sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Rostliny, kytky, zahrady
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 44, 45, 46  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  

Zahrádkaříte rádi?
Jasně! Ovoce z vlastní zahrádky, vůně posekanýho trávníku, sbírání šneků po dešti...prostě nádhera!
31%
 31%  [ 14 ]
Ne, je to zbytečná práce pro nic za nic. Proč makat na zahradě, když si hezkou kytku i ovoce můžu koupit
11%
 11%  [ 5 ]
Chtěla bych, musí to být skvělé, ale bohužel nemám zahradu/čas.
40%
 40%  [ 18 ]
Nic o tom nevím a nezaujalo mě to..
17%
 17%  [ 8 ]
Total Votes : 45

Author Message
Bruillard
....


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1996

PostPosted: Tue 2.6.2009 16:00    Post subject: Reply with quote

Byzzy, ta vaše zahrada zní podle popisu nádherně.

Já jsem na zahradničení nikdy nebyla, vyrostla jsem v domě se zahradou a nikdy jsem tam neudělala nic kromě toho, že jsem otrhala zralý ovoce do pusy Laughing

Ale od doby kdy jsme v Praze koupili byt s předzahrádkou jsem názor změnila a pěstuju co se dá. První rok jsem měla spoustu kytek a k tomu rajčata a jahody. A zjistila jsem, že mě nejvíc baví pěstovat to, co potom můžu sníst. Urodilo se mi toho hodně, tak jsem letos vysadila ještě víc Smile

Mám na zahrádce jahody (malé lesní, klasické a převislé), potom hodně moc rajčat (keříčková žlutá a červená), maliny a spoustu bylinek. Ještě chci zasadit angrešt a rybíz a psí víno na pergolu, kterou teď budeme stavět.

Pak mám hromadu kytek, ale nejvíc se těším na jednu anglickou růži, kterou jsem dlouho nemohla sehnat. Jmenuje se Heidi Klum (i ostatní růže z téhle kolekce se po někom jmenují) a na obrázku vypadá opravdu nádherně. Jestli takhle bude vypadat i ve skutečnosti, tak se z toho zbláznim radostí Laughing

Ale je mi líto, že nemůžu mít na zahrádce stromy. Ta zahrada je jakoby na střeše garáží a tak tam je hlíny asi jen půl metru a na stromy to nestačí. Ale i tak jsem ráda, že jí máme a už bych byt bez zahrady nechtěla. Vždycky když přijdu z práce, tak si vezmu nůžky a jdu odstřihovat odkvetlé květy, různě to hnojím a opečovávám a aspoň jsem na vzduchu a ne zalezlá doma Laughing

A sekáme vřetenovou sekačkou, protože je to malý. Jen 30m2 + navazující terasa k tomu. Takže traktůrkem bysme se ani nerozjeli Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20107

PostPosted: Tue 2.6.2009 16:26    Post subject: Reply with quote

Tak já se taky přidávám mezi fandy zahrádkaření. Já to miluju. Na chalupě pěstujeme snad úplně všechno a ještě něco navíc. Před domem máme záhonky s okrasnýma kytkama, na spodní zahradě máme ovocné stromy, na dvoře kytky a rajčata a na horní zahradě máme spoustu záhonků se zeleninou. Jo a ještě před dvěma lety nad tou horní zahradou bylo pole s obilím a bramborama. To už jsme ale naštěstí zrušili, protože to byla strašná práce. K tomu máme kus chalupy porostlé vínem. Já doma kouknu po nějakých fotkách a hodím je sem. Hlavně ty z konce léta, když kveta celá zahrada, tak to je nádhera.
Nejvíc ale oceňuju domácí zeleninu. Pěstujeme teda jen takovou klasiku - rajčata, papriky, okurky, špenát, kedlubny, ředkvičky, mrkev, petržel... Letos po dlouhé době nebudou jahody, protože jsme je pozdě vyseli. Takže až za rok. Ale budeme mít spoustu meruňek a i pár broskví se urodí.
A k sekačkám. My máme na chalupě takovou tu klasickou sice s pohonem, ale musíš za ní chodit a každou chvíli vysypávat koš. Sekat s ní je hrozný, než posečeme zahrady a dvůr tak to trvá minimálně jeden den. Dřív se sekal jen dvůr a na zahradách se nechávála tráva na seno. To už díkybohu taky nesušíme. Teď máme na chalupě půjčený traktůrek na sekání a to je zázrak. Je to posekané za pár hodin. A zvládá to hodně hustou trávu, trávu prorostlou mechem a i trávu ve které je sem tam nějaká větvička z keříku. Bohužel ho budeme muset brzo vrátit. Bratranec si ho koupil, ale ještě nemá dům, tak nám ho půjčil. Jenže letos začal stavět a bude potřebovat sekat tu jeho miniparcelu. Takže se naši chystají taky do nějakého traktůrku investovat. Je to fakt hodně pohodlné. Ty naše zahrady je třeba sekat minimálně jednou za dva týdny a představa, že každý druhý víkend strávím půlku víkendu sekáním je hrozná. Hlavně na to není čas, je třeba dělat jiné věci.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 5.6.2009 10:31    Post subject: Reply with quote

ded


Last edited by Shrew on Sun 17.6.2012 13:55; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Fri 5.6.2009 10:42    Post subject: Reply with quote

jestli seješ jahody tak jako odrůdu? Nemyslím tím měsíční, tu stáleplodící a pnoucí. Protože mně v obchodě řekli že semna jahod se nedělají kromě těch co píšu a ty nechci. A nebo to děláš tak jako někteří lidi že si vydlubují semínka z kupovaných?
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 5.6.2009 11:02    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Shrew on Sun 17.6.2012 13:54; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Fri 5.6.2009 11:06    Post subject: Reply with quote

já vím že se množí odnožemi, ale to nechci zase já Laughing to by byla debata na dlouho.

Semínka se dají vyloupat z plodnice ale je to piplačka.
A ptala jsem se hlavně pro to že kdykoliv jsme někde koupili "kvalitní" sadbu jahod tak to mělo pokaždý nějako chorobu. Nebo pak mně napadá otázka kde koupit jestli má někdo nějaké zkušenosti.
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20107

PostPosted: Fri 5.6.2009 12:28    Post subject: Reply with quote

Mamka zasela nějaké normální jahody. Ne měsíční, ale ani ne ty pnoucí. Normálně je budeme mít na záhoně. Mamina viděla v receptáři něco o jahodách a hned druhý den poslala tátu koupit semínka. Tak jsme je zaseli a teď je máme zatím doma za oknem v truhlíku. Protože po přibližně dvou měsících mají ty rostlinky asi dva centimetry. No je to piplačka, ale mamka chtěla nějakou určitou odrůdu. Ale jaká to je to přesně nevím.
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20107

PostPosted: Fri 5.6.2009 12:29    Post subject: Reply with quote

Jinak jsme si dřív taky kupovali sazeničky
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 9.6.2009 10:05    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Shrew on Sun 17.6.2012 13:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20107

PostPosted: Tue 9.6.2009 12:23    Post subject: Reply with quote

Mamka včera přivezla čerstvé jahody od sousedky ze zahrádky. No už jenom ta vůně mě přinutila sežrat skoro kilo jahod na posezení.
Back to top
View user's profile Send private message  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Wed 10.6.2009 7:19    Post subject: Reply with quote

tak dnes jedu k našim, také na jahody a třešně, máme jich tam požehnaně.
Jinak u sebe mám nově sukulent + 1 umělou kytku k tomu.
A u našich máme celkem velkou zahradu s ovocnými stromy a keři a s různou zeleninou. No nejvíc mě baví stříhat stromy, trávu už nesečeme sekačkou (terrou), ale máme na to traktůrek, bylo by to i zábavné, kdyby ta tráva tak rychle nerostala nemusela se tak často síct.
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19591

PostPosted: Wed 10.6.2009 7:31    Post subject: Reply with quote

Ty třešně vám teda závidím, mám je všechny ojedli ptáci Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Wed 10.6.2009 7:44    Post subject: Reply with quote

My máme strašně velkou zahradu, ale větší část nám tvoří okrasná zahrada, o kterou se teda já starat nehodlám Embarassed My s bráchou jenom sekáme trávu a i tak nám to vyjde na 4 hodiny práce Confused
A teda třešně ještě nemáme červené, ale pomalu jo. Pak taky máme malý koutek, kde pěstujeme zeleninu a ovoce. Taky jsou u nás všude jabloně Smile
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Thu 23.7.2009 8:52    Post subject: Reply with quote

Nemáte nějakou radu, jak se zbavit krtka? Nebo alespoň aby změnil směr - k sousedům Mr. Green Denně nám přibyde minimálně 5 nových kupek a míří k novým trávníkům Evil or Very Mad
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Thu 23.7.2009 9:16    Post subject: Reply with quote

Neber to jako radu Laughing ale my když jsme měli krtka, tak mu tam táta pustil po dešti elektriku a a vyskákaly nejdřív žížaly a pak krtek Laughing už si ale nepamatuju jak to dělal přesně

Ale někde jsem slyšela že je dobrý mu do děr zapíchat lahve že v nich hučí vítr a vyžene ho to.
Další možnost je půjčit si psa a nechat krtečka ulovit pejskem.

No a nebo krtka nechat a doufat že se odstěhuje, my ho ted máme v kompostu, máma si na na jedný půlce něco pěstuje on jí to všechno vyryl Laughing ale ona začala bejt hodná na všechno živý tak si ho atm udržujeme Laughing
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 44, 45, 46  Next
Page 3 of 46

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms