sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Muzikály
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hudba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Smarionelle
V království ledu vládne chlad.


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 1954

PostPosted: Mon 17.1.2011 20:01    Post subject: Muzikály Reply with quote

Mam dotaz ohledne muzikalu a tohle tema jsem tu nenasla, treba se chytne:)
Co si myslite o nasi ceske muzikalove tvorbe?
Ktere muzikaly patri mezi vase oblibene a ktere se vam naopak nelibily?
Stahujete zaznamy nekterych predstaveni? Mate tip na dobrou stranku? Atd..

edit dotaz


Last edited by Smarionelle on Tue 18.1.2011 21:41; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
synapse

kytky 4, meta: 2750


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 2695
Location: země Pána Koblih a jeho tupých voličů

PostPosted: Mon 17.1.2011 23:29    Post subject: Reply with quote

Tak předně jsem, Smarionelle, kudykam neviděla, aby ses nemusela prokousávat horou mého textu, než najdeš to, co hledáš Mr. Green Dle mého názoru jde úroveň muzikálové tvorby pozvolna dolů (i když s generalizací opatrně..výjimky se jako vždy a všude najdou)..jako pasivní konzument a laik považuji za muzikálový boom 90. léta a Jesus Christ Superstar (ten bych moc chtěla vidět, snad se ještě poštěstí), Vlasy, Bídníci, Dracula, Johanka z Arku...to jsou pro mne skutečné Muzikály, přestože já osobně jsem viděla jen Kleopatru, My fair lady a Barona Prášila Embarassed a byla jsem s nimi spokojená velmi (jak by ne, když mé kulturní možnosti byly dříve omezené a musela jsem vzít za vděk tím, co šlo). Myslím, že spousta novodobých muzikálů jsou rychlokvašky, po kterých za pár let pes neštěkne (samozřejmě, mají i své obdivovatele, to je jasné), ale podle mě do takové kategorie spadají třeba: Tři mušketýři, Angelika (přestože je Michal David moje srdcová záležitost a nestydím se za to, i když se mě okolí snaží donutit, abych se za to styděla), Rebelové (ne ten film), Obraz Doriana Graye, Láska je láska, Adéla ještě nevečeřela, Robin Hood ...
_________________
MIAOW!
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Tue 18.1.2011 0:14    Post subject: Reply with quote

Souhlasím se Syn, že dřív ty muzikály asi byly kvalitnější-živě jsem teda žádný neviděla, ale JChS, Hair a Draculu bych klidně zhlédla-nejlépe v době, kdy se to hrálo v polovině 90s. Teď vidím co měsíc billboardy s novými a novými muzikály a říkám si, co ještě "nezmuzikálují" Shocked Nejnověji je to Kat Mydlář, myslím.
A proti některým mám averzi hned jak vidím, že hudbu složil Míša David.
Back to top
View user's profile Send private message  
Audrey
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 536

PostPosted: Sun 22.1.2012 22:08    Post subject: Reply with quote

Já se muzikály zabývám už hodně let, psala jsem o nich i bakalářku, viděla jsem jich desítky, určité inscenace i opakovaně...
I proto jsem často zklamaná z toho, co všechno se v Česku uvádí a že na to lidi vůbec chodí a ještě z toho jsou nadšení... Původní muzikálová tvorba v Praze je pro mě hodně tristní, především co se týče děl Michala Davida (ale nejen jeho! Svobodův Golem byl taky děs). Jde hlavně o špatnou režijní stránku, hudbu ze záznamu, celkově hudba a texty mají dost nízkou úroveň... Pro mě je trnem v oku ale hlavně obsazování známých tváří, většinou zpěváků, kteří o herectví neví absolutně nic... Asi bych se tu mohla rozepsat o mnoha věcech, co mě štvou Smile
A z původní české tvorby uznávám Draculu, na něm jsem vyrostla a ač má taky svoje mouchy, pořád ho beru za nejkvalitnější původní český muzikál hraný v Praze. K brněnské původní tvorbě mám taky výhrady, hlavně k tomu, co vzniká v poslední době.

Já bych o tom mohla povídat dlouho Smile Díky za téma Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10026

PostPosted: Sun 22.1.2012 23:11    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Kačenka on Sun 29.1.2012 22:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18380

PostPosted: Sun 22.1.2012 23:25    Post subject: Reply with quote

Videla jsem Vlasy, Pomadu... oba se mi strasne libily, Vlasy byly (a jsou) nejlepsi ze vsech snad...

Z donuceni jako doprovod pak Kleopatru (neni to az takovy zlo, ale ze bych to musela videt znovu, to ne) a Doriana Graye a pred tim DURAZNE varuju, to je prisernost bez deje a melodii... Laughing
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Audrey
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 536

PostPosted: Mon 23.1.2012 0:32    Post subject: Reply with quote

Kačenka wrote:
Přijde mi šílený jak propastný je rozdíl mezi penězma které se točí v divadlech x v muzikálech.

A muzikál není divadlo? Omlouvám se, to už je jen profesní zblbnutí Smile
Spíš je velký rozdíl v tom, za jaké peníze je schopné repertoárové divadlo uvést kvalitní zahraniční muzikál a za jaké se v Praze uvede nový původní český muzikál (který má úroveň takovou, jakou má). Ty rozdíly jsou propastné, nový český muzikál v Praze vyjde třeba na dvacetinásobek. Jde o to, že si všichni přihrávají peníze mezi sebou - za režii, výpravu, libreto, hudbu... No, asi škoda slov...
Back to top
View user's profile Send private message  
Nightwish
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1511

PostPosted: Mon 23.1.2012 16:56    Post subject: Reply with quote

Já viděla Tajemství a moc se mi líbilo.

Jinak mě současná česká muzikálová tvorba neláká, přijde mi, že většina z českých muzikálů má hodně nízkou úroveň. Nemám moc ráda takovou tu "lidovou tvorbu" Míši Davida apod.
Back to top
View user's profile Send private message  
Smarionelle
V království ledu vládne chlad.


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 1954

PostPosted: Mon 23.1.2012 17:06    Post subject: Reply with quote

A nemáte tip na muzikál, co se teď hraje a stojí zato vidět?

Já bych zas na něco jela, dřív jsem úplně milovala Draculu, tak jsem ho musela vidět několikrát, pak jsem viděla Touhu a ta se mi líbila nebo Krysaře, ale už tu několikátou verzi a bylo to fajn, miluju ty písničky, ale jinak mě to zas tolik nezaujalo.
_________________
I'm a dreamer
A distant dreamer
Dreaming for hope
From today.
Back to top
View user's profile Send private message  
Gilthoniel
Dancing in the moonlight


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4952

PostPosted: Sun 29.1.2012 8:33    Post subject: Reply with quote

Audrey, rozepis se o tom co vznika posledni dobe v Brne! Protoze predpokladam, ze ti to taky prijde dost hrozne. Prijde mi, ze driv ty muzikaly (predevsim MdB) byly na uplne jine urovni... (Sen noci svatojanskych, Kolocava, Svet plny andelu.....)
_________________
Victim is another name for lover.

Mé srdce děsící se prázdna, vánice
sní o minulosti a o příznivém klima!
Vrak slunce utonul v své krvi, která dýmá.
Ty ve mě zůstáváš jak zlatá monstrance!
(Baudelaire)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Audrey
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 536

PostPosted: Tue 31.1.2012 16:42    Post subject: Reply with quote

Gilthoniel wrote:
Audrey, rozepis se o tom co vznika posledni dobe v Brne! Protoze predpokladam, ze ti to taky prijde dost hrozne. Prijde mi, ze driv ty muzikaly (predevsim MdB) byly na uplne jine urovni... (Sen noci svatojanskych, Kolocava, Svet plny andelu.....)

Gilthoniel, přesně, jak píšeš. Přijde mi, že původní brněnské muzikály vznikají pomalu jak na běžícím pásu. Dříve bylo na přípravu jednotlivých inscenací více času, ale teď, když se sype jedna premiéra za druhou, tak už z toho mám pocit, že některé inscenace vznikají z nutnosti zaplnit dramaturgický plán a splnit to, že MdB se prezentuje jako soudobá hudební scéna, která dává možnost vzniku původních inscenací.
Ale když se člověk podívá na seznam inscenací na repertoáru - z těch inscenací, které vznikly za poslední dobu, se tam drží jen dvě, a to Nahá múza a Peklo. A obojí podle mého jen kvůli tomu, že autorem hudby je Zdenek Merta. Ale o tom, že by to byly kvalitní inscenace, se mluvit nedá. Peklo je změt něčeho, kde by se nosná melodie prostě nenašla, příběh je plytký, inscenace bez nápadu. Nahá múza je podle mě promarněná příležitost. Muzikál z francouzského prostředí by mohl být pěkný, ale tady to zabil jak děj, tak texty a už vůbec nemluvím o výkonu Zory Jandové... A kam se podělo všechno ostatní? Balada o lásce byla jak bez režie, klišoidní cosi...
Mně se třeba moc líbila Muchova epopej, ale ta si diváka nenašla, takže z repertoáru musela zmzet. Ale tam nešlo o muzikál jako takový.
Původní torba se jim v Brně přestává dařit, jako by nemohli najít cestu, kam dál...
Back to top
View user's profile Send private message  
Audrey
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 536

PostPosted: Tue 31.1.2012 16:47    Post subject: Reply with quote

Smarionelle wrote:
A nemáte tip na muzikál, co se teď hraje a stojí zato vidět?

Počkala bych si na obnovenou premiéru Bídníku v GoJa Music Hall, Ti by nemuseli být špatní, když si člověk vychytá obsazení.
Z původních věcí, co se v Praze hrají, teď nic nedoporučím, protože jsem už nad nimi před časem zlomila hůl a už do toho odmítám vrážet peníze.
Pokud ale někam v Praze na muzikál, tak raději do Karlína nebo Kalichu než do Hybernie nebo do Divadla Broadway. A nebo na Fidlovačce nebývaly špatné věci, uvádí se tam spíš klasika (teď myslím hrají My Fair Lady).
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 2.2.2012 17:41    Post subject: Reply with quote

Audrey wrote:
hudbu ze záznamu, obsazování známých tváří, většinou zpěváků, kteří o herectví neví absolutně nic...



s tou hudbou - to se fakt dělá? drsný! Shocked Evil or Very Mad
(já tedy nikdy na žádném muzikálu nebyla, ale předpokládala jsem, že když hraje orchestr v pohodě na opeře, tak tady taky. no drsný.

a s těmi neherci to vidím stejně...

ale já co se českých muzikálů týče jsem uplně mimo, nebyla jsem na žádném a nechce se mi.

co mám moc ráda je tvorba A.L.Webbera, a na takové kočky nebo JCHS bych šla moc ráda, ale někde na broadwayi, opět v čechách ani ne..no na toho ježíše ale možná i jo, mám k němu slabost:) josefa taky, no a pak my fair lady bych rada videla v originale(ale opet radsi v aj cestina mi do toho vubec nesedne, mozna tim jak jsem zvykla na filmovy original ktery take neni prezpivany)
Back to top
View user's profile Send private message  
Gilthoniel
Dancing in the moonlight


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4952

PostPosted: Sat 4.2.2012 8:37    Post subject: Reply with quote

Audrey, mluvis mi duse! Ale vcera jsem byla na Papezce a musim rict, ze se mi konecne libil muzikal!Wink Svetlana Slovakova byla jednim slovem vyborna, a ma tak krasny hlas. Urcite si na to skoc! Stalo cele divadlo:)
_________________
Victim is another name for lover.

Mé srdce děsící se prázdna, vánice
sní o minulosti a o příznivém klima!
Vrak slunce utonul v své krvi, která dýmá.
Ty ve mě zůstáváš jak zlatá monstrance!
(Baudelaire)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Audrey
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 536

PostPosted: Sat 4.2.2012 16:06    Post subject: Reply with quote

Gilthoniel wrote:
Audrey, mluvis mi duse! Ale vcera jsem byla na Papezce a musim rict, ze se mi konecne libil muzikal!Wink Svetlana Slovakova byla jednim slovem vyborna, a ma tak krasny hlas. Urcite si na to skoc! Stalo cele divadlo:)

Já jsem tam byla taky Smile Bylo to pěkné, Svetlana v té roli obstála velmi dobře (její hlas mám taky moc ráda, má specifickou barvu), celkově se obsazení povedlo. Mě to ze sedadla nezvedlo, už jsem na ty věčné standing ovation v MdB trochu alergická. Je tam pár jedinců, kteří jsou schopni vstát kdykoliv a uměle tak zvednou celé divadlo. O to víc se teď těším na reprízy Jazz Side Story, to byla jedna z mála věcí, kde jsem vstávala automaticky Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hudba All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms