sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Obědy ve školní jídelně/menze
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Sat 13.1.2007 10:37    Post subject: Obědy ve školní jídelně/menze Reply with quote

Chodíte na ně? A chutnají vám?
Back to top
View user's profile Send private message  
Neahoo
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9411

PostPosted: Sat 13.1.2007 10:42    Post subject: Reply with quote

Ja chodim do skolni jidelny. Ty obedy se mi nezdaj tak spatny, nekdy se povedou, nekdy ne. Jsem za ne rada - u nas se vari porad to samy, takze muzu mit obcas trochu pestrejsi stravu. Takze jsem docela spokojena, je to lepsi, nez si varit doma sama. Je pravda, ze ty obedy vari pro x lidi, takze to nikdy nemuze byt zadnej kulinarskej zazrak, ale jde to.
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Sat 13.1.2007 10:43    Post subject: Reply with quote

aha ja z tvyho jidelničku měla pocit, že ti právě moc nechutnají tak jich sníš jak vrabeček a chtěla jsem se tě zeptat jestli by nebylo lepší kdyby sis den předem přichystala něco doma
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Sat 13.1.2007 10:44    Post subject: Reply with quote

Jinak naše menza byla v průzkumu vyhodnocena jako nejhorší v Brně, takže občas tam zajdu, ale většinou si s přítelem vaříme sami na privátě. Předtím jsem čtyři roky vařila jenom pro sebe a pro dva je to lepší, nehledě na to, že se můžeme při vaření střídat Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Neahoo
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9411

PostPosted: Sat 13.1.2007 10:49    Post subject: Reply with quote

no mne nechutna skoro nic Embarassed Ale je fakt, ze vyber aspon ze dvou jidel by neuskodil - trikrat tydne jsou nejaky knedliky - houskovy nebo bramborovy - a omacka a to moc zdravy neni.
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Sat 13.1.2007 10:50    Post subject: Reply with quote

tak si občas zkus něco zdravýho připravit doma, mám tu zkušenost, že když už si s chystáním jídla dáš tu práci tak ho většinou sníš Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
henessy
to je vsetko


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1712
Location: vetrak:)))

PostPosted: Sat 13.1.2007 10:55    Post subject: Reply with quote

Ja na skolske obedy nechodim, po prve teraz aj zdrazeli a po druhe,casto tam varia nezdrave jedla a to pri mojom chudnuti nieje zrovna dobre Wink a inak len aby som dodala,minule sestra nasla v zeleniniovom salate pavuka a vlas.takze by som tam nejedla Rolling Eyes
_________________
mejk sam faking noiz
-----Memento-----
lesik:)
Back to top
View user's profile Send private message  
Terez1990
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8458

PostPosted: Sat 13.1.2007 11:02    Post subject: Reply with quote

já jím v naší šk. jídelně dost nepravidelně .. máme sice na výběr ze dvou jídel, ale většinou to bývá
jídlo č.1 - langoš s kečupem
jídlo č.2 - smažený sýr se šunkou, opečené brambory, tatarka
tyhle jídla já prostě nejím, jednak jsou nezdravé, a hlavně mi to nechutná ...
někdy tam ale máme třeba čočku nebo nějakou rybu a nebo tortillu s kuřecímmasem, tak na to si občas zajdu ...
jinak si dělám jídlo doma a nebo si někam zajdu ...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Neahoo
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9411

PostPosted: Sat 13.1.2007 11:35    Post subject: Reply with quote

Prave o ty zdravy strave mluvim. Treba pristi tyden mame gulas, houskovy knedliky s omackou, bramborovy knedliky s veprovym, pak teda lusteninoven salat, takze aspon neco. To posledni si nepamatuju. Ale takhle bych si musela varit porad
Back to top
View user's profile Send private message  
Saris
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1333

PostPosted: Sat 13.1.2007 12:14    Post subject: Reply with quote

Když nad tím tak přemýšlím, ještě nikdy mi oběd v naší jídelně nechutnal Confused Obědy se totiž dováží z jedné zedešky, takže jsou ohřívaný a jsou fakt hnusný, například na kuřeti je to znát úplně nejvíc. Posledně sme měli jakýsi hnusný zelený dlouhý nudle a k tomu neskutečně hnědý maso a celý to budilo dojem, že to už před náma někdo jedl a vůně, resp. smrad to spíš potvrzoval Rolling Eyes Takže většinou se najím tak max. salátu.
No a nikam jinam bych chodit nestíhala a až ve čtyři, kdy chodím domů se mi obědvat nechce...
Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Sat 13.1.2007 12:20    Post subject: Reply with quote

Ja jedl ve školach už od zakladky... je to opravdu daleko vyhodnějši a levnějši, než si ho připravovat sam... navic jsem mel už od zakladky štěsti na dobre jidelny ve kterych jsme měli vždy na vyběr minimalně ze dvou jidel a navic se to ty kuchařky snažili dobře kombinovat, že nebyly v jeden den třebas dvě sladka jidla a podobně... v praci jsem s jidelnou taky naprosto spokojeny Smile za 25kc velke porce (hlavne diky tomu ze znam kuchare u vydeje Twisted Evil Laughing ) a na vyběr mame ze 3 jidel, ktere vam kuchařka nakombinuje dle vašich přani Wink Klidně vam naleje rajskou omačku na kuřeci řizek s bramborovym salatem, pokud to budete chtit ! Cool ... i když zrovna v patek se sešla pěkna trojkombinace... 2 sladka jidla a mlete maso Sad ...

Jinak nejsem moc velky fanda připravy jidel na druhy den... musim mit všechno čerstve, i kdybych se s tim měl pachtit potom doma 3 hodiny... to hlavně po tom co jsem jednou viděl 2 hodinovy dokument o přeměně biologickych hodnot a množeni bakterii v nekvalitně uschovavanych jidel, ale i odmrazovani tech kvalitne zamraženych se neobejde bez dalšich ztrat at už smyslovych či biologickych...
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Claris
Každý den odvahu!
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 28809
Location: v nadoblačnu

PostPosted: Sat 13.1.2007 12:43    Post subject: Reply with quote

já do školní jídelny na obědy chodím, na privátě si vařím občas jen večeře, v naší jídelně vaří dobře. máme na výběr vždycky ze dvou jídel, z toho dvojka je vždycky bezmasá. sem tam se setkají zrovna dvě jídla, co nejím, ale naštěstí se to neděje moc často. nejradši mám těstovinový salát, šmakoun na různé způsobí, kuřecí maso mi tam chutná taky vždycky nebo ryby. co nemám ráda jsou sladké jídla, jako palačinky, buchty, dukátové buchtičky. na to stojí většina lidí řadu a já mám to druhé, takže je to skoro bez fronty Wink

a i na základce nám vařili dobře, jediné, co jsem tam nesnášela byla dušená mrkev...byla to taková hnusná sytě oranžová omáčka...blee
_________________
Pane, ať jsi stéblo trávy nebo obyčejný list,
prosím dej, ať aspoň trochu umím ve tvých vzkazech číst.
Prosím dej, ať řeči stromů aspoň trochu rozumím,
ať vědí, že se učím a že nic neumím.

Dej, ať zlomím svoji pýchu, dej mi hledat pokoru,
když se trápím zbytečnostmi, ať pohlédnu nahoru.
Ať mi stačí dohlédnout na obzor, který jsi mi dal,
ať se smířím se vším, co jsi mi kdy vzal.
Back to top
View user's profile Send private message  
Smaily
vždy a všude zírající SKRZ


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 959
Location: Brno, Šumava, občas Praha

PostPosted: Sat 13.1.2007 12:50    Post subject: Reply with quote

já chodím v brně na právnickou, ze začátku jsem byla spokojená, ale časem mi došlo, že tam vaří pořád ty samý jídla
_________________
Zdálo se jí, že je motýlem, a když se probudila nevěděla, jestli je člověk, kterému se zdálo, že je motýlem, nebo motýl, kterému se teď zdá, že je člověkem.

http://maureen.bloguje.cz/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Sat 13.1.2007 14:00    Post subject: Reply with quote

Ve škole chodím na obědy málokdy(což chci změnit), ale vozí nám do školy stejně jídlo od nás z intru, takže porovnat můžu. Jinak si moc nestěžuju, máme na výběr ze dvou jídel nebo ovocný balíček. Jídlo se sice časem opakuje, ale dá se to. Vždycky tam dají něco nového. Zvlášť dobré mají saláty. Je to samozřejmě vařeno pro hodně lidí, takže omáčky a podobně, nic moc, ale nestěžuju si Smile.
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
Saris
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1333

PostPosted: Sat 13.1.2007 14:21    Post subject: Reply with quote

Jo a ještě jsem zapomněla dodat, že to vozí ze ZŠ jako zbytkové jídlo, bo tam maj na výběr dvě. A moje domněnka je, že co jim z jednoho dne zbyde, my to máme druhý na jídlo Very Happy A jinak máme každý druhé den knedlíky a hnusným masem a ostatní dny máme hnusnou kašu s hnusným masem, takže asi tak...
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 1 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms