sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Prikrmy, detske recepty a stravovani
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 66, 67, 68  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mariposa
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 8306
Location: u něho...

PostPosted: Sun 4.11.2012 10:32    Post subject: Reply with quote

Hope tak to neporadím, malá mi konečně začala pít, takže jsem bouchala šampáňo a zatím to neřeším, má úplně tu první flašku. Měla jsem doma všechny možné savičky, učící hrnečky a vím, že netekoucí je od Mam, ale ten neteče ve smyslu, že se ti nerozlije v tašce, protože se dá zašpuntovat, takže to není co potřebuješ.

Tjorven teď už to je trošku lepší, po 5 měsících boje, já nervy v kýblu, ona nervy v kýblu...ale kojit tolikrát denně jsem už prostě nechtěla. Většinou jsem musela mít přichystané 3 alternativy obědů, protože jednou si to dala, pak to zase odmítla a nevypozorovala jsem na čem to záleželo. Někdy si dala 2 lžičky, někdy neotevřela pusu vůbec. Ani teď nejí jogurty, tvarohy, přesnídávky. Z ovoce jen banán (někdy) jablko a hrušku. Teď ji začínáme dělat to, co jíme my, ale když to rozmačkám tak, aby se tím nedusila, tak to už nechce, chce to, co máme v talíři my Mr. Green Teď asi dva dny zpátky jedla od rána do večera jak otesánek, to bylo super.
_________________
věřím
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8189

PostPosted: Sun 4.11.2012 11:06    Post subject: Reply with quote

ja porad premyslim, co je pro ni lepsi jestli lahvick nebo doma varit
u lahvicek me vadi, ze se nemohu spolehout na znaceni od 4., 5. 6. mesice a ze musim studovat slozeni, u vetsiny je vetsinou neco, co ji jeste davat nechci
a zase domaci priprava ma dost uskali v tom neudelat to spatne
treba muz cekal pochavlu, jak ji udalal skvelou jablecno hruskovou presnidavku, ale rozmixival do toho i pecky a stopku Confused Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30684

PostPosted: Sun 4.11.2012 11:13    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sun 4.11.2012 12:55    Post subject: Reply with quote

označení měsíců na skleničkách nei podle složení, ale podle velikosti kousků.
Back to top
View user's profile Send private message  
sarik
kytky 4, meta: 3550
kytky 4, meta: 3550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3519

PostPosted: Sun 4.11.2012 20:27    Post subject: Reply with quote

Já teda zas moc netuším co by se u těch domácích příkrmů dalo nějak zkazit (krom toho, že na to člověk zapomene a spálí to).
U toho kupovanýho mě nebaví to studovat co v tom je a co ne a ani mi to nechutná a Martinovi taky moc ne. Takže jsem docela ráda, že má moje vaření větší úspěch Mr. Green

Teď začal odmítat večer kaši. Doufám, že to je zubama a že se zas umoudří.

Nejvíc se těším až budeme moct jíst stejné jídlo.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8189

PostPosted: Thu 22.11.2012 12:37    Post subject: Reply with quote

musim rict, ze jogurt je super vec, at ho zamicham kamkoli, tak ji to chutna mnohem vic

vcera se mohla doslova utlouct, kdyz jsem rozmichala jahlovou nemlecnou kasi ve vode (stave), v ktere jsem varila jablka a do toho jsem primichala tan jogurt

delam ji zatim nemlecne kase (na zacatku jsem ji tam odstrikavala mliko, ale uz na to prdim a delam to do vody nebo spis do stavy od ovoce), protoze pred spanim stejne vyzaduje kojeni a jen za noc si vypije mlika tolik, ze pokryje denni davku spolehlive ( Evil or Very Mad Laughing )

ale tak me napada, ze kdyz ji ten jogurt tak chutna, tak ze budu delat nemlecnou kasi i az kojit nebudem muset a mlecnou slozku dozenem jogurtem
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8189

PostPosted: Fri 14.12.2012 22:11    Post subject: Reply with quote

zajimave zjisteni - mluveni souvisi se zavedenim kouskovite stravy, presneji se zvykanim
(nevedela jsem to, hledala jsem puvodne jinou informaci a prislo mi to zajimave Smile

jinak me prikrmy celkem deptaji, po trech mesicich konecne zacala jist vetsi mnostvi a celkem hezky - misto toho, aby se cas jidla konecne zkratil se chce krmit sama = vztekat se kdyz ji chci krmit ja, rozpatlat to rukama, vyhazet lzickou, vztek ze ji to nejde
takze ted krmim tak, ze ma lzicku v ruce a pokousi se neco nabrat a ja se ji snazim tu lzicku "nenapadne" nasmerovat do pusy, protoze jak ma pocit, ze ji s rukou moc manipuluju, tak se taky vzteka, mezi tim se pokusim ji dat par lzicek sama
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Fri 14.12.2012 22:56    Post subject: Reply with quote

Nauč jí napichovat (né všechno jde napíchnout že), koupila jsem v ikei, takový ty plastový příbory, vlastně všechno to barevné plastové nádobí, a ta vidlička je taková šikovná..

i když vlastně tvoje dítě je ještě malý Embarassed

do dneška dělám to, že mám flašku s dudlikem, kterýmu jsem prostřihla větší dirku cca 4milimetrovou..
Vilma když je unavená, přetažená, nebo jí něco je, tak se prostě nenají, takže jí třeba dávám hustou kaši vysosnout do postýlky, vypije a usne.. Nebo když jí bolí zuby a nechce jíst, tak jí takhle udělám tekutější stravu a sní to..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30684

PostPosted: Sat 15.12.2012 9:00    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Sat 16.3.2013 12:37    Post subject: Reply with quote

Holky, jak u vás probíhalo zavádění příkrmů? Čím jste začaly a v jakém množství? Kdy pak něco dalšího a co? Pořád v přibližně stejnou dobu? Kam na jídlo umístit nesedící dítě? Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sat 16.3.2013 12:50    Post subject: Reply with quote

Tangerine: my sme zacali kasami zo zemiakov, potom som pridala mrkvu, masko, ovocne sme zacali az neskor davat.
tie zemiaky boli cca od 5.mesiaca, mrkva tiez tak..ovocie od nejakeho 8.mesiaca mam pocit. casovo som davala prvy prikrm na obed a druhy na veceru, inak mlieko. potom sa to uz zmenilo
a nesediace babatko by som dala napr. do autosedacky ak mate, alebo do kolisky, prip. mu vystlat perinu. ale ta autosedacka mi prisla taka najpraktickejsia Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8189

PostPosted: Sat 16.3.2013 12:50    Post subject: Reply with quote

ja krmila v takovem tom lehatku, zustalo pak teda pekne zaprasene, a nebo jeste se da ve vajicku, ale to by se mi nechtelo cistit

a na mrkev bych byla opatrna, nektere deti mohou mit pak zacpu, i po brambore, sikovna je treba cuketa nebo dine

doporucuje se jeden druh a az za 3 dny dalsi, abys pripadne mohla vysledovat alergickou reakci a vedela po cem to je

johu mela po prvnich prikrmech zelenou vodu misto stolice, nioc doktorka nezjistila, preslo to az po zavedeni masa

a osobne si myslim, ze jsem prikrmy zavadela moc rychle, s jidlem nam to neslo az do ted, kolem toho roku se teprve rozjedla

cetla jsem nedavno nazor, ze se prikrm ma zavadet az kdyz ma dite po mliku hlad a vylozene ho chce (trea kdyz neco jis ty), ikdyby se zavadel treba az v 7. osmym mesici
tak me to zpetne trochu mrzelo, ty nervy s tim, vsichni do me tlacili, ze uz prikrmy musi byt, pritom po mlice pribyvala nadprumerne a prikrmy jen canila Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8189

PostPosted: Sat 16.3.2013 13:00    Post subject: Reply with quote

jo a jeste jsem chtela dat typ na tento hrnek:
http://www.detskyraj.cz/jidelni-potreby/avent-prvni-skutecny-hrnecek-260-ml
je to prvni vec, z ktere johu umi pit a pije, sice musi mit bryndak, protoze par kapek ji preci jen ukapne, ale nevylije to na sebe cele a hlavne nema to zadnou saci pojistku, ktere proste nedava Rolling Eyes
a ja to muzu mit v kabelce aniz by se mi to tam vylilo (jako jine hrnky u kterych jsem musela vyndattu saci pojistku proti kapani Evil or Very Mad ) - huraaaa
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sat 16.3.2013 13:02    Post subject: Reply with quote

ten sme mali aj my a je fakt super Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
mariposa
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 8306
Location: u něho...

PostPosted: Sat 16.3.2013 20:29    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
věřím
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 66, 67, 68  Next
Page 2 of 68

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms