sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Hudba v obchodech, kavárnách atp.
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hudba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10014

PostPosted: Sun 16.1.2011 16:15    Post subject: Hudba v obchodech, kavárnách atp. Reply with quote

Myslíte, že hudba má vliv na chování nakupujících? Vadí Vám hudba co hraje v obchodních centrech?

Posloucháte hudbu v autě při řízení, zlepšuje x zhoršuje Vaši pozornost?

Posloucháte hudbu při chůzi po městě(při přecházení přechodu pro chodce, v metru...)?

Když v kavárně/restauraci hraje hudba, která Vám není úplně příjemná, odcházíte dřív? Jaká hudba hraje ve Vaší oblíbené kavárně x restauraci? Chcete raději hudbu x ticho(spíš teda kavárenský ruch)?
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Sun 16.1.2011 16:17    Post subject: Reply with quote

ja mam hudbu rada, celkem mi nevadi zadna, takze kdyz nekde hrajou, tak jsem rada... nemam rada ticho v kavarnach, mam pocit, ze je neslusny poslouchat, co si povidaj lidi kolem a kdyz nic nehraje, neda se nic jinyho delat... u vas treba hrajete hrozne prijemne, tam se mi libi. kdyz zrovna potrebuju k praci neco poslouchat, tak si vezmu sluchatka a prehlusim to, hrajete prijemne potichu. Smile nemam rada, kdyz ta muzika rve teda...
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Sun 16.1.2011 18:27    Post subject: Reply with quote

myslim, ze na nakupovani to vliv ma - kdyz to moc rve a je to hnusny, tak rychle utikam Laughing
nemam rada, kdyz v kavarnach/barech/restauraci hraje hudba moc nahlas, tak, ze se clovek pomalu ani sam neslysi
v metru posloucham hudbu vzdycky, kdyz si nezapomenu ipoda, nicmene obzvlaste kdyz posloucham Parov Stelar, mam nutkani tancovat, coz neni uplne idealni Laughing
v aute pokud to jde taky hudbu posloucham, i mi to pomaha tu pozornost udrzet, kdyz je ticho, tak zacnu premyslet nad blbostma a delam vetsi kiksy...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
svatooousek
°° už zas


Joined: 28 Dec 2007
Posts: 203

PostPosted: Sun 16.1.2011 18:35    Post subject: Reply with quote

Me nejvic vadi hudba v HM, protoze poustej s odpustenim s*ačky a když sem tam brigádničila tak sem po celym dni měla chuť někoho zabít.
mam ráda hudbu v berschce, většinou hrajou nějaký elektro a pěkně nahlas Very Happy a že se není slzšet mi nevadí, nemusí každej v obchodě slzšet jak řikam že je to drahý že na to nemam Very Happy


v autě posloucham elektro a hroyne nahlas, ay je to spatny, kolikrat kolem me projela sanitka a ja ji neslysela.. takze uz to nahlas tolik neposloucham.

Mam ráda když v kavárně hraje tak akorát..nejlip nejakej nenasilnej podklad, nemam ráda když druhýho neslyšim na druhou stranu nemusi každej slyšet co do ticha vykladam já
_________________
fly me to the moon
Back to top
View user's profile Send private message  
shanzik
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 26 Apr 2009
Posts: 990

PostPosted: Sun 16.1.2011 19:16    Post subject: Reply with quote

Je, svatousek.

Hudba OK cokoli, ale neřvat prosím (v Bershce obvykle nevydržím nakupovat dlouho). Přesně - aby to nerušilo hovor v kavárně, rádio mi neva, ale zas mrtvý ticho není příjemný.
V autě ne, mám dost co dělat se semafory.
V MHD čtu, neposlouchám, něco by mě přejelo.
_________________
Nad řekou leží kouř, a já zas po roce
citím dým z natí a tlející ovoce...
vždycky pln bolesti, smutku a neklidu
jakoby naposled podél své řeky jdu
Back to top
View user's profile Send private message  
svatooousek
°° už zas


Joined: 28 Dec 2007
Posts: 203

PostPosted: Sun 16.1.2011 19:19    Post subject: Reply with quote

shanzik wrote:
Je, svatousek.

Hudba OK cokoli, ale neřvat prosím (v Bershce obvykle nevydržím nakupovat dlouho).


Wink

no ja bych tam taky dlouho nevydrzela, aspon se dlouho nerozmýšlim a buď beru nebo jdu Smile ale mam vždycky nutkání tancovat Very Happy
_________________
fly me to the moon
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Sun 16.1.2011 20:24    Post subject: Reply with quote

Nám učitelka dokonce říkala, že v super hyper marketech má hrát pomalá, příjemná hudba, aby lidi chodili pomalu a bylo jim v tom obchodě prostě fajn Smile Takže to chování kupujících fakt ovlivňuje.

Taky mám ráda v kavárnách příjemnou a klidnější hudbu. A když řídím, tak je fajn, když mi hraje nějaká dobrá písnička kterou mám ráda. Pokud teda nesedí vedle mě bratr a nepouští si jeho písničky z SD karty Rolling Eyes
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
synapse

kytky 4, meta: 2750


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 2695
Location: země Pána Koblih a jeho tupých voličů

PostPosted: Sun 16.1.2011 20:36    Post subject: Reply with quote

Tak z kaváren jsem snad nikdy kvůli nelíbivé hudbě dřív neodcházela a ani se mi nestalo, že by se mi tam nějaká vyloženě nelíbila...tam se soustředím spíš na chuťové vjemy než na sluchové Wink V obchodech, pokud se mi nějaká hudba nelíbí, tak obvykle přesně pasuje k duchu celého obchodu, tudíž se mi nelíbí ani ty hadry, co tam mají, a nechodím tam. Před pár dny jsem se opravdu přistihla, že si v obchodě říkám: Jo, tahle hudba se sem přesně hodí. Celkem mi ale leze na nervy, že když vlezu do nějakého takového obchodu a poslouchám mp3, tak ho musím vypnout. A vůbec, myslím si, že poslech mp3 při chůzi po městě ovlivňuje můj krok, někdy i dobrovolně...přiznávám, že mám čas od času zvláštní úchylku chodit do rytmu hudby v mp3 Embarassed (nikde jinde ne).
_________________
MIAOW!
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10014

PostPosted: Sun 16.1.2011 21:01    Post subject: Reply with quote

Mně v obchodech hudba vadí jen když je moc nahlas nebo je to něco co fakt nemusím(dost často v NY a Terranově), ale je to asi tím že nejsem jejich typický zákazník.

V kavárnách mi hlasitá hudba vadí fakt dost, co se hraje je mi docela jedno, ale je strašně zajímavé sledovat jak hudba mění atmosféru kavárny a chování lidí, zjistila jsem že největší úspěch - aspoň u nás- mají Air, Khoiba, The Dresden Dolls, NOHA atp. Naopak dost lidi "štve" něco co je moc Afrika nebo moc reggae, třeba Bob Marley. Lidi pak sedí víc rovně a nejsou tak uvolnění. Laughing Stejně tak když je hudba dost potichu, a musí se hodně soustředit na to co to je, jsou z toho nervózní. Něco "vážného" na klavír nebo nějaký klidnější jazz je taky fajn, ten hezky ladí s cinkáním hrnečků a skleniček. jo a taky čím pomalejší hudba tím jsou lidi pomalejší, jakože si dýl vybírají a jsou prostě zpomalení.
Back to top
View user's profile Send private message  
svatooousek
°° už zas


Joined: 28 Dec 2007
Posts: 203

PostPosted: Sun 16.1.2011 21:05    Post subject: Reply with quote

Kačenka wrote:
zjistila jsem že největší úspěch - aspoň u nás- mají Air, Khoiba, The Dresden Dolls, NOHA atp.


no to se ani nedivim, to je presne hudba co neurazí ale ani neuspí. Smile
_________________
fly me to the moon
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Sun 16.1.2011 21:08    Post subject: Reply with quote

air a noha jsem tam zaznamenala a moc me potesily obe... ja je rada, z tyhlety "klidny" muziky.
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Sun 16.1.2011 22:32    Post subject: Reply with quote

V naší ostravské palačinkárně hrají francouzskou hudbu, většinou Celine Dion zpívající francouzsky Love
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Mon 17.1.2011 15:26    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Tjorven on Sat 9.8.2014 15:44; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
culotes
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4771

PostPosted: Mon 17.1.2011 15:29    Post subject: Reply with quote

častokrát z obchodů i kvůli příliš hlasité hudbě odcházím..
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8822

PostPosted: Mon 17.1.2011 18:18    Post subject: Reply with quote

typci, co delali ceskej sen, nam na skole rikali, ze to maj casto moc dobre promysleny, co za hudbu v obchodech bezi. ze je prej treba klasika, ze ve velkym supermarketu poustej nejaky cajdaky, aby te tak zpomalili a ty ses tam tak vlacela a nakupovala...

nesnasim, kdyz nekde hulaka radio, kde bezej furt dokola nejaky sileny moderni hity, to me fakt otravuje..

jinak hudbu posloucham skoro porad. v hospodach nemam rada, kdyz moc rve a neda se pak bavit, coz se stava casto, jinak jako kulisa je to fajn..
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hudba All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms