sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Stravování dětí v McDonaldu a jinde (split)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 2.1.2011 16:48    Post subject: Reply with quote

když se učitelky ve školce dětí ptaly, co jsme měli včera ke svačině, jako jedinej jsem řekl že utopence. je fakt že místo mcdonalda si dám radši tlačenku, ale i tak si sem tam dám jeden nebo dva bigmacy.. nevidím v tom žádnej problém.

lidi jsou dneska podle mě z toho, co je jíst zdravý a co ne zblblý, zvlášť ženský. co je vůbec zdravého ? nic.. jde akorát o množštví.

horší je to spíš s pohybem atd.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sun 2.1.2011 16:49    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sun 2.1.2011 23:46    Post subject: Reply with quote

Kyo má taky pravdu, nevím, jak jsem na tom byla já, ale moji mi dva nevlastní mladší bráchové byli už odmalička krmeni ze strany našeho tatínka tlačenkami apod. a nějakou obezitu popř.neduživost na nich nepozoruju (teda, pravda, z fotek a jednoho mám na FB).
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30733

PostPosted: Sun 2.1.2011 23:57    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Mon 3.1.2011 0:20    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Mon 3.1.2011 0:20    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by josie on Mon 3.1.2011 0:23; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Mon 3.1.2011 0:21    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
když se učitelky ve školce dětí ptaly, co jsme měli včera ke svačině, jako jedinej jsem řekl že utopence. je fakt že místo mcdonalda si dám radši tlačenku, ale i tak si sem tam dám jeden nebo dva bigmacy.. nevidím v tom žádnej problém.
lidi jsou dneska podle mě z toho, co je jíst zdravý a co ne zblblý, zvlášť ženský. co je vůbec zdravého ? nic.. jde akorát o množštví.
horší je to spíš s pohybem atd.
Taky mi to tak prijde, hlavne spousta zenskych sedi na netu a po nacerpani tuny informaci by asi dite nejradeji zavrely do izolace a dali mu nitrozilni 100% nezavadnou vyzivu. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8848

PostPosted: Mon 3.1.2011 12:39    Post subject: Reply with quote

jo, felicity to vystihl dobre.

s tim mekacem je problem, ze ty deti tam proste hrozne chtej chodit. si pamatuju, jak jsem vecne ukecavala mamu, jestli prosim prosim prosim muzeme jit do mekace, protoze tam chodili vsichni a ja byla uplne mimo, kdyz jsem se tam nestravovala. a mama porad, ze nechape, proc by mela utratit majlant za to, aby mohla jist hranolky rukama, a ze radsi pujdeme do kultivovany restaurace (coz je pro dite hrozna nuda!!)

a jako jasny, do deti je potreba dostat zdravy veci, ale zase se nevyhybat nezdravejm jako cert krizi- to totiz hrozi uplne opacnej efekt. takovy dve jablicka k svacince plus tri chleby se sadlem, to byla moje vyvazena strava ala babicka:)
Back to top
View user's profile Send private message  
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Mon 3.1.2011 13:25    Post subject: Reply with quote

maxmiliana wrote:
jsem nikdy nepochopila, proc nejsou na obed do normalni restaurace

proto, ne?
maxmiliana wrote:
Mne v restauraci mnohem vic vadi smradi, co rvou, behaji, lezou k memu stolu a vubec jsou nevychovani a jejich vlastnim rodicum to pripada taaak roztomile.

McDonald je bohuzel takovy vic children-friendly nez vetsina restauraci myslim. Takze kdyz by sli rodice s deckem do normalni restaurace, tak musi na decko mnohem vic davat pozor, hlidat ho, snazit se, aby nerusilo ostatni (pokud nejsou zrovna ten typ, co jim nevadi, ze jejich dite otravuje ostatni lidi).
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9785

PostPosted: Mon 3.1.2011 14:50    Post subject: Reply with quote

A to je tím že jsou hranolky tak uklidňující, nebo v McDonaldu vřískající děti lidem nevadí?
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Mon 3.1.2011 14:55    Post subject: Reply with quote

Protoze je to koncipovany jako zavodni jidelna, ke ktere ruch patri, tak se nad nejakym lomozem nikdo nepozastavi.
Kdyby v Koishi rvalo nejaky decko, tak ho hodim Ebinovi, aby z neho udelal sushi. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14088

PostPosted: Mon 3.1.2011 15:14    Post subject: Reply with quote

che wrote:
A to je tím že jsou hranolky tak uklidňující, nebo v McDonaldu vřískající děti lidem nevadí?


v mcdonalds je nulová kultura stolování, což se dětem imho líbí víc než sedět slušně za stolem. jako bonus navíc nemusí používat příbor, maj tam plno dobrůtek a ještě ke všemu i dětský koutek!
nehledě na to, že pokud nemám moc času a potřebuju se s dítětem najíst, tak je to nejpohodlnější a nejjistější varianta.
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9785

PostPosted: Mon 3.1.2011 15:19    Post subject: Reply with quote

To je asi fakt. V tom případě budeme muset najít nekulturní restauraci kde alespoň rámcově dobře vaří.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Mon 3.1.2011 17:21    Post subject: Reply with quote

Jó, já si taky říkala, že malou do mekáče vodit nebudu, a stejně jako u všeho ostatního se mi osvědčilo nikdy neříkej nikdy Laughing Je vtipné, jak se člověku s dítětem změní názory.

O jídlo ani tak nejde, ta naše malá anorektička tomu stejně moc nedá, ale opravdu jako jedna z mála restaurací jsou zařízení pro děti. Bezdětným to nepřijde, ale ona není moc velká sranda si s dítětem sednout někde venku. Pominu-li fakt, že většina hospod je kuřáckých, bývá problém se třeba i jenom vlézt s kočárem do blbých uliček mezi stoly. Kolikrát vám dá číšník dost nepříjemně najevo, že zavazíte. A setkala jsem se i s tím, že paní s kočárem vyhodili. V McDonald´s s tímhle problém není. Další věc, mají tam přebalovací koutky. Zkuste si přebalit posrané mimino při obědě v restauraci v kočárku nebo na stole, jak z toho budou okolní hosté nadšení. No a pak samozřejmě když je dítě větší, jsou suprovní jejich dětské koutky. Batole prostě neudržíte v klidu sedět u stolu, než dojíte. Nebo aspoň naši holku ne. Bere věci ze stolu, lítá obsluze pod nohama a prostě dělá bordel. Což není příjemné pro nikoho.

Samozřejmě se dají najít i jiné restaurace, které myslí na děti. Ale většinou musíte hodně hledat a zkoušet. Třeba u nás v ulici jsou dvě hospody s pěkným dětským koutkem. Značka ideál, pokud by se tam ovšem nekouřilo Laughing Restaurace v centru bývají zase trochu dražší. A to vlastně můžu být ráda, že žijeme v Praze, protože když jsme u našich ve Zlíně, jsou zlaté oblouky jediné místo, kam se dá s děckem zajít. O dětském koutku si tam můžete nechat zdát.

Neříkám, že je mekáč nějaká samospásná instituce, ale rozhodně bych z toho nedělala strašáka. Etapa, kdy jsem si myslela, že moje dítě nebude jíst nic než doma vařenou bio stravu, je dávno za mnou. Samozřejmě se snažím, aby malá jedla zdravě, pořád si myslím, že domácí jídlo je nejlepší, ale když se nachomýtneme ve městě, nemám problém tam zajít. Nakonec, kdo říká, že si musíte dát hranolky a colu? Místo toho si můžete objednat ovocný sáček a džus. Odmítám z mekáče dělat nástroj odměňování. A že za nás to nebylo, takže naše děti taky do mekáče chodit nebudou? Sorry, ale to je pro mě trochu úsměvný argument. Za nás nebyly ani počítače, mobily, internet, volné cestování po světě a spousta dalších věcí, které jsou dneska běžné a se kterýma se budeme muset ve výchově potýkat.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Mon 3.1.2011 17:49    Post subject: Reply with quote

Felicity wrote:
Protoze je to koncipovany jako zavodni jidelna, ke ktere ruch patri, tak se nad nejakym lomozem nikdo nepozastavi.
Kdyby v Koishi rvalo nejaky decko, tak ho hodim Ebinovi, aby z neho udelal sushi. Smile

Roflnik
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 4 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms