sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Atopicky ekzem - neurodermitida
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Fri 13.2.2009 19:20    Post subject: Reply with quote

Holky tak myslite, ze ty kortikoidy mam vysadit? Mazu mu to od pondelka, mel by to mit 4 tydny, pak na kontrolu. Tedka pred spanim jsem mu to namazala takovou smesi te nove masticky, je tam olivovy olej a urea, jinak nic a jen uplne malicko te masti s kortikoidy. Ta nova masticka se mi libi, je krasne mastna, ale kdyz mne ten doktor jeste zduraznoval, at neprestavam ty kortikoidy mazat, ani kdyz fleky vymizi, ze mam dodrzet ty 4 tydny Confused

Jinak moc diky za tipy na vsechny kremy a tak Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Anouck
kytky 3, meta: 1450
kytky 3, meta: 1450


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1445

PostPosted: Sat 14.2.2009 0:18    Post subject: Reply with quote

Chocolate Arrow mne na to nejvic pomohl cisty mastovy zaklad,namichaji to v lekarne. Pak jsem mela i nejakou zinkovou pastu, ktera ekzem vysusi,ta nemocna kuze se sloupne a pak promazavat tou masti.

Mela jsem ho pry jako dite, pak se to vratilo v puberte a preslo to z ekzemu do formy alergii.
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Sat 14.2.2009 13:11    Post subject: Reply with quote

Lindo tak to vypadá že to mam taky, podle toho co píšeš.nejhorší je že to občas zmizí, pak se to zase objeví..a v létě je to nejhorší-ta slaná voda u moře mi tu vyrážku opravdu dost podnítí... tu mast s kortikoidy jsem dostala na to taky, ale přišlo mi to jenom jako potlumení, ale že by mi to uplně vymizelo, to ne Sad

taky nevím co s tím, asi nepoužívat nic s alkoholem a ta bioderma je fakt super, možná taky hydratační krém od Avene je taky super.

chvíli jsem si čistila pleť vodou od Chanelu precision pro mastnou pleť a taky mi to dělá neplechu
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Sat 14.2.2009 15:08    Post subject: Reply with quote

sun Topic wrote:
lucyynka, urcite ho posli ku alergologicke. a ked nebude vediet nasadit liecbu tak ju popros nech ti da Elidel, je to mala masticka, kazdemu to reaguje inak.. ale poznam okrem seba dvoch ludi, ktorym nic nezabralo, az tento krem. mozno to pomoze.


sun, díky za tip, zkusím to Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20119

PostPosted: Sat 14.2.2009 15:24    Post subject: Reply with quote

Lady fakt nejlepší je používat jen neparfémované věci. Bioderma je zázrak. A taky se snaž na to nepatlat make up. Nebo když už tak třeba Clinique. Ten mi nikdy nevadil. A bacha na ty zubní pasty, stačí dávat pozor aby se ti nedostala na ty postižený místa. Taky jsem pozorovala zhoršení když jsem třeba přijela ke švagrový do Německa a myla se tam vodou z kohoutku - jiná tvrdost...
Back to top
View user's profile Send private message  
Any
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 11 Sep 2007
Posts: 2606

PostPosted: Sun 15.2.2009 21:20    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 16.2.2009 13:09    Post subject: Reply with quote

Any, diky za sloh Very Happy A ani jsem ti nepodekovala za SZ ohledne te homeopatky, tak taky diky Very Happy

Moje kuze je prave uplny opak, ja bych se mohla koupat v lihu a nepoznam na kuzi nic. Manzel ma kuzi citlivou, snese malokterou kosmetiku a ted si treba koupil novy parfem a na kuzi ho nesnese, ale ze by mel nejaky fleky nebo vyrazky, to ne. Ja hrozne spoliham na tu homeopatii Embarassed I kdyz ted me napada..tchyne treba nesnese zadny kov na kuzi, nemuze nosit zadne sperky...treba se to nejak vygenerovalo odtud Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29892

PostPosted: Mon 16.2.2009 13:16    Post subject: Reply with quote

Chocolate a kde ten ekzém má? Ještě by to mohla být kontaktní dermatitida, jako že by to vznikalo při styku s určitou látkou? Moje máma tohle má na rukách a je to dost hnusný Sad Pomáhá jí na to vyhýbat se všemu, co by to mohlo zhoršovat (třeba vůbec nemůže používat tekutá mýdla a sprcháče, jen pevné mýdlo, ale prý to může způsobovat i nějaká guma a tak), no a pořád mazat.
Ale u tak malého dítěte je ten atopický ekzém docela možný, teď ten výskyt strašně stoupá a nemusí to mít nikdo z rodičů Sad Možná by bylo dobré s ním zajít na alergologii, nebo už jste byli?
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 16.2.2009 13:52    Post subject: Reply with quote

Ma ho na stehnech, ale spis vzadu v kolennich jamkach a trochu smerem nahoru od nich, a v zapesti na horni strane, on tam ma jeste takovy ten detsky spek, tak v tom zahybu. Typicka mista Confused

Na alergologii jsem nebyla, byla jsem zatim u detskeho, kozniho a homeopatky, ale mohla bych to zkusit. Diky za tip Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29892

PostPosted: Mon 16.2.2009 14:05    Post subject: Reply with quote

Hm, tak to fakt asi vypadá na ten atopický ekzém Sad

Tak na tu alergologii běžte, abyste se mohli vyhýbat i třeba potravinovým nebo jiným alergenům.
Tohle jsou takový blbý nemoci, když se o tom pořádně moc neví a každý doktor ti řekne něco jinýho Confused Ale zase jsou i horší věci.
Jo, ještě mě teď napadlo, že u přítele nějaký kolegové zjistili pozitivní vliv L. casei na atopickou dermatitidu, tak možná nasadit jogurty, třeba by to pomohlo a uškodit by to nemělo (pokud teda nemá alergii na mlíko).
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 16.2.2009 14:13    Post subject: Reply with quote

To mi prave na tom vadi asi nejvic, ze mi kazdej doktor rekne neco jinyho. Uz si hledam tu alergologii, takze to bude ctvrty nazor odbornika Confused Ale nastesti to teda nema nijak hrozny, co jsem videla fotky na netu nebo i znam par lidi, kteri to maji fakt desive, tak s tim se to neda srovnavat. Ani se neskrabe a nevypada, ze by mu to nejak vadilo, nastesti.
Back to top
View user's profile Send private message  
*LEATITIA*
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 7252
Location: USA

PostPosted: Mon 16.2.2009 15:39    Post subject: Reply with quote

Choco, podle mě to taky bude ten atopický ekzém. Moje kámoška to má taky víc jak já, ale i tak mi to otravuje život (obzvlášť ta citlivá pokožka, musím používat jen kosmetiku z lékárny). Teď ho to možná nesvědí, ale až bude starší.. Do teď si pamatuji, jak mi bylo asi tak 5 let a hrozně mě to trápilo a mamka mi to musela natírat. Snad to nebude mít moc. Zašla bych tam co nejdříve, třeba se s tím bude dát ještě něco udělat...
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 16.2.2009 17:06    Post subject: Reply with quote

Hu, to me desis, Leati, ja jsem prave myslela, ze s vekem se to spis zlepsuje.

S tou alergologii to bude slozitejsi nez jsem myslela, zase nejaky nemecky vychytavky, to mam tak rada Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message  
Any
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 11 Sep 2007
Posts: 2606

PostPosted: Mon 16.2.2009 18:28    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Mon 16.2.2009 18:54    Post subject: Reply with quote

chocolate, to co popisujes, som mala aj ja, pomohlo mi, ked to po kupeli namazem olejcekom (johnsons baby), potom krem dove a ked sa tieto miesta znovu vysusia (dost rychlo) dam na to elidel (maly krem, na predpis od alergologicky), tak mi to krasne upravi. skriabem sa hlavne v noci, to je neznesitelne-a ked si to dam vecer, dost mi to pomaha.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 2 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms