sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Přítel a jeho dluhy...
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Thu 5.2.2009 15:07    Post subject: Reply with quote

No jak jde vidět tady, někdy ta láska imho nestačí. Na co je člověku láska, když je protějšek takový? Já mám takového nevlastního strejdu, dluhů milion a manželka to s ním sotva vydrží, už podala žádost o rozvod, tuším... a že to byla láska, až se hory otřásaly...
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Thu 5.2.2009 15:11    Post subject: Reply with quote

le chat jasne ze jeho dlhy sa tykaju aj teba, ked s nim zijes...
ty budes na to tiez doplacat, dokonca ma napadlo prave, ze jedna holka z rodiny zila s podobnym typkom, ale pre zmenu s "podnikatelom", ktory mal dlhy na kazdom rohu, skoncilo to tak, ze zili v jej byte a este po rozchode, jej chodili kopat do dveri a robit dordel veritelia...a to nebola sranda...
takyto chlap je mozno na uzivanie ale na uzivot nie
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
le chat
kočka


Joined: 29 Aug 2007
Posts: 298

PostPosted: Thu 5.2.2009 15:15    Post subject: Reply with quote

Fantagiro wrote:
le chat jasne ze jeho dlhy sa tykaju aj teba, ked s nim zijes...
ty budes na to tiez doplacat, dokonca ma napadlo prave, ze jedna holka z rodiny zila s podobnym typkom, ale pre zmenu s "podnikatelom", ktory mal dlhy na kazdom rohu, skoncilo to tak, ze zili v jej byte a este po rozchode, jej chodili kopat do dveri a robit dordel veritelia...a to nebola sranda...
takyto chlap je mozno na uzivanie ale na uzivot nie


On ale právě zasenení takovej...jeho hlavní dluhy jsou způsobený tím rozvodem. Jeho žena si nechala všechny prachy a on si musel půjčit, aby vůbec měl na jídlo. No a měl různý půjčky v její rodině, který by třeba ani už nemusel platit, ale teď, když se rozvádějí, to její rodiče chtějí samozřejmě zpět.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30734

PostPosted: Thu 5.2.2009 15:24    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Cassie
serendipity


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5388

PostPosted: Thu 5.2.2009 18:08    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Cassie on Fri 6.2.2009 11:30; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
le chat
kočka


Joined: 29 Aug 2007
Posts: 298

PostPosted: Thu 5.2.2009 18:30    Post subject: Reply with quote

Arrow AnaGirl
budu moc ráda za SZ. díky!
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29925

PostPosted: Thu 5.2.2009 19:04    Post subject: Reply with quote

Tak asi záleží na tom, co je pro tebe důležitější. Já si třeba takového chlapa docela dokážu představit a dokážu si i celkem představit, že by mi třeba po ostatních stránkách velmi vyhovoval.
Ale pak prostě musíš počítat s tím, že všechno budeš zařizovat ty. Pokud s takovým člověkem chceš žít, tak je asi třeba ho hlídat jako malé dítě. Jestli na to máš nervy a to ostatní to vyváží, tak to řešení je. Jestli na to nervy nemáš, tak je asi dobré řešení rozchod "dokud je čas".
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8848

PostPosted: Fri 6.2.2009 8:01    Post subject: Reply with quote

le chat, ja mam zase umelce- idealistu. s pouzitelnosti v zivote je uplne stejny, kdyz uz se nahodou jednou za cas rozhodne, ze by si nasel praci, tak to zkrachuje na tom, ze si nezvladne napsat zivotopis. kazdy rok o prazdninach mu prijde od dp praha pokuta za 6-7000kc, ktera mu vystoupa z 50kc za zapomenutou legitku doma, kterou nebyl schopen zaplatit, ackoli mi tvrdil, ze ma zaplaceno.
takze nas vztah obcas muze vypadat dost zvlastne, ja asi vypadam jako komandatorka, kdyz chci, aby neco udelat ted hned a okamzite, kdyz vim, ze potom uz by to samozrejme nikdy neudelal. no a mame hlavne kvuli tmehle vecem prave celkem casto dusno, ale taky ho mam tak rada, ze mi to za to stoji.

a ze je to jeho vec a nedotyka se te to mi prijde nesmysl. z vlastni zkusenosti vim, ze se te to dotyka hodne, treba i neprimo. kazdopadne s tema dluhama bych to zacla nejak resit. nejak ho k tomu dotlacit nebo vymyslet, co dal....on ma stalou praci?
Back to top
View user's profile Send private message  
Skye
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 Nov 2008
Posts: 6766

PostPosted: Fri 6.2.2009 8:56    Post subject: Reply with quote

Taky mně to něco připomíná..Taky jsem u bývalého zažívala něco podobného, absolutní apatii k dluhům a nezodpovědnost v těchto věcích.
Určitě se to týká i Tebe, navíc, když spolu budete bydlet, tak se může stát, že vám jednoho krásného dne zaklepe na dveře exekutor a zabaví vám věci. Sad pak navíc, kdyby jste se vzali, tak si to taky umíš domyslet...

Já vím, že ho opustit nechceš, ale žít v nejistotě, co se kdy vyhrabe na povrch? to budeš mít hodně těžké.
_________________
a na nebi hvězdy svítí
jen aby nakonec přestaly hřát
Back to top
View user's profile Send private message  
le chat
kočka


Joined: 29 Aug 2007
Posts: 298

PostPosted: Fri 6.2.2009 9:48    Post subject: Reply with quote

Arrow lolita
přesně tak...vím, že když to neudělá hned teď, neudělá to nikdy. Teď třeba ztratil úplně všechny doklady, občanku, řdičák, rodnej list, pas...nemá vůbec nic a neřeší to. Už mě to nebaví, jsem tak nasraná, nešťastná, smutná a já nevím co ještě.
jinak s tou pokutou podobně, ba ještě hůř. jednou se mu to vyšplhalo až na neuvěřitelných 80 tisíc. naštěstí to bylo v době, kdy jsme spolu nebyli. jinak bych ho asi zabila.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8848

PostPosted: Fri 6.2.2009 10:07    Post subject: Reply with quote

le chat a jak dlouho jste spolu a jak to planujete do budoucna? podle me bys na nej mela trochu pritlacit nejakym zpusobem. dobry je ho na to nejak navest, aby mel pocit, ze je to vlastne z jeho iniciativy a ty ho v tom jen podporujes. prebrat za nej proste cast zodpovednosti, i kdyz to zni takhle divne...ale dluhy jsou proste neudrzitelny. vyresit pro zacatek ty nejakutnejsi veci, ne vsechno najednou...snad musi existovat zpusob, jak ho popostrcit.
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26214

PostPosted: Wed 7.9.2011 14:06    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 7.9.2011 14:45    Post subject: Reply with quote

mě napadá jenom tolik.. co le chat získá, když ty dluhy platit bude.. evidentně není problém v tom, že by neuměl poslat složenku nebo používat internetbanking..
Bude si platit dluhy a splácet a režie vašeho života bude na tobě.. budeš nasraná, celá tvoje rodina taky..
Protože on sice zaplatí svoje, a třeba půlku najmu, ale už mu nezbyde na benzín, jídlo, zábavu..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8195

PostPosted: Wed 7.9.2011 18:05    Post subject: Re: Přítel a jeho dluhy... Reply with quote

le chat wrote:
Jenže, jak název topicu napovídá...přítel má dost dluhů. U pojišťovny, u kamarádů, na různých pokutách, atd. Ale hlavně, co je nejhorší. Je herec, a je jaksi v životě naprosto nepoužitelný.

asi zasadni na cele situaci je to, ze se nejedna o jednorazovy dluh (at uz hypoteka, pozustatek zkrachovaleho podnikani, porozvodove vyrovnani) ale o dluhy nastradane poruznu a asi i dost bezmyslenkovite a lehkovazne

co by se stalo kdybyted vyhral v loterii a vsechny dluhy poplatil, mzslis ze by se vse vyresilo?

na me to dela dojem tak, ze pokud potrebujes v zivote partnera, s kterym budes chtit resit nektere veci spolecne (bydleni atd), tak je tento naprosto nepouzitelny

pokud homilujes, tak se smir s tim, ze jiny nebude a ze si vse dulezite budes moci poresit sama - kdyz ti to nebude vadit, muze vvam byt spolu fajn
Back to top
View user's profile Send private message  
Ivanka
Quo vadis?


Joined: 03 Feb 2008
Posts: 2927

PostPosted: Wed 7.9.2011 18:12    Post subject: Reply with quote

Nejsem si úplně jistá, zda odpověď po 2,5 letech pomůže Smile
_________________
„Můžeš mě odkopávat, křičet na mě a stejně je mi jasné, že ti chybím.“
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms