sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Prehnana cistotnost
Goto page 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Neahoo
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9409

PostPosted: Sat 13.10.2007 6:43    Post subject: Prehnana cistotnost Reply with quote

Myslite si, ze je pravda, ze lide v posledni dobe vytvareji okolo sebe az moc sterilni prostredi? Ze prehnane pouzivaji vsechny ty chemicke pripravky na cisteni? A ze to potom zpusobuje napr. alergie, ktere jsou u deti cim dal tim castejsi?

Jak casto si vytirate/luxujete/utirate prach v pokoji? Myjete vanu/sprchovy kout po kazdem pouziti?
Back to top
View user's profile Send private message  
tracy
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 25 Apr 2007
Posts: 5286

PostPosted: Sat 13.10.2007 7:13    Post subject: Reply with quote

no, ja osobne si vysavam v pokoji, kdyz se opravdu zadari, tak 1x tydne maximalne a prach si utiram tak 1x mesicne nebo kdyz ke mne ma nekdo dojit Laughing u sebe v pokoji jsem na neporadek zvykla, ale jinak u nas doma uklizim casto, treba vanu po kazdem pouziti, jsem zvykla to tak delat.

ale co nechapu, je jedna moje kamaradka, ktera je naprosto posedla pranim a vsechno si porad pere, v nicem nejde vic nez 1x Shocked to mne prijde spis vtipne. treba kazde tricko da do spinaveho pradla, i kdyz ho mela na sobe treba od 8 rano do 3 odpoledne. to mne prijde naprosto uhozene.. nebo treba podprsenku nenosi 2 dny po sobe, vzdycky jinou, aby si ji mohla oprat. delate to taky tak? chapu, kdyz treba nekdo se zpoti nekde na treninku, ale ona zadny takovy sport nedela.
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13144

PostPosted: Sat 13.10.2007 7:54    Post subject: Reply with quote

tak to mi teda nehrozí, oblečení peru jednou za týden a klidně v něm jdu víckrát, když tepláky ve kterých cvičím nebo jsem chodila běhat, mám na sobě klidně několikrát (ale jen teda na to cvičení), občas si zalezu do postele klidně v džínách a v oblečení co nosím venku Embarassed
koupelny a země a všechno vlastně uklízím já a jednou za týden a každý ten týden se na jednu drobnost vyfláknu..

když jsme byli malí, tak jsme si dělali ten týdenní úklid pokoje, ted teda vyluxuju - občas luxuju i dvakrát týdně, protože na těch plovoucích parketách je vidět každý chuchvalec a to mě vadí (občas=)..ale nemůžu si zaboha vzpomenout kdy jsem naposled utírala prach Embarassed ..on ani moc nemá kam padat, na stole moc volné plochy není..na druhým kosmetickým stolku ted taky ne..no Laughing

taky třeba nechápu, kámoš si myje rajče třeba pul hodiny div ho nerozmačká=)

a alergii žádnou nemám no Laughing
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sat 13.10.2007 7:59    Post subject: Reply with quote

tak to ja ked nieco nosim vacsinou to dam tiez hned prat Smile teda, co sa tyka spodneho pradla, tielok, triciek tkore nosim na telo, ponoziek. nohavice periem tak raz za dva tyzdne alebo ekd sa poriadne zaspinia (dzinsy) normalne tak raz za tyzden. inak mikiny raz za dva tyzdne ako aj svetre, ak ich nosim casto.

Upratane no mam tak vselijako, mam gauc pri posteli a ten sluzi ako odkladny rpiestor pre saty ktore momentalne nosim,. ale ked ich dam do skirne je to hned upratane Smile vysavam kazdy tyzden a tak.
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sat 13.10.2007 8:52    Post subject: Reply with quote

Ja jsme vsechno jenom je prehnane cistotna, ale obleceni taky peru porad. Treba kalhoty jsem schopna vzit tak 3krát, ale kosile, tricka a pod. po kazdem pouziti vyperu. Asi zalezi na kazdem, ja kdyz mam neco na sobe cely den, tak je to fakt spinave.
Jinak jsem spis posilovac imunity, jim klidne i to, co mi spadlo na zem, neuklizim vubec, najaky cistic doma mame, ale ja to moc nepouzivam.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sat 13.10.2007 9:19    Post subject: Reply with quote

Já si myslím, že jsem celkem dost čistotná. Mám z domu slušnou drezuru Laughing Obávám se, že ty moje pitomé alergie mám právě z toho, že moje máti je uklízivka obecná Confused Prach, vysávání, uklízení koupelny, záchoda, to všechno dělá denně, povlečení mění tak jednou týdně a prát se tady pere taky permanentně.

Já se teda snažím držet, ale už na sobě začínám pozorovat mamčiny móresy. Všimla jsem si, že jsem čistotnější, než některé "zavedené" hospodyňky Laughing Nesnáším třeba, když po mytí nádobí zbyde ve dřezu nebo v sítku bordel (hnije to), nebo když je linka špinavá. A co mě fakt vytáčí, je špinavé víko od koše Embarassed
V oblečení naven si zásadně do postele nelehám, protože posedávám tak různě a nechci si do postele zavléct nějaký bordel Embarassed

Jak jsem na tom s oblečením praním nevím, protože jsem ještě nebydlela sama v bytě s pračkou. Nesnáším, když mi oblečení smrdí po cigaretách, doma s tím hned švihnu do pračky, což ovšem v Brně nejde, takže aspoň usilovně větrám Laughing
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Sat 13.10.2007 9:30    Post subject: Reply with quote

Já su trošku prasátko. Podlahy, utírání prachu a luxování u nás probíhá jednou týdně, v jídelně se luxuje dvakrát týdně. Povlečení podle mě stačí měnit jednou za měsíc, když jezdím domů jenom na víkend a spím v té posteli dvě noci za týden a většinou ani to ne, tak klidně za čtvt roku.

Ovoce a zeleninu si na zahradě utrhnu a ani neumyju, teda nemyslim mrkev vytaženou ze země Laughing a když mi něco spadne doma tak to většinou zvednu a snim.

No a alergii mám jenom na blbce, opravdu nemocná jsem byla ve druháku na střední, tj. nekdy před sedmi lety (nepočítám lehčí nachlazení, který se dá vyležet za víkend)
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Sat 13.10.2007 9:41    Post subject: Reply with quote

Já jsem v tomhle taková podivná. Na uklízení v bytě moc nejsem, takže třeba luxuju někdy i jednou za 14 dní. Prach to samý Embarassed Nádobí to teda myju normálně, to zase jo Laughing Ale třeba věci peru často, tričko většinou víckrát jak jednou na sebe nevezmu, svetry teda peru méně často. Zvláštní je, že u našich třeba jsem bordelář, ale doma ve vlastním mi to vadí Laughing Naopak přehnaně čistotná jsem na ručníky (je to taková ta úzkostlivá čistotnost), to samý na peřiny (když mi někdy třeba i kousek spadne na podlahu, tak jsem z toho hned nervózní a někdy to jdu hned převlíkat nebo kdyby mi někdo na prostěradlo sedl v džínách co v nich sedí venku, tak mi to urve žíly Cvoknik ).
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
tracy
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 25 Apr 2007
Posts: 5286

PostPosted: Sat 13.10.2007 10:15    Post subject: Reply with quote

mexxie wrote:
povlečení mění tak jednou týdně


coze? tak to mne prijde az abnormalne prehnane, podle me kazdy tyden nove povleceni je uplne zbytecne Shocked navic pokud clovek spava jen v cistych vecech na spani, tak ho ani nemuze nijak zaspinit Shocked

a jeste k tomu prani - mne prijde divne prat tricko po 1 noseni, vzdyt to se strasne rychle musi nicit ten material.. nemluvim treba o tom, kdyz si ho vezmu vecer ven, to uz si ho pak nevezmu, ptz je propocene a smrdi kourem z hospody atd, ale kdyz mam tricko jeden den ve skole a hned po skole jedu domu, tzn. ho mam na sobe asi sedm hodin a neni vubec zpocene a nesmrdi, tak nevidim duvod, proc ho prat..
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sat 13.10.2007 10:23    Post subject: Reply with quote

ja jsem na tom tak nejak "normalne", ale nesnasim spinu jako takovou - tzn spinave obleceni, spinava linka, spinava koupelna. Uklizime kazdy tyden vsechno, ale v pokoji trochu kaslu na uklizeni prachu Embarassed stejne at tam porad je, tak ho nechci furt rozptylovat po pokoji Laughing

jinak s pranim je to podle situace, vetsinou nosim tricko tak trikrat, pokud neni propocene, to jde do kose hned. Ale abych kazdy kousek prala po jednom noseni, to se mi nechce a navic to neni ekologicke

na co jsem ale ujeta, jsou ruce Embarassed nesnasim dotykani se v saline, vlaku, vsude. Tak s sebou nosim antibakterialni gel, nemuzu bez nej byt. Ale obcas se mi dela fakt spatne z lidi, co se mnou cestuji MHD, smrdi a dotykaji se tech tyci... Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sat 13.10.2007 10:28    Post subject: Reply with quote

tracy wrote:
mexxie wrote:
povlečení mění tak jednou týdně

coze? tak to mne prijde az abnormalne prehnane, podle me kazdy tyden nove povleceni je uplne zbytecne Shocked navic pokud clovek spava jen v cistych vecech na spani, tak ho ani nemuze nijak zaspinit Shocked

Tak to bych se hadala Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Sat 13.10.2007 10:39    Post subject: Reply with quote

Lucrezia wrote:
na co jsem ale ujeta, jsou ruce Embarassed nesnasim dotykani se v saline, vlaku, vsude. Tak s sebou nosim antibakterialni gel, nemuzu bez nej byt. Ale obcas se mi dela fakt spatne z lidi, co se mnou cestuji MHD, smrdi a dotykaji se tech tyci... Confused


jaky mas? me je z nekterych lidi v saline taky spatne. Ve čtvrtek jsem jela rano do prace a prede me si sedla slecna s hodne dlouhyma vlasama a prepadaly ji pres to opěradlo az na moju tasku. Musela jsem radši vstat, bylo to nechutny Zvracik
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sat 13.10.2007 10:42    Post subject: Reply with quote

já nesnáším, když se držím a někdo se drží stejné tyče kousek nade mnou a teď mu ta ruka sjede dolů a začne se mě dotýkat... tak já tu svojí ruku posunu ještě kousek níž a za chvilku mu znova sjede... bléééééééé! To fakt nesnáším. Copak to těm lidem nevadí? Já teda nesnáším, když se mě někdo cizí dotýká..
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Sat 13.10.2007 10:46    Post subject: Reply with quote

Mo to mi taky vadi. asi začnu nosit do saliny rukavice. vzdycky hned jak prijdu do prace nebo domu tak prvni co udelam, je umyti rukou. Az pak muzu delat cokoliv jinyho
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8452
Location: AT HOME

PostPosted: Sat 13.10.2007 11:33    Post subject: Reply with quote

ja v pokoji moc casto neuklizim nejak se k tomu nemuzu dokopat, ale obvykle tak jednou za 14dni to zvladnu Embarassed
v kuchyni a v koupelne nesnasim bordel, obzvlast ve drezu ja tu kdosi psal to bych toho, kdo to tam po sobe necha nejradsi uskrtila..fuj
periny jednou za 3tydny az mesic
kdyz mi doma neco spadne tak to taky snim a zeleninu ze zahradky taky neumyvam, jablka tak maximalne vylestim uterkou Embarassed
a jako mala jsem udajne jedla u babicky kuřince Embarassed Laughing
jsem zdrava, na zakladce jsem byvala jedina se zameskanou nulou Rolling Eyes
a s tou salinou to taky nesnasim obzvlast jak jsou ty drzadla nekdy ulepeny, fuj......a to dotykani ja kdyz na nekoho omylem sahnu tak okamzite uhybam
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Next
Page 1 of 21

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms