sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Motivace, soustredeni
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29839

PostPosted: Thu 10.11.2011 14:40    Post subject: Reply with quote

tak to je těžký, s tím ti asi nikdo neporadí, jak se donutit učit, myslim že s tim bojujou všichni
mně na věci, do kterých se mi hodně nechce, pomůže až totální časová krize, kdy už další odkládání nepřipadá v úvahu Mr. Green
když tě to nebaví, tak si zkus představovat, že tohle musíš zvládnout, aby ses mohla dostat k tomu, co tě baví. že je to taková překážka na cestě, ale prostě na to máš Laughing

a se "vstřebáváním" souvisí hlavně pozornost, když se nedokážeš soustředit, tak je to naprd, to je pak lepší dělat často pauzy
pak taky záleží, co se učíš, jestli je to spíš "telefonní seznam" nebo něco, co se dá logicky odvodit
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Thu 10.11.2011 14:44    Post subject: Reply with quote

lenore, mam problem spis s temi vecmi jako telefonni seznam. kdyz si dokazu odvodit nejaky proces, "pohadku" nebo je to logicky, tak mi to jde lip.. uplne nejhorsi jsou veci, u kterych si, kdyz je ctu, rikam "jo, to je jasny, to je jasny.." a pak si z toho nic nemapatuju, vim jen, ze neco takovyho tam teda bylo..

ted se treba ucim financovani provozu, udrzby a obnovy pamatek a jak k tomu nemam skoro zadny vztah, tak je to peklo.. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29839

PostPosted: Thu 10.11.2011 14:52    Post subject: Reply with quote

annysek wrote:
"jo, to je jasny, to je jasny.." a pak si z toho nic nemapatuju, vim jen, ze neco takovyho tam teda bylo..
přesně, to je nejhorší Laughing

já si telefonní seznamy nějak kóduju do obrázků, je to takový i zábavnější, že si vymýšlím ty obrázky a pak se to nesrovnatelně líp vybavuje (obrázek x hromady nudnýho textu)
vlastně se tak učim skoro všechno, přes nějaký vizuální kód
a pak taky šetřim čas tím, že si nahrávám přednášky a poslouchám to když třeba jedu tramvají nebo myju nádobí, prostě to vyplní takový ten "hluchý čas" a něco v tý hlavně zůstane
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Thu 10.11.2011 15:01    Post subject: Reply with quote

ja si to tiez davam do vizualnej podoby, da sa to aplikovat takmer na vsetko, ked si vytvoris nejake asociacie tak to ide lahko

a ako pisala lenore, bojuje s tym podla mna kazdy, nikomu sa nechce cpat do hlavy veci, ktore ho nebavia a nic v nich nevidi. najhorsie je skuskove, co ti budem hovorit no Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20411

PostPosted: Thu 10.11.2011 15:05    Post subject: Reply with quote

Já třeba nikdy nedělám, že bych něco "jen tak četla", napoprvé čtu pomalu a pečlivě, podtrhávám, dohledávám a snažím se to rovnou i opakovat, zabere to sice víc času, ale pak už mi to většinou stačí jen nějak normálněji projít podruhé a je to... osvedčilo se mi to jako nejekonomičtější zpusob. Když si nějaký telefonní seznam nemůžu zapamatovat, tak si z něj taky udělám nějaké vizuální schéma jako Lenore. Jo a během toho prvního čtení si souběžně kreslí obrázky a schemata a tak, aby mě to víc bavilo.

A většinou se neučím doma, ale někde kde nemám nic co by mě rušilo a nic jiného co bych dělala, to je základ vrškerýho mý ho učení Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11400

PostPosted: Thu 10.11.2011 16:23    Post subject: Reply with quote

anny, mně hrozně pomáhá, když to můžu někomu jakoby vysvětlit, třeba spolubydlící, kterou mám po ruce - a když to během té minuty, dvou, pochopí, znamená to, že to umím. jinak se nejlíp učím tak, že si něco přečtu, pochopím to a pak si to říkám nahlas (pokud bude ústní zkouška), nebo si to píšu (pokud bude zkouška písemná).
a kromě toho se mi hrozně osvědčilo mít puštěný net a vždycky co pár minut obnovit nějakou stránku (třeba Aortu Laughing ), nebo udělat pár tahů v Solitairu. zdá se to jako odvádění pozornosti, ale já si u toho na pár vteřin odpočinu a pak se mi líp jede dál Smile
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Thu 10.11.2011 18:11    Post subject: Reply with quote

ester, to vysvetlovani mi taky strasne pomaha, ale jinak se skupinovym ucenim nemam moc dobre zkusenosti.. a ze ti pomaha aorta teda fakt nechapu:lol:
chanteau, ja prave nejak nejsem schopna delat vic, nez si to jen cist.. Confused

nicmene mam tenhle test za sebou a vedela jsem skoro vsechno, tak nakonec mam dobry pocit.. (tuk tuk)
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11400

PostPosted: Thu 10.11.2011 18:41    Post subject: Reply with quote

já myslím, že to není tolik o Aortě, jako o nějaké té mechanické činnosti, nepřemýšlím u toho, jenom na chvilku vypnu, párkrát kliknu myší a tím se uvolním Smile
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29839

PostPosted: Thu 10.11.2011 19:34    Post subject: Reply with quote

to já třeba fakt nezvládám... jakmile vlezu na net, tak se něčeho chytnu a zkysnu u toho na dlouho
takže třeba myju nádobí a dělám různé domácí práce, to je takový neškodný Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8807

PostPosted: Sun 13.11.2011 15:05    Post subject: Reply with quote

annysku, kdyz budes mit cas, zkus se kouknout na tuhle knizku.
http://www.kosmas.cz/knihy/160748/pohadka-o-ztracene-krajine/

podle vseho by se prave tomu mela venovat a ten profesor je fakt hrozna bedna, slysela jsem i par jeho prednasek na tohle tema a fakt to dava smysl:)

nicmene ja to delam tak, ze treba 14dnu pred zkouskou nevytahuju paty z domu (max jednou tydne se stavim v praci) a varim si, uklizim, poustim filmy atp. ucim se denne tak dve hodky cistyho caswu, takze me to neubiji, nedemotivuje. neni to ani zadna smrst informaci, takze v tom nemam bordel, dokazu se proste dve hodky denne soustredit, takze se k tomu uz nemusim moc vracet, staci to jen projet. a to i u klasickyho memorovani. ale chce to holt, aby si to clovek mohl dovolit casove.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Wed 16.11.2011 12:59    Post subject: Reply with quote

anny -- s tím taky bojuju Confused jenže já mám nevýhodu v tom, že jsem 5 let pracovala a nemusela se učit. Přijde mi, že už to neumim, a že na to nemám nějak čas Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Wed 16.11.2011 13:39    Post subject: Reply with quote

lolito, diky za tip.. ja ted ctu knizku "use both sides of the brain" od buzana a je taky dobra, i kdyz ne primo na uceni..
jinak jak pises o tvym stylu uceni, tak ja vetsinou nemam na jednu zkousku tolik casu + pracuju temer na plny uvazek, tak mam celkem malo casu a zavrit doma se nemuzu Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Page 5 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms