sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Prikrmy, detske recepty a stravovani
Goto page 1, 2, 3 ... 66, 67, 68  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8178

PostPosted: Fri 2.11.2012 17:11    Post subject: Prikrmy, detske recepty a stravovani Reply with quote

treba se tohle tema chytne Smile

ja momentalne resim jak co nejjednoduseji skladovat jiz uvarene prikrmy,
momentane to mam tak, ze kdyz koupim treba kureci prso, tak podle vahy si urcim na kolik porci bude, nakrajim na dany pocet kousku a samostatne zabalim do mrazaku (podobne jsme to u rodicu delali pro kocku Smile

a varim tak na dva dny dopredu, na kupovanych prikrmech pisi spotrebovat do 48 hodin, tak k tem varenym pristupuju stejne, prijde mi to jednodussi nez mrazit, protoze to se mi jednou stalo, ze po tom zvracela - asi jsem to spatne rozmrazila nebo nevim Confused a taky jsem nekde cetla, ze se treba ani brambory mrazit nemaji?

a pak tapu ohledne jogurtu, nekde pisi, ze se muzou od 8. mesice, nekde od roka, a nevim jak tucne? doma jime vetsinou ty smetanove 10%

a jeste jeden dotaz mam na kravske mleko, od kdy jste davali?, to je take vsude jinak...
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8178

PostPosted: Fri 2.11.2012 17:13    Post subject: Re: Prikrmy, detske recepty a stravovani Reply with quote

a momentalne je nejoblibenejsim prikrmem dyne se zloutkem

a z kasi mam rada ctyrzrnou nemlecnou od alnatury - je to jen pohankova, ryzova, kukuricna a jahelna mouka, kterou je mozno michat do vody, do (materskeho) mleka, do presnidavky....
Back to top
View user's profile Send private message  
mariposa
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 8306
Location: u něho...

PostPosted: Fri 2.11.2012 20:41    Post subject: Reply with quote

Zuzo já ji dávala skleničky, protože jsem byla ráda, když mi vůbec něco snědla a domácí chtěla jen ze začátku, pak se sekla a ani pusu mi neotevřela. Nepomohlo nic. Skleniček taky jedla jen pár druhů. Teď už ji pomalu začínám dávat to, co jíme my. Takže skladování řešit nemusím, když ano, tak do druhého dne normálně nechám v lednici.
Jogurty nejí, ale zkoušela jsem je dávat od 8. měsíce. Nejlepší je prý hollandie a ještě jeden, teď si nevzpomenu na název. Kravské mléko se doporučuje od roku tuším.
Kaši má ráda banánovou babylove z DM a pak téměř všechny od nestlé - sušenkovou, medovou, straciatellu, ovocnou...Pak má ještě ráda mlíčko s kaší, taky od nestlé, to je taková moje záchrana, když mi celý den nic nechce jíst.
_________________
věřím
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Fri 2.11.2012 20:55    Post subject: Reply with quote

já vařim a zavařuju, jak jídlo tak přesnídávky,mražený a rozmražený pak nevypadá dobře..

teď mi na prohlídce roční doktorka říkala, že mlíko co máme my v žádnem případě, jedině že bych měla nějaké přímo z farmy:) prostě musí mít ty pokračovací Rolling Eyes
ale v podstatě krom dvou krabic sunaru na začátku, kupuju to babylove mlíko, ušetřim 100 na jedný krabici.

Vilma snídá chleba s něčím, zapíjí ho čajem, co může jíst rukama jí sama, kaše všechno co se musí nabírat jí krmim, protože nehodlám po jídle koupat i psa..
jogurt mi sní celej hollandia jako prd..
pak miluje ty dlouhé kukuřičné křupky a taky jsem jí od nich objednala pohankovou, jáhlovou a rýžovou kaši.. a dělají i kukuřičný bombonky.

Kdybych měla kupovat skleničky tak se nedoplatim

Byla bych moc ráda, kdyby se třeba theresa vyjádřila, jak má správně jíst roční dítě.
Back to top
View user's profile Send private message  
sarik
kytky 4, meta: 3550
kytky 4, meta: 3550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3509

PostPosted: Fri 2.11.2012 21:16    Post subject: Reply with quote

Já taky vařím a zavařuju. Skleničky jsme měli jen párkrát na cestách a teď, když kvůli zubům skoro nejedl, tak jsem byla líná vařit. Připadá mi, že domácí mu chutná víc Smile Vařím taky většinou na dva dny.
V mrazáku mám jen syrový krůtí maso (jiný jsem zatím nedělala), jinak zeleninu jen zatím mám jen čerstvou a asi ani nic mrazit nebudu. Hotový jídlo určitě ne. Když už bych toho navařils víc, tak to radši zavařím.

Jogurt jsem slyšela, že od osmýho měsíce. Takže Martin ho už jí a strašně mu chutná. Dávám taky holandii a celých 200 g mu teda zatím nedávám, ale vypadá to, že by to možná i klidně snědl.
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9738

PostPosted: Fri 2.11.2012 21:27    Post subject: Reply with quote

Já nezavařuju nic, Meda typicky jí totéž co já. Sice pak vynechávám třeba kari, ale to se dá vydržet.
Back to top
View user's profile Send private message  
sarik
kytky 4, meta: 3550
kytky 4, meta: 3550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3509

PostPosted: Fri 2.11.2012 21:42    Post subject: Reply with quote

No jo, jenže Meda je už trochu větší Smile
Až budem jíst oba to samé, na to se taky těším. Mě sice masozel celkem chutná, ale že bych to musela mít denně Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Fri 2.11.2012 22:12    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Tjorven on Sat 9.8.2014 19:36; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Fri 2.11.2012 22:15    Post subject: Reply with quote

pokud dělám cokoliv co může, jako třeba rybu a brambory, polívku a podobně tak jíme to samé.
ale třeba jsem jí udělala 2 litry kuř. vývaru se zeleninkou a písmenkama, zavařila a mám 8 obědů, který nemusim řešit, když jedu ke kamarádce beru sebou a tam jen ohřeju..

nebo jsme dostali moře jablek, tak co s nima..
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30622

PostPosted: Fri 2.11.2012 22:41    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Fri 2.11.2012 22:52    Post subject: Reply with quote

Co by mě zajímalo.. existuje něco, z čeho se dítě může samo napít když chce, aby se tim nepolilo, nepolilo podlahu a pod?
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30622

PostPosted: Fri 2.11.2012 22:57    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Fri 2.11.2012 23:07    Post subject: Reply with quote

sportovní pítko neumí, na to jsem spoléhala..ty jediný netečou i když se s tim tříská o zem..umí takový to od jupíka, jak se vysunuje, bohužel teče, když se otočí vzhůzu nohama.. ikea, z toho pije a kape jí to do výstřihu, no máme těch cvičných lahví a hrnečků. všecko tak divně buď teče, nebo jí musim pomáhat aby se nepolila..
zdál se mi dobrej ten lovi hrnek 360 nebo jak se to jmenuje, ale ten jen kouše..
Tak třeba musíme ještě počkat no:)
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8178

PostPosted: Sat 3.11.2012 8:18    Post subject: Reply with quote

me se zdal dobrej hrnecek avent - netece nekape a kdyz jem to zkusila, tak jsem se z nej krasne napila, jenze ona nevi ze ma sat, tak ho jen kouse a kdyz ho hodila na zem, tak padl takestastne na ta drzatka, ze se povolil zavit a vylil se

a pak mame nuk, a ten miluje protoze prokusla vetsi diru v dudliku a kdyz to zkousne, tak to tece, akorat ze to pousti z pusy zas ven a je mokra cela
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sat 3.11.2012 10:14    Post subject: Reply with quote

já mám dobrej hrnek z DM asi 49,- on má to pítko silikonový = může klidně stále pít z koj. lahne, ale teda neteče no..
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 66, 67, 68  Next
Page 1 of 68

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms