sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Máš duši?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  

Máš duši?
Ano
68%
 68%  [ 35 ]
Ne
13%
 13%  [ 7 ]
Nevím
17%
 17%  [ 9 ]
Total Votes : 51

Author Message
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Mon 27.2.2012 19:46    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
wewe
Why is raven like a writing desk?


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3873

PostPosted: Mon 27.2.2012 21:00    Post subject: Reply with quote

joj, co som sem planovala 'vyblit' na tuto temu som pred par hodinami uz zo seba dostavala, fuuh, neveim ci mam na to teraz celkom este vobec silu...pozeram ze si to sformulovala ovela zrozumitelnejsie ako by som to ja sa tu snazila daco vypotit...fakt uplne do bodky presne ta prva cast +predposledny odsek o nahodach a oboch druhoch zazitkov:love:
len co sa tyka toho oznacovania niecoho slovami dobryy/zly....ja to mam tak ze nic nieje vyhradne dobre alebo vyhradne zle, zalezi na nasom zamere s akym to nieco vyuzivame...napr ked si vezmeme vriacu vodu, ked si snou zalejeme caj, je v nasich ociach 'dobra' lebo vdaka nej mozme pit cas, ale ked sa tou vriacou vodou polejeme tak je 'zla' lebo nam sposobi bolest ....to iste aj s rastlinami a inymi udelatkami co nejako dokazu menit vedomie [ci skor sposobit to ze clovek si je vedomy dalsich aspektov, a levelov ci ako to nazvat, co si napr v tom 'normalnom' stave aktualne neuvedomuje] takze apriori proti uzivaniu niesom [zneuzivanie to uz je o inom], uz dlho dlho ma lakaju halucinogeny, ale zatial na to asi nebol este spravny cas [a ja si pockam, a mozno ani nebude treba]...radsej by som take stavy zazivala tymi inymi sposobami co si vymenovala, kedze pri nich je to tak ze to ide postupne, a tym ze to neni take hned ze ma to vystreli dakam daleko doprdky bez pripravy a ja nebudem vediet ako ten zazitok efektivne a adekvatne spracovat, ale pri nich mam moznost aspon trochu vediet co mozem ocakavat...ale tak uvidime, momentalne bojujem s tym ze ked by som sa aj pokusala meditovat, tak ja proste ten moj nechutne ukecany mozog neviem vypnut, vkuse vkuse sa tam prehanaju nejake pojasene veci..toto bude challenge Laughing
btw toto video by ti mohlo prist zaujimave http://youtu.be/zUnTsY3MTzI teta rozprava zazitky z mrtvice

eeej, kukam ze si trochu pomenila prispevok zatial co som to tu datlovala, no ale snad to bude davat aspon trochu zmysel
_________________
Not until we are lost do we begin to understand ourselves.

And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music...
Follow your joy
ॐ नमः शिवाय
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Mon 27.2.2012 21:06    Post subject: Reply with quote

u mě duše souvisí s vědomím, uvědoměním si sebe sama, své ceny, svojí smrtelnosti. duše nebo ten mechanismus vnímám skrz mozek..ten si uvědomuje své "já". za timhle vidim prostě mozek a míchu, někdy píchání u srdce, tak někde v hrudi, plíce, srdce.. tam sídlí a když je mi smutno svírá se a mozek to spouští...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Mon 27.2.2012 21:30    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Revenge is a dish best served cold.


Last edited by Lujsa on Mon 27.2.2012 21:38; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Mon 27.2.2012 21:31    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Mon 27.2.2012 21:37    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Mon 27.2.2012 22:00    Post subject: Reply with quote

Cloveku, ja to vnimam tak, ze kazdy vidi to, co videt chce - nejsme dokonali, ale tak to ma byt a mame tu proste urcity moznosti a ulohu.

Ne kazdy chce videt 'neco vic' (coz je samo o sobe relativni pojem) a proto ma moznost mit zastrene vnimani, nebo spis bych rekla, soustredi se na neco jineho v zivote, nez je spiritualni stranka sveta. A to je fajn, protoze kazdy mame moznost dosahnout v podstate toho, ceho chceme.. Kazdy v sobe mame urcitou davku spiritualna, v podstate si myslim, ze cele nase telo je takove voditko. A je spravne, ze nevime vsechno, protoze to by prece byla nuda, mit odpovedi na vsechny otazky a byt bez neceho, co by nas neustale hnalo dopredu..

Kazdy ma svou realitu, hodne toho, co vnimame kolem sebe vytvari nase mysl a to, co jsme byli nauceni vnimat jako 'spravne a spatne'. Aspon tak to vidim ja.

Jsem driv hodne hledala, pres ruzny nabozenstvi (sekty etc) a zpozorovala jsem, ze clovek muze ziskat uplne jine vnimani sveta, zalezi na kolektivu, ve kterem je... ale i my sami mame urcite dane vnimani sveta a kdo vi, jestli to je spravne nebo ne, bohuzel tezke to zmenit, kdyz jsme se v nem narodili:). Proto neverim, ze je napriklad mozne adaptovat nejake vychodni nabozenstvi plne do bezneho zivota cloveka ze Zapadu. Ale je fajn se inspirovat myslenkami jinych.

Ted mam sice spiritualni koma, ale prijde mi lepsi mit svou vlastni cestu a snazit se na to, jak to ve svete funguje, prijit svym vlastnim zpusobem. Ale je pravda, ze uz me spousta otazek nezajima a zameruju se vic na to, co opravdu chci v zivote delat, abych se na sebe rano mohla podivat a necitit se 'vykoristovana' svetem a moci penez etc.

Ed. Jeste chci dodat, ze v posledni dobe mam nejvetsi pocit, ze je moje 'duse' uspokojovana umenim a tvorenim.. Nejvic asi spontanni malbou. A samozrejme ta priroda, zvirata, jak uz jsem zminovala v min. prispevku. Zajimalo by me, jak to maji ostatni Smile.

Btw si myslim, ze nekdy az takove hluboke premysleni muze byt i prokleti, pokud clovek nevi, jak s tim pracovat:).


Last edited by user007 on Mon 27.2.2012 22:08; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Mon 27.2.2012 22:07    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Mon 27.2.2012 22:10    Post subject: Reply with quote

Člověk wrote:

nemyslím, že by se něco dělo náhodně a myslím, že tvoje duše přitahuje i podobné lidi/duše.
s tim naprosto souhlasim a jsem o tom dokonce vnitrne presvedcena..
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Mon 27.2.2012 22:10    Post subject: Reply with quote

kenzucha wrote:
Člověk wrote:

nemyslím, že by se něco dělo náhodně a myslím, že tvoje duše přitahuje i podobné lidi/duše.
s tim naprosto souhlasim a jsem o tom dokonce vnitrne presvedcena..


pridavam sa
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Mon 27.2.2012 22:15    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.


Last edited by Člověk on Mon 27.2.2012 22:18; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Mon 27.2.2012 22:17    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Mon 27.2.2012 22:18    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Mon 27.2.2012 23:20    Post subject: Reply with quote

Sorry, ze vam do toho mluvim, ale neverim na tyhle 'instantni' ocisteni.. Kamaradka chtela jednou jit do 'ocisteni ega' a nakonec to vzdala, protoze v jejim rozpolozeni by to mohlo vest i k sebevrazde.

Btw Cloveku, jak se 'uzemnujes' (grounding)? Pripada mi, ze tvoje root chakra je otevrena az prilis, podle toho, co tu pises. Na tom neni nic spatneho, ale to uzemnovani je dulezity, at *nevyletis* prilis vysoko a neztratis se.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18433

PostPosted: Tue 28.2.2012 13:24    Post subject: Reply with quote

člověk - věřím v hmotu, která má vlastnosti, jež jsou podobné například internetovému "neviditelnému" spojení, věřím, že psychicky se člověk nějak a za určitých okolností může napojit na jiného člověka a to nezávisle na čase - tedy i na člověka, který zemřel, ale zanechal po sobě určitou stopu v tom záhaném prostoru spojujícím všechna spojení Cool je to složité Laughing určitě se lze psychicky napojit na jiného člověka, když se mi to nějaký ten rok docela dobře daří Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 2 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms