sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Diplomka
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19600

PostPosted: Mon 21.5.2007 17:29    Post subject: Reply with quote

Bobi - mám to na dvě A4 (pošlu jestli chceš) a navrhla mi dvojku. Mám tam na vysvětlení tři otázky a nejsou pro mě složité - řekla bych že jasné. Ptá se mě teda na ten IZS (když jsem tam psala, že je to složka, tak at to asi vysvětlím) a pak na časy (to je asi chyták nebo co Smile, protože mi dává dvě možnosti a obě jsou správné).
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Mon 21.5.2007 17:41    Post subject: Reply with quote

ty jo, tak dlouhé Shocked

dvojka je fajn ne? Very Happy

já otázky měla čtyři a jednu z toho jsem fakt nechápala, bylo to hrozný na to něco vypotit (ona se vyjadřovala hrozně podivně, no prostě profesorka na statistiku no Rolling Eyes )
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Mon 21.5.2007 17:48    Post subject: Reply with quote

já mám zkušenost takovou, že jednoduché otázky dává oponent v případě, že ta dvojka, je taková lepší dvojka a chce ti ulehčit obhajobu a dát možnost dosáhnout na lepší známku
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19600

PostPosted: Mon 21.5.2007 18:04    Post subject: Reply with quote

Kecko - snad to tak bude, mě příjde, že jsou spíš takové řečnické. Díky Bohu, protože sama vím, kde by mě mohla dostat a to tak, že bych fakt nevěděla co na to říct Sad

Mě už jedno co budu mít (ale snad už když mám jedničku a dvojku to musím dát), já už to chci mít za sebou.

Bobi - je vidět, že tu jednu část fakt četla hodně podrobně! Ale jsem za to ráda, aspoň to někdo četl!
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Tue 22.5.2007 19:43    Post subject: Reply with quote

hotovo...otazky si mam pry vymyslet sama tak abych na ne dovedla odpovedet a to otazky od vedouciho i oponenta...kluci jsou zlati Very Happy Pravopis pry nemam řešit, tvrdil mi, že ani jeden z nich ho pořadně neumi tak kdyby mi neco ulitlo tak znamku zhoršovat nebudou Laughing

Tedka jsem si nachystala na hromadu vsechno uceni na statnice...no je to pekna hromada, ale zas už to mam všechno jednou přečteny...dneska mam po te pochvale od vedouciho hrozne optimistickou naladu, sice mi z nevyspani tresti hlava, ale konecne mam pocit ze to zvladnu
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 22.5.2007 19:48    Post subject: Reply with quote

kecko, gratuluju!to je super! Very Happy kdy jdeš na státnice?
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Tue 22.5.2007 19:51    Post subject: Reply with quote

kdy jdu na státnice pořád nevím...tento týden se sestavují komise, ale vedoucí mi slíbil, že mi to napíše hned jak bude vědět, ptž my se to dozvíme az na posledni chvili.

Sice me minulej tyden trochu vytočil, ale celkově jsem z něj jako z vedouciho nadšena, spoustu materiálu mi sehnal, poctivě všechno četl a prošel se mnou všechny nejasnosti, opravdu hodně pomohl a přitom jsem každy pismenko napsala sama, spiš navaděl spravnym směrem. Presne takhle to ma byt ne Question Razz

dneska jsem fakt šťastná
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 22.5.2007 19:52    Post subject: Reply with quote

Very Happy super, moc gratuluju, brzo to budeš mít za sebou! Wink
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19600

PostPosted: Tue 22.5.2007 19:52    Post subject: Reply with quote

Kecko super - tak vidíš a má jednu část za sebou! A jakou ti dají známku?

Chtěla jsem tě o něco poprosit - můžeš mi pár slovy vysvětlit, co je to akcelerátor a multiplikátor? Jen stručně. Díky moc!
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Tue 22.5.2007 20:10    Post subject: Reply with quote

multiplikátor je daný poměrem změny rovnovážné produkce vyvolané zvýšením autonomních výdajů o jednotku (definice ze skript), obecně to znamená, že multiplikátor vyjadřuje o kolik se zvýší rovnovážná produkce, když autonomní výdaje zvýším o jednotku
multiplikátor fiskální politiky = vládní výdajový multiplikátor a vyjadřuje o kolik se zvýší úroveň rovnovážného důchodu, pokud se vládní výdaje zvýší o jednotku
multiplikátor monedární politiky vyjadřuje jak zvýšení reiálných peněžních zůstatků zvyšuje rovnovážnou úroveň důchodu

Akcelerační princip vyjadřuje skutečnost, že čisté indukované (In) investice (vyvolané investice - určené velikostí GNP) jsou funkcí míry změny reálného produktu (Y). (taky definice ze skript

Je to z toho jasny?
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19600

PostPosted: Tue 22.5.2007 20:42    Post subject: Reply with quote

No trochu jo, stejně se do toho zamotám Smile

Ten multiplikátor docela chápu - jako pak ty vzorce. Takže o kolik se zvýší produkce, když se zvýší výdaje.

A prosímtě ještě - ta autonomní výdaje, to je to AD? Já už jsem z toho popletená a automnomní produkce je Y - to je národní důchod?

A akcelerátor je jakou změnu investic vyvolá změna produkce?
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Tue 22.5.2007 20:57    Post subject: Reply with quote

AD je agregátní poptávka, autonomní výdaje jsou výdaje, které nezávisí na výši důchodu, patří sem třeba výdaje, které musí lidé zaplatit, i když nemají momentálně příjem, třeba nájem nebo leasing.

Y je úroveň rovnovážné produkce a zároveň rovnovážný důchod...záleží na kontextu

akcelerátor chápeš taky Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Wed 23.5.2007 9:01    Post subject: Reply with quote

tak ted mi to svazuji, ve 12 pro to jdu a uz to v zivote, v zivote NIDKY nechci videt... Mad Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Wed 23.5.2007 18:15    Post subject: Reply with quote

Vzteklik Brecik mám zkaženou diplomku

objednala jsem si modré desky, fakt nádherná modrá, a jim dosel ten potah a misto aby mi zavolali (cislo jsem tam nechavala) a domluvili se se mnou jestli chci jinou modrou nebo co tak me tam prskli matnou černou, ne plátno, takovej potah...nelibi se mi to. Teda zaplatim jenom 200 za dva vytisky a kdybych to nechtela tak uz me novou objednavku nevezmou, tak jsem souhlasila, ale tedka se mi to rozlezelo v hlave a proste tu hnusnou cernou nechci. Sice to budu mit doma jen par dni, ale jsem z toho nestastna Brecik
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 23.5.2007 19:23    Post subject: Reply with quote

Kecko, to chápu. Já bych černou taky nechtěla Embarassed Je to jak na pohřeb Embarassed
A nejde to ještě nějak jinak domluvit? Že by sis to nechala udělat v jiném obchodě třeba?
U jaké to bylo firmy?
Já si ve škole utrhla lísteček s kontaktem na tyhle :
[url]www2.webpark.cz/kniharstvi-kosek/[/url]
sídlí někde na Křížkovského.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Next
Page 20 of 24

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms