sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Nebuď in, buď out, nebuď skin, buď skaut!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Smaily
vždy a všude zírající SKRZ


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 959
Location: Brno, Šumava, občas Praha

PostPosted: Thu 11.1.2007 15:44    Post subject: Reply with quote

no kdyby skaut nebyl organizace, tak nedostáváme peníze a z toho, co máme od dětí bychom to mohli velmi rychle zabalit... takže asi tak........ chceš-li prachy, musíš papírovat, dodržovat pravidla apod. ... ale jde tu hlavně o ty děti, no.

Na ty jejich pubertální projevy si člověk časem zvykne, já si z nich většinou dělam srandu, takže toho radši rychle nechaj. Taková hra "kdo s koho"
_________________
Zdálo se jí, že je motýlem, a když se probudila nevěděla, jestli je člověk, kterému se zdálo, že je motýlem, nebo motýl, kterému se teď zdá, že je člověkem.

http://maureen.bloguje.cz/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Thu 11.1.2007 16:03    Post subject: Reply with quote

Kyo Arrow Jasně, je to o lidech, nemůžeš všechny střediska a všechny skauty házet do jednoho pytle Cool

Lenore Arrow Naše pubertální holky jsou fajn, ty se ani tak neušklíbají, jenom pronásledujou kluky a vyžadujou společný akce Laughing Jo a o čem je vlastně pionýr?

Smaily Arrow Jen jsem přemýšlela, nakolik skauting tohle ovlivňuje (spíš než chlast a trávu, což mi přijde ještě "v normě", myslím drogy)... Protože znám pár lidí, skautů, kteří k tomuhle nemají daleko, i když jinak skautem taky žijou... Jestli je to tím, že neberou skautský ideály tak vážně nebo proč... Nebo jedna moje hodně dobrá kamarádka mi zase vysvětlovala, že to chápe jako variantu úniku... Prostě mě to napadlo k tomu, cos psala...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29918

PostPosted: Thu 11.1.2007 16:05    Post subject: Reply with quote

O čem je pionýr nevím, já tyhle věci nějak moc nesleduju, prostě nemám ráda organizace.

Ale náš oddíl je prostě turistický oddíl, který spadá pod pionýra (nevim, jestli ještě pořád).
Back to top
View user's profile Send private message  
kyokushi
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1963

PostPosted: Thu 11.1.2007 16:07    Post subject: ed Reply with quote

odmazano --che
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Thu 11.1.2007 16:07    Post subject: Reply with quote

pionyr byl jenom za totace....ted uz neexistuje.... ten turistak muze max tak spadat pod nejakou sportovni jednotu (orel, sokol)
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29918

PostPosted: Thu 11.1.2007 16:09    Post subject: Reply with quote

jirka Arrow jseš dneska nějak moc chytrej Laughing To víš, že pionýr existuje, jenom už to není komunistická propagace
http://www.pionyr.cz/
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Thu 11.1.2007 16:11    Post subject: Reply with quote

aha... nemam rad pionyr....Bicovnik skauty a takovehle dalsi podle organizace
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Thu 11.1.2007 16:52    Post subject: Reply with quote

jirka Arrow A kolik toho o takových organizacích víš, hm?
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Thu 11.1.2007 16:57    Post subject: Reply with quote

nic Mr. Green
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Smaily
vždy a všude zírající SKRZ


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 959
Location: Brno, Šumava, občas Praha

PostPosted: Thu 11.1.2007 21:55    Post subject: Reply with quote

no, Tangerine, myslím, že tohle je příliš psychologická otázka, souvisí to tak nějak se vším - výchova, sebevýchova, priority...
skauti jsou normální lidi, a když jsou mladý, chodí se cíleně ožírat stejně jako jejich vrstevníci, nebo k tomu neinklinujou stejně jako jiní z jejich generace, ale tak nějak si myslím, že pokud jsou ve skautu dýl (a jejich oddíl funguje tak jak má), tak přeci jen mají jakési varovné světýlko, svědomí, které v určitých chvílích zasvítí a teď záleží na tom ostatním, jestli ho poslechnou nebo ne.
_________________
Zdálo se jí, že je motýlem, a když se probudila nevěděla, jestli je člověk, kterému se zdálo, že je motýlem, nebo motýl, kterému se teď zdá, že je člověkem.

http://maureen.bloguje.cz/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 11.1.2007 22:13    Post subject: Reply with quote

ořela Laughing Embarassed
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Sun 29.6.2008 12:10; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Smaily
vždy a všude zírající SKRZ


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 959
Location: Brno, Šumava, občas Praha

PostPosted: Thu 11.1.2007 22:20    Post subject: Reply with quote

no, to je největší sranda, že ty děti si myslí, že ty jsi "vševědoucí", takže se člověk musí umět z některých odpovědí dobře vykroutit. Já toho o přírodě taky moc nevím a co se naučím, to zase zapomenu...ale potěšilo mě, co ted Shrew napsala Smile
_________________
Zdálo se jí, že je motýlem, a když se probudila nevěděla, jestli je člověk, kterému se zdálo, že je motýlem, nebo motýl, kterému se teď zdá, že je člověkem.

http://maureen.bloguje.cz/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29918

PostPosted: Fri 12.1.2007 9:30    Post subject: Reply with quote

U nás to funguje tak, že vedoucí postupně vyrostou z dětí, takže nakonec opravdu "všechno" Mr. Green vědí.
Vlastně všichni vedoucí byli v oddílu od malička Smile Je to takový hezky rodinný.

Já, abych se přiznala, tak už nějak aktivní nejsem, nemám na to čas Sad Ale nikdy nebudu úplně mimo, je to něco, co nejde vymazat. Vlastně 15 let mého života Shocked
Back to top
View user's profile Send private message  
Smaily
vždy a všude zírající SKRZ


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 959
Location: Brno, Šumava, občas Praha

PostPosted: Fri 12.1.2007 11:07    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
U nás to funguje tak, že vedoucí postupně vyrostou z dětí, takže nakonec opravdu "všechno" Mr. Green vědí.
Vlastně všichni vedoucí byli v oddílu od malička Smile Je to takový hezky rodinný.

Já, abych se přiznala, tak už nějak aktivní nejsem, nemám na to čas Sad Ale nikdy nebudu úplně mimo, je to něco, co nejde vymazat. Vlastně 15 let mého života Shocked


To u nás taky jsou vedoucí ti, co si prošli oddílem, ale já to myslela tak, jako když se malý děti ptají proč je nebe modré a proč nemůžeme hýbat ušima apod.... Laughing

Já vlastně ted jezdím domů jen kvůli tomu, právě proto, že ty léta vymazat nejdou a chci aby to fungovalo dál, i pro ty ostatní děti, co přišli po nás
_________________
Zdálo se jí, že je motýlem, a když se probudila nevěděla, jestli je člověk, kterému se zdálo, že je motýlem, nebo motýl, kterému se teď zdá, že je člověkem.

http://maureen.bloguje.cz/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Fri 12.1.2007 12:34    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
skautství je krásná věc, kdybych nedělala divadlo, šla bych do skautu..ale o přírodě moc nevím, takže bych tam jako vedoucí asi pohořela Laughing Embarassed


Jéé, to je pěkný, Shrew! Very Happy No, jako mně osobně ani tak nejde o to, aby holky uměly morseovku a poznávat kdejakou rostlinu, mým cílem je spíš to, aby se cítily jako tým, aby dokázaly spolupracovat a chovaly se k sobě hezky. Asi to už není ten skauting, co býval, ale mezilidský vztahy se mi v dnešní době zdají mnohem důležitější Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 2 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms