sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Praktické a oblíbené výrobky pro děti:)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 135, 136, 137  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8195

PostPosted: Wed 1.8.2012 10:49    Post subject: Reply with quote

tak par poznamek k plenkam

pri vyberu je potreba zvazit i tvrdost vody a zpusob suseni

mame tvrdou vodu a susim na slunci venku => bavlna (=frote) strasne hrubne, slunce je jinak skvele na vytahnuti veskerych fleku, neni treba si delat hlavu s tim, kdyz je vytahnu z pracky flekate, vecer jsou (pri slunci i ty nejsilnejsi frotaky treba uz za 6 hodin) ciste, bez fleku

pokud tedy budete nekdo (tangerine? Smile jeste porizovat bavlnene frote plenky, tak je potreba prat je bud v mekke vode a nebo mit susicku (z tou osobni zkusenost nemam, ale dle zkusenosti na netu to je dobry prostredek proti hrubnuti a pripadne i na zmeknuti jiz zhrublych plenek
ja to resim tak, ze je pred pouzitim musim promnout v ruce, coz je dost otrava, a i tak mi neprijdou prijemny, tak jak na zacatku

hrubnou popolinu duhovky, biofrotaky a haipa daipa pastelka
nehrubne popoliny panda (taky bavlnena) - materialem mi prijde velmi prijemna, tu ale davam jen kdyz vim, ze nebude kadit a musim ji jistit jeste snapkou, taky mi velikostne neprijde, ze vydrzi az do konce plenkovani a take ji musim jeste dovycpavat necim savejsim, johu totiz cura hodne a kadi i ted (stale pri plnem kojeni) nekolikrat za den

nehrubnou mi vnitrky z anavy easy, ty jsou materialove dokonale - mekoucke a hodne nasajou, v tomto kam se na ne hrabou popoliny, pouzivam je ale jako vycpavku prave do popolin, samostatne anavy easy davam, jen kdyz odhadnu, ze nebude kadit Rolling Eyes ale mam je rada, jsou velmi prijemne, nikde ji netlaci, krasne sedi, kdyby johu nebyla tak ukadena, tak verim ze jsem s nimy maximane spokojena

popoliny duhovky moc nenasajou, johu vydrzi tak maximalne 2-3 hodiny, maji ale zase strih takovy, ze mi vajecina protekla jen jednou a to je pravdepodobne, ze byla chyba na me strane

co se tyka svrchnich kalhotek, tak na popoliny duhovky sedi jen svrchnaky od popolin, protoze jsou strasne siroke, s nimy ale spokojena taky nejsem, je to takovy tvrdy, sustivy neprijemny material, a taky mi vadi suchy zipy - skrabou brisko Confused , takze jsem patrala po pulkach na patentky (popoliny taky dela, ale material me vadi)

uz ma hlad... tak dopisu pozdeji Smile


Last edited by zuza on Wed 1.8.2012 19:28; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 1.8.2012 11:31    Post subject: Reply with quote

Já mám jinou zkušenost..herubnutí frote plen = uplně stejný jako u ručníků a pokud perete v dětským prášku od DM a přejedete je z každý strany žehličkou jsou krásně mazlivý.
tvrdou vodu mám taky, sušim na sušáku v bytě, nemám balkon, v létě to prostě přes noc uschne a v zimě topení, no problém.

svrchňáky.. souhlas, že ty suché zipy jsou peklo.. ale teď jsem koupila v hračkářství v pompu nějaký svrchňáky za 89,- (v domění že jsou to sandry co byly za nás- nebyly), mají ten pruh ke kterýmu se lepí sucháč z něčeho jemnýho tak to nevadí.. jinak do svrchňáků od popoliny rvu všechno a popoliny duhovky taky do kterých koliv svrchňáků.. nicméně Vilma si svrchňáky stejně sundavá.
ale u těch mimin do půl roka mi nepřijde, že by ty sucháče vadily.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8195

PostPosted: Wed 1.8.2012 19:37    Post subject: Reply with quote

ono to asi nejvic hrubne tim sluncem Myslik
peru v lovele, v tomhle smeru jsem zatim nezkousela obmenu
zehlit se mi je teda moc nechce

me ty svrchnaky na suchy zip vadi nejvic kvuli tomu skrabani na brisku pri zvedani nozicek
no ale jak jsem si dneska precetla, ze si je Vilma sundava, tak johu si dneska plinu (AIO) na jedne strane taky rozlepila, takze suchace bude muset mit jen pod bodyckem nebo necim

ale objednala jsem rostouci pulky na patentky na fleru a jeste jsem si tam objednala flisace na patentky (nechala jsem si je usit vetsi) tak uz se tesim, pulky uz mam doma a jsou dobre, ze nebudou nijak prekazet na brisku pri zvedani nozek, ale na to ze jsou rostouci to vidim tak maximalne do roka, budu si tam muset pak nechat usit vetsi asi jeste Laughing

ale prijde mi ze tech plen stejne nemam jeste dost (18 kalhotkovych a 5 AIO) protoze kazdou preferuju trosku na jine pouziti, takze az skonci leto a rychle schnuti, tak jich budu potrebovat vic, tak budu objednavat jeste nejake kalhotkove, ale asi site z fleru, z neceho co nehrubne a hodne saje (bambusovy velur...)
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Wed 1.8.2012 22:15    Post subject: Reply with quote

zuzo, to je super, jak sem vždycky napíšeš vlastní zkušenosti Smile

Plíny už mám teda sice nakoupené, vyprané i vyžehlené (ale počítám, že pak na žehlení budu nedostatkem času kašlat), ale ráda si počtu co a jak. Podle vás vidím, že je dobře, že mám většinu plín na patentky Smile
Pastelky a duhovky mám taky a bez slunce schly celkem dlouho (teď se totiž na ten náš pidibalkon s břichem a prádlem nevejdu Laughing ), ale zase nemám pocit, že by moc zhrubly (duhovky teda míň), tak asi to tím sluncem bude. A říkám si, že i kdyby, stejně jí budu dávat flísovou separačku, takže bude v měkkým. Vy látkujete bez separaček?
Ten bambusový velur mám na jedněch kalhotkových Anavy, je strašně příjemný a přišlo mi, že byly i docela rychle suché.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8195

PostPosted: Thu 2.8.2012 7:51    Post subject: Reply with quote

separacky pouzivam zatim papirovy, myslela jsem si, ze to bude jednodussi v tom, ze to chytne stolici, kterou pak jednoduse i s tou separackou splachnu do zachodu, takze ta prace s plinama tak bude "cistci" Smile (pocurane peru, jdou tak pouzit cca 4x nez se rozpadnou), jenze stejne nakadi vzdycky i mimo a nejak mi stejne neprijde, ze by ty tenoucky separacky delali nejaky zazracny suchy efekt, takze o flisovych taky uvazuju - hlavne teda kvuli tomu, ze mi ty plinu tak zhrubly

ony nebyly hrube hned po prvnim vyprani, ze zacatku mi to ani neprislo, hrubly postupne, ted je pouzivam neco pres tri mesice, a asi na to ma nejvetsi vliv to slunce, jeste jsem nekde vyceta, ze pomha, nenechat je preschnout a posbirat je jeste nepatrne vlhke, no ale jeste tak abych hlidala i pliny na susaku Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Thu 2.8.2012 9:24    Post subject: Reply with quote

Na ty flísové je prý nejlepší koupit kus flísu vcelku a pak ho doma nastříhat na obdélníky než kupovat každý kousek zvlášť Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Thu 23.8.2012 17:41    Post subject: Reply with quote

moje dítě je superman a dělá polotuhý někdy i tuhý bobky, takže sypu do záchodu rovnou z pleny a to i z umělohmotný, protže si to házim do normálních odpadků, který vyhazujem každej večer, tak aby to zbytečně nepuchlo.. Ale nebojte, zesrat si záda až po krk umí taky.. nebo sleze z nočniku a vysere se na zem Smile

Nemá někdo pozitivní zkušenost s levnýma golfkama.. do 2500,- byl by to takovej kočár do MHD,nošení po schodech v metru, do auta na návštěvy atd.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Thu 23.8.2012 20:46    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Tjorven on Sat 9.8.2014 17:57; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Thu 23.8.2012 21:01    Post subject: Reply with quote

teď mám půjčený tyhle, ale asi 4 roky starý a hodně jetý, jako vyhovujou v podstatě ve všem, jen mě trošičku se.ou přední dvojitý otočný kolečka.. a že jsou nízký.. ale pokud bych si je mohla nechat, tak na to na co je potřebuju stačej. Třeba do zoo s nima pojedu.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Thu 23.8.2012 21:04    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Tjorven on Sat 9.8.2014 17:57; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Thu 23.8.2012 21:18    Post subject: Reply with quote

Tak jasně, já to psala spíš, že to u toho novýho nechci.
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11967

PostPosted: Tue 28.8.2012 9:45    Post subject: Reply with quote

holky, potrebujeme dneska sehnat darek pro kolegu, co ma ted miminko cerstve.. je to dost narychlo, chceme nejakou darkovou poukazku do obchodu s vecmi pro deti, nejlepe nejaky, kde se da sehnat vic nez hracky a obleceni.
musi to byt v Praze.. a mam na to cas jen dneska do cca 14 h.

mate nekdo nejaky tip? ja okolo sebe deti nemam a ani ja, ani kolegyne nevime, kam.
mysleli jsme mothercare, ale ti svoje poukazky nemaj:(

diky!
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Tue 28.8.2012 10:11    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Tjorven on Sat 9.8.2014 17:58; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8195

PostPosted: Tue 28.8.2012 15:34    Post subject: Reply with quote

jo v detskemraji taky nakupuju casto, mam to kousek, ale vyhodne je tam jak co, treba hracky moc ne
ale tak to je vsude Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Mon 29.10.2012 22:25    Post subject: Reply with quote

pro oživení .. protiskluzová podložka do vany.. mám krokodýla z ikei, je idealní, jen se na něm rychle tvoří jakási ničim neodstranitelná plíseň, ať dělám co dělám..

Jako děti jsme měly takový nalepovací obrázky protiskluzový.. ale nějak jsem nenašla kde to koupit.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 135, 136, 137  Next
Page 5 of 137

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms