sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Bio, eko, fair trade, zdravá výživa
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Wed 14.1.2009 21:42    Post subject: Reply with quote

jj, pamatuješ si na tu kauzu v Intersparu?tu přesně myslím...jejich výrobky byly něco jako tesco výrobky a nechali je označovat jako bio, protože splnily jednu bio podmínku.bylo to docela směšný, když těch podmínek je mnohem více. od té doby si dávám opravdu pozor a kupuji jen ověřené výrobky
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Wed 14.1.2009 21:47    Post subject: Reply with quote

Zárukou jsou maličký biopotraviny, tam je to fakt 100% jistota. Drtivá většina eko zemědělců dává svojí produkci jen tam a nebo prodávají přímo na svých farmách.
Pak jsou takové ty bio řady výrobků v obchodních řetězcích (jako má Tesco, Plus atd) a těm já už tolik nefandím (ale třeba ty vajíčka jinde tady bohužel neseženu).
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Wed 14.1.2009 22:04    Post subject: Reply with quote

No nevím, mě to celý přijde jako habaďůra na lidi. Zní to dobře, je to IN, tak hrrrrr na biovýrobky. Ale ať si každej jí, co chce...jen mi to celý přijde přehnaný, to je celý.

Mimochodem, existují třeba nějaký testy nebo výzkumy, které by prokázaly, že nebio výrobky tělu škodí? Třeba nějaké porovnání u člověka, který jedl bio výrobky a u člověka, který je nejedl? Je to nějak podložený a dokázaný?
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18434

PostPosted: Wed 14.1.2009 22:10    Post subject: Reply with quote

pam wrote:
No nevím, mě to celý přijde jako habaďůra na lidi. Zní to dobře, je to IN, tak hrrrrr na biovýrobky. Ale ať si každej jí, co chce...jen mi to celý přijde přehnaný, to je celý.

Mimochodem, existují třeba nějaký testy nebo výzkumy, které by prokázaly, že nebio výrobky tělu škodí? Třeba nějaké porovnání u člověka, který jedl bio výrobky a u člověka, který je nejedl? Je to nějak podložený a dokázaný?

tak třeba se prováděly testy, že už po týdnu vymizely u dětí z moči pesticidy, když jedly bio
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28436

PostPosted: Wed 14.1.2009 22:11    Post subject: Reply with quote

pam, tak treba zrovna nedavno jsme se s mamkou bavily, ze jak se strkaji do potravin antibiotika, resp. jak krmi kravicky apod. antibiotiky a podobnyma lahudkama, tak se lidsky telo proti nim stava rezistentni a vymizely nejaky onemocneni (pry zanet vajecniku treba), ale tolik jich pribylo, ze "to nepamatuju" (rikala mamka)
tyhlety skodlivy ucinky jsou prokazatelny az po dlouhy dobe, ale tak uz jen zvyseni neplodnosti, vice nemoci atd atd., tak na tom ty spatny potraviny budou mit podil

me v cr stve, jak malo je tu fair trade potravin, vzdycky, kdyz prijedu do francie, tak tam vidim cely regaly a ne jen cokoladu a kafe/caj, ale spoustu dalsich vyrobku, o kterych si tu muzem nechat zdat...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Wed 14.1.2009 22:21    Post subject: Reply with quote

a hlavně zatím mi to příjde celkem drahé Sad alespoň mně. hodně lidí by si ráno dopřávalo bio, ale prostě plno lidí nemá na l džusu za 60 a na rýži za 50 Kč Confused vím že je to otázkou priorit, ale i tak mi to příjde docela nereálné pro naše příjmy
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Wed 14.1.2009 22:25    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Sat 13.6.2009 19:42; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28436

PostPosted: Wed 14.1.2009 22:29    Post subject: Reply with quote

ja myslim, ze to tady zas tak stejny nebude...ve francii to je uz x let, ty potraviny jsou z jejich byvalych kolonii, takze k tomu maji mnohem bliz a hlavne maji mnohem vetsi pocit "musime jim pomoct"
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Wed 14.1.2009 22:34    Post subject: Reply with quote

pam wrote:
No nevím, mě to celý přijde jako habaďůra na lidi. Zní to dobře, je to IN, tak hrrrrr na biovýrobky. Ale ať si každej jí, co chce...jen mi to celý přijde přehnaný, to je celý.

To uz tu pises asi po treti:) Porad dokola to samy. Vzdyt tomu never a jez si co chces:)
Spatny je, kdyz si lidi mysli, ze jde jen proste o tu biopotravinu samotnou. Ale tak to neni, je to proste opravdu neco jako filosofie. Vsechny ty vyrobky se vyrabeji nejen bez chemickyho sajrajtu, ale taky s uplne jinym pristupem lidi. Takze biopotravina je nejen ze zdravotniho hlediska hodnotnejsi, ale vznikla za podminek v souladu s prirodou (jezis to zni hrozne, ja vim:)) Nenarusuje zivotni prostredi. Proste je to o mysleni a kdyz myslis tak, jak tu pises, tak to proste asi nemuzes chapat. Coz je skoda, protoze je to hodne podstatny.

green, on se ten sortiment snad postupne zlepsi, ale asi to bude jeste trvat. Nejvyspelejsi z EU je v tomto smeru Italie, jsou tam dokonce na skolach pouze bio obedy a jsou tam i supermarkety, kde je vse bio. U nas je to jako se vsim, za byvalyho rezimu se to vsechno akorat zhorsilo (pristup k prirode v zemedelstvi byl v te dobe tragicky, nikoho to nezajimalo) a predtim to tady nebylo. Takze v jinych zemich to ma daleko starsi historii a odtud ta nase "zabrzdenost". Ale i tak jsme na tom dobre oproti ostatnim statum EU co naskocily s nama...

Ceny se jen tak nesnizi, protoze naklady eko zemedelcu jsou mnohem vyssi nez v konvencnim zemedelstvi. Vyresit by to mohlo leda zvyseni dotaci, ktere jsou ale v pomeru s EU vcelku na stejne urovni.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Thu 15.1.2009 8:38    Post subject: Reply with quote

Koogi: já to moc dobře chápu, jenže na tom, co Pam píše, je taky dost pravdy. Když se podívám na ty BioCafé, co teďka po Praze hodně vznikly, ono to vypadá tak jako trendy a cool a kdo tam chodí? Já tam takový ty "alternativní" lidi moc neviděl, choděj tam frikulíni z velkejch kanclů, protože ty jediný na to maj. Jednou jsem to zkusil (možná jsem zrovna měl smůlu, nevím). Bageta byla okoralá, salát vypadal unaveně a stálo mě to o polovinu víc, než kdybych šel vedle do mexický restaurace. A najedl bych se tam víc.

Chápu, že ekozemědělci maj vysoký náklady, ale nemůžu se zbavit dojmu, že pokud by to zrovna nebylo "v módě", tak by prostě velmi rychle zkrachovali. Blíží se ekonomická krize a takovýhle svýho druhu výstřelky bude podle mě to první, co lidi přestanou kupovat... Konkurenční boj se přitvrdí a bude po ptákách.
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25306

PostPosted: Thu 15.1.2009 8:46    Post subject: Reply with quote

U mamky v obchodě prodávají bio maso..stojí asi 3x tolik co normální a prý to nikdo nekupuje.. Embarassed Chodí tam nakupovat hlavně maminky s dětma, důchodci a Ti si prostě dva plátky masa za 5-6 stovek (tu cenu jsem možná přehnala) fakt nekoupí Embarassed
Mě by ale zajímalo jestli to maso třeba jinak chutná.. Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Skye
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 Nov 2008
Posts: 6766

PostPosted: Thu 15.1.2009 9:45    Post subject: Reply with quote

Moc jsem Pam neporozuměla Tvým názorům a argumentům..
Ale myslím, že je to jen tím, že nemáš dost informací, a neviděla jsi ještě jak to vypadá v obyčejné farmě, kde si zvířata skáčou téměř po hlavě, mají tak málo prostoru, že se nemůžou ani podrbat a co je to pást se venku, o tom se jim jen zdá.
Nemluvě o tom, čím jsou krmený.
Jak jsi psala, že by Tě zajímaly přímé výsledky v provnání..
No člověk když nemá informace, si ani neuvědomuje, že jí kuře který bylo vyhnaný hormonama, aby rychleji vyrostlo, a preventivně nacpaný antibiotikama.
A pak se to na lidským organismu odrazí tím, že je při nemoci vůči antibiotikům imunní.
To je jen jeden z mála příkladů..
Back to top
View user's profile Send private message  
Skye
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 Nov 2008
Posts: 6766

PostPosted: Thu 15.1.2009 9:47    Post subject: Reply with quote

A už vůbec nerozumím, že pro někoho jíst výrobek v bio kvalitě je modní výstřelek Shocked
Back to top
View user's profile Send private message  
Skye
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 Nov 2008
Posts: 6766

PostPosted: Thu 15.1.2009 10:04    Post subject: Reply with quote

http://www.kentuckyfriedcruelty.com/

http://slunecna.rajce.idnes.cz/Slunecna_od_Zity/
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Thu 15.1.2009 10:13    Post subject: Reply with quote

Pokud "bio" neni "trendy", tak pak nechapu, proc se s tim roztrhl pytel takovym zpusobem, ze krome potravin uz jsou bio sampony, bio matrace, bio obleceni, bio nadobi a milion dalsich bio veci. Je v tom penezni potencial, tak proc to nevyuzit.
Navic se na bio nalepce spousta podnikatelu prizivuje a prestoze si koupite treba pytlik bio rajcat, tak neni zaruka, ze jsou pestovany "ekologicky", tohle plati hlavne na bio restaurace.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Next
Page 2 of 15

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms