sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Paleo (split)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Sat 31.3.2012 16:47    Post subject: Reply with quote

Willow wrote:
mám pocit, že si tu ustavičně někdo plete paleo a low carb, jinak nechápu, co by na paleo mělo být tak extrémního - vysazení bílého cukru? vysazení mouky? vysazení processed food? co nám dávají tyhle "potraviny"?
chápu to u mléčných výrobků (a ty značná část paleo komunity jí, stejně tak rýži a brambory)


Tak ale pokud jedí mléčné výrobky, rýži, brambory, tak to asi není paleo, ale obyčejná racionální strava ne a není tomu nutno zbytečně přiřazovat jméno diety, která zdravá prostě není, to je všechno.
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Willow
The mean one.


Joined: 26 Sep 2007
Posts: 6734

PostPosted: Sat 31.3.2012 16:59    Post subject: Reply with quote

a proč je nezdravé tyhle věci nejíst? Smile co dávají brambory, mléčné výrobky a rýže, co nemůžeš najít jinde?
_________________
In the tide of hate
Throw down the counterweight
Tear up that flag and say
You’re worthy of more
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Sat 31.3.2012 17:06    Post subject: Reply with quote

Já vážně nevím Willow...to jsi fakt tak blbá, nebo mě jenom provokuješ Laughing ?

Řekla bych, že to druhé...takže, je myslím jasné, že se nebavíme jen o těchto potravinách (rýže a brambory), ale celkově o zdrojích sacharidů obecně. A ty jsou a mají být součástí racionální stravy. Je možné si je vybrat, nahrazovat a hledat vhodné formy, proto nejsou zas až takovou otázkou našeho sporu.

To se ovšem netýká mléčných výrobků. Ale na tohle téma se hádám skoro denně a jelikož mě za to tady nikdo neplatí, tak na to kašlu. Myslím, že každý svého štěstí strůjce a pokud si někdo myslí, že bez mléčných produktů se dočká stáří ve zdraví, jeho věc.
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Willow
The mean one.


Joined: 26 Sep 2007
Posts: 6734

PostPosted: Sat 31.3.2012 17:12    Post subject: Reply with quote

však proto jsem psala, jestli si nepleteš paleo a low carb Smile

"Je možné si je vybrat, nahrazovat a hledat vhodné formy" - to je přesně to, co paleo dělá, sacharidy můžeš brát z ovoce, sladkých brambor, medu atd.

na mléčné výrobky by mě tvůj názor opravdu zajímal, ale platit ti za to nebudu, to máš pravdu Wink
_________________
In the tide of hate
Throw down the counterweight
Tear up that flag and say
You’re worthy of more
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Sat 31.3.2012 17:27    Post subject: Reply with quote

Možná pletu, mně tyhle alternativní životní styly přijdou všechny stejný, tj. špatný. Asi jsem trapná, ale nějak věřím WHO a tomu, co se učím ve škole, pardon.

Nicméně sama píšeš, že "chápu to u mléčných výrobků (a ty značná část paleo komunity jí, stejně tak rýži a brambory)", z čehož jsem pochopila, že o mlíko etc., rýže a brambory by tam vlastně patřit neměly, ale ty paleo vyznavači je jí. Tak to pak prostě už asi není paleo, ne?...už jenom z toho slova jsem úplně dementní, jak to pořád píšu dokola Very Happy

A k tomu mlíku etc. mám snad jen dvě slova - vápník a fosfor Mr. Green
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29904

PostPosted: Sat 31.3.2012 17:33    Post subject: Reply with quote

Fosfor? Laughing Jo no, ten hned tak v něčem není.

Já bych bez mlíka nepřežila. Ale evidentně jsou lidi, co bez něj přežívaj naprosto v pohodě a naopak jim vadí. Neřekla bych, že je to nějak obecně nezbytná složka potravy.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Sat 31.3.2012 17:46    Post subject: Reply with quote

Nevím, co Ti přijde tak vtipný Lenore:), jsou to hlavní dva minerály, ze kterých se skládá kostní tkáň a mléko je obsahuje oba dva:D

A ti lidé, o kterých asi mluvíš, trpí nejspíš intolerancí laktozy a určitě ten vápník čerpaj nějak nijak (nebo třeba v pohodě stráví jogurt nebo tvaroh).
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Willow
The mean one.


Joined: 26 Sep 2007
Posts: 6734

PostPosted: Sat 31.3.2012 17:58    Post subject: Reply with quote

já ti tvoje přesvědčení v žádným případě neberu Smile jen mám prostě jiný

"paleo" je prostě název, nějakej název se tomu dát musel, lidi maj názvy rádi
ve striktní formě se jede bez mlíka, rýže, brambor etc. hodně lidí z téhle skupiny má přístup takovej, že když to nejedl pračlověk, tak to nebudu jíst ani já
pak jsou další, kteří berou paleo jako výchozí bod a pak zkoumají, co konkrétně jim z potravin z "šedé zóny" dělá zle a co ne. chceš-li, existuje pro to název "primal". většinou to ale nejedí nijak často, jen velmi příležitostně, z mléčných výrobků obvykle jen plnotučný a zakysaný výrobky - samozřejmě neslazený a neupravovaný.

k těm názvům, kdybych jedla mlíko, klidně budu říkat, že jím paleo, ale k tomu jím mléčný výrobky, nemám moc ráda ty názvy lakto-vegetarián, lakto-ovo-vegetarián.. každá odchylka musí mít svůj název Rolling Eyes

konkrétně já (abych nepsala furt jen někdo někdo) nejím brambory ani rýži, protože jsem se paleo stravou zbavila výkyvů krevního cukru (dřív jsem po dvou hodinách bez jídla skoro omdlívala, asi si pamatuješ moje jídelníčky, kde bylo třeba 8-10 porcí denně), a brambory a rýže mi tohle bohužel způsobujou.

mlíko nejím, protože jsem začala se 30 dny striktního palea a pak nějak nepřišla potřeba ho do jídelníčku vracet (jím teda máslo, kde je určitá část mléka zachovaná) - zvláštní, protože když jsem nejedla maso, tak mi tělo dalo hodně rychle najevo, že mi něco chybí

na mléčný výrobky jsou hodně rozporuplný názory i napříč touhle komunitou, i mezi nejvlivnějšíma autorama, obě strany podpořené všemožnýma studiema.

ad vápník - tady je článek o zdrojích vápníku (fosfor se tam taky zmiňuje):
http://balancedbites.com/2011/10/faqs-paleo-diet-calcium.html
pochopila jsem taky, že vstřebávání vápníku negativně ovlivňuje cukr, takže při průměrné české stravě si toho vápníku tělo stejně moc neuchová, ale nejsem výživář Smile
_________________
In the tide of hate
Throw down the counterweight
Tear up that flag and say
You’re worthy of more
Back to top
View user's profile Send private message  
Willow
The mean one.


Joined: 26 Sep 2007
Posts: 6734

PostPosted: Sat 31.3.2012 18:02    Post subject: Reply with quote

+ si myslím, že vyznavači alternativních stylů si dávají mnohem větší pozor na vyváženost stravy (tedy vyváženost podle zrovna toho jejich přesvědčení) a pátrají po jiných zdrojích vitaminů a minerálů, kdežto průměrnej člověk, když mu třeba nebudou mléčný výrobky chutnat, na nějaký sardinky a sezamový semínka zvysoka kašle.

ed:
http://www.livingpaleo.com/dairy-isnt-the-only-answer/ ještě tady, těch vyjmenovaných potravin sní člověk na paleo hodně velký množství
_________________
In the tide of hate
Throw down the counterweight
Tear up that flag and say
You’re worthy of more
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29904

PostPosted: Sat 31.3.2012 18:08    Post subject: Reply with quote

Canta - přijde mi vtipný uvádět mlíko jako zdroj fosforu, protože fosfor je asi tak ve všem.
Ale dík za poučení Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Sat 31.3.2012 18:12    Post subject: Reply with quote

Ok, každému co jeho jest Very Happy , pokud ti to vyhovuje, tak chápu, že nevidíš důvod cokoli měnit. A samozřejmě (to musím zmínit) je to pořád lepší než (jak ty zmiňuješ) strava průměrnýho čecha, to na 100%.

Pravdu ukáže až čas. Pro mě je třeba teď hrozně těžký se smířit s myšlenkou, že za spoustu svých zdravotních problémů z mládí jsem si opravdu mohla sama a že pět let bez masa v době největšího růstu byla taky hrozná blbost a proto bych ráda tohle předala všem, na kterých mi záleží, ale třeba s tátou nepohnu ani o píď.

Není to legrace koukat se na svoje nejbližší, jak se pomalu zabíjej Sad
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Willow
The mean one.


Joined: 26 Sep 2007
Posts: 6734

PostPosted: Sat 31.3.2012 18:15    Post subject: Reply with quote

tak svoje (naštěstí jen několikaměsíční) bezmasý období považuju za taky pěknou blbost, o tom žádná Smile
_________________
In the tide of hate
Throw down the counterweight
Tear up that flag and say
You’re worthy of more
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30709

PostPosted: Mon 14.5.2012 21:04    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Willow
The mean one.


Joined: 26 Sep 2007
Posts: 6734

PostPosted: Mon 14.5.2012 21:08    Post subject: Reply with quote

dík Smile máš aspoň trochu výkonej mixér? zvládne to i tyčák s nástavcem na sekání ledu. stačí vzít blanšírovaný mandle a rozemlít (prej pomáhá strčit je předtím do mrazáku)
_________________
In the tide of hate
Throw down the counterweight
Tear up that flag and say
You’re worthy of more
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30709

PostPosted: Mon 14.5.2012 21:09    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Next
Page 14 of 17

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms