sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
prebalovani - latkovky - uceni na nocnik atd.
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 40, 41, 42  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Thu 3.1.2013 15:54    Post subject: Reply with quote

nejlepší by bylo, naučit jí stát na prkýnku a k záchodu přistavit schůdky:)

to ona si v tý vaně udělá hurá a ještě si zatleskáSmile samozřejmě, že když se povede do nočníku tak kolem něj jucháme.

zkusíme to jako s pejskem za vyčůrání piškot.
Já jako vim odkud vítr vane.. chodí čůrat s tátou..(se mnou teda taky, ale tam to nevidí, a na nočník teda chodit nebudu Wink ).

Další specialita je, že když si na hlas prdne říká ee, když si prdne někdo jinej tak taky, když jí sundám plenku s hovnem tak taky, ale když by to měla říct tak to neřekne (zatím by mi stačilo aspoň při akci).
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Sun 6.1.2013 8:25    Post subject: Reply with quote

Holky, pouzivate nektera Itti bitti?
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Sun 6.1.2013 10:06    Post subject: Reply with quote

mariposa si je, myslím, chválila.
Back to top
View user's profile Send private message  
mariposa
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 8306
Location: u něho...

PostPosted: Sun 6.1.2013 12:20    Post subject: Reply with quote

Tornado já je používala, ale už dáávno nelátkuju:) Jo s nimi jsem byla nejspokojenější...
_________________
věřím
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Mon 7.1.2013 14:33    Post subject: Reply with quote

mari a je nejakej figl, jak zabranit tomu, aby tvrdly ty vkladaci plenky? (krome susicky teda).
Back to top
View user's profile Send private message  
Bruillard
....


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1996

PostPosted: Mon 7.1.2013 15:16    Post subject: Reply with quote

Holky mohly byste mi prosím některá napsat, kolik si myslíte, že těch látkovek pro začátek potřebuju? Vím, že je pak lepší dokoupit ty další podle každého dítěte, ale pro ten úplný začátek jste jich měly kolik? Tedy kolik těch svrchních kalhotek a kolik vkládaček a kolik těch plenkových kalhotek? A má cenu u miminka používat ty separačky? (ty celulózové nebo co to je)

Snažím se v tom vyznat, ale je to nějaké složité...
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Mon 7.1.2013 15:35    Post subject: Reply with quote

Bru,

ja myslim, ze bys si mela koupit jednu od kazdeho druhu (ne uplne od kazdeho, ale od toho, ktery te zaujme) a vyzkouset, ktera bude miminku nejlip sedet...a pak treba dokoupit ty, ktere se ti nejlip osvedci...
co se tyce vkladacek - je jich treba tak 8 na den (ze zacatku dite dost casto cura).
Separacky si kup rozhodne...pekne zadrzi stolici a plenka pod nimi pak neni tolik znecistena.


Ja si na zacatek koupila troje itti bitti vel. S - a do toho jeste vkladacky navic....malokdy se stane, ze by dite procuralo obe vkladacky "durch" a tak staci menit jen ty vnitrky
..je teda fakt, ze mi Itti ze zacatku dost protekaly:-/ (malej byl moc drobnej) Ale zase je u nich vyhoda, ze nepotrebujes svrchni kalhotky

Dobrou zkusenost mam i v Tots Bots - mela jsem tyto: http://www.branakdetem.cz/plenka-pro-novorozence-teenyfit-aio.htm

Pak se mi osvedcily plenky Ellas House (na ty jsou uz potreba i svrchni kalhotky) a jeste mam Baby lucy..ty jsou levne, ale procuraji se dost rychle


Jo a Brana k detem porada kurzy prebalovani a tam ti reknou, co je vsechno na trhu a rozdily mezi plenkami
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Mon 7.1.2013 15:43    Post subject: Reply with quote

Ja mela na zacatku 10 plenek...ted jsem nejake prikoupila, ale je fakt, ze na noc davam jednorazovky, aby se mi hosicek nebudil
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Mon 7.1.2013 16:19    Post subject: Reply with quote

Bru, už jsem to tu někde psala do jiného tématu - nejvíc se mi osvědčily flísové separačky (normálně koupíš půl metru/metr flísu a nastříháš) - drží zadek v suchu, miminí "míchaná vajíčka" z nich jdou dobře dolů, schnou téměř okamžitě a plína pod něma zůstává čistá a ne zbarvená jako u těch celulózových.

Jinak jsem na začátku měla asi 30 čtvercovek, sadu 10 Haipa Daipa Pastelek (perfektně sedí a jdou přizpůsobit, používáme nejčastěji), pár vícevrstvých a kalhotkových (nejoblíbenější novorozenecké Anavy z bambusového veluru či co a flanelová Baby lucy). Měli jsme i duhovou sadu Popolini, ale ty jsme vytáhli až ve 2 měsících, do té doby byly jako záložní - jsou docela velké.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8188

PostPosted: Mon 7.1.2013 18:12    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by zuza on Mon 25.6.2018 7:47; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8188

PostPosted: Mon 7.1.2013 18:15    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by zuza on Mon 25.6.2018 7:46; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
mariposa
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 8306
Location: u něho...

PostPosted: Mon 7.1.2013 20:59    Post subject: Reply with quote

Zuzo mě to nebavilo a to tak, že vůbec. Asi na to nejsem ten správný typ. A taky se nám dost zvýšil účet za vodu. To jsem myslela jak ušetřím. Já totiž peru i hodně oblečků a ty plíny k tomu...Jednorázovky jsou tak jednoduché.

Tornado zkoušela jsi nalít ke praní ocet? Do té nálevky na avivážSmile A před nandáním pořádně promnout v ruce.
_________________
věřím
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Mon 7.1.2013 21:36    Post subject: Reply with quote

Zuzo, na topeni by se vubec nemely davat...a kupodivu se nesmi ani zehlit...ja jsem zkousela ty vkladacky do itti bitti zehlit s tim, ze treba zmeknou a pak jsem si vsimla, ze je na nich preskrtnuta zehlicka

Mari, to jsem nezkousela...a nebude to po tom octu citit?
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Mon 7.1.2013 23:07    Post subject: Reply with quote

cítit to není
jinak já kdybych jí něčim nezabavila, tak jí ani nepřebalim Rolling Eyes
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Bruillard
....


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1996

PostPosted: Tue 8.1.2013 11:09    Post subject: Reply with quote

Díky moc všem za rady!

Tornado, já bych chtěla právě asi zkusit Itti Bitti a ráda bych si koupila jen pár těch plenek a navíc pár vkládaček, jako ty. Ale jak tomu moc nerozumím, tak nevím, které ty vkládací pleny jsou do toho nejlepší a v bráně k dětem mají tři druhy balení a všechny mají jiné tvary Laughing Ptám se asi jako tatar, ale mohla bys mi napsat, které používáš ty?

http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/prebalovani/itti-bitti (z těch první tří vkládacích?)

A ty další co jsi dala odkaz (TeenyFit AIO) - do těch používáš stejné vkládací pleny, jako do těch Itti, nebo to do nich třeba nepasuje?

Za tip na ten kurz děkuju. Ty jsi na něm byla? Mě to připadá s těma plenkama hrozně složitý, ale možná se to tak jen na začátku zdá. Jinak na noc bych asi taky používala papírové, to uvidím. Obecně bych to s nimi asi kombinovala, si tak zatím představuju Laughing

Tangerine, ten fleece na separačky už jsem někde četla, to je asi dobrý nápad. Zkusím, děkuju. A když píšeš, že jsi měla asi 30 čtvercovek, myslíš tím klasické čtvercové pleny, co bývaly dřív? Mamka mi dala celý pytel plen po bráchovi, tak nevím, jestli se dají používat i do plenkových kalhotek případně místo těch vkládacích? Nejsou moc tlusté po poskládání?

A Zuzo, když ti ty duhovky popoliny nevyhovovaly, máš nějaký tip na jiné patentkové, které ti přišly fajn? Chtěla bych si nakombinovat asi pár těch vše v jednom (asi Itti) a pár těch samostatných co se na ně dávají svrchní kalhotky, ale nevím jaké.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 40, 41, 42  Next
Page 2 of 42

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms