sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Atopicky ekzem - neurodermitida
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Tue 8.5.2012 14:37    Post subject: Reply with quote

tracy - zkusila bych Mycí emulzi na obličej a tělo od Sebamedu, je vhodná i pro atopiky
případně sprchový gel od Cutis Help - ten měl několikrát přítel s ekzemem a hodně si ho chválil

na obličej a oči mají:

Tady ta konopná kosmetika je česká a měli jsme už spoustu věcí, myslím, že je mnohem lepší než Cannaderm, kterej je navíc ještě o dost dražší Confused

byzzy - co treba deodorant od Sebamed? prodava ho i DM tusim.
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19591

PostPosted: Tue 8.5.2012 19:18    Post subject: Reply with quote

Lucre - na ten jsem právě myslela. Někdy jsem se na něj dívala a připadal mi docela vhodný. Já nevím, jestli mi to deo zhoršuje, ale každopádně to nezlepšuje. Je to takové ve vlnách - myslím, že ta kalciová mast pomohla (je to možné?). Blbý je, že mám po tom flíčky a zrovna na léto to není ideální no.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Tue 8.5.2012 20:01    Post subject: Reply with quote

tak kalciovka je asi na vsechno Mr. Green
myslim, ze vsechny deo budou kuzi trochu vysusovat Confused

jinak nejlepsi je podle me obycejny sadlo (ale musi byt uplne ciste, bez soli atd.) na promazavani velmi suchych mist. Akorat se na to vsichni tvari trochu vydesene Laughing Ale je to proste telu nejprirozenejsi a hodne to hoji.
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19591

PostPosted: Tue 8.5.2012 20:05    Post subject: Reply with quote

Mně se právě loupou na nohou palce zespodu a mám to hodně promazávat, tak jsem si koupila vazelínu, ale nějak to nedávám (ten mastný pocit). Ale zkusila bych se hecnout. Nevíš, kde bych takové sádlo sehnala? (krom tedy domácího škvaření Laughing ).
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Tue 8.5.2012 20:12    Post subject: Reply with quote

Byzzy wrote:
Mně se právě loupou na nohou palce zespodu a mám to hodně promazávat, tak jsem si koupila vazelínu, ale nějak to nedávám (ten mastný pocit). Ale zkusila bych se hecnout. Nevíš, kde bych takové sádlo sehnala? (krom tedy domácího škvaření Laughing ).

ta vazelina je sice hrozne mastna ale neucinna Confused
skvarit nemusis Laughing koupis ho normalne v obchode, vetsinou u masel a dalsich tuku.
prinejhorsim na nem pak muzes smazit rizky Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19591

PostPosted: Tue 8.5.2012 20:14    Post subject: Reply with quote

Taky se mi právě zdálo, že ráno mám ty nohy stejně vysušené. Já právě myslela, že to sádlo bez soli sehnat nepůjde - zítra koupím v Jednotě Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
tracy
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 25 Apr 2007
Posts: 5286

PostPosted: Sat 12.5.2012 11:51    Post subject: Reply with quote

Lucrazia - moc dekuji za tipy, urcite vyzkousim:)
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19591

PostPosted: Sun 3.6.2012 21:29    Post subject: Reply with quote

jollis a ostatní - můžu všemi deseti doporučit ten Sebamed - je úžasný. Možná není tak silný antiperspirant jako ostatní, ale šupinky mi zmizely snad po dvou dnech (já mám pocit, že to bylo hned), nic mě nepálí, nesvědí. Používám ho hned po oholení. Úžasné. A navíc neobsahuje aluminium. Jedinou nevýhodou pro mě je, že je ve skle, tak musím opatrně, když ho nosím do cvičení.
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Fri 13.7.2012 17:36    Post subject: Reply with quote

Já mám každou zimu atopický ekzém na rukách - na prstech a mezi prsty. Ale poslední zimu to bylo mnohem horší, měla jsem to non-stop, jenom jsem to vyléčila, tak se to hned vrátilo. A vždycky to hned zmizelo s oteplením a letos jsem to měla ještě v květnu Sad
Mažu si to triamcinolonem-e (jenom jednou za čas, když je to nejhorší) a místo krému na ruce používám excipial u lipolotio.
Slyšela jsem o lidech, kteří to měli z roztočů a napadlo mě, že v tu dobu co jsem to měla nejvíc jsem bydlela jinde, tak třeba by to s tím mohlo souviset? A teď bydlím zase zpátky tam, kde předtím a víc jak měsíc jsem to neměla.
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Fri 13.7.2012 17:42    Post subject: Reply with quote

To je mozne, mne se vetsinou udela ekzem pri zmene mista a nevim, s cim to souvisi.. v Praze ho napr. vetsinou nemam, ale vzdy to prikladam vode a jinemu podnebi, nevim opravdu. (Takze zadna odpoved, spis mam otazky:))
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26159

PostPosted: Fri 20.7.2012 8:08    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Tue 18.12.2012 13:09    Post subject: Reply with quote

Chudák Sad


Nezkoušeli jste někdo na AE urinoterapii? Myslím ale jenom zevně.
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
Audrey
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 536

PostPosted: Fri 18.7.2014 14:03    Post subject: Reply with quote

Mně se víc než před půl rokem začal dělat dishydroitický ekzém... Jak mi na kožním doktorka řekla, je to druh atopického ekzému. Dělaly se mi na rukou vodnaté puchýřky, které praskaly a pak se kůže olupovala. Měla jsem úplně popraskané prsty, dlaň mi nešla dát v pěst. Od doktorky jsem dostala samozřejmě kortikoidy, které mi to zklidnily a pak už jsem používala jen krém Lipobase na promaštění a ten je super. Dřív jsem při ekzému na sobě snesla jen krém s bambuckým máslem od L´Occitane, ale člověk ho spotřeboval hrozně moc... Teď už to mám klidnější, ekzém se mi asi vyvolal stresem. Dělali mi i epikutánní testy, kde nezjistili žádné reakce... Teď se sem tam objeví šupinky, ale nic zásadního nebo bolestivého. A na nohy mi moc vyhovuje tělové mléko od Biodermy Atoderm... jediné, co jinak neštípe a nepálí...
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26159

PostPosted: Sun 20.7.2014 5:58    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Infinita.tristeza
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1533
Location: Praha

PostPosted: Thu 21.8.2014 18:02    Post subject: Reply with quote

Už asi 15 let mám problém s hodně suchýma rukama, ekzémem. Nejdřív to byl jen palec jedné ruky, pak všechny prsty, pak obě ruce včetně dlaní. Před několika měsíci to vygradovalo. Jedna kožní mi řekla, že mám alergii na nikl a gumu (a je tedy pravda, že cítím a vidím zhoršení, když držím madlo kočárku nebo volant), druhá, že mám atopický ekzém. Asi si alespoň na to ježdění koupím nějaké pěkné tenké rukavice nebo co. Měla jsem nějakou mast na noc (spaní v rukavicích), ale výsledek nic moc. Aktuálně použím Lipobase repair (klidně i předtím, než si jdu dělat něco s vodou) a balzám Maxiderma, ale jsem lempl na mazání.
No, předevčírem jsem dostala vzorek Eucerinu Atopi Control Akute Creme a hned jsem si ho šla koupit, protože mám aktuálně pocit, že je fakt zázračný a ruce mám po 2 dnech téměř zahojený. Uvidíme, jak dlouho to vydrží, ale ta cena 340 Kč Rolling Eyes Hlavně si ty ruce musím pořád mazat, několikrát za hodinu, myslím, že pak bych byla v pohodě.
_________________
Milovat a udržet je nejlepší; milovat a ztratit je druhá nejlepší možnost.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 5 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms