sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Prevence rakoviny prsu
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16125
Location: up in the sky

PostPosted: Wed 28.1.2009 20:54    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
chci být člověkem, který se mi nehnusí.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43037

PostPosted: Wed 28.1.2009 21:08    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
culotes
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4774

PostPosted: Wed 28.1.2009 21:12    Post subject: Reply with quote

1. Vysetruje vam gynekolog behem preventivni prohlidky i prsa?
ani na to nikdy nepadla řeč, natož ruka;)

2. Ovladate techniku samovysetreni prsu?
Pokud ano, kdo vas ji naucil a delate ji pravidelne?
Pokud ne, proc ji neumite a nikdy vas nenapadlo se ji naucit a nebo ji povazujete za zbytecnou?

zrovna dneska jsem byla u nové lékařky, ptala se mě, jestli mi gynekolog vyšetřuje prsa, když jsem řekla, že ne, ptala se mě, jestli to dělám sama, taky jsem řekla, že moc ne. prohlídla mě ona, dala mi instrukce a dokonce i brožurku, takže odteď jsem vzdělaná Mr. Green doteď jsem nad tím moc nepřemýšlela, člověk na to nemyslí a nenapadne ho, že by se měl prohlížet.. navíc mám pořád tak nějak zafixovaný, že se to týká jen straších žen, což bohužel není pravda..

3. Vite na co vsechno mate v oblasti prevence rakoviny prsu narok? Vite jaka vysetreni a v kolika letech se delaji? Myslite si, ze je prevence v dnesni dobe dostatecna?
myslím, že není. já sama jsem se s tím dneska u doktora setkala poprvé a to mi letos bude dvacet..
taky si myslím, že se o tom dostatečně nemluví v médiích ani jinde.. prostě obyčejný člověk se s informacemi potká zřídka.
Back to top
View user's profile Send private message  
Aquamarin
kytky 2, meta: 400
kytky 2, meta: 400


Joined: 05 Nov 2007
Posts: 362

PostPosted: Wed 28.1.2009 21:52    Post subject: Reply with quote

1. Vysetruje vam gynekolog behem preventivni prohlidky i prsa?
Vyšetřuje mi je vždy a to sám od sebe.

2. Ovladate techniku samovysetreni prsu?
Ano provádim měsíčně a díky tomu sem si už našla bulku kterou mi museli vyříznout, takže se docela bojim a naučil mě to gynekolog plus časopisy


3. Vite na co vsechno mate v oblasti prevence rakoviny prsu narok? Vite jaka vysetreni a v kolika letech se delaji? Myslite si, ze je prevence v dnesni dobe dostatecna?
Myslím, že od 40 nebo 45 je zdarma vyšetření mamografem každý rok nebo každé dva roky

4. Bojite se rakoviny a citite se ji ohrozene a nebo si ji nepripoustite?
Bojím, máme v rodině tyhle ženské rakoviny:(
_________________
Tohle přežiješ, musíš!
Back to top
View user's profile Send private message  
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Wed 28.1.2009 22:38    Post subject: Reply with quote

1. Vysetruje vam gynekolog behem preventivni prohlidky i prsa?
Zajima me i zda jste ho k tomu musely nutit a sam od sebe je neprohlizel a nebo to bere jako samozrejmou soucast prohlidky atd.
Nevyšetřuje mi prsa a pokud vím, tak ani mamce, která chodí ke stejné gynekoložce jako já. Abych pravdu řekla, jsem za to moc ráda, protože bych se asi stejně nenechala prohlédnout, jelikož jsem co se týče prsou mnohonásobně stydlivější, než když mi má prohlížet spodek.

2. Ovladate techniku samovysetreni prsu?
Pokud ano, kdo vas ji naucil a delate ji pravidelne?
Pokud ne, proc ji neumite a nikdy vas nenapadlo se ji naucit a nebo ji povazujete za zbytecnou?
Řekla bych, že ovládám, i když to možná není 100 %. Pravidelně se jí snažím dělat, ale moc mi to nejde. Četla jsem, že se to má dělat nejlépe pár dní po mns...jelikož si mns dost často odsouvám o měsíc a prakticky měsíc nekrvácím, tak na to zapomenu. Ale sem tam se namátkou vyšetřím.

3. Vite na co vsechno mate v oblasti prevence rakoviny prsu narok? Vite jaka vysetreni a v kolika letech se delaji? Myslite si, ze je prevence v dnesni dobe dostatecna?
Myslím, že v mém věku nemám nárok na nic. Myslím tím bezplatný. Gynekolok by mi asi měl prohlížet prsa, ale jak jsem napsala výše, nedělá to a jsem za to ráda. Myslím, že stačí, když se prohlédnu já a jelikož jsem velký hypochondr, okamžitě bych s čímkoliv k doktorovi běžela, takže si myslím, že samovyšetření stačí.
Prevence je dostatečná pouze v případě, že ženy nekašlou na samovyšetření, které jimmůže zachránit život.
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Thu 29.1.2009 0:36    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29884

PostPosted: Thu 29.1.2009 0:57    Post subject: Reply with quote

1. no, ptá se, jestli to kontroluju a jestli chci vyšetřit, tak říkám, že jo a ne Laughing
2. jo a součástí toho právě je, že se to má dělat pravidelně, to je celkem ten princip, protože pak víš, co tam "má" být a co ne... a mě to právě zase baví Embarassed ale kdybych měla větší prsa, tak by to asi bylo složitější, to nevim
3. no vzhledem k tomu, že nejsem žádná riziková skupina, tak to nesleduju, mám povědomí o tom, že od určitého věku 45-50? je nárok na mamografické vyšetření
4. nepřipouštím si to jako ostatní věci, který stejně nemůžu nijak ovlivnit; teda připouštím tu možnost, ale nestresuju se tím, je to zbytečný a stres zvyšuje riziko rakoviny Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35484

PostPosted: Thu 29.1.2009 8:56    Post subject: Reply with quote

che pro tebe mela byt anketa na samovysetreni varlat Cool

Jinak udajne by prsa mel vysetrovat i prakticky lekar a s gynekologama se nemuzou dohodnout kdo to bude delat tak to radeji nedela nikdo.
Samovysetreni jsem se naucila az ted ve skole, kdy nam oblekli vestu s prsama ve kterych nejaky nador byl a clovek musel spravne prohmatat a najit kde je.
Potom sme se jeste ucili na takovym modelu vysetreni tech varlat. Byly jako zivy Laughing
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16125
Location: up in the sky

PostPosted: Thu 29.1.2009 9:02    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
chci být člověkem, který se mi nehnusí.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13920

PostPosted: Thu 29.1.2009 9:07    Post subject: Re: Prevence rakoviny prsu Reply with quote

1. Vysetruje vam gynekolog behem preventivni prohlidky i prsa?
Arrow Minule ne, ale to jsme na to zřejmě zapomněly obě. Příště jí o to rovnou sama poprosím.

2. Ovladate techniku samovysetreni prsu?
Arrow Ano, naučila jsem se to podle brožurky, a pak mi to ukazovala doktorka, když jsem měla nějaký problémy.

3. Vite na co vsechno mate v oblasti prevence rakoviny prsu narok? Vite jaka vysetreni a v kolika letech se delaji? Myslite si, ze je prevence v dnesni dobe dostatecna?
Arrow Tak to nevím. A ta prevence obecně asi není dostatečná, protože spousta doktorů i ženských na to prostě zapomíná. A taky jsem slyšela, že třeba na mamograf se čeká docela dlouho...
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14087

PostPosted: Thu 29.1.2009 10:21    Post subject: Reply with quote

Koogi wrote:
Myslik a kdo to teda "kontroluje", kdyz ne gynekolog? ja jen, kdo by to teda mel nahmatat, kdyz gynekolog ti to nedela a ani te nenapadlo, ze by mel.


chlap, co tě má ošmatanou, ne? mně aspoň bulku našel přítel. řekla bych, že dlouhodobé šmatání na prsa je ta největší odbornost. pak víš, co tam patří a co ne.

1. nevyšetřuje.
2. ano, a měla bych to i dělat, ale jsem prase líný, tak na to vždycky zapomenu a vzpomenu si na to v té nejnevhodnější době (tj. před nebo při menstruaci). teď mám akorát vhodnou dobu, tak jestli na to do večera nezapomenu, tak to i udělám.
3. prevence dostatečná neni, když většina gynekologů neprohmatává. jinak po 45 letech má snad ženská nárok na vyšetření na mamografu jednou za dva (?) roky. a jak tu někdo psal, tak je naprosto dementní, že se na ty vyšetření strašně dlouho čeká. cca měsíc.
4. nebojim zatim, protože chodim pravidelně na vyšetření, takže když mi něco najdou, tak to najdou včas.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nefertite
kytky 6, meta: 10250
kytky 6, meta: 10250


Joined: 10 Sep 2007
Posts: 10074

PostPosted: Thu 29.1.2009 10:22    Post subject: Re: Prevence rakoviny prsu Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by Nefertite on Sat 21.8.2010 0:20; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Thu 29.1.2009 11:07    Post subject: Re: Prevence rakoviny prsu Reply with quote

1. Ano, vždy nebo skoro vždy, ted si to přesně nevybavuju.
2. Ne
3. Tuším mamograf od 40 nebo 45, mamka chodí pravidelně.
4. Riziko beru na vědomí, ale že bych se bála extremně, to ne.
Back to top
View user's profile Send private message  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 37704
Location: Praha

PostPosted: Thu 29.1.2009 12:22    Post subject: Re: Prevence rakoviny prsu Reply with quote

1. ne, nikdy (vlastne ani nevim, jestli to delat ma sam od sebe nebo jen na pozadani-kazdopadne ja jsem mu nerikala)
2. jen teoreticky a v dost hrubych obrysech, nikdy jsem to nezkousela, stejne si myslim, ze bych sama na sobe nic nevyzkoumala
3. mamograf od 45, jednou rocne myslim.. prevence dostatecna neni, kdyz ty doktori na to takhle kaslou. mame mela problem a vsechno se to strasne tahlo, dohromady snad tri mesice nez ji teda sdelili, jak to je a neni
4. moc se nebojim, z nejakyho duvodu urcite min nez jinych druhu rakovin Embarassed
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13920

PostPosted: Thu 29.1.2009 14:25    Post subject: Reply with quote

Jeste bych prihodila otazku zda se rakoviny bojite a citite se ji ohrozene a nebo si ji nepripoustite?
Poté, co jsem jí jednu dobu dost řešila, už na to spíš nemyslím. Přístup doktorů mě docela dostával, když jsem někam přišla, úplně vyděšená a oni mi řekli něco ve stylu "ježiši, holčičko, ve tvym věku to nic nebude" a předávali si mě jako horkej brambor, protože jednomu se na tom něco nezdálo, druhej to ignoroval, atd. Bylo mi asi 13, opravdu mi nic vážnýho nebylo (myslim, doufám) a já tu kapitolu uzavřela tak, že k těm debilům mě už nikdo nikdy nedostane Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms