sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Rostliny, kytky, zahrady
Goto page 1, 2, 3 ... 43, 44, 45  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  

Zahrádkaříte rádi?
Jasně! Ovoce z vlastní zahrádky, vůně posekanýho trávníku, sbírání šneků po dešti...prostě nádhera!
31%
 31%  [ 14 ]
Ne, je to zbytečná práce pro nic za nic. Proč makat na zahradě, když si hezkou kytku i ovoce můžu koupit
11%
 11%  [ 5 ]
Chtěla bych, musí to být skvělé, ale bohužel nemám zahradu/čas.
40%
 40%  [ 18 ]
Nic o tom nevím a nezaujalo mě to..
17%
 17%  [ 8 ]
Total Votes : 45

Author Message
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 30.5.2009 17:26    Post subject: Rostliny, kytky, zahrady Reply with quote

tohle téma mi tu chybí Love


Last edited by Shrew on Tue 15.9.2015 17:56; edited 5 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Sat 30.5.2009 17:40    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Alshwarya on Fri 5.3.2010 19:20; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 30.5.2009 17:42    Post subject: Reply with quote

tak mě toho taky moře chcípne Laughing
přisuzuju to okolnímu prostředí, nikoliv sobě Cool Laughing (suchej vzduch, průvan, špatný feng šuej... Laughing )
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Sat 30.5.2009 17:45    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Alshwarya on Fri 5.3.2010 19:21; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Sat 30.5.2009 19:32    Post subject: Reply with quote

Shrew dobrý téma Laughing
Zahrádkařím ráda, rodiče mají velkou zahradu plus máme chatu. Strašně ráda pracuju na zahradě, š´tourám se v hlíně. Nejradši ze všeho stříhám stromy Laughing uschlý kytky nebo prostě cokoliv, hlavně když můžu stříhat a tvarovat. Chodím nakupovat semínka v Praze do specializovaného obchodu. Na podzim mám ráda hrabání listí na podzim. Nevadí mi jakékoliv práce na zahradě Wink

Jinak traktůrek nemáme ale zase si myslím že v nějakým obchodě (třeba Honda) by ti určitě porodili možná by ti i nechali vyzkoušet.
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Sat 30.5.2009 20:30    Post subject: Reply with quote

Nemám rád zahradu Embarassed (a k tomu ten tón toho Šmouly)

Je tam hmyz, kterej porad otravuje a stipe a kouse a leze po mně. Brrr a jeste v hlíně to leze Bojik a taky žížaly a tak. Bojik Bojik Bojik Bojik

Na naší zahradě v chatě jsem spala asi dvakrát a víc a už mě tam nikdo neuvidí. Jako zahrádkový jídlo sním, dokonce tam občas jedu i grilovat, ale prostě...mám fobii z hmyzu a nemůžu tam bejt, natož se rýpat v hlíně (a ještě špínu za nehtama Bojik )

Ale máme tam vydru v potůčku, na tu se chodím dívat Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message  
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Sat 30.5.2009 20:42    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Sat 30.5.2009 20:50    Post subject: Reply with quote

ještě jsem zapomněla napsat, že nepoužíváme žádné chemické postřiky ani hnojiva. buď ničím nestříkáme nebo biopreparáty. máma 2 knihy o biozahradách a těmi radami se řídí a něco opravdu funguje
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sat 30.5.2009 20:58    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sat 30.5.2009 21:01    Post subject: Reply with quote

co sa tyka sekaciek my mame klasicku rucnu elektricku, na nasu zahradku by ten mini traktor bol na nic, na tych mensich castiach kde sa da vyvalit, to je malo, a sad, tam mame stromy, takze pomedzi ne by to neslo.
a ta rucna je perfektna, ide to s nou ako po masle. sa pamatam ked sme pred 10 rokmi kosili kosou, to bola zaberacka Mr. Green ja som teda pokosila vzdy dva metre a mala som dost Mr. Green
mali sme aj taku na kolieskach ako vozik to vyzeralo, ale tiez nanic teda, ta rucna je najlepsia.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 30.5.2009 21:24    Post subject: Reply with quote

sun, siddale, to jsem netušila že právě vy byste měly kladný vztah k zahradám, to mě těší! Very Happy

jinak já sekám taky povětšinou kosou (bojím se velkých sekaček s těmi obřími noži Laughing ale potřebovala bych kosy dvě-pro praváky i leváky, abych vždyky neměla jen jeden biceps:))))
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 30.5.2009 21:26    Post subject: Reply with quote

jinak samozřejmě fotky našich zahrádek či pěstitelských uspěchů jsou vítány!Smile
vím, trochu alternativní tréma pro mladé uživatelky aorty, ale....tak ať to tu není pořád jen o módě a o výcvacích Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Sat 30.5.2009 22:10    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Tue 7.7.2009 15:13; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19564

PostPosted: Sat 30.5.2009 22:18    Post subject: Reply with quote

Tak my jsme dneska s přítelem napůl koupili velikou zahradu (1000 m2). Je na ni malá chatičky (jeden pokoj je zděný s krbem) a dřevěný přístavek (kuchyň). Velkou část zahrady tvoří svah (je hned za chatkou), vypadá to tam jak v lese, nahoře je malý palouček - špatně se to popisuje.

Bude tam hrozně moc práce, letos to do kupy pořádně nedáme, máme velké plány.

Co ale mít rozhodně nebudeme, jsou záhony zeleniny a ovoce, jediné co na zahradě máme jsou ovocné stromy (co už tam byly) a my zasadíme jahody, hrášek a kopr Love plus bych chtěla ještě já brokolici. Jinak tam bude mít přítel svoji exotiku - asiminy, fíkovníky, přeneseme tam moruši, atd. Mandloň nám asi zůstane na staré zahrádce, ale jinak všechny ty jeho nesmysly, včetně rajčenek a banánovníků půjdou na novou.
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Sat 30.5.2009 22:36    Post subject: Reply with quote

tak já bohužel doma zahradu nemám, ale zato bych si ráda udělala zahrádku za oknem Smile

až seženu někde vrtačku a navrtam držák na truhlíky, tak budu maximálně ráda... zatím si jen tak za oknem pěstuji fialky, pažitku a petrželku.

doma mam palmičku z Ikey, zatím jsem nezjistila jak na ní, ale alespoň jí zatím každý den zalévám Very HappyVery Happy

jinak musím mít doma čerstvé květiny, jinak jsem nesvá..mam naštěstí lidičky (spíš človíčka), který mi vždycky nějakou přinese a když ne tak něco dostanu ze zahrádky od kamarádky rodičů nebo si nějakou někde natrhám, mam hrozně různých váz a tak Love

prostě kytičky,to je moje... ještě bych chtěla nějakou další malou vysokou palmičku, ale to až časem Smile

jinak bych hrozně ráda měla nějaké své políčko kde bych si pěstovala pažitku a petrželku a rajčátka, ty mi vždycky hrozně bavily, měla jsem ráda když jsem viděla jak rostou a rudnou... Love
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 43, 44, 45  Next
Page 1 of 45

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms