sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Atopicky ekzem - neurodermitida
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Mon 16.2.2009 20:54    Post subject: Reply with quote

Linda Evangelista wrote:
Lady fakt nejlepší je používat jen neparfémované věci. Bioderma je zázrak. A taky se snaž na to nepatlat make up. Nebo když už tak třeba Clinique. Ten mi nikdy nevadil. A bacha na ty zubní pasty, stačí dávat pozor aby se ti nedostala na ty postižený místa. Taky jsem pozorovala zhoršení když jsem třeba přijela ke švagrový do Německa a myla se tam vodou z kohoutku - jiná tvrdost...


no s make-upem je to opravdu katastrofa...hlavně je to hrozně vidět když si ho na ty místa nanesu, ještě víc to na ně upozorňuje. když se na mně zřítilo zrcadlo a rozbilo mi make-up, moc jsem tedy neplakala Laughing
ty používáš make-up od Clinique? já právě také nějaký hledám, chtěla jsem vyzkoušet ten od Estee Lauder a bojím se...
biodermu používám a je skvělá. musím říct že se mi to zase uklidnilo, ale občas když to nečekám, tak mi potvora vyrážka umí pěkně překvapit.
používáš na to i jiné věci od Clinique? máš ještě s něčím kromě té Biodermy dobrou zkušenost?
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20119

PostPosted: Tue 17.2.2009 13:57    Post subject: Reply with quote

Lady make up mám od Clinique - Stay true. Kromě mýdel a pleťových vod od Clinique mi asi nevadí nic. Vyjímečně používám i tu vodu, ale radši ne moc pravidelně. Kromě Biodermy mi nevadí La roche posay - mají dokonce krém Toleriane určený přímo na kůži postiženou dermitidou. Ten mi hodně pomohl. Je k tomu i odličovací mléko, ale to má i Bioderma Sensibio a taky je fajn. A teď mám noční krém na pupínky od Avene a zatím taky spokojenost. Nevadí mi ani spoustu věcí od Nivey, ale nesnesu třeba Garnier. Ale myslím že tohle má každý trochu jinak. Chce to zkoušet, hlavně opatrně a spíš vybírat krémy bez parfemace.
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Tue 24.2.2009 8:03    Post subject: Reply with quote

ten krém od Avene mam také a mam ho ráda...a make-up zkusím,děkuji za tipy Smile
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Anouck
kytky 3, meta: 1450
kytky 3, meta: 1450


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1445

PostPosted: Tue 24.2.2009 9:40    Post subject: Reply with quote

Chocolate wrote:
Hu, to me desis, Leati, ja jsem prave myslela, ze s vekem se to spis zlepsuje.

Mne se to zlepsilo a prakticky to uplne zmizelo,akorat v zime mam sem tam sussi mista,ktery se loupou. Mela jsem AE jako mala,potom v puberte to nabralo sileny obratky a pomohl mi cisty mastovy zaklad,jmenuje se ambiderman,tim mazat misto kremu plus podle zavaznosti,doktorka jeste pridala neco mastnejsiho na promazavani.Ale mastovy zaklad pomohl nejvic,tak ho muzete zkusit.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Tue 3.3.2009 15:22    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Tue 3.3.2009 15:41    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Tue 3.3.2009 16:03    Post subject: Reply with quote

choco: ak by ta liecba kortikoidmi nezabrala, tak skus sa opytat alergologicky na mozny pobyt v kupeloch Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Fri 20.3.2009 14:12    Post subject: Reply with quote

Holky diky za tipy Very Happy

Posunula jsem se trochu dal, takze vime, ze potraviny mu to nezpusobuji, delali mu testy a potravinovou alergii vyloucili. No pak jsem byla u toho kozniho, a asi naposled, rekl mi dalsi mesic mazat kortikoidy, tak nevim co to jako je, pri te nejmirnejsi forme AE co existuje, mazat dva mesice nepretrzite kortikoidy Rolling Eyes Samozrejme mu to tim nemazu, promazavam to dvakrat denne tou masti s ureou a oliv. olejem a nema ani flicek, plus vcera dostal homeopatika. Ta mast je genialni, nejradsi bych ji chtela i pro sebe Embarassed je po ni tak nadherna pokozka Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
get
Guest





PostPosted: Fri 20.3.2009 17:39    Post subject: Reply with quote

Nechci otravovat, protoze jsem jenom guest, ale muzu se zeptat proc se vsichni tak boji tech kortikoidu? Cvoknik kamard je taky na neco dostal napsany... diky
Back to top
 
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Fri 20.3.2009 17:54    Post subject: Reply with quote

get wrote:
Nechci otravovat, protoze jsem jenom guest, ale muzu se zeptat proc se vsichni tak boji tech kortikoidu? Cvoknik kamard je taky na neco dostal napsany... diky

kortikoidy zabiraji dobre, ale vzhledem k tomu, ze maji dost nezadoucich ucinku (ztenceni kuze, zcervenani, rozsireni povrchovych zilek, paleni, akne...) se doporucuji pouzivat max. tyden.
Kdyz se uzivaji tak, jak maji, a ve spravnych indikacich, melo by byt vse OK.
Back to top
View user's profile Send private message  
Bea
kytky 1, meta: 300
kytky 1, meta: 300


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 254

PostPosted: Sun 22.3.2009 14:01    Post subject: Reply with quote

takisto som s tym mala problem, mala som suche cervene flaky po oboch ramenach, niekedy sa to zhorsilo tak, ze sa mi vytvorili takmer az chrasticky. chodila soms tym 2roky koznej ta mi vzdy dala len kortikoidnu mast a zodak z ktoreho mi bolo len zle a toto mi davala dokolecka vobec ju nenapadlo ze to asi nema zmysel davat mi stale to iste ked vidi ze to nepomaha. tak som sa na dermatologicku vykaslala a zacala som sa liecit sama. nasla som si materialy a zacala som pit aloe gel, na lokalne pouzivam roztok z aloe a krem a beriem poctivo kapsule rybieho oleja a odvtedy mam pokoj. po tyzdni som uz videla zlepsenie, cakala som ze to bude dlhsi boj...
_________________
Nemrač se, že nemáš nic. Máš úsměv, s tím zvládneš víc
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Mon 30.3.2009 16:44    Post subject: Reply with quote

choco a aku mast homeopaticku pouzivas? ja som mala cicadermu, ale moc mi to teda nepomohlo. skor mam pocit ze je to vazelina, ktora mi len omasti pokozku na cely den Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
broocinka1
kytky 1, meta: 225
kytky 1, meta: 225


Joined: 31 Mar 2009
Posts: 206

PostPosted: Fri 12.6.2009 9:43    Post subject: Reply with quote

Já mám atopický exém od narození. nikdy jsme ho neměla na obličeji a rukou a poslední rok.... děsný.
Nejhorší je to na očních víčkách a kolem pusy. Přijdu si strašně. Vždycky je to tak měsíc a pak najednou to zmizí a nikdo neví proč.

Je teda fakt, že já jsme zároven alergická na cokoliv - kosmetika, mýdla, prací prášky, aviváže, roztoče, pyly, srst, kůži, mléko, atd atd Rolling Eyes
Takže na to dost kašlu, neb podle lékařů bych nesměla dělat nic, jíst nic, v ničem se nekoupat, v ničem neprat.... a to jaksi nejde.

Ted mám kortikoidovku - mast a pomáhá to, tak alespon něco. Na tělo patlám od a-dermy ( čímž pláče dost moje peněženka) .
Zkoušela jsme už skoro všechno - dehtové mastě, vazelíny, různé kortikoidovky, vynechávat postupně různé potraviny... nic. Vždycky se to nějak vrátilo .

Jak tady píšete, že vám zabírá Aloe - tak po tom jsme se osypala - alergická reakce Rolling Eyes Laughing

Nejvíc se bojím toho, že až budu mít děcko, tak bude mít taky exém Sad((
Back to top
View user's profile Send private message  
LittleMonster
anything else..?


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3305

PostPosted: Sun 28.3.2010 20:09    Post subject: Reply with quote

Jak to děláte v létě, když po ekzému zůstanou na těle světlá, neopálená místa? Teď přes zimu mám ekzém fakt hodně a bojím se léta, abych nebyla škaredě flekatá.. Confused
_________________
Já milenec
něžně brutálních krás
a můžeš se dívat a vstupné si nech
jen když mé tělo orosí dech...


I got soul but I´m not a soldier...
The Killers
Back to top
View user's profile Send private message  
Velveta
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9459

PostPosted: Sun 28.3.2010 20:23    Post subject: Reply with quote

Little, nedělám to nijak, prostě je mám. Ale mám to jen v loketních jamkách a okolí, jinak nikde žádná bílá místa nemám. Ty to máš asi horší, protože tak jak to mám já by ti to určitě nijak nevadilo. Kde všude to máš? Podle mě se s tím těžko dá něco dělat Confused ale určitě se to pak na sluníčku opálí, ne?
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 3 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms