sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Reflux jícnu a alkohol?
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ritchma
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2042

PostPosted: Wed 25.3.2009 16:13    Post subject: Reflux jícnu a alkohol? Reply with quote

Zkoušel jsem hledání, ale nic jsem nenašel, takže jsem založil téma.
Mam zánět jícnu a měl bych takovej dotaz kdyby náhodou někdo tušil. Mam tak nepříjmenýho doktora, že jsem se radši ani neptal, protože už když jsem se na něco zeptal v ordinaci, začal ze mě dělat blba a poslední dobou jsem celkem výbušnej.
Otázka je jednoduchá. Od začátku léčby práškama uplynulo přes měsíc. Na osmýho dubna jsem objednanej na kontrolu. Od prvního týdne užívání nemam už žádný problémy. Občas podvádim s dietou (např. žít bez koření snad ani nejde apod. a ani potom nemam problém). A teď k jádru pudla - na víkend mam v plánu po delší době někam vyrazit a neumim si to bez alkoholu představit. Na zprávě od doktora mam nápsáno - vyloučit alkohol, na netu se píše omezit. Doteď jsem neměl ani kapku. Jestli tomu někdo rozumí, co by mi moh alkohol udělat? Na myslim mam předevšim vodku, věci jako pivo apod nepiju. Díky za každej typ Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13076

PostPosted: Wed 25.3.2009 21:20    Post subject: Reply with quote

nejsem si jistá, ale myslím že je to to samé jako pálení žáhy? tak si podívej sem a sem, v druhém odkazu stručně vysvětlené proč se co děje a jak to zlepšit

alkohol ti to určitě zhorší, takže záleží jak moc chceš pít, jeslti ti to pálení za to stojí Smile ..je dost možný, že jestli jíš velký porce, zvlášt maso a rýži (které jsou hodně kyselé) a ne moc zeleniny, která je zásaditá, plus kafe, alkohol, cukr - všechno kyselý, tak se ti ty žaludeční šťávy vrací zpět
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Ritchma
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2042

PostPosted: Wed 25.3.2009 22:18    Post subject: Reply with quote

No pálení žáhy je jenom jeden z možných příznáku zánětu jícnu. Mě třeba nepálí vůbec. Mě se to projevovalo bolestní jakoby nad žaludkem, ale pálenim bych to rozhodně nenazýval. Od tý doby co beru prášky mě to ale nebolelo ani když jsem dělal věci proti dietě. Nicméně nevim jestli alkohol řeknemě trošku víc alkoholu může způsobit nějakou vážnější komplikaci Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17695
Location: VePř

PostPosted: Wed 25.3.2009 22:21    Post subject: Reply with quote

a co beres? helicid? delali ti gastro?
osobne si nemyslim, ze bys po jedny noci plne alkoholu umrel, ale vseobecne gastroesofagealni reflux neni zas takova ponikata vec. takze v dlouhodobym horizontu bych to s alkoholem, kofeinem, cokoladou a vsema tema ostatnima vecma moc neprehanela a do kontroly se drzela zkratka Mr. Green
ma ho pomerne dost lidi, vcetne me. obcas se spolecensky unavim a taky jeste ziju.
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
Ritchma
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2042

PostPosted: Wed 25.3.2009 22:24    Post subject: Reply with quote

Mam tu nějakej controloc.
Ty omezení jsou nějaký trvalejší? Já jsem pevně doufal že po další kontrole mi řeknou že můžu žít jako předtim.
Gastro mi dělali a osmýho jdu na další .......
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17695
Location: VePř

PostPosted: Wed 25.3.2009 22:52    Post subject: Reply with quote

mam dojem, ze na tomhle principu to nefunguje. zasadni je ta uprava zivotniho stylu :)
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
Ritchma
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2042

PostPosted: Wed 25.3.2009 22:54    Post subject: Reply with quote

Hm tak to se mi nelíbí, takže to vidim spíš na vydupání si operace.....
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17695
Location: VePř

PostPosted: Wed 25.3.2009 23:01    Post subject: Reply with quote

jj, to nam rikaji porad, ze ty nejjednodussi veci jsou ve vysledku ty nejtezsi, protoze znamenaji nejake omezeni pro pacienta a ten je ze sve podstaty liny :)
hodne stesti s dupanim, doktor ti po tom gastru rekne urcite mnohem vic.
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
Ritchma
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2042

PostPosted: Wed 25.3.2009 23:11    Post subject: Reply with quote

Jestli bude tak neochotnej jako při tom prvnim kdy se ze mě pořád snažil dělat blba a veškerý moje dotazy označoval za nedůležitý, tak se s nim taky hned rozloučim a najdu si jinýho. Vždycky se najde doktor co udělá o co si řeknu a mam už jednoho v záloze Wink Nicméně co tu čtu, tak jsem z toho usoudil, že jestli někam půjdu tak se prostě napiju a neumřu. Díky Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26083

PostPosted: Thu 26.3.2009 10:26    Post subject: Reply with quote

No pokud se s tim momentálně léčíš, tak si ten alkohol odpust, ne? To je to tak těžký? Ale jestli se radši napiješ a budeš tak riskovat, že tě to zase bude bolet, tak jak myslíš. Já mam na tohle svý tělo moc ráda... Jinak reflux mam už léta a i kvůli tomu jsem téměř abstinent. Na choroby žaludku a jícnu je alkohol jedna z nejhorších věcí a mam to na sobě už bohužel ověřený.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ritchma
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2042

PostPosted: Thu 26.3.2009 10:33    Post subject: Reply with quote

No léčim, ale nevěřim tomu že ten zánět vydrží při léčbě dýl než měsíc, to se mi zdá jako hovadina. Já mam svý tělo taky rád, ale co vim předevšim, že doktoři hrozně přeháněj a za druhý když mam svoje tělo rád, tak nechci mít takový omezení, takže se to prostě bude nějak řešit už z mnoha jinejch důvodů který bych si nechal pro sebe.......
Ptal jsem se jenom tak abych měl přehled. Nehodlám se jít někam zrušit. Pravděpodobně se nikam kvůli práci ani nedostanu a vyšetření se blíží, ale kdybych náhodou někam šel, abych nemusel bejt na suchu.....
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Thu 26.3.2009 11:43    Post subject: Reply with quote

Merykara wrote:
mam dojem, ze na tomhle principu to nefunguje. zasadni je ta uprava zivotniho stylu Smile

kdyz ja myslim, ze Ritchma ji hodne moc zdrave (podle me az moc + hodne cvici)...to by nesmel jist pomalu nic, coz mi neprijde jako uprava zivotniho stylu, ale jako silena dieta
(alkohol je neco jineho, ale tak parkrat do mesice se snad napije v nasem veku kazdej)
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ritchma
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2042

PostPosted: Thu 26.3.2009 13:41    Post subject: Reply with quote

Děkuju Terezko.
Vypadá to tak že stejně do vyšetření pít nebudu, protože to nestihnu. Nicméně mam ještě jeden zásadní dotaz -
Jak se projeví zhoršení? Zase by mě to bolelo? Žáha mě nikdy nepálila na to netrpim......
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17695
Location: VePř

PostPosted: Thu 26.3.2009 14:40    Post subject: Reply with quote

ja nerikam, ze neji zdrave. nicmene jsou veci, ktery na reflux vadi, jsou i zpusoby, jak jist. kofein, alkohol, caje, dzusy, cokolada, cerstvy pecivo a dalsi veci tenhle stav zhorsuji/udrzuji. nevim, jestli mluvim jak z marsu, ale to, ze bude do konce zivota na suchym chlebu a vode, jsem opravdu nemyslela.

zanet jicnu pravdepodobne kratkodobejsi akce je, nicmene ten zanet je projevem refluxu. neni to jedno a to samy a od GERDu se neda cekat, ze to vyresi mesic brani leku a chovani se 'slusne'. to je proste dlouhodobej stav, ktery je zvladanej na urcity urovni, podle toho, jak moc se do toho ten dotycnej zapoji.

ritchmo, to ti asi vazne nereknu, muze to byt cokoli. muze ti byt celkove spatne, muze te zacit palit zaha, muzes mit v krku knedlik, spatne od zaludku, zvraceni, problemy s dychacim traktem (coz je treba muj pripad), to je za prvy individualni a za druhy toho o tom zas tak moc nevim Smile

problem s timhle je, ze pH zaludecni stavy neni pro jicen prirozeny, tudiz ten jicen poskozuje. ten muze reagovat zanetem, muze reagovat prestavbou epitelu, ktery muze nakonec vyustit v adenokarcinom.. zas takova banalita to neni. na druhou stranu to ma vazne hodne lidi, obzvlast posledni dobou. a vetsinou o tom ani nejak moc netusi, dokud ty komplikace nejsou nejak zavazny.

uvidis, co ti reknou na kontrole. pokud ti prijde, ze z tebe doktor dela debila, tak si ho zmen a nech si to poradne vysvelit od nekoho, kdo tomu rozumi. to je ten samej doktor, co ti delal to gastro?
ale hledat si takovyho, kterej udela, co si naporucis - nevim, jestli je to ta spravna volba.
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
ritchma.
Guest





PostPosted: Thu 26.3.2009 15:22    Post subject: Reply with quote

no ale krom diety ještě spát na zádech, neohybat se, nezvedat těžký věci apod. To jsou věci s kterýma žít nechci a nebudu. Zvlášť pokud je operace celkem banální. Konzultoval jsem to s jednou doktorkou. A co se týče toho doktora. Ano je to ten co mi dělal gastro. Arogantní člověk. Přímo nepříjemněj. A sám doktor nejsem, ale rád bych doktora co mi řekne o všech možnostech a rizicich a i přes ty rizika nechá rozhodnutí nechá na mě. Od toho svýho jsem slyšel akorát novej pacient. Prohlídka minimálně jednou ročně, operace je zbytečná, posilovat nemusíte, zbytečný. To jsem už celkem penil, ale bylo mi celkem zlé, tak jsem spíš poslouchal co říkal. No ale osmyho už to bude jinak. Píšu z mobilu,tak sorry za interpunkci....
Back to top
 
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms