sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Atopicky ekzem - neurodermitida
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Fri 13.2.2009 14:01    Post subject: Atopicky ekzem - neurodermitida Reply with quote

Zajimaly by me zkusenosti s nim, jak ho lecite, s jakou uspesnosti, jak casto se vraci, co vsechno jste na nej zkouseli, co vam ho zhorsuje a naopak zlepsuje...
Back to top
View user's profile Send private message  
Franchise
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 24 Aug 2008
Posts: 8381

PostPosted: Fri 13.2.2009 14:29    Post subject: Reply with quote

Mám ho na rukou, nejvic na hrbetu ruky a mezi prstama a jako mladsi jsem ho mela i na prstech a to bylo dost bolestivy protoze mi to v ohybech praskalo. Nejvic pomaha mast Excipial a vlastne cokoliv hodne mastneho, i treba olivovy olej. V lete ekzem skoro nemam, nejhorsi je podzim/zima.
Back to top
View user's profile Send private message  
Velveta
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9446

PostPosted: Fri 13.2.2009 15:02    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by Velveta on Fri 13.2.2009 15:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Fri 13.2.2009 15:05    Post subject: Reply with quote

Diky. Koukam na netu na ten Excipial a ma docela dobrou "povest".

A co masti s kortikoidy?

Ja totiz moc nevim, co ted. Christianek ma (pry hodne mirnou) formu AE, a kazdy doktor mi rekne neco jineho, jeden mi poradil mastny krem, druhy predepsal na mesic mast nadupanou kortikoidy (jeste me nekolikrat upozornil, ze je jich tam fakt hodne), treti mi rekla, ze kortikoidy takhle malemu diteti ne a dala mi namichat nejakou mast s olivovym olejem. Zkusim homeopatii, ale to bude jeste chvili trvat. A nedokazu posoudit, jestli se na ty kortikoidy opravdu muzu vykaslat, nebo ne Confused Nijak dramaticke to nema, ani se nedrbe, tak ja nevim.
Back to top
View user's profile Send private message  
Velveta
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9446

PostPosted: Fri 13.2.2009 15:10    Post subject: Reply with quote

No a taky ta homeopatie, to jsme vlastně taky zkoušeli. Takové sladké kuličky pod jazyk a myslím, že to zabíralo, ale moc si to nepamatuju, byla jsem malá a ani nevím proč jsme s tím pak přestali.

No, masti s kortikoidy, jak už jsem psala jsou úplně zázračné. Během dvou dnů to všechno zmizí úplně. Ale doporučují se jen krátkodobě. Já bych malému dítěti rozhodně nikam nemazala mast nadupanou kortikoidy a ještě ke všemu měsíc. To fakt ne. Já bych opravdu radila něco mastného a promazávat a kdyžtak ten Excipial a nebo ten Atoderm PP od Biodermy, ale jestli to nemá hodně a nedrbe se, tak bych se na kortikoidy fakt vykašlala, protože je to docela svinstvo. Z krátkodobého hlediska to krásně zabírá, ale z dlouhodobého to poškozuje a ztenčuje kůži.
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Fri 13.2.2009 15:27    Post subject: Reply with quote

já ho kdysi měla na ruce, měla jsem tam nějaké malé kolečko, co červenalo a nechtělo mizet...pak se mi těch koleček udělalo více a svědělo to. používala jsem na to lipolotio, pak nějakou mastičku
(už nevím jakou) a samo od sebe to zmizelo a naštěstí mam od toho pokoj (ťukťuk)

ale na obličeji je to horší...pod ústy na bradě a v tom okolí se mi často dělají nějaké vyrážky a nic na to nepomáhá Sad hlavně v létě je to nářez Rolling Eyes
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Fri 13.2.2009 16:16    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Fri 13.2.2009 16:21    Post subject: Reply with quote

ja to mam taky....hlavne teda v zime, objevilo se mi to pred par lety i na jinych mistech, nez mezi prsty...mezi prsty je to fakt humus, boli to, kuze na rukou mi praska a krvacim...od doktorky mam masticku Elocom, ta je super, fakt hodne rychle zabira.
nekdy ho mivam i pod kolenem, u loktu, ramen...hodne vyjimecne u usi treba...
nejvic mi na to pomaha slunicko Smile
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20090

PostPosted: Fri 13.2.2009 16:29    Post subject: Reply with quote

Já teda nemám přímo atopycký ekzem, ale perorální dermitidu. Způsobuje mi to agresivní kosmetika - poprvé se mi to udělalo po použivání krému od Avonu. Taky to způsobuje chlorovaná voda - nějakou dobu jsem si musela převařovat vodu na obličej a absolutní zákaz do bazénu, šťávy z exotického ovoce - ale jen při kontaktu z kůží, některé zubní pasty - já třeba nesnesu Colgate. Nedělá tomu moc dobře ani nadměrné slunění a pocení. Dlouho jsem si myslela, že mám jen akné, protože tohle vypadá jako malý pupínek, který se tak po týdnu začne olupovat, ale než se stihne zahojit tak se objeví znova. Jeden čas jsem to měla úplně po celé bradě. Teď jsem měla víc než rok klid, ale objevilo se to zase. Nejlepší na to je nepoužívat žádnou kosmetiku nebo jen tu neparfémovanou. Od dermatologa jsem na to dostala nějakou mastičku, kterou mi namíchali v lékárně. Neobsahovala ale žádné léčivé látky, jen promasťovala. Nabízel mi i mast s kortikoidy, ale prý by se mi to po vysazení objevilo znova a léčení by se mohlo ještě protáhnout. Takže jsem vyházela všechno od Avonu a začala se pídit po něčem šetrnějším. Zkoušela jsem Clinique, ale nevyhovují mi ty jejich mýdla, ale odlič. mléko mi nevadí a jejich krémy taky ne. Ale nejlepší ze všeho je Bioderma. V řadě Sensibio mají dokonce speciální krém na pokožku s dermitidou. Nedávno mi došel krém od Clinique, tak jsem se patlala gelíkem od Lancome a dermitida se zase objevila. Tak jsem zvědavá jak dlouho se jí zase budu zbavovat. Je to celkem na dlouho a hlavně vypadám jak puberťák. Vždycky když mi to zmizí tak mám chuť zkusit nějaký jiný krémík, ale vždycky na to doplatím. Takže jen Bioderma a neparfémovaná kosmetika.
Doufám že to není moc OT.

Jinak mám kamarádku s atopyckým ekzémem, které na to nepomáhá skoro nic. Ale nemůže si vynachválit Lipolotio a jak už psala Velvetka tak asi nejlepší je pobyt u moře. To pomáhalo mojí mamce i na lupénku.
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20090

PostPosted: Fri 13.2.2009 16:32    Post subject: Reply with quote

LadyCroft wrote:
ale na obličeji je to horší...pod ústy na bradě a v tom okolí se mi často dělají nějaké vyrážky a nic na to nepomáhá Sad hlavně v létě je to nářez Rolling Eyes


Lady tak tohle by zrovna mohla být ta perorální dermitida.
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Fri 13.2.2009 17:20    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Fri 13.2.2009 17:22    Post subject: Reply with quote

lucyynka, urcite ho posli ku alergologicke. a ked nebude vediet nasadit liecbu tak ju popros nech ti da Elidel, je to mala masticka, kazdemu to reaguje inak.. ale poznam okrem seba dvoch ludi, ktorym nic nezabralo, az tento krem. mozno to pomoze.
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Fri 13.2.2009 17:23    Post subject: Reply with quote

a inak na tu suchu pokozku, hlavne na kolenach a na laktoch, vnutornych aj vonkajsich stranach, na to mi dost pomaha homeopaticky krem Cicaderma
Back to top
View user's profile Send private message  
*LEATITIA*
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 7252
Location: USA

PostPosted: Fri 13.2.2009 17:29    Post subject: Reply with quote

Já mám atopák na hřebě ruk, na pažích (nenosím kvůli tomu trička s krátkým rukávem), sem tam na stehnech a různě na těle, ale teď se mi sviňa začíná dělat i na bradě!!!!!!! Crying or Very sad Crying or Very sad

Mám pocit, že na tu bradu mi nepomáhá nic, teď zkouším 100% bambucké máslo.

Jinak já bych kortikoidy taky nepoužívala!! Pomohlo mi to vždycky jen v tom okamžiku, kdy jsem to užívala, a jak jsem přestala používat tak hrůza!
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Fri 13.2.2009 17:36    Post subject: Reply with quote

Lindo mám to taky Very Happy
Je to nádhera no...mě se to většinou dělá v zimě. Někdy to i bolí, už se mi to dělá kolikátý rok.
Moje rada je používat pityol. A nebýt líná a několikrát denně dokud to nezmizí. Má výhodu v tom, že je mastný a má barvu jako make up takže si klidně naplácám i silnější vrstvu - zároveň to kryje.
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms