sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
MINIMALISMUS

 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18431

PostPosted: Tue 20.2.2018 16:22    Post subject: MINIMALISMUS Reply with quote

Je tady někdo, kdo má zájem o minimalismus, jako já, kdo se v tom "našel"? Jak to aplikujete, čím se inspirujete?
Máte nějaké tipy, kam s přebytečnými věcmi? Mám třeba asi 10 párů stříbrných naušnic, prakticky nenošených, které ani nosit nebudu, ale rozhodně se mi nechce je házet do koše. Máte nějaký tip, kde bych je mohla udat, nějakou charitu nebo tak?

Co je minimalistický styl života?
- zbavíte se zbytečností - věcí, činností, lidí, kteří vám nedělají radost, nepotřebujete je zbytně k životu, ale naopak vás zpomalují a rozptylují
- někteří minimalisté dávají přednost kvalitě před kvantitou, tedy mají například málo oblečení, ale hodně kvalitní, drahé
- jiní se zaměřují na životní prostředí a kupují trvale udržitelné, zero-waste výrobky a potraviny
- někteří se uchylují k veganství, nebo intermitted fasting atp.
- většina se snaží maximalizovat využití svého času a peněz a trávit den produktivně i hodně odpočívat
- někteří zminimalizují i svůj domov a léta cestují (tzv. digitální nomádství, protože většina pracuje během cest přes internet, například píšou blog, fotí a prodávají fotky atd.), jiní nadále žijí v bytě, ale chtějí, aby se všechny jejich nejdůležitější věci vešly do jednoho kufru
- co se týče módy, určitě znáte capsule wardrobe koncept, kdy člověk promyslí, které kousky chce mít v šatníku a nekupuje blbiny navíc, nebo jen do určité míry
- minimalismus učí nelpět na materiálních věcech, nepěstovat si nezdravý vztah k věcem
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14083

PostPosted: Tue 20.2.2018 17:11    Post subject: Reply with quote

Zbavíte se lidí...to zní dost hrozně...
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18431

PostPosted: Tue 20.2.2018 17:16    Post subject: Reply with quote

Prostě známí, kteří si jen stěžují, ale nechtějí pomoct, lidi, se kterými si člověk píše, ale nic mu to nedává... já se lidí nezbavovala, nějak mě všichi baví Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 42994

PostPosted: Tue 20.2.2018 19:15    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29868

PostPosted: Tue 20.2.2018 19:31    Post subject: Reply with quote

Asi tak jako pecka... programově mi to zní divně, ale tak nějak z principu nemám potřebu hromadit věci ani nemám čas a chuť nakupovat, takže utrácím fakt skoro jen za jídlo a nejnutnější věci, když už něco prostě doslouží. Ale nehlásím se k nějakýmu směru, asi tak jako nepoužívám sociální sítě, ne protože bych tím chtěla něco dokazovat, ale protože mě to prostě nebaví.

Jinak těch věcí, kterých bych se potřebovala zbavit, mám strašně moc, a nemám moc času a síly to řešit. Prodávat se mi to rozhodně nechce, na to nemám nervy, nejradši bych to odnesla do nějakého dobročinného obchodu... až teda nějaký najdu. Jsem si nějak představovala, že jich určitě bude v Praze dost.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Tue 20.2.2018 19:51    Post subject: Reply with quote

Lenore, tak si vyhlidni nejaky swap a odnes to tam. Bud si to nekdo odnese a nebo to pak daji charite. Smile

Treba tady: https://www.facebook.com/incien.org/
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Tue 20.2.2018 20:40    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29868

PostPosted: Tue 20.2.2018 22:41    Post subject: Reply with quote

Leni, to je na mě asi moc sociální Laughing Ale zjistila jsem, že bych něco měla mít kousek od práce, tak to půjdu zkusit.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10021

PostPosted: Tue 20.2.2018 22:44    Post subject: Reply with quote

já to nosím do sueryderu, na nic se neptají a neprocházejí to s tebou. stačí to tam kdykoliv jen donést.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Tue 20.2.2018 22:56    Post subject: Reply with quote

Lenore, můžeš to tam přinést, položit a odejít Smile
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18431

PostPosted: Tue 20.2.2018 23:09    Post subject: Reply with quote

já jsem se k tomu dostala asi před 3 lety skrze bloggerku Light by Coco, dělala i super videa pro youtube, ale bohužel je již smazala, ale naštěstí jsou i alternativy - a je zajímavé, jak to každý podává jinak
mně ohromně psychicky pomohlo to nelpění na věcech, když něco ztratím, nemyslím peněženku nebo mobil, tak se nehroutím, jsem ráda, že ta věc přinesla ve své době radost a kdyžtak pořídím novou
hodně ušetřím za oblečení a kosmetiku, protože jsem dřív kupovala páté přes deváté, dnes taky občas mívám čas od času excesy, ale ne každý týden, ale jen třeba jednou do roka mě strhne nějaká nákupní horečka, celkově si myslím, že jsem disciplinovaná
určitě kupuju i méně jídla a méně vyhazuju
snažím se dělat si seznamy, úkolníčky, řídit se tím, díky tomu mi poprvé máma řekla, že jsem se fakt dobře postarala o domácnost, když delší dobu byla v zahraničí... a ona je na to fakt blázen
nic nehledám, mám ve věcech pořádek, v papírech, emailech
udělala jsem si i digitální pořádek v počítači a konečně vím, kde co je, předtím jsem byla fakt marná
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9764

PostPosted: Wed 21.2.2018 20:10    Post subject: Reply with quote

Minimalismus podporuju, například jsem si o víkendu málem koupil rolák a místo toho jsem ho nakonec našel ve skříni.
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26147

PostPosted: Thu 22.2.2018 9:02    Post subject: Reply with quote

Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Thu 22.2.2018 19:48    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms