sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Víno
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  

Víno nebo pivo?
pivo
16%
 16%  [ 10 ]
víno
74%
 74%  [ 44 ]
něco jiného
8%
 8%  [ 5 ]
Total Votes : 59

Author Message
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Mon 25.1.2010 18:12    Post subject: Reply with quote

- bílé víno piju nejčastěji ze všech druhů alkoholu
- s vodou ho nemíchám, nevím proč, buď mám žízeň a dám si teda vodu nebo mám chuť na víno a dám si víno
- nejlepší co jsem kdy pila bylo asi v jedné dobré restauraci nějaká strašně drahá láhev červeného na bráchovy narozky. a pak korsické růžové, na pláži při západu slunce Love a taky jednou ve sklípku na ochutnávce, jakési archivní Rosé, to bylo přímo nebeské.
- z těch běžných mám ráda Muškát a Rulandské šedé, obecně spíš sladší, takové ty levné plesové Mullery jen když není zbytí.

a kamarádčin tatínek má vinařství, takže mám výrobu vína docela po ruce...o prázdninách jsem jim chvilku pomáhala stříhat, byla to sranda na ty dvě hodiny, ale dělat to celý den asi mi upadnou ruce =)

celkově mě taková ta znalost vína a schopnost si ho vychutnat fascinuje, až budu velká, chtěla bych si kupovat dobré vína a třeba o nich i něco vědět. ale jako chudého studenta se mě láhve co jdou nad 80kč netýkají, i když mi připadá, že i ve vinotékách se dá občas natrefit na dobré víno, i když já asi nejsem schopná ho odborně posoudit, takže třeba by si z toho nějaký degustátor rval vlasy =)
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Tue 26.1.2010 9:46    Post subject: Re: Víno Reply with quote

1) k jaké příležitosti pijete vínno a jak často? vetsinou jen v restauracich, kde maji vyber kvalitnejsich vin, rozlivanych uz se bojim. Obcas doma jen tak.
2) co si myslíte o starořeckém zvyku míchat víno s vodou? nedelam to, nechutna mi to
3) jaká nejlepší vína jste kdy pili?nejsem odbornik, takze si to nijak nepamatuju
4) a jaká vína byla nejhorší? krabicovy jsem jeste nikdy nepila Laughing
5) jakou kvalitu na víně oceňujete? chut a vune
6) máte rádi spíše ostřejší nebo sladká? vyrazna a mirne nasladla, nepiju bile vino, jen vyjimecne treba na vanoce k rybe
7) máte nějakou bližší zkušenost s pěstováním vína, případně i jeho výrobou?ne
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8452
Location: AT HOME

PostPosted: Tue 26.1.2010 12:01    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Gilthoniel
Dancing in the moonlight


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4952

PostPosted: Tue 26.1.2010 20:44    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Victim is another name for lover.

Mé srdce děsící se prázdna, vánice
sní o minulosti a o příznivém klima!
Vrak slunce utonul v své krvi, která dýmá.
Ty ve mě zůstáváš jak zlatá monstrance!
(Baudelaire)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Cavendish
mňau


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 11163
Location: všude a nikde

PostPosted: Wed 27.1.2010 9:31    Post subject: Reply with quote

1) k jaké příležitosti pijete víno a jak často? s přítelem jen tak, v hospodě když si chci dát něco alko tak taky jenom víno, pivo nemám moc ráda, jak často nedokážu zprůměrovat, ale dejme tomu několikrát do měsíce
2) co si myslíte o starořeckém zvyku míchat víno s vodou? někdy to dělám, ale fakt málo, to je barbarství Mr. Green
3) jaká nejlepší vína jste kdy pili? australský Nederburg ty jsou dobrý snad všechny, J. P. Chenet taky mi chutnají všechny, ale hodně dobrý bylo medium sweet rouge, pěkně nasládlý a ne těžký Love obecně mám raději bílý než červený, protože červený bývají naa mě moc těžký, ale nepohrdnu, někdy je chut i na to:D mám ráda i český vína - Valtice, Templářský sklepy - u každý značky se najde dobrý a i naopak. Jo a miluju Lambrusco, bílý, růžový, červený v létě je nej Love
4) a jaká vína byla nejhorší? často tu bylo zmíněno že nejhorší bývají rozlévaná vína v hospodách, mě ani tak nepřijdou, ještě se mi snad nestalo, že by mi nechutnalo Embarassed asi jsem nenáročný konzument Laughing ale hnus je krabicák a pak takový ty demižony 5l za stovku, dvoulittrový petky apod...a jednou jsme s přítelem měli láhev nějakýho moldavskýho a to mi fakt nechutnalo, jsem se divila Laughing
5) jakou kvalitu na víně oceňujete? chuť a když je červené, hrozně ráda prohlížím barvu, jak je někdy světlöuké, někdy do fialova, někdy úplně temné Smile
6) máte rádi spíše ostřejší nebo sladká? jak kdy a jak u čeho, bílý raději lehčí a ne moc sladký, červený raději sladší, ale pokaždý mám jinou chuť
7) máte nějakou bližší zkušenost s pěstováním vína, případně i jeho výrobou? bohužel ne, ale chtěla bych se naučit někdy vínu více rozumět a pořádně se v něm vyznat
_________________
Jednou jsem si v tichu řekl, že my spolu dožijem.
Jedna cesta do posledních tonů requiem.
Láska je proměnlivá, chcem ji pevnou jako kámen.
Dej mi ruku, povedu tě, pak se vystřídáme.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Sun 31.1.2010 8:46    Post subject: Re: Víno Reply with quote

1) k jaké příležitosti pijete vínno a jak často? hodně málo, dřív to byl alkohol, co jsem si dávala často, teď mám radši šampaňské /to je vlatně asi taky víno co? Laughing ty jo, ted nevim jestli bude muj dotaznik vubec necim prinosny a moravaci se zhrozi Laughing ) dejme tomu tak trikrat do pul roka
2) co si myslíte o starořeckém zvyku míchat víno s vodou? mam rada vinny strik z cerveneho s citronem a ledem Embarassed to si davam nejcasteji v lete, je to osvezujici a ani nevim, ze to je neco staroreckyho Razz
3) jaká nejlepší vína jste kdy pili? Embarassed nevim, vetsinou po restauracich a hospodach, ale posledni dobou me segra zasobuje k ruznym svatkum a narozkam kvalitnejsima vinama. ono to vino je treba na prvni sklenici spatny a pak jak clovek pije, tak je mu to uz jedno. rozhodne nejsem nejaky ochutnavac Embarassed miluju teda lambrusco a šáňo
4) a jaká vína byla nejhorší? klasika krabičáky, petkáče apod shity
5) jakou kvalitu na víně oceňujete? hmmm, netusim...
6) máte rádi spíše ostřejší nebo sladká? to jsem nikdy nezkoumala, prostě piju to, co je Embarassed (ignorant no)
7) máte nějakou bližší zkušenost s pěstováním vína, případně i jeho výrobou? bydlela jsem tři roky s kamarádkou, co měla vinici, jedinou zkušenost co mám, bylo ochutnávání každý týden jedné lahve, co dovezla na kolej Laughing

ty jo, taky bych chtěla bejt snob, mít dole ve sklepě takový ty stojánky, švédskej teploměr na lahve a servírovat podle typu návštěvy. vědět, jak který chutná apod. Ale mně přijdou všechny stejný Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
chewing_cow
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2155
Location: ano

PostPosted: Sun 31.1.2010 12:23    Post subject: Re: Víno Reply with quote

Rage wrote:
ty jo, taky bych chtěla bejt snob, mít dole ve sklepě takový ty stojánky, švédskej teploměr na lahve a servírovat podle typu návštěvy. vědět, jak který chutná apod.
tyjo mně zas právě tyhle odborníci lezou na nervy, jak ke všemu čichaj a kdesicosi, mně nejvíc uspokojí krabičák a eště ve slevě. ale to je asi taky tim že rozdíly prostě nepoznám, naštěstí.

no nic, anketu radši nebudu vyplňovat, byla by to eště větší socka než ta od rage.
_________________
No moc nekoukejte. Chci zpátky olymp.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Sun 31.1.2010 13:11    Post subject: Reply with quote

já ti dám socka! příště ti naservíruju Poezii až přijdeš Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Wed 3.2.2010 0:15    Post subject: Re: Víno Reply with quote

a anketka:
1) k jaké příležitosti pijete vínno a jak často?vino pijem takmer denne, vacsinou k veceri , alebo po veceri, najradsej cervene mam rada frankovku, rulandske modre... ak idem parit pijem biele, je lahsie a neduni z neho v hlave... mozem veltin...
2) co si myslíte o starořeckém zvyku míchat víno s vodou? malokedy, ak tak dam si vino a osobitne k tomu mineralku... obcas si dam k cervenu kolu, ale z toho je mi v konecnom dosledku este tazsie
3) jaká nejlepší vína jste kdy pili? tazko povedat, mne tie kvalitne vina pridu vacsinou sice chutne, ale naozaj len tak dve decka na chut, ak vypijem viac je mi tazko, kyselina a pod.. Embarassed
4) a jaká vína byla nejhorší? tak jasne ze mladi fungovali aj krabicaky ... ale zas kto nepil sanberg, ktory uz nevyrabaju Laughing to bolo vino leta, opekacka, slnko a sanberg.. a chutne bolo, nahodou
5) jakou kvalitu na víně oceňujete? mam rada trpke, az horke cervene vina, biele skor polosuche, biele nemam rada velmi kysle
6) máte rádi spíše ostřejší nebo sladká? vid otazka predtym
7) máte nějakou bližší zkušenost s pěstováním vína, případně i jeho výrobou? nie
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13913

PostPosted: Tue 23.3.2010 12:18    Post subject: Reply with quote

včera jsem byla ve sklípku a koštovala barikové víno Smile (barikové víno zraje v novém sudu z dubu s vysokou hustotou dřeva) většinou se dělá červené, ale tohle byl müller, takže navíc docela raritka... a bylo to strašně překvapující a zvláštní, cítila jsem dřevo, hrabanku, les, podhoubí... hned jsme vzali 5 l jako podpultovku Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message  
amorcillo
...Impossible is nothing...
kytky 5, meta: 6150


Joined: 17 Jan 2007
Posts: 5883
Location: v říši divů

PostPosted: Tue 23.3.2010 15:21    Post subject: Reply with quote

Mykéna wrote:
hned jsme vzali 5 l jako podpultovku Mr. Green


Very Happy že bych si dneska přecejenom dala dvojku vína Mr. Green
_________________

Nejkrásnější vzpomínky jsou ty, při kterých zjistíš, že se usmíváš...
Back to top
View user's profile Send private message  
Alunka
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9362

PostPosted: Fri 26.3.2010 14:07    Post subject: Re: Víno Reply with quote

1) k jaké příležitosti pijete víno a jak často?

Dřív pořád. s mámou, kamarádkou, kamarádem..
2) co si myslíte o starořeckém zvyku míchat víno s vodou?
že je starořecký, nevím pila jsem to tak pokud bylo tol víno extra hnusný
3) jaká nejlepší vína jste kdy pili?

miluju retsinu, ale značky si asi nevybavím. Joo Merlota mám ráda.
4) a jaká vína byla nejhorší?

Müller, Bíla Perla apod. české hnusy okolo 40kč. bleeeeeeah Very Happy To už raději čučínko
5) jakou kvalitu na víně oceňujete?

oceňuju, ale nepoznám
6) máte rádi spíše ostřejší nebo sladká?

sladká
7) máte nějakou bližší zkušenost s pěstováním vína, případně i jeho výrobou?

jedině farmville
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Wed 9.3.2011 18:46    Post subject: Re: Víno Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 9.3.2011 23:25    Post subject: Reply with quote

hele, me davno mrtve tema ozilo! Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sat 12.3.2011 15:22    Post subject: Reply with quote

Very Happy ephe, já o tomhle vínu od návratu z Francie každému vyprávím, jak bylo výborné Very Happy bohužel jsem si ho teda nekupovala moc často, protože bylo drahé. našim jsem přivezla láhev a ti to neocenili, nevděčníci, ale já tyhle sladinky fakt zbožňuju Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms