sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Kozmetika netestovaná na zvieratách...všetko okolo
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Krása
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sashenka
*


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1053

PostPosted: Wed 11.1.2012 10:33    Post subject: Kozmetika netestovaná na zvieratách...všetko okolo Reply with quote

Používate túto kozmetiku? Aké sú vaše obľúbené firmy? Viete o dobrých akciách na tieto produkty?
Už nejaký čas sa snažím prechádzať s priateľom na kozmetiku, ktorá nebola testovaná na zvieratách. Momentálne mám dilemu ohľadne zubných pást a ústnych vod, ktoré sme zvykli používať...tradične to bol Listerine a pasta zväčša Elmex alebo Colgate.
Aké používate vy a kde ich nakupujete najvýhodnejšie? Navštevujete kamenné predajne alebo objednávate kozmetiku cez internet?
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Wed 11.1.2012 13:48    Post subject: Reply with quote

super tema Smile taky bych privitala tipy, mela sem kdysi takovej seznam, ale nemuzu ho najit uz Confused

jinak vim, ze netestuje oriflame.
Back to top
View user's profile Send private message  
Erin
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 19 Sep 2009
Posts: 2452

PostPosted: Wed 11.1.2012 14:06    Post subject: Reply with quote

Tohle sou celkem, řekla bych, spolehlivý stránky, kde jsou uvedené firmy které testují a které netestují
http://www.peta.org/living/beauty-and-personal-care/companies/default.aspx
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26179

PostPosted: Wed 11.1.2012 15:53    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18438

PostPosted: Wed 11.1.2012 16:32    Post subject: Reply with quote

jj nedá se to jednoznačně stanovit
Back to top
View user's profile Send private message  
synapse

kytky 4, meta: 2750


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 2695
Location: země Pána Koblih a jeho tupých voličů

PostPosted: Wed 11.1.2012 17:34    Post subject: Reply with quote

Hyenečka wrote:
Netestují, protože používají složky, které už testovány byly a dalších testů netřeba, či to za ně dělá někdo jinej.

Přesně tak. Využívají vzrůstajícího zájmu o výrobky netestované na zvířatech a slovíčkaří...Když je na nějakém výrobku psané "netestované na zvířatech", tak to znamená třeba jen to, že výrobek nebyl testovaný...ale klidně mohli testovat jeho jednotlivé složky...Klamání zákazníků.
_________________
MIAOW!
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Wed 11.1.2012 18:05    Post subject: Reply with quote

no jo ale kde se da to da zjistit? jak vemu jistotu, ze nebyly testovany ani ty jednotlivy slozky?
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29901

PostPosted: Wed 11.1.2012 18:14    Post subject: Reply with quote

no zjistit se to asi moc nedá a taky mi to přijde jako nesmysl takhle fanaticky řešit
to jako se nesmí používat nic, co bylo někdy testovaný? to by se pak dost blbě vymýšlely nějaký nový látky, který nikdo nikdy netestoval
tím už žádným nebohým zvířátkům nepomůžeš

přijde mi, že má smysl brát to v potaz obecně a vybírat si třeba značky, který celkově mají takovou eco friendly filozofii (minimálně je šance, že si na to dávají větší pozor, protože by pro ně byl průser, kdyby v téhle oblasti na něco prasklo)
víc jako spotřebitel stejně neovlivníš
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18438

PostPosted: Wed 11.1.2012 18:32    Post subject: Reply with quote

taky byste neměly brát léky testované na zvířatech, když už
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29901

PostPosted: Wed 11.1.2012 18:33    Post subject: Reply with quote

myslim, že léky a kosmetiku lidi docela rozlišujou
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18438

PostPosted: Wed 11.1.2012 19:00    Post subject: Reply with quote

no tak třeba potravinové doplňky -tam máte 100 druhů takřka totožných výrobků různých značek, určitě některé testují více, jiné méně
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Wed 11.1.2012 20:34    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
myslim, že léky a kosmetiku lidi docela rozlišujou

minimalne ja jo..
Back to top
View user's profile Send private message  
sashenka
*


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1053

PostPosted: Thu 12.1.2012 7:43    Post subject: Reply with quote

Čo sa týka tejto nikdy netestovanej dišputy, že nezachránim všetko....mnohé z netestovaných výrobkov (HCS, HHPS) majú uvedené na flakóne: never been tested on animals.
Aby som poupravila moj pohľad na vec...viem, že všetko sa zachrániť nedá. A nie som fanatik. Čo sa týka vývoja liekov atď, beriem samozrejme. Ale prostriedky na čistenie domácnosti a kozmetiku? Mne osobne sa to napáči, konieckoncov to patláme na seba a nie na zvieratá. A preto,aby som mala krajšiu pleť mi nie je príjemná takáto obeť. Ale každému podľa gusta.
Apropo, certifikované spoločnosti nesmú testovať ani žiadnu zo zložiek.
Ale áno, možme rozvíriť debatu na tému, či si myslím, že sa to skutočne striktne dodržiava a či tomu slepo verím atď atď.
Verím minimálne v prísnejšie kontroly.
A potravinové doplnky? Nakoľko sa snažím kupovať kvalitné potraviny a moje krvné testy sú v poriadku, potravinové doplnky neriešim, nekupujem. Lieky jem v absolútne nutnom prípade, čo je u mňa tak raz za rok, ak nepodstupujem nejaký zákrok či ma neskolí choroba.
V mojom prípade nevidím nič fanatické na tom, že sa snažím dať porovnateľne veľký peniaz za niečo, čo má prísnejšie pravidlá kontroly. Pri strave sa snažím dbať na to,aby to bolo zdravé (v čo najväčšej možnej miere....áno,aj tu sa možme baviť o tom čo je zdravé a blabla), pri kozmetike na to, aby obsahovala čo najviac prírodných zložiek a v ideálnom prípade nebola testovaná. Ak to nejde a neviem si v tej škále nájsť niečo, čo mi vyhovuje, tak zostávam pri "starom".

K téme. Z mojich obľúbených "netestovákov":
odličovače, toaletky - Yves Rocher
krémy, sprcháče - L´occitane
vlasiská - Cadimex - napríklad rady Nude alebo Fruit Kicks
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Thu 12.1.2012 10:36    Post subject: Reply with quote

sashenka wrote:
Čo sa týka tejto nikdy netestovanej dišputy, že nezachránim všetko....mnohé z netestovaných výrobkov (HCS, HHPS) majú uvedené na flakóne: never been tested on animals.
Aby som poupravila moj pohľad na vec...viem, že všetko sa zachrániť nedá. A nie som fanatik. Čo sa týka vývoja liekov atď, beriem samozrejme. Ale prostriedky na čistenie domácnosti a kozmetiku? Mne osobne sa to napáči, konieckoncov to patláme na seba a nie na zvieratá. A preto,aby som mala krajšiu pleť mi nie je príjemná takáto obeť. Ale každému podľa gusta.

pekne napsany a do puntiku s tim souhlasim. a taky za tim rozhodne nevidim nejakej fanatismus, to je snad uplne normalni pristup tohle, ne?

ale nebudu to tady zaplacavat kecama o tom, co fanatismus je a co ne, na to je tohohle tematu skoda.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29901

PostPosted: Thu 12.1.2012 10:44    Post subject: Reply with quote

A kdo tu psal, že je to fanatismus?
Já jsem jenom řekla, že nemá smysl fanaticky řešit, jestli žádná složka nějakýho přípravku nebyla nikdy testovaná, protože to stejně nezjistíš. A i kdyby byla, tak co? Za to ten výrobce, co sám netestuje, přece nemůže.
Podle mě má smysl sledovat, jak se k tomu ta značka staví, a podle toho se řídit.
Já zase "fanaticky" nekupuju vajíčka z klecových chovů, tak pro ně musím jezdit bůhvíkam, protože tady se jiný neprodávaj Laughing A taky nevim, jestli to označení je fakt správný a nevidim, jak se ty slepice kde mají, ale nemám možnost si to ověřit, tak holt mi nezbývá, než se řídit tím, co mám k dispozici.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Krása All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms