sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Vyznání
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
M
Guest





PostPosted: Thu 13.5.2010 6:45    Post subject: Vyznání Reply with quote

Ahoj holky. Poznala jsem skvělého kluka a zajiskřilo to. Rekl mi, že je katolík. A to mě dost znejistilo, protože já o tom nevím nic a nevím, jak se k němu teď teda chovat. Embarassed Jsem vychovaná ateisticky, nemám představu jaký život vedou lidi takhle věřící. A teď taky ani nevím, co dělat a nebo nedělat, abych to hned nezkazila... Co třeba neříkat a tak. Já bych to nechtěla hned takhle zkraje něčím zkazit, on je strašně moc fajn a je mi s nim hezky Love ....
Děkuju... možná se jednou registruju, takhle se omlouvam, že jsem jenom guest..
Back to top
 
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10065

PostPosted: Thu 13.5.2010 8:24    Post subject: Reply with quote

Se ho zeptej jak to mají, může být ortodoxní katolík a nebo jen chodit v neděli do kostela. Když mu řekneš, že jsi ateista a že neznáš nikoho kdo věří a že by tě zajímalo proč věří on a jak to mění jeho život, tak to trapné nebude.

Jestli nemá nějak vyhraněné názory nebo přísnou výchovu, což už bys asii pocítila, tak jeho víra nemusí váš vztah nějak negativně ovlivnit. Spousta i silně věřících katolíků žije úplně "normální" život.

Ale asi neuškodí když přestaneš používat slova "ježiši kriste", "pane bože", "kurva", a tak Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
ariely
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 6360

PostPosted: Thu 13.5.2010 9:50    Post subject: Reply with quote

taky nechápu, proč se nezeptáš jeho sama Smile jinak bych se z toho vůbec nenervovala, i když fakt, že ti to sdělil hned takhle na začátku, bude to pro něj mít význam. maximálně, kdyby to došlo až tak daleko, že byste se chtěli vzít, tak po tobě asi bude chtít křest kvůli církevnímu obřadu Smile


mohli bysme tenhle topic pojmout všeobecně, ohledně vyznání a vztahů Wink
_________________
Please help me out
Hell is coming
Could you do it now?
Hell is here
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Thu 13.5.2010 10:54    Post subject: Reply with quote

A sex až po svatbě a bez ochrany, čili brzy dítě. Nechci sýčkovat, ale znám 3 věřící páry a všichni začali sexovat a po svatbě a v 20-21 letech se rozmnožili.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Thu 13.5.2010 10:56    Post subject: Reply with quote

Rokkan wrote:
A sex až po svatbě a bez ochrany, čili brzy dítě. Nechci sýčkovat, ale znám 3 věřící páry a všichni začali sexovat a po svatbě a v 20-21 letech se rozmnožili.

ja znam verici pary dva, z toho jeden katolicky a jeden protestantsky a oba pary zacaly sexovat pred svatbou Smile
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29925

PostPosted: Thu 13.5.2010 11:01    Post subject: Reply with quote

začít sexovat je nějaký terminus technicus z Brava, ne? Laughing

jinak já se těšila, že to bude vyznání jako "miluju tě, má jediná lásko, chci ti navždy snášet modré z nebe" a ono pánbíčkáři Sad Jsem zklamaná.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Thu 13.5.2010 11:02    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
jinak já se těšila, že to bude vyznání jako "miluju tě, má jediná lásko, chci ti navždy snášet modré z nebe" a ono pánbíčkáři Sad Jsem zklamaná.

Lenorko, ty cyniku Laughing Laughing Laughing
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
mmargaret
tralalalalala


Joined: 15 Aug 2008
Posts: 1345

PostPosted: Thu 13.5.2010 11:32    Post subject: Reply with quote

jo, přesně! taky jsem se těšila na téma "jak vyznat lásku" Smile

ale jinak... poznala jsem dva věřící kluky. jeden z nich často prohlašuje, že je katolík, avšak řekla bych, že přitom to nijak vážně nebere. a momentálně chodí se slečnou - ateistkou.
druhý z nich (myslím, že českobratrská církev byla ta jeho) se se mnou prakticky přestal bavit, když zjistil, že se aktivně nehlásím k žádné církvi...

záleží na člověku, určitě bych si s ním o tom povídala, víra není žádné téma, o kterém "se nemluví"
_________________
doing what you like is freedom
liking what you do is happines
Back to top
View user's profile Send private message  
M
Guest





PostPosted: Thu 13.5.2010 11:33    Post subject: Reply with quote

Tak jasně, zeptat se ho můžu, ale považuju víru a tyhle věci za už hodně soukromou záležitost (takže nevím, jestli by o tom chtěl se mnou mluvit) a taky nevím, jak by si to vyložil. Tak se radši chci informova tdopředu, jak se na to připravit. Mě by hlavně zajímal způsob jejich myšlení třeba. On vypadá jako hodně skromný člověk, co žije prostě a jednoduše, ignoruje konzumní styl života a podobně, ale nevím zda to s tím souvisí. Zajímal by mě jejich styl života, co dělají a tak, jak přemýšlí a podobně, jak moc to ovlivňujě jejich život. Moc katolíků v čr neznám, tak nemám odkud čerpat
Back to top
 
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29925

PostPosted: Thu 13.5.2010 11:37    Post subject: Reply with quote

To máš jako kdyby ses ptala na způsob myšlení ateistů, nebo chlapů, nebo Brňáků... to se přece nedá říct. Každý člověk je jiný, stejně tak každý katolík bude víru brát trochu jinak a bude uvažovat jinak. Já bych to prostě neřešila a přistupovala k němu jako ke každýmu jinýmu člověku, kterýho chceš poznat. Časem to určitě vyjde najevo.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26597

PostPosted: Thu 13.5.2010 11:38    Post subject: Reply with quote

M, to od nás ale nezjistíš, jaký má on názory nebo jak přemýšlí. Asi se fakt budeš muset zeptat ho nebo nějakých společných známých?
Back to top
View user's profile Send private message  
M
Guest





PostPosted: Thu 13.5.2010 11:41    Post subject: Reply with quote

Já se spíš ptám obecně, jako co od katolíků čekat. Ptala jsem se kamarádky a ona říkala, že zrovna katolíci jsou dost děsná sorta, ale tomu nevěřím. Tak se ptám na vaše zkušenosti s věřícími ve vztahu... a možná s vírou obecně, protože o tom vůbec nic nevím. Samozřejmě se trochu bojím, aby se z něko nevyklubal pánbíčkář a fanatik, ale to doufám nehrozí Wink Každopádně bych se chtěla informovat, no. I o katolicismu obecně. Abych až se ho zeptám se měla čeho chytit Embarassed
Back to top
 
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29925

PostPosted: Thu 13.5.2010 11:47    Post subject: Reply with quote

O katolické církvi si můžeš něco zjistit na netu, ale konkrétně o něm ti to stejně moc neřekne a ani ti tady nikdo neporadí. Přijde mi, že to moc hrotíš, každý nový vztah je velká neznámá a nemůžeš se na to teoreticky připravit nějakým studiem, i když by to jistě bylo super Laughing
_________________
queerer than we can suppose


Last edited by Lenore on Thu 13.5.2010 12:41; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Thu 13.5.2010 12:37    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Hecate
kytky 2, meta: 750
kytky 2, meta: 750


Joined: 27 Feb 2009
Posts: 725

PostPosted: Thu 13.5.2010 13:03    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Hecate on Tue 18.5.2010 7:18; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms