sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Polévky
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Sun 3.4.2011 19:21    Post subject: Polévky Reply with quote

Tohle téma tady asi ještě není... Máte rádi polévky? Jaké nejvíc a jaké naopak vůbec? A jaké si připravujete doma nebo máte nějakou restauraci, kde vám vaří tu 'vaší'?
Já polévky zbožňuju, chutnají mi asi úplně všechny kromě některých vývarů, mléčné a česnečky. A miluju polévky v plechovce ze Spencra, po tomatové bych se utloukla!
Byli jste někdy v Polévkárně?
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Sun 3.4.2011 19:32    Post subject: Reply with quote

nejradsi varim cibulacku a dynovou polevku Love
Jinak mam rada jeste kremovou cesnecku, ale tu jsem jeste nezkousela. Polivky mam rada pres zimu na zahrati, v lete moc ne
Back to top
View user's profile Send private message  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 37523
Location: Praha

PostPosted: Sun 3.4.2011 19:34    Post subject: Re: Polévky Reply with quote

ach, polevkove tema, hura Love
ja polevky primo zboznuju, hlavne tedy ty kremove, nejvic tomatovou se smetanou a bazalkou, tu si davam rada v dobrych pizzerkach. a pak mam druhou favoritku kremovou spenatovou, bud s lososem nebo s posirovanym vejcem, tyhle dve bych klidne mohla mit nekolikrat tydne a neprejedly by se mi. pak mam jeste rada hribkovy krem, ale ten me casto v hospodach zklame, protoze to casto delaji z zampionu a to neni takovy. ale na hribkovy krem mam vyhrazenou jednu specialni hospodu, takze i to mam osetreny Laughing tyhle trisi davam urcite nejcasteji. a pak brokolicovou kremovou polevku mam hrozne rada, tu uz jsem ale dlouho nemela, skoda

a vyvary mam taky rada, ale musi v tom byt hodne zeleniny a idealne i nudlicek. kdyz je to jenom vodicka, kde sem tam neco plave, tak me to nebavi a nepochutnam si

a Z MS mam taky nejradeji tu rajskou, i kdyz myslim, ze mi od nich nechutnala jen jedna

jo a asi ani nemusim dodavat ze nevarim nic Mr. Green ale rada bych zacla, protoze vetsinou jsou ty recepty hodne jednoduchy a staci si na to koupit tycovej mixer
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Sun 3.4.2011 19:37    Post subject: Reply with quote

Dýňovou jsem nikdy neměla! To bys mohla dát recept:) Já polévky jím docela často místo hlavního jídla. V létě určitě ale méně, to je jasnéSmile
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 9983

PostPosted: Sun 3.4.2011 19:39    Post subject: Reply with quote

Polévky mám taky moc ráda.

Nemusím uzený vývar, rajčatovou, zabíjačkovou, minestrone a ty kde je moc celeru. Doma vařím, ale ne nijak pravidelně a spíš jako využití zbytků v lednici. V práci máme každý den jinou polévku, tak je to většinou moje jediné teplé jídlo. Embarassed A když jsem ve škole tak na polévku chodíme do dejvické divadelní kavárny, kde je za 30kč a vždycky moc dobrá. Ale mě teda chutnají všechny co jsou udělané poctivě.

Jestli se polévkárnou myslí ta v Karlíně tak mě přišla nic moc. Víc mi chutnalo kafe a koláč.

Jo a nejoblíbenější je fazolová, pěkně pálivá a s kukuřicí. A taky mixovaná kukuřičná s nějakým indickým kořením z cafe technika, cibulová v aloha baru a česnečka s rukolou v mama. A ještě řepová taky z mama.
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Sun 3.4.2011 19:41    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Alshwarya on Thu 14.4.2011 14:01; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Willow
The mean one.


Joined: 26 Sep 2007
Posts: 6734

PostPosted: Sun 3.4.2011 19:41    Post subject: Reply with quote

mňam, polívky

miluju polívky, od dětství nejvíc rajskou s nudličkama (ale naslano), rýžovou s vajíčkem, mrkví a perželí, květákovou a zelňačku. a taky slepičí nebo hovězí vývar s nudličkama a masem a zeleninou, hodně silný a horký, to miluju, když přijdu domů promoklá a promrzlá Love jo a krkonošské kyselo Love Love Love to jednou musím zkusit doma

co mám tyčový mixér, tak si dělám zeleninové nebo luštěninové polévky rozmixované se zakysanou smetanou (hlavně špenátová, květáková, brokolicová, hrachová - tam ani ta smetana nemusí být), chystám se na bramborovou s pečenou zeleninou.

nemusím cibulačku a pórkovou
_________________
In the tide of hate
Throw down the counterweight
Tear up that flag and say
You’re worthy of more
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sun 3.4.2011 19:47    Post subject: Reply with quote

dynovou delam na podzim vzdycky, nevim presne recept z hlavy, ale myslim ze se povarila dyne a brambory, pak se to rozmixovalo, nejake koreni, myslim muskatovy orisek, a pak zjemnit smetanou. da se do toho dat i maso, s kurecim jsem to myslim delala. a hezky na tom vypaaji oprazena dynova seminka Smile

jinak polivky ja moc nemusim, hlavne ty pruhledne z pytliku nemuzu ani citit. mam rada doma delane, poradne huste, bramboracku s houbami asi nejvic a zelnacku od maminky. a budu ted delat vyvar podle Jste to, co jite Laughing

holky a nechcete hazet recepty treba? na tu spenatovou, cockovou...

ed: tady jsem psala recept na tu dynovou
http://sfera.pravy.net/viewtopic.php?t=2682&postdays=0&postorder=asc&start=45


Last edited by Chocolate on Sun 3.4.2011 19:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Sun 3.4.2011 19:49    Post subject: Reply with quote

spanish, mám úplně stejné favority:) Ještě mám moc ráda čočkovou, fazolovou, hraškovou, bramboračku (ideálně tu od babičky), květákovou, pórkovou, cibulačku, boršč... Prozraď kam chodíš na tu hříbkovou! Já dostala kuchařku Polévky (edice Apetitu), ale kromě fazolové s klobáskou jsem z toho ještě nevařila.

Kačenko, tak to těch polévkáren bude víc. Já myslela tu blízko Ípáku.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Sun 3.4.2011 19:56    Post subject: Reply with quote

Chocolate wrote:
jinak polivky ja moc nemusim, hlavne ty pruhledne z pytliku nemuzu ani citit. mam rada doma delane, poradne huste, bramboracku s houbami asi nejvic a zelnacku od maminky. a budu ted delat vyvar podle Jste to, co jite Laughing holky a nechcete hazet recepty treba? na tu spenatovou, cockovou...
tak jsem nějak nepochopila, jestli máš polévky ráda nebo ne? Pytlíkové nemá asi rád nikdo:) to se snad ani nedá považovat za polévku. A jj ověřené recepty bych taky ráda:)
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20411

PostPosted: Sun 3.4.2011 19:58    Post subject: Re: Polévky Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
zbrody
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3710

PostPosted: Sun 3.4.2011 19:59    Post subject: Reply with quote

Koogi, polivky Love

Ja miluju porkovou. Delam tuto z Apetitu, ale jim ji teplou.
A rajcatovou z loupanych rajcat s bazalkou a jogurtem misto smetany a parmezanem
F. dela taky vybornou zelnacku, na tu se tesim tenhle tejden

Kulajda z Imperialu je taky vyborna! Jinak nikde jinde si polivky moc nedavam, doma mi chutnaji nejvic
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sun 3.4.2011 20:02    Post subject: Reply with quote

koogi, obecne ne, hlavne z pytliku ne, ale je par vyjimek, jako ta bramboracka atd. Very Happy
nemam je moc rada, protoze mi je zhnusila skolka, ale jsem presvedcena, ze kdyz se udelaji dobre, da se to jist, proto bych rada osvedcene recepty, hlavne tedy lusteninove, protoze lustenin urcite nejim tolik, kolik bych mela a polevky vidim jako snadnou cestu, jak to napravit Very Happy

znam spoustu lidi, co delaji pytlikovky, fuj Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Sun 3.4.2011 20:05    Post subject: Reply with quote

dynovou delam stejne jako chocolate, povarit dyni, brambory, osolit, opeprit, muskatovy orisek, rozmixovat, zjemnit smetanou a na talirku pridat lzicku zakysane smetany, posypat seminkama
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14080

PostPosted: Sun 3.4.2011 20:13    Post subject: Reply with quote

polívky miluju a jim moc ráda, i když doma je tak často nevařim. spíš mám ráda husté, krémové polévky. i když teda dobře připravený vývar je taky paráda, ale mně to moc nejde dobře uvařit a i v restauracích to dost často zkazí.
no, musim si konečně koupit tyčový mixér. mám doma jen robora a s tim to je hrozný voser a celkově se to úplně dokrémova nerozmixuje.

z receptů mě napadá tadyten boršč
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms