sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Víno
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  

Víno nebo pivo?
pivo
16%
 16%  [ 10 ]
víno
74%
 74%  [ 44 ]
něco jiného
8%
 8%  [ 5 ]
Total Votes : 59

Author Message
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 23.1.2010 13:26    Post subject: Víno Reply with quote

i přes to, že sem nemám poslední dobou moc možností přispívat, na podněty z tématu alkohol zakládám téma o vínu, třeba se ujme Smile
vaše oblíbená vína, vaše neoblíbená, suchá, polosuchá, červená, bílá, frizantina, všechna možná...
samozřejmě také jestli někdo víno pěstuje Mr. Green

a anketka:
1) k jaké příležitosti pijete vínno a jak často?
2) co si myslíte o starořeckém zvyku míchat víno s vodou?
3) jaká nejlepší vína jste kdy pili?
4) a jaká vína byla nejhorší?
5) jakou kvalitu na víně oceňujete?
6) máte rádi spíše ostřejší nebo sladká?
7) máte nějakou bližší zkušenost s pěstováním vína, případně i jeho výrobou?
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28420

PostPosted: Sat 23.1.2010 15:01    Post subject: Reply with quote

Chybi mi v hlasovani moznost "pivo i vino" Mr. Green

jinak vino piju docela casto - k jidlu v resto, k jidlu doma, s pritelem jen tak, kdyz jsem u kamaradky a krafame a tak...mnohem radsi mam bily vino nez cerveny, po tom me boli hlava, preferuju spis trochu sladsi vina, ale zase ne jako cukr, idealni je tak neco mezi...nejradsi mam ale vinho verde Love - znacky gazela a casal garcia se daji sehnat i v kauflandu u nas, takze to jsou vzdycky zasoby a koname kvuli tomu portugalske vecery s kamaradama z erasma...
vino s vodou moc nemicham, jen kdyz nechci moc pit...
nejlepsi vina, co jsem pila - no, to si moc nepamatuju, asi bych tam zaradila pravy sampansky, pak nejaky extra vina z gruzie, francie, spanelska a tak...nasi jsou docela na vino, takze doma se nam sejdou docela drahy a cenny lahve...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 23.1.2010 16:09    Post subject: Reply with quote

No toto, já jsem první člověk, co klikl do ankety, že má radši pivo Laughing Asi založím téma o pivu Laughing Víno mi nic neříká, ačkoli to bude asi moje blbost, že jsem v 15 začínala Hradní svící a jinými krabičáky, které mi nadobro znechutily jakékoli červené víno Embarassed Občas si dám pár deci bílého, ale úplně to obyč, co nalívaj v hospodách, Mullera, myslím. Nějaké drahé víno jsem v životě okusila jen minimálně, takže víc k tomuto tématu říct nemůžu Embarassed
Aktualizace po cca roce a tři čtvrtě. Pivo mám furt radši, ale když zrovna "držím dietu" (velké uvozovky) tak si víno dám a v poslední době miluju růžové Love Z bílých mi naposledy chutnala Pálava.


Last edited by waxeipahdeth on Wed 21.9.2011 17:41; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Sat 23.1.2010 16:18    Post subject: Re: Víno Reply with quote

máš bod Šrjů, super téma Smile

1) k jaké příležitosti pijete vínno a jak často? k bifteku, večer s kámoškama, občas doma...skoro všude
2) co si myslíte o starořeckém zvyku míchat víno s vodou? proč ne? občas to také dělám když to neni stolní víno
3) jaká nejlepší vína jste kdy pili? Laurent Perrier
4) a jaká vína byla nejhorší? krabicáky, hradní svíce apod.. a pak nechutný svařáky
5) jakou kvalitu na víně oceňujete? ledové víno. ještě se v nich moc nevyznám, ale od kámošky jsem dostala knížku takže tuhle kolonku snad budu moci za týden vyplnit
6) máte rádi spíše ostřejší nebo sladká? sladká
7) máte nějakou bližší zkušenost s pěstováním vína, případně i jeho bohužel ne

víno miluji a hodlám se s věm i vyznat Smile je to momentálně asi jediný druh alkoholu co piju a tak jsem ráda
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29839

PostPosted: Sat 23.1.2010 16:24    Post subject: Reply with quote

víno pijeme doma často, jedině červený... já si dám i bílý, ale červený mám radši

rozhodně nic sladkýho, mám ráda suchý

ale já tomu nijak nerozumim, přítel se snaží vypadat jako že jo a něco si k tomu studuje, tak výběr nechávám na něm
já tak akorát vím, že mám ráda "víno s klokanem" Laughing
ale asi kupujeme dobrý vína, protože když pak mám nějaký "obyč", tak mi moc nechutná
nejlepší víno jsem měla nějaký hodně drahý v restauraci, ale samozřejmě si nepamatuju co to bylo, ani kde... možná V Zátiší. Krásně vonělo po třešních a bylo úplně jemňoučký Love
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Sat 23.1.2010 16:48    Post subject: Reply with quote

1) k jaké příležitosti pijete vínno a jak často?k jídlu, když jdu někam posedět, ve sklípku, doma...
2) co si myslíte o starořeckém zvyku míchat víno s vodou?nezkoušel jsem
3) jaká nejlepší vína jste kdy pili?těžko říci, pokud mám brát njelepší jako co mi nejvíc chutná tak jsou Habánské sklepy Tramín červený...to je víno co mi chutná asi nejvíce, z červených mám nejdarši chilské Carmeniere
4) a jaká vína byla nejhorší?nevím, nepiju krabičíky apod...obecně nemám rád veltlín
5) jakou kvalitu na víně oceňujete?chuť, aroma, nesmí být přehnaně kyselé,
6) máte rádi spíše ostřejší nebo sladká? každopádně suchá, vším jiným opovrhuju Laughing

lady Arrow ledové víno je pecka, díky dlouhému zrání je takové sladší, přičemž ale nedoslazované..určitě stojí za to[/b]
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20411

PostPosted: Sat 23.1.2010 17:32    Post subject: Reply with quote

1) k jaké příležitosti pijete vínno a jak často? určitě minimálně sklenku aspoň obden. prostě si to na koleji skoro každý večer otevřeme k práci Embarassed a jinak v hospodách/barech si taky dávám jen víno
2) co si myslíte o starořeckém zvyku míchat víno s vodou? když se nechci opít no Smile
3) jaká nejlepší vína jste kdy pili? netuším, ale doporučuju cokoliv od Chateau Valtice - kupujeme jenom to, protože je nejlepší v poměru cena výkon. moc dobré víno za 6 pětek Smile
4) a jaká vína byla nejhorší? nevím, nějaká krabicová
6) máte rádi spíše ostřejší nebo sladká? sladká Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13816

PostPosted: Sat 23.1.2010 21:27    Post subject: Re: Víno Reply with quote

1) k jaké příležitosti pijete vínno a jak často? Arrow asi s návštěvou, s mámou si dávám v sobotu večer skleničku k sýru nebo jen tak, v Lednici jen tak, třeba když má někdo dobrý víno stočený od místních, tak si dáme na koleji...
víno nepiju moc často, spíš na chuť, nechci se tím moc opíjet, protože po vínu mě bolí hlava

2) co si myslíte o starořeckém zvyku míchat víno s vodou? Arrow já to nesnáším Embarassed připomíná mi to, jak si moje babička (budiž jí lehká zem) ředila vodou červenou Poezii do skleničky od hořčice, celou krabici vypila a vykouřila k tomu krabičku viceroyek

3) jaká nejlepší vína jste kdy pili? Arrow ráda vzpomínám na vína z Provence, na Chianti v Toskánsku, na Bardolino ve Veroně... a to si na červený normálně nepotrpím, ale nejlepší vína byly prostě červený

ale třeba dneska jsem měla výborný voňavý víno - rulandské šedé, jakostní s přívlastkem, výběr z hroznů, polosladké z vinařství Hřiba v Čejkovicích (jestli jste třeba někdo z okolí... je to velkopavlovická oblast)

4) a jaká vína byla nejhorší? Arrow když vynechám různý krabice, tak nedávno jsem měla nějaký slánský z Ovčár, myslím, že Chardonnay - to vám bylo tak plochý, žádnou chuť nemělo, ani vůni, ani jsem nedopila skleničku

5) jakou kvalitu na víně oceňujete? Arrow je mi to jedno, ono to mnohdy nesouvisí s tím, jak mi to bude chutnat... ale nejvíc si cením ledovýho, to kupuju jako dárky

6) máte rádi spíše ostřejší nebo sladká? Arrow když mám vypít víc, tak spíš ostřejší (bílý), když si dávám jednu skleničku s mámou, tak klidně i sladký. A červený jedině sladký

7) máte nějakou bližší zkušenost s pěstováním vína, případně i jeho výrobou? Arrow vůbec, ale asi se zapíšu na dva dny na praxi na vinici, když zbude místo, budu řezat, to bude šílená práce
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20411

PostPosted: Sat 23.1.2010 21:29    Post subject: Reply with quote

ad nejhorší - nějaký levný růžový, který bylo evidentně jen smíchaný červený s bílým. to je hnus Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
wewe
Why is raven like a writing desk?


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3873

PostPosted: Sat 23.1.2010 21:37    Post subject: Re: Víno Reply with quote

1) k jaké příležitosti pijete vínno a jak často? velmi zriedkavo, maximalne na rodinnych oslavach a to len tak aby sa nepovedalo, a niekedy mi ocino ponukne, ze nech skusim ci mi nezachutilo Very Happy
2) co si myslíte o starořeckém zvyku míchat víno s vodou? neviem, zatial si o tom nic nemyslim Razz
3) jaká nejlepší vína jste kdy pili? no mne aj tie najlepsie pridu chutovo blee
4) a jaká vína byla nejhorší? najhorsie asi to co robil dedko [sorry dedko Mr. Green ] ale to preto lebo to ked si niekto dal nepripraveny tak potom len cakal co to s nim spravi
5) jakou kvalitu na víně oceňujete? asi chut, ale asi inak ako by sa malo Very Happy
6) máte rádi spíše ostřejší nebo sladká? ked uz tak asi skor sladke
7) máte nějakou bližší zkušenost s pěstováním vína, případně i jeho vyrobou - no dedko zdedil vinic, a bola to jeho velka vasen, starat sa o to, takisto aj robit vino, a aj ho pit Laughing takze skusenosti s tym mam asi tie najblizsie, od zbierania hrozna po ucastneni sa na jeho vyrobe

btw exi, mas moju podporu, uz aj bez zalozit
_________________
Not until we are lost do we begin to understand ourselves.

And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music...
Follow your joy
ॐ नमः शिवाय
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Sun 24.1.2010 0:13    Post subject: Re: Víno Reply with quote

1) k jaké příležitosti pijete vínno a jak často? - příležitostně
2) co si myslíte o starořeckém zvyku míchat víno s vodou? - nevím, asi se pak moc neopili, to je jako víno s colou.
3) jaká nejlepší vína jste kdy pili? -
4) a jaká vína byla nejhorší? v Chorvatsku nějaké domací..chutnalo to jak to hovno z nutrie : )
5) jakou kvalitu na víně oceňujete? vínům zas tak moc nerozumím
6) máte rádi spíše ostřejší nebo sladká? sladká
7) máte nějakou bližší zkušenost s pěstováním vína, případně i jeho výrobou?[/quote] nemám, tak leda z nějakých dokumentů či filmu Bobule
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
rohypnol--ka
kytky 3, meta: 1650
kytky 3, meta: 1650


Joined: 27 May 2008
Posts: 1589

PostPosted: Sun 24.1.2010 23:04    Post subject: Re: Víno Reply with quote

1) k jaké příležitosti pijete vínno a jak často? většinou večer v hospodě, občas si dáme s holkama na bytě nebo doma s rodiči nebo návštěvou
2) co si myslíte o starořeckém zvyku míchat víno s vodou? proč ne, občas si střik dám
3) jaká nejlepší vína jste kdy pili? ze španělska co jsme dostaly s kamarádkou od kamarádů, to bylo dobré, červené a bylo z toho cítit jakoby lesní ovoce, byla to Rioja, ale už nevím přesný název
4) a jaká vína byla nejhorší? no minulý týden na plese jsem měla veltlín a ten mi přišel, že to bylo zkažené, protože normálně mi chutná
5) jakou kvalitu na víně oceňujete? zase tak velký znalec nejsem, ale mám ráda, když je z něj cítit nějaká vůně nebo chuť, jako třeba to ovoce
6) máte rádi spíše ostřejší nebo sladká? jak kdy
7) máte nějakou bližší zkušenost s pěstováním vína, případně i jeho výrobou? ne

jinak moje oblíbená vína jsou z bílých Tramín a Chardoney (píše se to tak?, teď si nejsem úplně jistá) a z červených Cabernet Sauvignon a Modrý Portugal, jo a ještě Lambrusco mám ráda:D
_________________
Sebelítost v nešťastné lásce ja úžasná, fantastický pocit. Jen v tom člověk nesmí zůstat dlouho, to pak sám sebe ničí.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 9983

PostPosted: Mon 25.1.2010 0:32    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Kačenka on Mon 14.2.2011 18:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
henessy
to je vsetko


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1712
Location: vetrak:)))

PostPosted: Mon 25.1.2010 10:52    Post subject: Reply with quote

Ja vino pijem tak raz do tyzdna sa da povedat, s kamaratkou ked vybehnem von,tak si vzdy kupime Mullera a popijame Smile
Najradsej mam biele vino, po cervenom ma boli hlava, ale snazim sa to nejako striedat, ked uz sme prepite bieleho, tak si kupime raz za cas cervene. Najhorsie vina co som pila boli asi tie krabicaky, milenka, hradna svieca a taketo co piju bezdomovci na hlavnej. Do vin sa moc nevyznam, cize nejako tie drahsie vina nerozlisujem,ale chuti mi Chardonnay a skor sladsie vina.
_________________
mejk sam faking noiz
-----Memento-----
lesik:)
Back to top
View user's profile Send private message  
Bruillard
....


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1996

PostPosted: Mon 25.1.2010 11:45    Post subject: Re: Víno Reply with quote

1) k jaké příležitosti pijete vínno a jak často? denně (k dobré večeři, při posezení s přáteli v restauraci nebo si dám skleničku jen tak sama doma)
2) co si myslíte o starořeckém zvyku míchat víno s vodou? kvalitní víno bych takhle neznehodnotila, ale když si někdo míchá obyč víno s vodou, tak proč ne.
3) jaká nejlepší vína jste kdy pili? z českých mám nejradši Sauvignon 2006 z vinařství Hort nebo Rulandské šedé z vinařství Mádl. Obecně mám nejradši vinařství Hort, Mádl a Drmola. Ze zahraničních vín např. Syrah Coleccion Nimbus (Chille, Casablanka Valley) nebo Malbec (Argentina, Uco Valley). Piju červené i bílé - podle jídla, ke kterému ho piji a podle ročního období. V zimě mi víc chutá červené, v létě piju víc bílé.
4) a jaká vína byla nejhorší? těch bylo hodně
5) jakou kvalitu na víně oceňujete? vzhled, vůně, chuť
6) máte rádi spíše ostřejší nebo sladká? suchá
7) máte nějakou bližší zkušenost s pěstováním vína, případně i jeho výrobou? ne [/quote]
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms