sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Materske sklony ve vztahu
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Sat 31.3.2012 0:37    Post subject: Materske sklony ve vztahu Reply with quote

Tohle tema vychazi z jedne diskuze, ktera mi prisla zajimava na jednom zahranicnim foru.

Chovate se z velke casti jako matka ke svemu priteli? Vyvarujete mu neustale, aby nestradal a nebo ho dokonce i krmite? Volate mu/pisete zpravy, abyste se ujistili, ze je vse v poradku a koupil si zdravy/vyzivny obed v pracovni dny? Very Happy Jeste me napada dalsich 100 veci, ale tohle uz zni pomerne jako extremy.

Na danem foru jsem cetla, ze zenske maji dokonce i odpor k vareni a kdyz uz vari, tak s muzem spolecne. Podotykam, ze clenove fora jsou z vetsi casti americka populace, takze to asi bude dane tim, co vidi v jejich rodinach a k cemu jsou vedeni..

Coz me primelo k tomu se zamyslet, jestli jsem divna, kdyz mu rada uvarim 'poradne jidlo', spravne povesim a vyperu pradlo Mr. Green , staram se o to, jestli dobre jedl (ale nic mu nenakazuju, spis jen nanapadne) a podobne... nebo se jen chovam jako jeho matka? Je to dane ve vychove nas slovanskych zen, a nebo je to individualni zalezitost?

Snad je pochopeno, na co se ptam, ale musela jsem se zeptat, jak to maji ostatni a jestli nejsem sama:). A pokud tu takove tema uz je, omlouvam se, nevsimla jsem si.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Sat 31.3.2012 5:20    Post subject: Re: Materske sklony ve vztahu Reply with quote

...


Last edited by Tjorven on Sat 9.8.2014 17:39; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43027

PostPosted: Sat 31.3.2012 7:11    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Sat 31.3.2012 8:57    Post subject: Reply with quote

Myslím, že každý je osobnostně z části i rodič (jindy dítě, jindy dospělí). Problém s mateřským přístupem je podle mě ale ten, že toho druhého (partnera) nebereme rovnocenně, ale výchovně, jako dítě. Jenže partner už dítě dávno není a měl by být ve vztahu ve stejné pozici jako my.
Prostě často ten mateřský přístup znamená, že partnera vlastně automaticky nepovažujeme za rovného, že máme nad ním moc a že cítíme svojí ženskou mateřskou sílu, úplně přesně to Tjorven psala v prvním odstavci... ty můj blbečku malej. Jenže on nechce být za blbečka a navíc mi z toho přijde, že si tak muže k sobě nezdravě připoutáváme a snažíme se (třeba nevědomě) aby si vypěstoval závislost na nás samých (jo a po pár letech nadáváme jak není schopen nic sám uvařit, vyprat...).
Jasně, je normální prát mu a vařit, jenže někdy tahle péče nemusí být vůbec zdravá a i já se s tím u sebe párkrát setkala, např. ve chvílích kdy si věci udělám radši sama a nenechám ho aby to zkusil (jak kdyby byl neschopné dítě Sad ), když se snažím aby jedl lépe (co je mi vlastně po tom Confused ). Fuj, mateřský přístup ve vztahu mě děsí a nelíbí se mi to, skrývá to spoustu nebezpečí pro vztah. Zajímavé téma kenz Cool
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Sat 31.3.2012 9:04    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35480

PostPosted: Sat 31.3.2012 9:11    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29876

PostPosted: Sat 31.3.2012 9:14    Post subject: Reply with quote

Já teda ani trochu. U mě se mateřský sklony projevujou jedině ve vztahu ke zvířátkům Laughing
To už spíš je to u nás obráceně, manželova péče mi občas přijde trochu rodičovská, ale nic extrémního.
A oba se o sebe staráme, protože se máme rádi, ale to je něco jinýho.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43027

PostPosted: Sat 31.3.2012 9:24    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Sat 31.3.2012 10:01    Post subject: Reply with quote

já jsem teda zejména zjistil, že vlastně ne každá holka vlastně umí vůbec vařit:-))) Zatím je to tak 50 na 50 co jsem vypozoroval a navíc moje potřeba jídla je diametrálně odlišná od ženských potřeb jídla. Samozřejmě mě občas potěšilo, když by mi holka občas uvařila, protože já vařím rád.
Jiná by byla však situace kdy by třeba nechodila do práce a ani neměla jiné zásadní povinnosti, v takovém případě bych to vaření asi předpokládal.
Jinak mateřské sklony jak jsou tu popsány moc nemusím, asi zejména kvůli tomu, že se přesně tohle dělá máma a mně to vždy neskutečně lezlo na nervy. Nicméně znám dost chlapů, kterým právě takové chování dost vyhovuje...
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sat 31.3.2012 10:11    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30681

PostPosted: Sat 31.3.2012 10:15    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Sat 31.3.2012 11:06    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by annysek on Wed 12.2.2014 16:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 31.3.2012 11:53    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Sat 31.3.2012 16:42    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Sat 31.3.2012 21:25    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms