzern, jinak jsme byly ještě na vodopadech ve skále, ale moc mě to nezaujalo Embarassed když hory tak Tatry Laughing

Belgie - byla jsem jen v Bruselu a to v jednu ráno. Docela mě mrzí, že jsem byla rozespala a viděla jsem jen čůracího panáčka, pár opilejch Belgičanů a nějáký prostitutky.

Anglie: Mám hrozně ráda Londýn. V takovým městě bydlet (ach ach) Líbí se mi ta atmosfera, parky, ale co se týče pamatek tak mě moc neoslovil, ale ten život ... Uplně nejvíc se mi líbilo Soho square, Covent Garden, Greenwich a hlavně Národní galerie Love - ten vstup zdarma Laughing
Brighton: tak to je tak úžasný město, to molo s Luna parkem, kde jedete na horský dráze nad mořem po nějáký rybičkový pomazance od hostitelský rodiny je naprosto super. A celkově to město žije. Pak se mi líbil hrad Arundel -> tam to bylo jak z nějákých filmu a ten park u něj.
Hastings tam byla krásná pláž a to mětečko v kopci.

Francie: Tam se moc nebyla jen na Cote D' Azur - v Saint Tropes, Cannes - tam jsme bydleli, byl tam perfektni noční život a Nice. Jo ještě Fregues tam byl nějákej amfiteatr Embarassed a pak jsem lyžovala v Alpe d' Huez -> tam to bylo supr, protože jsme měli s bratrankem naprostou volnost a to nam bylo mě deset a jemu čtrnact a furt jsme chodili hrat videohry a plavat do vyřejvanýho bazenu a pořád jsme někam jezdili lanovkama pamatuju si nazev hory Pic Blanc Laughing

Monako a Monte Carlo: tam si pamatuju akorat japonskou zahradu, ktera jestli se nemýlím byla někde poblíž casina, ale bylo hrozně moc krásná a všude uličky a viděla jsem jednu formulku Laughing


Last edited by Alunka on Sun 21.1.2007 16:58; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28435

PostPosted: Sun 21.1.2007 14:40    Post subject: Reply with quote

tak ja taky udelam takovej seznam Mr. Green
Francie Arrow tam jsem byla asi petkrat,trikrat na jihu, Nimes...mam s tim spojeno spoustu krasnych zazitku-vymenny pobyty se skolou,nebo zajezd se sborem do Fr. a hlavne do Spanelska; pak samozrejme Pariz-byla jsem tam dvakrat,podruhy s kamoskou a to bylo naprosto super,i Versailles jsme videly,sice jsme nejdriv vlezly do spatnyho RER,ale pak jsme trefily Laughing
Spanelsko Arrow kdyz jsem byla mala,tak ta nejlepsi dovolena,v Salou u Barcelony, pak jsem tam teda byla jeste se sborem na soutezi-taky krasny
Anglie Arrow no,ze by me to zas tak uchvatilo to ne,hastings fajn,Londyn moc velkej Razz
Skandinavie Arrow Love se sborem na zajezdu jsme projeli celou...nejvic miluju svedsko,kde jsem byla vickrat a pak norsko-uzasna priroda, dansko uz me tak nebere,prijde mi takovy nudny...no a finsko je jedna velka placka Laughing
Rakousko, Nemecko Arrow nikdy jsem tam nebyla nejak poradne,akorat v Grazu delaj super zmrzlinu Laughing
Italie Arrow no,tak to me taky moc nebere,i kdyz Sicilie by nemusela byt spatna
Svycarsko Arrow francouzska oblast,kolem zenevskyho jezera,dalsi zajezd se sborem,proste uzasny Love
Turecko Arrow super dovolena,jen kdyby nam nekrachla cestovka (kvuli tomu jsme nevideli Pammukale Vzteklik )
Tunisko Arrow super,byla jsem tam trikrat,pokazdy skvely,nejlepsi to ovsem bylo naposled-prvni dovolena s pritelem Love
Rusko Arrow Soci,mesic prazdnin,nadherny more,kazdy den borsc Laughing a 4-6 hodin cviceni(byly to lazne) edit-ted jsem si jeste vzpomnela,ze jsem pri ty prilezitosti byla i na Malym Kavkazu,leteli jsme tam vrtulnikem Very Happy a tam je to vazne naaaaadherny


no a kam bych se chtela podivat: vzhledem k tomu co studuju,tak Portugalsko (erasmus to jisti Twisted Evil ), Brazilie, Kapverdy, Mosambik, Svaty Tomas a Princ, pak asi i USA-kamarad me docela nalakal na Seattle,pak taky San Fransisco, New York, dale bych chtela nekdy jet do Iranu (na ten me nalakala mama a spoluzak z portugalstiny,je to tam vazne nadherny Dogeyes)

tot zatim vse Cool


Last edited by greenwood on Sun 21.1.2007 15:16; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Sun 21.1.2007 14:42    Post subject: Reply with quote

Tak letos se s Ritchmou chystáme zase do Francie. Tentokrát ale sami autem a ne na jih ale spíš ta horní půlka. Už plánuju trasu Embarassed Laughing je to hrozně zábavný, doufám že to vyjde. Jako jsou tam různý rizika ale kde nejsou že jo. Chtěli bysme tak 10dní aspoň, uvidíme na kolik spočítám výdaje ještě.

Chci se zeptat... vy co Francii znáte, můžete házet typy co tam rozhodně stojí za vidění? Smile něco fakt zajímavého Smile budeme s Ríšou moc rádi, dík
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28435

PostPosted: Sun 21.1.2007 14:44    Post subject: Reply with quote

suga-remes a oblast champagne je moc pekna...je tam spousta zamku a hlavne vinnych sklepu Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message  
Mandoska
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 520
Location: Czecho/Slovakia

PostPosted: Sun 21.1.2007 15:08    Post subject: Reply with quote

Ja cestuju desne moc rada, ale rodice spis jezdi k mori, i kdyz se snazim aspon jednou rocne mamu vytahnout na nejakou poznavacku Smile Letos mi snad vyjde Pariz, muj sen Love (za chvili jdu objednavat letenky Very Happy ).
Jinak z toho co jsem uz videla:
Slovensko: jeden tyden jsem byla ve Vysokych Tatrach, nadhera Very Happy A ted bydlim v Bratislave, takze snad mi vyjdou i dalsi hory, jeste jsem byla taky v Levoci, Kezmaroku, na Spisskym hrade, v nejakych jeskynich (ted si nevzpomenu na jmeno)...
Rakousko: vzdycky jsme tam jezdili hlavne na hory, kdyz jsem byla mala, tak jsme byli stanovat u nejakeho jezera a diky tomu, ze ted bydlim v Ba, mam skvelou moznost poznavat Viden, kdyz neni plan na vikend, vyberu nejaky muzeum ci jinou pamatku a jede se Cool
Italie- jednou jsem byla na severu u more, to se mi moc nelibilo, kdyz k mori tak bych jela na jih, a v roce 2005 jsem byla na poznavacce Rim se zastavkou v Benatkach. Rim byl uzasnej, byla polovina dubna, 22 stupnu a historie dychala snad uplne vsude...
Recko- konkretne Kreta, taky pekna dovolena, ale bohuzel spis prevazovalo more
Londyn+Leeds Castle, Canterbury- tam jsem byla se skolou, muj nejintenzivnejsi zazitek je asi z Muzea hruzy a hororu Laughing
Turecko- jen more, ale tak bylo mi 10, tak jsem byla spokojena Smile Chtela bych videt Istanbul.
Malta- tam jsem byla na jazykovym pobytu, takze spousta casu prozkoumat ostrov Smile
Belgie- Brusel, Oostende, Bruggy, Gent- nebylo to spatny, ale jsou lepsi mista, ale zas jsem videla dalsi malirska dila jako Gentsky oltar, nektere Rubensovy obrazy.. pak jsme jeli jeste do Antverp (Rubensuv dum) a Rotterdam.
Co si uz moc nepamatuju: asi 150x jsme byli v Chorvatsku, mista mi uz pomalu splyvaji.. Confused Asi ve 3 letech jsem byla u more ve Spanelsku a z fotek vim ze i jeden den v Barcelone Laughing , pak v Monte Carlu, kdyz jsme byli u more ve Francii.
V zime hlavne do Rakouska, jednou jsme byli i v Italii a dvakrat v Tignes.
No a nejdal a nejdelsi cesta bylo USA- zapadni pobrezi- San Francisco, Yosemite, Death Valley, San Diego, LA.... a pak NY, ktery se mi vubec nelibil, bylo toho na me uz moc po 20 dnech. Ale jsem opravdu vdecna ze mam moznost s rodicema cestovat a ze me nenechavaj u babicky Very Happy
Nepohrdnu snad zadnou cestou, ale rada bych na vychod Evropy-Rusko, nebo sever- Norsko... A omlouvam se za ten vylev ale v cestovani se vyzivam Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sun 21.1.2007 16:13    Post subject: Reply with quote

Sugababe wrote:

Chci se zeptat... vy co Francii znáte, můžete házet typy co tam rozhodně stojí za vidění? Smile něco fakt zajímavého Smile budeme s Ríšou moc rádi, dík


Nadherna je katedrala v Chartres, krasnej je Rouan, Mt St. Michel se neda vynechat, St Malo je uzasny mestecko, to doporucuju moc a moc, Carnac a Nantes, jeste nahore Anjou, Angers a Saumur - jeden ze zamku na Loire, pak jeste Chambord a Chenonceaux Love ja to nezvladam poporade od shora dolu...tak nahodne..jeste Strasbourg je moc hezky mesto, urcite musi byt hezke Marseille, tam jsem ale nebyla, kdyz uz jsem dole, tak St. Tropez, Nice, Cannes a na druhou stranu Camarque Love a jeste kousek dal je Perpignon...pak nahoru Avignon, Nimes a Pont du Gard - stoji za to urcite, kdyz byste byli dole, zajela bych i do Monaka...no a pak samozrejme Pariz a urcite Versaille (tam jsem taky jeste nebyla)
je to na preskacku, omlouvam se Embarassed

mamka se zblaznila a chce do Moulin Rouge, uz si to naplanovala na kveten...a ja prej pojedu s ni Cool pet dni v Parizi...juchuuu Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sun 21.1.2007 17:16    Post subject: Reply with quote

sugababe Arrow na severu urcite orleans a zamky na loire - klasika,
a taky mont st.michel, no a pokud pojedete i dolu,
tak je uplne uzasna oblast fr.stredohori - neni tam zadnej
turista, zato halda hradu
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Sun 21.1.2007 18:19    Post subject: Reply with quote

z mych nejvetsich zazitku bylo turecko. nikdy nezapomenu na to, ze tam byli toulavi kone, kteri vyjidali popelnice.
a turci jsou ti nejpratelstejsi lide. porad se o vse deli, staraji se.
co mi trochu vadilo byl ten nocni zivot. cele mesto se prouibouzi v noci a je tam divoko, tezko se tam spi.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28435

PostPosted: Sun 21.1.2007 18:22    Post subject: Reply with quote

Chocolate wrote:
Sugababe wrote:

Chci se zeptat... vy co Francii znáte, můžete házet typy co tam rozhodně stojí za vidění? Smile něco fakt zajímavého Smile budeme s Ríšou moc rádi, dík


Nadherna je katedrala v Chartres, krasnej je Rouan, Mt St. Michel se neda vynechat, St Malo je uzasny mestecko, to doporucuju moc a moc, Carnac a Nantes, jeste nahore Anjou, Angers a Saumur - jeden ze zamku na Loire, pak jeste Chambord a Chenonceaux Love ja to nezvladam poporade od shora dolu...tak nahodne..jeste Strasbourg je moc hezky mesto, urcite musi byt hezke Marseille, tam jsem ale nebyla, kdyz uz jsem dole, tak St. Tropez, Nice, Cannes a na druhou stranu Camarque Love a jeste kousek dal je Perpignon...pak nahoru Avignon, Nimes a Pont du Gard - stoji za to urcite, kdyz byste byli dole, zajela bych i do Monaka...no a pak samozrejme Pariz a urcite Versaille (tam jsem taky jeste nebyla)
je to na preskacku, omlouvam se Embarassed

mamka se zblaznila a chce do Moulin Rouge, uz si to naplanovala na kveten...a ja prej pojedu s ni Cool pet dni v Parizi...juchuuu Smile


jo Camargue-tam je to naprosto,ale naprosto uzasny,nadherny Love Love a taky baux-de-provence je skvely a kdyz uz jsme na tom jihu,tak taky motnpellier Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 289, 290, 291  Next
Page 2 of 291

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms