sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Je možné milovat dva lidi stejně?
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
CuteKid
You know you love me.


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 203

PostPosted: Sun 9.1.2011 22:44    Post subject: Je možné milovat dva lidi stejně? Reply with quote

Nikde jsem toto téma nenašla a přijde mi dost zajímavé, jelikož já i moje kamarádka jsme se s tím už setkaly a ani jedna nedokážeme objektivně posoudit, jestli je to vůbec možné nebo jestli se nám naše bývalé "drahé polovičky" jenom snažili něco namluvit.

Popíšu alespoň svůj příběh. Asi po 4 letech velkého kamarádství a neustálého flirtování, jsme já i on zjistili, že z obou stran jde o něco víc. Náznaky tam byly od vždycky, ale probém byla vzdálenost. (Asi 110 km.) Postupně jsme se začali scházet častěji, až to vedlo k tomu, že jsme si oba museli přiznat, že toho druhého milujeme. Problém ovšem byl, že dotyčný měl v té době asi rok a půl (cca) přítelkyni. Já pořád očekávala, že se s ní rozejde, ale po několika měsících to dopadlo tak, že to ukončil se mnou. Nedokázala jsem to pochopit, asi měsíc jsem každý den brečela, když jsem se nějak nedokázala zaměstnat, abych přišla na jiné myšlenky. Byl to horror. S postupem času jsme si zase začli psát a scházet se spolu, jenom jako kamarádi. Jsem totiž na škole v místě jeho bydliště. Asi po měsíci jsme opět skončili jak nějací tajní milenci, on se totiž s přítelkyní zřejmě nedokáže rozejít. Po pár měsích už mě to nebavilo, nešlo v tom pokračovat, tak jsme to opět ukončili. Tentokrát už jsem to brala mnohem líp, byli jsme v občasném kontaktu. Několikrát jsme naší situaci řešili, nechápu, proč si vybral 2x jí, za ty roky jsem na ní slyšela takový věci, že mi to hlava nebere. (I v době, kdy jsme byli jenom kamarádi, neměl důvod si to vymýšlet a přeci jenom ho znám jako svoje boty.) Ta holka je hloupá, hezčí než já taky není, navíc je to příšerná stíhačka. My si opravdu skvěle rozumíme. Ikdyž se nevidíme pár měsíců, mohli bychom si povídat týden v kuse, skvěle se vždycky zasmějem, vyměníme si všechny možné názory, no prostě idylka. O Vánocích si stěžoval, že mu stejně pořád něco chybí, což jsem mu samozřejmě řekla, že na to nemá nárok. Vím, že to musí vyznít tak, že on je hajzl a já nejspíš taky, ale to prostě jinak nešlo. Kdybych ho fakt nemilovala, rozhodně bych do toho nešla. On tvrdí, že nás miluje obě, s ní je oficiálně asi 3 roky, tuším. Ani já, ani on nedokážeme toho druhého z našich životů vymazat. Opravdu nenajdu jediný logický důvod, v čem ona by mohla být lepší, pak už tedy zbývá jedině ta "láska". Asi to zní tak, že on si se mnou jenom hraje, ale věřte tomu nebo ne, fakt to tak není. Myslíte, že je s ní jenom ze zvyku, ze strachu jít do něčeho nového a nejistého, z pohodlnosti nebo fakt může milovat nás obě, ale my dva si prostě nejsme souseni nebo jak? Ani jedna moje kamarádka to nedokázala pochopit a to znají kompletní příběh. Máte s tím vy nějaké svoje osobní zkušenosti? Milovali jste někdy dva lidi stejně?
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30734

PostPosted: Sun 9.1.2011 22:54    Post subject: Re: Je možné milovat dva lidi stejně? Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Sun 9.1.2011 22:56    Post subject: Reply with quote

Víceméně souhlasím s Max.
Netvrdím, že tě svým způsobem nemiluje, to asi ano, ale budoucnost jednoznačně vidí v oficiální přítelkyni. A to už by mělo být pro tebe znamením, že tě nemiluje dost, resp ne tak, jak potřebuješ. (viz to, že se s tebou už 2x rozešel a s ní pořád je).
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18441

PostPosted: Sun 9.1.2011 23:02    Post subject: Reply with quote

Myslím, že na dvě opravdové lásky není v srdci místa dost.
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Sun 9.1.2011 23:13    Post subject: Reply with quote

Taky mi přijde, že si s tebou hraje. Může tě mít rád, ale ona je pro něj ta se kterou chce opravdu být.
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Sun 9.1.2011 23:17    Post subject: Re: Je možné milovat dva lidi stejně? Reply with quote

Quote:
Ta holka je hloupá, hezčí než já taky není, navíc je to příšerná stíhačka.
chcela by som vidiet niekoho v tvojej situacii kto by svoju rivalku videl inak Wink
Quote:
Opravdu nenajdu jediný logický důvod, v čem ona by mohla být lepší, pak už tedy zbývá jedině ta "láska

laska je celkom fajn dovod preco s niekym ostat, nie? .. nechapem co sa s nim este vobec zahadzujes, najma ak sa na teba vykaslal 2x.. je evidentne, ktora tam ma navrch, a hlavne, ktoru " miluje viac"... aj ked o nejakom milovani dvoch osob, v mojom videni sa hovorit neda.. ty mu proste vyhovujes.. je fajn ze ked sa nevidite par mesiacov je to medzi vami take a onake, je fajn byt tajni milenci..ale mat realny vztah je asi nieco ine..
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
CuteKid
You know you love me.


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 203

PostPosted: Mon 10.1.2011 0:55    Post subject: Re: Je možné milovat dva lidi stejně? Reply with quote

Holky, máte pravdu v tom, že budoucnost vidí s ní, tak jsem se nad tím nezamýšlela. Good point. Asi nezjistím, jestli jí fakt miluje, ale rozhodně pro něj je lepší být s ní, celkově je to jednodušší.

Já osobně si taky myslím, že milovat dvě osoby stejně je nesmysl, proto se ptám tady, kde to můžete říct popravdě a byla bych hodně překvapená, kdyby se někdo takovej ozval.

A ještě jedna věc - Max, můžu Tě ujistit, že si se mnou opravdu nehrál/nehraje.

Jinak, už bych znova do tohohle "nevztahu" nikdy nešla, ikdyž vím, že kdyby se s ní fakt rozešel, neváhala bych ani chviličku.

Až na tenhle můj "problém" jsem úplně normální a ne, opravdu mi není 15. Very Happy Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Mon 10.1.2011 14:19    Post subject: Reply with quote

Podla toho, co pises, ta sice moze mat rad a nieco k tebe citit, ale keby ta miloval, bol by uz davno s tebou a nie s nou.Musi mat dost dovodov, preco s nou ostava, kazdopadne nech uz su tvoje city k nemu akekolvek, nezasluzi si ich a v podstate klame 2 zeny.Na tvojom mieste by som sa na to vykaslala,za vela chlapec asi nestoji...
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
violetka
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7111
Location: v mlze

PostPosted: Mon 10.1.2011 18:12    Post subject: Reply with quote

Vidím to dost podobně jako max. Myslím, že člověk může mít blízko ke dvěma lidem, ale že ten pocit, že právě s ním chci a být a že právě k němu cítím skutečnou lásku může mít jen u jednoho.
Back to top
View user's profile Send private message  
jannie
SMALL CRIME


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1959
Location: ARCHER reality

PostPosted: Wed 12.1.2011 10:32    Post subject: Reply with quote

No podle me kdyby ji nemiloval, tak se na tebe 2x "nevykasle". Ale zas ho chapu, ze mu dela dobre, ze o nej mas zajem, ale byt tebou se na nej vykaslu.

Na druhou stranu si myslim, ze jde aby miloval ji a zaroven byl zamilovanej do tebe Confused taky se mi to parkrat stalo, ale vzdycky u me dostal prednost ten stavajici partner Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
jannie
SMALL CRIME


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1959
Location: ARCHER reality

PostPosted: Wed 12.1.2011 10:34    Post subject: Re: Je možné milovat dva lidi stejně? Reply with quote

bublinka111 wrote:
Quote:
Ta holka je hloupá, hezčí než já taky není, navíc je to příšerná stíhačka.
chcela by som vidiet niekoho v tvojej situacii kto by svoju rivalku videl inak Wink

+1 Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 12.1.2011 11:03    Post subject: Reply with quote

jako moje nervy to unesly jen do půlky příspěvku..
podle mě se nedá srovnávat jak koho člověk miluje.. zvláště kdy s někým jsem 4 roky x náhle jsem si s někým novým zašukal
on člověk totiž tim novým hrozně rychle a jednoduše zblbne, protože najednou nemusí řešit co běžně ve svým vztahu řeší, což se ale změní, když se nechá očarovat novým , staré ukončí.. a za 2 měsíce je tam kde byl..

Problém je spíš v tom, že ví co má doma a nechce se toho vzdát a asi nemá ani proč..

Jí miluje a s tebou si pohraje a odreaguje se.
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Wed 12.1.2011 12:29    Post subject: Re: Je možné milovat dva lidi stejně? Reply with quote

...


Last edited by Tjorven on Sat 9.8.2014 15:43; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
ariely
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 6360

PostPosted: Wed 12.1.2011 14:13    Post subject: Reply with quote

jannie wrote:
Na druhou stranu si myslim, ze jde aby miloval ji a zaroven byl zamilovanej do tebe Confused taky se mi to parkrat stalo, ale vzdycky u me dostal prednost ten stavajici partner Exclamation


+1
_________________
Please help me out
Hell is coming
Could you do it now?
Hell is here
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8848

PostPosted: Wed 12.1.2011 19:04    Post subject: Reply with quote

1) nedivim se ji, ze je stihacka, kdyz ji jeji pritel dlouhodobe systematicky podvadi
2) jak poznas, ze je hloupejsi a osklivejsi nez ty? to me docela uprimne zajima.

kazdopadne moje odpoved je, ze je to sice asi nestandartini, ale vpodstate nevim, proc by nemohl clovek milovat dva lidi zaroven. spis bych se pozastavila nad tim, jestli tohle je ten pripad...
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms