sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
prebalovani - latkovky - uceni na nocnik atd.
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 40, 41, 42  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16128
Location: up in the sky

PostPosted: Wed 25.1.2017 13:28    Post subject: Reply with quote

Very Happy taky mne to napadlo Leňul...
_________________
chci být člověkem, který se mi nehnusí.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10045

PostPosted: Wed 25.1.2017 17:34    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Wed 25.1.2017 17:57    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8189

PostPosted: Wed 25.1.2017 18:16    Post subject: Reply with quote

cas
tak ten latkovani navic moc nezabere - 2-3 pracky tydne me neobtezuji, a deti pri zapinani pracky a veseni rady pomahaji, jak pise Tange, jde o smysluplne straveny cas
ja osobne mam vetsi problem najit cas na to, abych udelala domaci svickovou, oskrabat zeleninu me stoji mnohem vice casu, a asi by se tady nikdo nepoustel do debaty, zda je lepsi doma varit a nebo pouzivat polotovary - a pritom denne varenim stravim mnohonasobne vice casu
take obdivuji kazdou, ktera dokaze kazdy den najit 10-20 minut a doma cvicit - to ja nedokazu, ale ono to neni ani tak o tom, ze by to bylo hodne casu, ale spis o tom, jak si to clovek nastavi v hlave Smile
kdo latkovat chce, tak ten cas resit nebude, spis si dovedu predstavit, ze latkovani clovek opustil, protoze si zvolil nevhodne plenky a odradilo ho treba to, ze protekaly - v tomto je to ale stejne s papirovkami, jsou lepsi a horsi, jen kdyz clovek naraz investuje do latkovek, ktere mu nevyhovuji, tak pak asi nema chut zkouset jine

narocnost na udrzbu
jediny opruz je cisteni pokadene pleny, mne osobne to nevadi, ale dovedu si predstavit, ze nekomu by mohlo,
existuji teda separacni plenky ("papirek" nebo pruh flisu, ktery se da do plenky a pak se vyhodi spolu s hovinkem (z flisu se to jednoduseji vyklepne nez z frote pleny)
ja osobne jsem prestala separacky pouzivat - u kojeneho mimina mi to hovinko nijak nevadi, nesmrdi a jde jednoduse vyplachnout pod vodou v umyvadle, a kdyz byla j. vetsi, tak jsem mela u umyvadla skrabku, a jednoduse jsem to seskrabla do zachodu a pak promnula pod tekouci vodou

jit do toho?
osobne si myslim, ze hodne zenskych, ktere si nakoupi vybavicku a pak to opusti hned ze zacatku proste jen prepali zacatek
ja u j. mela pochybnosti - hlavne zda se mi to nebude eklovat, tak jsem pockala a kdyz jsem v sestinedeli videla, ze mi prebalovani nijak nezveda zaludek a nemam s tim problem, tak jsem si rekla, ze to zkusim a poridila jsem par plenek a jela castecne latka castecne papir - postupne jsem latku dokupovala, potoze me to zacalo bavit Smile jsou i zenske, ktere jsou na plenky podobne ulitle jako jine na kabelky....
myslim, ze jde hlavne o to, si to neznechutit, jsou situace, kdy papirovka muze usnadnit zivot (cestovani, nemoc, blba nalada) tak je lepsi obcas dat papirovku, nez se od zacatku tlacit davat 100% latku a pak se na to nastvat a uplne se na to vykaslat
pri tomto postupu, ktery bych pri pochybnostech doporucila, jsem dosla k tomu, ze po j. s nadsenim latkuji a. , a to od jejich 3 tydnu bez jedine papirovky Smile

velikosti
pouzivam jednovelikostni plenky, ty sedi cca od 4 kg, coz mely obe holky do 3 tydnu, u vyse zmineneho postupu u j. to neni problem, u a. jsem tech prvnich 14 dni davala papir na stridacku se ctvercovima a neco malo plinek jsem mela i ze sedely
jako urcite je fajn i novorozenecka sada, pokud bych cekala drobnejsi miminko, tak bych poridila - da se koupit vyhodne pouzita, nebo pak zas prodat, pouzitelna je tak cca 6 mesicu, ale pokud nekdo o latkovani teprv premysli, tak bych asi poradila spis vyckat na sestinedeli a poridit pak jednovelikostni az ode tech 4 kg

skladovani, prani
mam velky kybl od barvy s vikem, dokonce je ruzovy Smile a vozim si ho v aute s sebou, kdyz nekam jedu
nejpohodlnejsi je dle mne skladovani na sucho - pocurana plina jde rovnou do kyble, pokadena po zbaveni hovinka, peru 1x za 2-3 dyn, mam pracku na 8 kg, takze k tomu prihazuji i ostatni mimi nebo bile veci
nejprve dam plenky vymachat, pak pridam prasek (polovinu doporuceneho davkovani) a peru na program s vetsim mnozstvim vody s pridanym machanim navic, bez avivaze (obcas kdyz tam nejsou svrchni pul pridavam misto avivaze ocet)
nedoporucuje se mydlovy sliz, nici plenky
peru na 40, bez problemu
pak jen nahazu na susak - coz muze byt v malem byte problem, resila bych susickou, ktera udrzuje plenky i mekci, nadychanejsi, ale zase je rychleji nici
v lete susim venku, slunce vybely vsechny fleky, fleky ted prez zimu neresim...

cestovani na vic jak den - s j. jsem resila papirovkou, je tedy pak potreba to nacasovat tak, aby pred odjezdem byly pliny vyprane, takze papir mela uz i posledni den doma
s a. zatim jezdim jen tam, kde se dalo i prat, takze jsem naopak musela mit prani nacasovane tak, ze jsem mela plenky suche (1+2 dny predem) a spinave jsem vezla s sebou
na vylety mam pytel na pleny s pul zaterem - je prodysny, pleny se tam nepari
zatim jsem tada nikam nalehko nevyrazela, v lete jsem byla venku i s kocarkem, takze tam jsem mela pleny hozene v kosi dole a ted kdyz jdem do detskeho centra nebo k nekomu na navstevu, tak mi nevadi mit vetsi kabelu, stejne taham spoustu jinych veci, svacinku, piti, prevleceni, takze bych mela stejnou tasku tak jako tak

jakou vybavu bych si poridila ted, kdybych nic nemela
sada duhovek popoliny - 10 kalhotkovych plenek na patentky, k tomu pul kalhotky popoliny pro kazdou velikost jedny - pouzivam je jako "drzaky" na noc
ostatni pulky jednovelikostni
nekolik plen typu chobotka na snappy - mela jsem strach jak se naucim zapinat, ale mam je ted nejoblibenejsi, daji se utahnout krasne i na hodne male miminko, zapinaji se jednoduse a rychle, mnohem lepe nez patentky na otacejici se dite a neskrabou brisko jako suche zipy, velka vyhoda je, ze rychle schnou protoze to jsou jen 2 vrstvy latky bez saveho jadra (to vznikne prelozenim)
nekolik plen SIO bamboolik - diteti se nandaj jako jednorazovka a maji hodne sava jadra, daji se pripnout jeste i "nocni" pod zakladni plenu a mit hodne savou verzi, naopak jen s tenkym pruhem jsem davala uz po prichodu z porodnice, daji se pouzivat samostatne svrchni kalhotky se ctvercovkou, takze staci par svrchnich a k tomu vice jader (levnejsi variabilnejsi nez plena vse v jednom typu aio nebo kapsovka), navic ted maji novy material, ktery netvrdne
+min 30xctvercovky - ja mam obycejne dost nekvalitni po j. ale dost chvalene jsou nebelene stare casy od kikko
a casem az by bylo vetsi tak by se hodila nejaka xl plena na noc, ja pouzivam pro tento ucel bio frotaky popoliny, ale jsou stasne objemne a ty rasene gumicky kolem nozicek obecne nemam moc rada, protoze se mi zda, ze otlacuji nozicky

na co dat pozor - pleny s obrazky maji obrazkovou vrstvu z upletu, ten vydrzi mene, urcite ne na druhe dite, casto se pak po oprani trha, take jsou mene save, nez kdyz je ta vrstva take z frote
pleny vse v jednom (aio), kapsovky - vetsinou maji malou savou schopnost a casto prodekaji kolem nozicek (casto u kapsovek, kde je save jadro v kapse z flisu, a moc po flisu steka rychleji, nez se vsaje, kdyz nemaji dvojite gumicky, tak casto protekaji (mela jsem pop-in plenu a tam je strasne malinke save jadro, mela jsem i Anavy easy, coz je plena typu SIO, a ta ma savy jazyk o neco vetsi, ale znovu bych nekoupila)
bambusovy aksamit bez susitky strasne tvrdne, kdyz bambus tak lepe frote

a klidne se ptejte... Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8189

PostPosted: Wed 25.1.2017 18:22    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8189

PostPosted: Wed 25.1.2017 18:33    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Wed 25.1.2017 20:25    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21230
Location: in my own time

PostPosted: Wed 25.1.2017 20:32    Post subject: Reply with quote

já mám jen popolini duhovky. myslím, že ta sada vyšla jako jedna z nejlevnějších, když nepočítám obyčejné čtverce.
pak jsem ještě dokoupila dvě noční kalhotkové pleny bamboolik, ty jsou fajn. a v jedné akci jednu AIO, výhodou je, že rychle schne, ale teď když už mám sušičku, mi to je jedno:)
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
Chantelle
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 29 Aug 2007
Posts: 2507
Location: bažina zoufalství a propast beznaděje

PostPosted: Wed 25.1.2017 20:47    Post subject: Reply with quote

My taky používáme obyčejný čtvercovky u malýho miminka a pak asi od třetího nebo čtvrtýho měsíce popolinky (na malý miminko jsou moc velký). Popolinky doporučuju, nikdy se mi nestalo, že by protekly, jsou hodně savý, jediná nevýhoda je, že po vyprání dlouho schnou (pokud někdo nemá sušičku)
Jinak na noc a na cestování dáváme jednorázovky. Na to jsem teda asi líná, řešit někde venku látkový plíny.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30692

PostPosted: Wed 25.1.2017 21:10    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Wed 25.1.2017 21:11    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 25.1.2017 21:20    Post subject: Reply with quote

jo ty popoliny to jsou ony, já měla asi holčičíSmile prostě jiné barvy, každá plenka má uvnitř ještě jednu takovou jakoby vložku:) svrchňáče a stačí.
ale u svrchňáčů bacha na sucháče, V. od toho měla pak poškrábaný břicho, když lezla a tak.
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Wed 25.1.2017 21:22    Post subject: Reply with quote

dobrý tak je nás retardovanejch víc Laughing já nechápu systém
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21230
Location: in my own time

PostPosted: Wed 25.1.2017 21:22    Post subject: Reply with quote

Geike, to je v pohodě, já si to musela studovat na několikrát, protože jsem vždycky to dělení plen zapomněla. Pak jsem se s tím nechtěla víc otravovat, ak jsem si vybrala ty popoliny a řekla si, že nám prostě budou vyhovovat Cool
A používala jsem je rovnou od novorozence.
a jsou to přesně ty, co jsi dala na obrázku.
čtvercovky fungují tak, jak píšeš.
a ta chobotka tam právě myslím má takový chobot, který zajišťuje tu sací funkci, proto už se tam navíc nic dávat nemusí. ale de facto stejně to mají i popoliny, akorát tam je ta sací vložka odepínací.
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Wed 25.1.2017 21:54    Post subject: Reply with quote

chobot zde Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 40, 41, 42  Next
Page 34 of 42

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms