sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Stravování dětí v McDonaldu a jinde (split)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29902

PostPosted: Tue 4.1.2011 11:32    Post subject: Reply with quote

já si taky myslim, že tohle zrovna neni důkaz závadnosti mcdonaldu Laughing

měla tam teda vedle dát nějakej normální hamburgr jako kontrolní skupinu Mr. Green

houskyse přece normálně nechávaj ztvrdnout na strouhanku, pokud v ní už plíseň neni, tak by zplesnivět neměla
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Tue 4.1.2011 11:36    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
já si taky myslim, že tohle zrovna neni důkaz závadnosti mcdonaldu Laughing
Proste uzasny artovy projekt. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Tue 4.1.2011 13:29    Post subject: Reply with quote

já jsem vždycky žila v představě, že hamburger je to od mcdonalda případně ze stánku, a pak jsem šla v anglii na pořádný nešizený burger z kvalitního masa, v dobré housce, ručně dělané hranolky a spousta salátu, zeleniny a omáček Love to se vůbec nedá srovnat, mekáč mi do té doby docela chutnal, ale teď už v tom tu masovou výrobu a šizení všeho možného dost cítím a už mi tolik nejede.

jinak rodičům obézních dětí bych vyliskala, a je jedno jestli chodí do mekáče nebo je cpou domácím jídlem a sladkostma...mám bratrance, který v pěti letech snědl na oběd polívku, přidal si, pak čtvrt kuřete s rýží, vylízal talíř a měl hlad a na to do něho matka začla cpát domácí koláče a frgály...a na tom klukovi je poznat, že problémy s obezitou má a mít bude, vůbec se nehýbe a nesportuje, a na jakékoliv návštěvě když slyším "Martínku, pojď si na koláček" tak se mi otvírá kudla v kapse. Má jediné štěstí že jsou z malého města kde mají domácí vajíčka a maso a žádný mekáč nehrozí, ale podle mě to matka bohatě vynahradí na množství a knedloidním životním stylu.

jinak souhlasím s Lenore, že jakýkoliv extrém není dobrý. Bio věci jsou asi fajn (i když jsem taky četla o nějaké studii která říkala, že zdravější to není, jen chutnější, a že to, že bio je zdravé a ostatní věci skoro nezdravé je jen velká mediální masáž - ale tak názory se asi dost různí), pokud má někdo peníze a čas a energii na to se stravovat zásadně jen bio, tak asi dobře pro něj, každopádně nemyslím, že člověk s vyváženou zdravou nebio stravou by na tom byl nějak hůř.

jinak s tou anglií mi to připomnělo to, že oni jsou v těch extrémech fakt experti. na jednu stranu mají na úplně všem až fanaticky ty tabulky s počítáním kalorií a procent denní dávky (nebo třeba na džusu, že toto je jedna z vašich pěti dávek ovoce za den Laughing ), a přijde mi, že snad veškeré potraviny tam existují v light verzi, na druhou stranu se tam za standardní oběd považuje sendvič, sladké pitíčko a pytlíček brambůrek =) ale hlavně, že je na nich napsáno, kolik procent tuku z denní dávky to je.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30702

PostPosted: Tue 4.1.2011 13:48    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Tue 4.1.2011 14:16    Post subject: Reply with quote

To me zajima s tou medialni masazi. Jaka media treba? Je fakt, ze ja na televizi nekoukam, takze reklamy neznam, takze to by byla moznost. Ale jinak nevim, nikdy jsem si toho nevsimla.
Jinak to tu bylo nedavno v jinem tematu, ptala se na to Shrew, jsou studie, ktere dokladaji ten rozdil bio x nebio.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28440

PostPosted: Tue 4.1.2011 14:26    Post subject: Reply with quote

choc, tak hlavne treba tisteny media, internet, tam ta medialni masaz funguje docela slusne...treba to v nemecku tak neni, ale v cechach mas kazdou chvili clanek o bio potravinach, o bioobchodech, o podnikatelich, co otevreli biorestaurace a jak je to super a truper....popr. dotazniky, jestli nakupujete bio atd atd
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Tue 4.1.2011 14:44    Post subject: Reply with quote

aha, tak to me naopak stale prijde, ze kdyz nejake (nejak slusne podlozene) info chci, tak musim sakra hledat. Asi zalezi na tom, co clovek cte, to si zase nedelam o N. zadne iluze Laughing ono v tech casopisech/forech pro zeny atd. jiste bude leccos Mr. Green Ale to snad zadny mozek pouzivajici clovek nebere vazne. To by bylo jako brat vazne, kdyz tam napisou, ze s jejich dietou je mozne zhubnout 5 kg za tyden.

ale kdyz uz jsme u tistenych medii, tak me velmi pobavil Viewegh a jeho Biomanzelka Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Tue 4.1.2011 14:46    Post subject: Reply with quote

tak ono asi vždycky najdeš studie, které budou pro i ty proti. konkrétně to co jsem četla já byl článek o nějaké studii z nějaké americké univerzity, která přezkoumávala to, jestli je bio opravdu zdravější. A mediální masáží se myslelo to, že když se někde píše o bio potravinách (což se píše docela dost, i v normálních novinách a časopisech pro širokou veřejnost - já třeba tv taky nesleduju a o bio se nezajímám a přesto už jsem pár článků četla nebo viděla) a napíše se, že jsou "zdravější" než nebio, implikuje to to, že ty nebio jsou "méně zdravé" nebo dokonce "nezdravé". což podle té studie prostě nebyla pravda, že by třeba nebio maso nebo nebio vajíčka byly nezdravé. Myslím, že jediné, co bio potravinám ta studie přiznávala navíc, bylo to, že jsou chutnější, už si to přesně nevybavuju. ale ty populární články o bio potravinách často zní tak, že jakmile si koupíš rajče z tesca, které bylo vypěstováno normálně (tzn. asi hnojené a chemicky ošetřené), je to skoro jedovaté a rakovinotvorné. to, že to rajče nijak nechutná, to už je věc druhá, ale méně zdravé nebo zdraví škodlivé podle toho článku prostě není.

samozřejmě je to teorie se kterou člověk může souhlasit a nemusí, já s tím třeba souhlasím, protože se mi nechce zdát, že by se celé lidstvo do příchodu biovlny živilo něčím polojedovatým a špatným.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30702

PostPosted: Tue 4.1.2011 14:53    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Tue 4.1.2011 14:58; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Tue 4.1.2011 14:58    Post subject: Reply with quote

max, to ano, ale medialni masaz si predstavuju jinak, nez jsem se svych nazoru dobrala ja

jinak tu studii od geike neznam, takze se k ni nemuzu vyjadrit, ale obecne je dobre se taky kouknout, kdo vyzkum financuje, to je treba pekne videt na tom "sporu" o tom, jestli je mleko jed, nebo lek.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13970

PostPosted: Tue 4.1.2011 15:12    Post subject: Reply with quote

Já se přiznám, že jsem v životě nikde nečetla nebo neslyšela, že by biopotraviny byly zdravější nebo chutnější Shocked Fakt nevim. Měla jsem za to, že přínos biopotravin není hlavně v tom, že jsou lepší jako součást zdravýho jídelníčku, ale že jsou jako produkt ekologickýho zemědělství šetrnější k životnímu prostředí, tedy je to spíš součástí světonázoru.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Tue 4.1.2011 15:15    Post subject: Reply with quote

jo to máš chocolate pravdu, já jsem teď zkoušela najít ten článek o kterém mluvím (nenašla), ale tady a tady je krásně vidět, jak se ty výsledky "studií" liší v závislosti na tom, jaký zdroj je publikuje (i když se asi teda nejedná o jedno a to samé, prostě oba zdroje dělali rešerše a potvrdily si své protichůdné teorie Laughing )

každopádně pro mě to asi nemá takový význam abych si nějaké studie vůbec četla natož hledala kdo je financoval.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 4.1.2011 15:24    Post subject: Reply with quote

Chocolate wrote:
aha, tak to me naopak stale prijde, ze kdyz nejake (nejak slusne podlozene) info chci, tak musim sakra hledat.


To je otázka, kdo stojí o podložené informace.
Přijde mi, že se slušně vezeme na biovlně. V časopisech jsou rubriky o biovaření a biorestauracích, vlastně přímo dokonce vychází jeden celý časopis o bioživotním stylu. Otvírají se bioobchody, aspoň v Praze se rozmáhají farmářské trhy, na kterých koupíte "normální" sezónní zeleninu a ovoce, ale třeba i biochleba a biouherák. Většina větších obchodů má své biooddělení. A všechno to zboží je samozřejmě o pár desítek procent dražší než obyčejné potraviny. Nemám dojem, že by někdo hledal relevantní informace. Rozhodující je, že se o tom píše, je to v módě, a taky určitý pocit, že dražší je lepší a zdravější.
A obzvlášť slušná biomasáž je vedená v časopisech pro maminky. Svému miláčkovi prostě musíte koupit dupačky z biobavlny, zabalit mu zadek do biolátkovky a nakrmit ho biopřesnídávkou Laughing Dokonce se prodávají i biohrkávky Laughing Rolling Eyes Kdo by odolal, když každý chce pro své dítě to nejlepší, že?

Teď to samozřejmě přeháním. Myslím si, že je fajn, když lidi přemýšlí nad tím co jedí a proč a obecně nad tím, co nakupují. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že všechny ty bioblbiny jsou jenom další marketingový produkt, další zboží, jehož existenci je třeba odůvodnit a prodat.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29902

PostPosted: Tue 4.1.2011 15:29    Post subject: Reply with quote

já osobně si teda některý bio suroviny kupuju přesně z toho důvodu, že líp chutnaj
a biomaso hlavně z etickýho důvodu, protože je mi těch zvířátek líto, tak se aspoň snažím podporovat chovy, kde mají lepší podmínky + např. drůbež je kvalitou naprosto nesrovnatelná s těma vodnatýma hnusama, co se někde prodávaj

jestli to má nálepku bio je mi celkem šumák, stejně tak beru věci vypěstovaný na vesnici, kde se žádná certifikace neřeší
a zdravější, no tak minimálně to neobsahuje různý chemikálie, v mase nejsou antibiotika a růstový hormony, to mi celkem zdravější přijde

ale nemyslim si, že by normální potraviny byly nějak zdravotně závadný nebo co
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26578

PostPosted: Tue 4.1.2011 15:36    Post subject: Reply with quote

Ja teda bio beru hlavne jako zdravejsi a chutnejsi nez ze bych resila nejakou ekologickou stranku Embarassed a celkove ctu a slysim spis vyzdvihovani zdravosti a chute nez, jak je to setrny k zivotnimu prostredi...na tohle prece jen lidi asi slysi vic Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 6 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms