sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Úklid a udržování pořádku
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26174

PostPosted: Thu 6.9.2012 6:36    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43044

PostPosted: Thu 6.9.2012 7:26    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8835

PostPosted: Thu 6.9.2012 8:46    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
sarik
kytky 4, meta: 3550
kytky 4, meta: 3550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3520

PostPosted: Thu 6.9.2012 9:18    Post subject: Reply with quote

Dřív jsem uklízela průběžně, vysávala a vytírala tak jednou za týden až dva, koupelnu a záchod taky tak nějak. Když se nestihlo, tak to nějak extra nevadilo. Nejsem na pořádek moc zatížená, neuklizený věci mi tolik nevadí, to si spíš potrpím na čisto (ve smyslu umyto Smile)
Pak jsme si pořídili psa a bylo to horší, bylo míň času a všude chlupy. Ale pořád se to ještě dalo, když jsem se vybičovala.
Teď máme k psovi ještě dítě a je to totální katastrofa. Bordelu je čím dál víc a čas skoro žádnej. Dítě se samo nezabaví dýl jak na deset minut a i to je skoro zázrak a nestává se to denně. Takže zvládnu tak akorát denně vysát chlupy (kterých jsou jinak všude závěje) a tak nějak lehce udržovat kuchyň v uživatelným stavu (ale není to úplně podle mých představ). Všechno ostatní šudlám pokud mám ještě sílu po večerech, když je muž doma a dítě na chvíli zabaví. Peru v podstatě pořád, nežehlím a věšet prádlo naštěstí prcka baví (kouká na mě z deky Smile)
Je to úplná katastrofa a bere mi to strašně energie, ale ještě jsem nepřišla na to, jak to udělat. Pevně doufám, že až nebudem každý víkend pryč tak to bude lepší a holt místo odpočinku budu uklízet když vyšlu zbytek rodiny někam pryč.
Back to top
View user's profile Send private message  
henessy
to je vsetko


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1712
Location: vetrak:)))

PostPosted: Thu 6.9.2012 9:39    Post subject: Reply with quote

Ja sa snazim upratovat priebezne. Vacsinou cez vikend sa toho chytim. Alebo potom ked vidim ze tu mam uz spinu a chuchvalce prachu po zemi Laughing Neznasam umyvat kupelnu, to je pre mna ako za trest. V starom byte to robila mama vacsinou, v novom mam svoju vlastnu kupelnu, tak si musim upratovat vsetko sama. Prach ani poriadne neutieram, pretoze mam v izbe minimum veci na ktory by mohol napadat, takze len povysavam, vyprasim deku z gaucu, umyjem kupelnu a hotovo.
_________________
mejk sam faking noiz
-----Memento-----
lesik:)
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Thu 6.9.2012 9:47    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
puresound
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1817
Location: Pilsen

PostPosted: Thu 6.9.2012 10:34    Post subject: Reply with quote

Uklízím průběžně, podlahy zametám a stírám (nebo vysávám) jednou za 1-2 dny. Ono kdyby se to mělo dělat jen jednou do týdne, tak je tu hrozně. (Máme 2 kočky a naprasí se celkem dost kočkolitu a chlupů). Prach stírám pravidelně jak uvidím, že je někde naprášený. Okna myju celkem často, nemám ráda na skle nějaké skvrny. Navíc mi příjde takové lepší,když si denně udělám čas těch 10-20 minut na lehký úklid, než 1x týdně řešit velký bordel. (Stačilo mi, když jsem týden nebyla doma a přítel nic neudělal, nájezd 4 jezdců Apokalypsy hadra.)
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Thu 6.9.2012 19:27    Post subject: Reply with quote

Chocolate wrote:
zaklad je nevytvaret bordel


přesně, no. já třeba nesnáším pohozené obaly, ponožky, zbytky jídla, hrnky a tak. Když ležím na gauči a něco jím, tak když se z toho gauče zvednu, vezmu to s sebou.

já bydlím zatím v bytě se spolubydlící a na některé věci jsem tu rezignovala, protože je tu místy roky zažraná špína (hlavně kuchyně) a nebudu cídit cizí byt, ale ve vlastním (případně pronajatém) bych to nesnesla. když se dívám po bytech, tak moje podmínka je čistá nová kuchyň. jinak si po sobě uklízím nádobí a věci většinou hned, bylo by mi blbé vůči spolubydle mít tu binec ve společných prostorách, pokoj si vytírám tak jednou týdně a průběžně uklízím (mám to tu hezké tak si to nechci kazit bincem), prádlo peru-suším-žehlím průběžně. koupelka, záchod, kuchyň, prach, vytírání a vysávání se podle mě má dělat jenou týdně, okna jednou dvakrát do roka. ale ty moje týdenní teoretické úklidy mají mezery, protože se často stane, že jsem celý týden przč a pak se mi nechce uklízet, když jsem nic nezašpinila.

jinak já snesu bordel (věci různě), ale nemám ráda špinavo, a raději uklidím jednou za čast fakt pořádně, než bych to šmudlila častěji a např. vysávala jen tam, kde se chodí.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Fri 7.9.2012 16:12    Post subject: Reply with quote

Chocolate wrote:
zaklad je nevytvaret bordel

.. a dávat věci hned na svoje místo, jak říkala vždycky moje babička Wink

Mám fakt malý byt, takže úklid je nutnost. Větší úklid (vytírání, mytí kuchyně, koupelny) 1x týdně, praní, zametání, mytí nádobí podle potřeby, průběžný úklid pořád.

Snažím se udržovat byt takový, abych do něj mohla kdykoliv pustit návštěvu bez toho, aby čekala za dveřmi, než uklidím to nejhorší Mr. Green
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sat 8.9.2012 16:45    Post subject: Reply with quote

mne se akorat porad hromadi pradlo na zehleni. Nejak rychleji peru nez to stacim uklizet Laughing tim padem jsem si zvykla zehlit spoustu veci rano pred tim, nez jdu do prace.

Jinak si porad uklizim prubezne a vlastne neznam zadnej "generalni uklid."
Kazdy den se domu dostanu cca kolem 18-19 h, takze si jeden den treba prevliknu periny a vymenim rucniky, dalsi uklidim koupelnu a toaletu, pak si uklidim v kuchyni... no a v sobotu jen prach+vysat+vytrit.
Ale nesnasim zaschly neumyty nadobi, takze to myju hned po vareni a nerada nechavam pres noc Confused

Ale jinak spoustu veci dela taky pritel, umyva okna, obcas pere, zehli si obleceni...
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13152

PostPosted: Sat 8.9.2012 17:10    Post subject: Reply with quote

Geike wrote:
Chocolate wrote:
zaklad je nevytvaret bordel


Když ležím na gauči a něco jím, tak když se z toho gauče zvednu, vezmu to s sebou.


to je právě třeba pro mě něco neproveditelného. něco mě pudí to tam nechat..
mně pomáhá uklízet v netradiční dobu. nenechávat to vždy na jeden uklízecí den, ale umýt koupelnu v úterý večer a utřít podlahy ve čtvrtek ráno před prací třeba. nemám pak z toho ten pocit rutiny, ale takového neobvykla, že mě to vlastně ani tak nevadí.

ale uklizeno mám moc ráda, bordel mě strašně štve. naštestí mám čas od času uklízecí záchvaty, které ten sklon k borelářství kompenzují.
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
wewe
Why is raven like a writing desk?


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3873

PostPosted: Sat 8.9.2012 18:05    Post subject: Reply with quote

jeej, konecne to niekto ma presne tak ako ja:) tiez nemam rada ked to vnimam ako nejaky stereotyp a ze sa to musi spravit...ale upratujem ked ma to chyti a vtedy je to aj dokladne....ked je to z donutenia tak to tak aj vyzera Laughing
_________________
Not until we are lost do we begin to understand ourselves.

And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music...
Follow your joy
ॐ नमः शिवाय
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Sat 8.9.2012 20:20    Post subject: Reply with quote

Lucrezia wrote:
mne se akorat porad hromadi pradlo na zehleni. Nejak rychleji peru nez to stacim uklizet Laughing tim padem jsem si zvykla zehlit spoustu veci rano pred tim, nez jdu do prace.


Přesně. A vždycky si nadávám, že nejsem schopná to vyžehlit najednou, ale denně musím zapínat žehličku Mr. Green
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9773

PostPosted: Sat 8.9.2012 20:41    Post subject: Reply with quote

Žehlení jsem zrušil. Nechybí mi.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13943

PostPosted: Sat 8.9.2012 21:02    Post subject: Reply with quote

Já jsem bordelář. Vrším věci na sebe, dokud nepřevrhnou židli, někdy. Na druhou stranu třeba při vaření umývám všechno hned. To je až chorobný, já při jednom vaření umyju jeden nůž třeba třikrát, prostě pokaždý, když něco okrojím. Odmáčení hrnců do druhýho dne nesnáším. V životě bych nenechala obal od sušenky na stole nebo igeliťák na kuchyňský lince.
Luxuju doma 1x týdně, tady zhruba taky tak. Někdy i víckrát týdně, třeba jenom přejedu koupelnu hooverem... protože mám dost dlouhý kudrnatý vlasy... vy, co máte stejnej "problém", jistě chápete. Doma prach neutírám, ale luxuju takovým tím kartáčovým nástavcem.
Koupelnu umývám taky 1x týdně, většinou s tím vezmu i zrcadla a tak. Tady mě štve, že domácí si po sobě nevyčistí odpad, takže já vždycky z toho musím tahat ty jeho černý vlasy fuj.
No a zbývá mi to moje bordelářství. Ale já prostě natahaný oblečení do čistý skříně nevracím, nechávám ho větrat, a pak ho zas nosím, a pak jde do praní. To už se tu řešilo x-krát.
Nesnáším věci typu "jarní úklid". Spolubydlící v Brně nikdy žádnej pravidelnej úklid neřešili, tak jsem to taky nehrotila, a pak vždycky najednou šup šup, uklízíme všecko z gruntu včetně vytírání skříněk nad dřezem a umývání parapetů. To radši udržuju čistotu průběžně. Tam mě vůbec štvalo víc věcí. Jak např. někdo něco vylije na linku a nechá to tam mokrý... A postaví si do toho hrnek. A ten hrnek postaví na stůl. A nechá ho tam stát týden. Nebo si zalije čaj v konvici, vypije čaj a ty mokrý čajový lístky tam nechá půl týdne.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms