sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Lenorčiny dobroty
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Sun 28.2.2010 17:53    Post subject: Reply with quote

Ja z pangase to bahno obcas citim Sad nekdy je vyborny, ale taky se mi stalo, ze jsem mela nakej kus, kterej byl fakt na pobliti.
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Tue 16.3.2010 13:10    Post subject: Reply with quote

lenore nenapsala bys prosím recept na ty makronky? Respektive na kém, kterým je slepuješ. Chci se o ně zítra pokusit Smile
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29894

PostPosted: Tue 16.3.2010 13:44    Post subject: Reply with quote

suny to je jedno, já tam dávám pokaždý jiný krém, nebo teda spíš různý krémy na různý příchutě... hodí se na to ale spíš "tekutější" ne teda konzistencí, ale takový, že pustí vlhkost, tím se tu sušenky nasáknou. Nejčastěji tam dávám čokoládový crème pâtissière.
Máslovýmu krému to trvá o dost dýl a nikdy se tak pořádně nespojí.
Každopádně to chce nechat alespoň přes noc nasáknout v lednici, jinak to není dobrý.
Což mi teda připomíná, že na mě čeká v lednici spousta bílků a chystám se zkoušet novou recepturu makronek, ale nějak se mi do toho nechce.

Jestli chceš recept na ten čokoládový krém, tak ti ho napíšu. Na ty makronky se pořád mění, ale tak můžu dát poslední verzi Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Tue 16.3.2010 13:48    Post subject: Reply with quote

dej, prosím! Smile Děkuju. Úplně se bojím, co vytvořím, ale snad to nebude úplný propadák Smile

tady to vypadá tak jednoduše: http://www.youtube.com/watch?v=G4OkfhA0uK8
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29894

PostPosted: Tue 16.3.2010 14:24    Post subject: Reply with quote

suny, tak ono to jednoduchý je, jako že nic složitýho, jenže je to strašně "nepředvídatelný", hrajou v tom roli hrozný detaily Rolling Eyes

krém je bez problémů, to napíšu, ale na ty makronky se musím asi nějak psychicky připravit Laughing

čokoládový krém:

4 žloutky
50g cukru
200 ml mlíka
60g čokolády
lžíce kakaa
lžíce mouky

Mlíko s čokoládou a kakaem se zahřeje skoro až k varu, aby se všechno rozpustilo a promíchalo, žloutky se ušlehají s cukrem a pak se přimíchá mouka, zase musí být všechno dokonale rozmíchaný. Horký mlíko se pomalu přilije ke žloutkům, za stálého míchání, aby se to nesrazilo. Stačí jenom část, aby se žloutky temperovaly, pak se všechno nalije zpátky do hrnce a ještě nějakou dobu zahřívá těsně pod bodem varu, aby to zhoustlo... zase se musí opatrně, aby z toho nebyly míchaný vajíčka. Pak nechat vychladnout a dát do lednice minimálně na několik hodin - hezky to ztuhne na krém. Když je to ještě horký, tak to vypadá moc tekutě, ale to je OK, po vychlazení to bude akorát.

No a makronky (jedna z mnoha možných verzí)

2 bílky
100g moučkového cukru
50g mandlí
3 lžíce krupic. cukru

Mandle musí být namletý najemno, nejlepší je dát do robota mandle na plátky, přisypat cukr a rozsekat, až je z toho jemný prášek. Pořádně smíchat s moučkovým cukrem.
Vyšlehat bílky, postupně přidat krupicový cukr. Bílky by měly být pevný, ale ne úplně tuhý, spíš tak vláčný a lesklý. Pak se sníh vmíchá do těch mandlí, nejlépe gumovou stěrkou a na co nejmíň "tahů". To se tak strašně blbě popisuje Laughing Mělo by to být rovnoměrně promíchaný a konzistence taková, že když kus ukápneš zpátky do mísy, tak se udělá nejdřív takový bobek, ale pak se vyhladí.
No a pak se buď lžící nebo z cukrářskýho sáčku udělají na pečicí papír kolečka a teď hodně lidí říká, že se to má nechat "zaschnout", někdo tvrdí čtvrt hodiny, někdo hodinu, někdo pět minut.. já to nedělám vůbec.
Co se týče pečení, tak taky každý tvrdí něco jinýho a podle mě to strašně záleží na troubě a na vlhkosti, musí se to vyzkoušet.
Mně funguje péct nejdřív tak 3-5 minut na 100 a pak zvýšit na 170 a dopéct. Ale v žádném receptu jsem to fakt nikde neviděla, takže třeba je to specifikum mojí trouby.
Po vytažení je lepší na to vůbec nešahat, protože je to dost křehký a nechat vychladnout, pak to jde z papíru snadno sloupnout.
No a už jen naplnit krémem a dát do lednice, fakt minimálně přes noc, jinak je to takový divný. Když si dáš hned po vytažení z trouby, tak to dobrý není, ale když se to rozleží, tak je to fakt mňamka.

No sepisování receptů mi fakt nejde, ale tak snad je to aspoň trochu srozumitelný Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Tue 16.3.2010 19:52    Post subject: Reply with quote

moc děkuju Lenore!Smile
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Wed 17.3.2010 15:40    Post subject: Reply with quote

No, tak jsem skončila u krému Laughing Dělala jsem makový koláč, tak jsem si říkala, že si připravím dneska jen krém a zdá se mi to šíleně tekutý. Je to v lednici teda zatím jen chvíli, ale stejně si neumím představit, že to ztuhne do krému...ale dělala jsem to přesně podle receptu, snad jediný, co jsem mohla zkazit, bylo to "postupný přimíchávání" k vajíčkům, ale neměla jsem pocit, že by se něco srazilo Confused
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29894

PostPosted: Wed 17.3.2010 16:28    Post subject: Reply with quote

To ne, to bys poznala. Možná jedině jsi to nechala potom moc krátce zahustit. Ono to fakt tekutý má být, ale hustý... takový že když do toho strčíš lžíci, tak se tím obalí.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Thu 18.3.2010 13:25    Post subject: Reply with quote

Tak to mám za sebou Smile

No...než jsem ochutnala, tak jsem si řekla "už nikdy víc", ale je to TAK strašně dobrý (i teď, cca 2 hodiny po vytažení), že se do toho pustím brzy zase.

Jinak krém je vynikající, do rána celkem utuhnul, ale stejně to teče, takže se to dost špatně slepovalo a jakmile do toho kousnu, jsem celá od čokolády. Asi jsem to nechala málo zhousnout, já se bála, aby se to nezdrclo.

A makronky - tak samozřejmě se nepovedly, jsou nahoře popraskaný, všechny. Prvně jsme byla ndšená, když jsem koukala do trouby, jak jsou hlaďounký, ale pak to popraskalo. Navíc jsou to takový "kolečka", zatímco všude je mají nahoře jakoby placatý - neumím to popsat. Já mám prostě takový piškoty a ostatní mají hamburgery Laughing Lepší přirovnání mě nenapadlo Smile

Ale jak říkám, chuťově je to dokonalý, jen to nesmím nikde ukazovat Laughing
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29894

PostPosted: Thu 18.3.2010 15:00    Post subject: Reply with quote

No pozor, je to dost návykový Laughing Přítel mě pořád nutí, abych je dělala.
A mně poprvý taky všechny popraskaly, chce to prostě vychytat, ale vyžaduje to značnou trpělivost, takže předpokládám, že se na to většina lidí vybodne... já bych nejradši taky, ale nedá mi to Mr. Green

Prý na to praskání právě pomáhá nechat to nejdřív zaschnout, než to dáš do trouby. Jo a ještě já s tím plechem vždycky klepnu o linku (podložím to chňapkama), aby z toho vylezly bublinky.
A existuje na to prostě asi tisíc rad, je to fakt hrozná věc Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Thu 18.3.2010 15:04    Post subject: Reply with quote

jj věřím, že to je o nervy, ale výsledek stojí fakt za to, ty je máš krásný. Dávám tomu ještě cca 10 pokusů a pak se třeba zadaří Smile A jak říkám, kdyby to nebyla taková dobrota, už to nebudu dělat, nemám ráda recepty, co nejsem schopná dotáhnout do dokonalosti Laughing
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29894

PostPosted: Tue 31.8.2010 9:08    Post subject: Reply with quote

ham



úplně nejlepší vanilkovo malinový koláček Love
jenom bych ještě chtěla vyladit ten podklad, sice chuťově i konzistencí je akorát, ale špatně se s tím pracovalo Confused
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Tue 31.8.2010 9:11    Post subject: Reply with quote

no vypadá to nádherně
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Tue 31.8.2010 10:06    Post subject: Reply with quote

Lenore, seš bohyně! Měla by ses tomuhle věnovat nějak za peníze!
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Tue 31.8.2010 10:17    Post subject: Reply with quote

Jeste jak je to hezky nafoceny a tak Smile Ty bys mela vydat knihu jako Bree ze Zoufalych manzelek Very Happy
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22  Next
Page 19 of 22

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms