sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Sauna
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rozárka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 15 Jan 2007
Posts: 4378
Location: Česká republika

PostPosted: Sat 17.1.2009 21:25    Post subject: Reply with quote

Jéé Choc, to je báječné téma Smile Mě k sauně přivedla mamina asi před dvěma lety a od té doby se snažím chodit pravidelně.. Ale zkoušela jsem zatím jen klasickou saunu. Představuje to pro mě hlavně relax a odpočinek, silnější imunitu nějak nepociťuju. Ale na pokožku to pomáhá. Nosím sebou takovou tu drbací rukavici, protože mě šimrají ty kapičky vody a potu a to je ten nejlepší peeling.
Back to top
View user's profile Send private message  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 37706
Location: Praha

PostPosted: Sat 17.1.2009 22:37    Post subject: Reply with quote

tak ja jsem byla ted a schvalne jsem poprvy zkusila tu studenou relax mistnost a musim rict, ze to nebylo vubec spatny a ten rozhovor s jiricnou se mi tam cetl krasne Very Happy
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19592

PostPosted: Sat 17.1.2009 22:51    Post subject: Reply with quote

Rage - sauna klasická je suchá sauna, kde je horký vzduch, pára je taková větší komůrka plná páry. Jsou tam taky ty schody, ale ležíš v horké páře - jinak je to stejné.

U nás je pára i sauna dohromady, jakože si zaplatíš jednou a je jedno kam vlezeš. Ale já jen do páry (a přítel taky) a chodíme teda jen na společné Embarassed mně to totiž vůbec nevadí.

Většinou tam jsou dvě tři ženské a tak pět šest chlapů. U toho saunování tu nahotu nějak nevnímám, jen jednou jsem koukala na chlapíka, co byl celý oholený - úplně všude, tak mi to příšlo takové legrační.

Navíc, já si v sauně sundám brýle, takže skoro nic nevidím, tím pádem nabývám dojmu, že ani ostatní nic nevidí a tak se nestydím Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26565

PostPosted: Sun 18.1.2009 11:53    Post subject: Reply with quote

A jak je to teda s tim oblecenim/neoblecenim? Musi tam byt clovek nahej? Smile Co mame paru v bazenu, tak tam se chodi v plavkach, protoze je to soucast te plovarny, ale nevim jak je to nekde, kde je jen sauna/para?
Back to top
View user's profile Send private message  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 37706
Location: Praha

PostPosted: Sun 18.1.2009 12:16    Post subject: Reply with quote

v pare jsem zazila lidi v plavkach, ale v saune nikdy. tam prijdou vetsinou vsichni vic nebo min zamotany do prosteradla a potom se treba odmotaji a jenom na tom prosteradle lezi, jak kdo. ja si to vetsinou posunu do pasu, ukazovat prsa mi nejak neva Laughing v plavkach do sauny urcite ne.
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sun 18.1.2009 13:52    Post subject: Reply with quote

spanish.eyes wrote:
a to ja naopak rada sama, vubec, kdyz se vypravuju do fitka a tam pak jdu do virivky, sauny a solarka za odmenu, tak se prave nejvic tesim na to, jak budu sama a nikdo na me nebude mluvit Embarassed


presne, presne, presne

a nesnasim lidi, kteri si mysli, ze kdyz jsme spolu zavreni v saune, musime se spolu i bavit...vetsinou kydy o nicem z jejich strany, ze strany moji hmmm, ja, aha...chtela bych byt tak asertivni, abych dokazala rict, at jsou zticha Embarassed Laughing

jinak jsem vypozorovala, ze nekteri lide chodi do posilky a pak si zajdou na jeden cyklus do sauny. A to treba trikrat tydne. Zajimalo by me, jestli to ma nejakej efekt, krome toho, ze je prijemne po cviceni.

a nemate nekdo saunu doma? ja jsem nedavno zjistila, ze nasi znami ji maji ve sklepe, tak jsem z nich vytahla vsechny mozne informace. To musi byt bomba mit vlastni saunu Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18389

PostPosted: Sun 18.1.2009 13:58    Post subject: Reply with quote

podle me kdyz si zacvicis a das si saunu, tak ty svaly potom prohrejes a ony se uvolni a pak druhy den tolik neboli...
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 37706
Location: Praha

PostPosted: Sun 18.1.2009 14:00    Post subject: Reply with quote

to ja casto po cviceni jdu treba jenom na jeden ten cyklus, jak pises, jen tak, ze se chci nahrat. vlastne to takhledelam mozna i castejc, nez ze bych sla fakt na ty tri cykly a jeste mezi tim polehavala Embarassed ale je teda pravda, ze kdyz si to v tom fitku chci komplet uzit, jak cviceni, tak ten wellness, tak musim pocitat tak tri hodky pomalu Embarassed
a se mnou si zatim nikdo v saune povidat nechtel, protoze prave tam byvaji lidi tak nejak po dvojicich a krafaji spolu.
ed-jo a tu saunu ve sklepe byc taky strasne chtela, to je muj sen. dokonce kdyz jsem si o tom cetla, tak to ani nemusi vyjit extra draho, protoze staci malinka.
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sun 18.1.2009 14:12    Post subject: Reply with quote

ja jsem prave kdysi cetla, ze se nema kombinovat sauna a cviceni, ale uz nevim proc (asi ze se tim cvicenim organismus vycerpa, nevim, nechci kecat). Do sauny chodim zvlast, kdyz nejdu cvicit, ale spis prave kvuli tomu casu, protoze tolik ho nikdy najednou nemam, abych si poradne zacvicila a pak jeste poradne zasaunovala.

ta domaci sauna me prave taky prekvapila, ze to neni az tak drahy, jak jsem si myslela Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19592

PostPosted: Sun 18.1.2009 17:15    Post subject: Reply with quote

Choco - nemá se kombinovat sauna cvičení v tomhle pořadí (opačném než to provozuje Spanish), protože po saunování by měl být oragnismus v klidu.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sun 18.1.2009 17:24    Post subject: Reply with quote

Aha, diky. Stejne si to ani nedovedu predstavit, jit po saune cvicit. Ja jsem vzdycky tak krasne malatna, akorat zalezt do postele nebo na gauc do deky Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19592

PostPosted: Sun 18.1.2009 17:27    Post subject: Reply with quote

Chocolate wrote:
Aha, diky. Stejne si to ani nedovedu predstavit, jit po saune cvicit. Ja jsem vzdycky tak krasne malatna, akorat zalezt do postele nebo na gauc do deky Smile


Teď jsem koukala na netu na po cvičení je sauna doporučována, ale taky se doporučuje tak hodinku dvě počkat, až se organismus zklidní. Ono asi taky záleží jaký trénink - osobně si neumím saunu hned po hodině aerobiku představit, to by se mnou asi seklo. Ale na regeneraci organismu a svalů je prý geniální.
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20108

PostPosted: Sun 18.1.2009 17:32    Post subject: Reply with quote

U nás ve Factory myslím dokonce mají slevu na saunu když jdeš po cvičení.
Back to top
View user's profile Send private message  
JÁjenJÁ
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7327
Location: doma :)

PostPosted: Sun 18.1.2009 18:26    Post subject: Reply with quote

Chodím do sauny hodně často - jednak je to pro mě užasná relaxace, jednak mám po tom břicho jak přistávací dráhu Laughing .
nejčastěji chodím do infra.
pro Chocolate a ostatní koho to uajímá : Je to taková menší kadibudka pro jednoho, je vytopená jen na 60 stupnů, ale otepluje se postupně. když jsem tam byla poprvé, byla jsem zezačátku skoro zklamaná, protože mi tam byla zima Laughing doporučená doba je 40 minut asi a lezete v podstatě do studené a postupně se otepluje. Já se začala potit až po 30 minutách, jenže pak to šlo fakt po litrech Laughing když jsem se následně zvážila byla jsem o 3,5 kg lehčí ( samozřejmě s prvním napitím to jde nahoru, ale měla jsem púříjemný pocit, kolik bordelu jsem ze sebe dostala).
Do klasické chodím taky ráda, ale jezdím do Brna do hotelu Santon (http://www.infinit.cz/service.php?centrum=brno)
jenže tam je společná, takže občas tam narazí i na chlapy, z čehož moc nadšená nejsem.
Páru moc nemusím, mám pocit, že se tam dusím
_________________
Sebeláska je jediná láska, která trvá navěky

O. Wilde
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26565

PostPosted: Sun 18.1.2009 18:28    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 2 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms