sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
vztah s cizincem
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Cassie
serendipity


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5388

PostPosted: Mon 24.11.2008 13:48    Post subject: Reply with quote

No ja s mati taky mluvim cesky a to jsem se tady ani nenarodila (i kdyz ona na me mluvi rusky, vetsinou odpovidam cesky, ne ze bych nechtela rusky mluvit, ale je to dost tezky se najednou prepnout na jiny jazyk...aspon pro me) Nekdy mivam nejaky zablesky a zacnu mluvit rusky, ale vetsinou mi to moc nejde. Ovsem kdyz se dyl (aspon par dni) vyskytuju v ruským prostredi, zacnu automaticky mit primarni rustinu, premyslet v rustine a tak.

Co se tyce mych deti, ja s nimi budu rozhodne mluvit cesky, ale chci aby moje mama s nima mluvila rusky, protoze jinak se se zbytkem my rodiny nedomluvi. Protoze vsichni mluvi rusky a jeste pulka z nich bydli v nemecku a mluvi nemecky a rusky. Ale zas je fakt ze by je stejne moje dite videlo parkrat do zivota, tak to neni zas takovej problem.

Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Mon 24.11.2008 13:50    Post subject: Reply with quote

no ale kdyz si byla mala tak na tebe mluvila jak ? nebo resp. mluvila na tebe rusky vzdycky ?
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
Cassie
serendipity


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5388

PostPosted: Mon 24.11.2008 17:54    Post subject: Reply with quote

No ja jsem se do CR prestehovala pred 8 lety. A mluvila na me vzdycky rusky.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Mon 24.11.2008 18:18    Post subject: Reply with quote

hm, z toho je asi vidět, že ne mluva maminky a tatínka, ale mluva ostatního prostředí, udělá to, že dítě chce mluvit tím jazykem. myslím.To je asi pravda, no. Ideální by bylo, aby dítě chodilo do český školy v cizím státě nebo naopak. Nebo na český kroužky, aby se stýkalo s českými vrstevníky. Těm odmlouvat nebude, a taky s nimi stráví ten čas intenzivněji..Smile to by možná řešení být mohlo..Smile

protože mamka mojí kámošky je polka, polsky doma mluví, ale kamarádka si z toho stejně pamatuje jen pár slov. a to do polska hodně jezdili. prostě se mi zdá, že ne rodina, ale fakt to vnější prostředí děcko formuje-škola, kroužky, kamarádi...

to samé s mým spolužákem ze střední, byl z ameriky, ale mluvil pořád, prostě pořád česky, i se svou anglickou maminkou, protože říkal, že je pro něj těžký celej den kecat česky, a pak přijít domů a říct mamce něco v angličtině...protože by musel přemýšlet, kdežto "ahoj" řekne přes den ve škole asi padesátkrát, tak nač to večer doma měnit...přitom oba jazyky uměl perfektně. ale když celý den mluví jedním, proč používat druhý, když si s jedním vystačí, a mamka mu rozumí i česky. i když jí to asi teda štve.

právě si myslím, že to s rodiči moc nepomáhá, nebo teda se to musí udělat tak, aby mluvili na dítě v tý češtině oba, a intenzivnějc..přijde mi to šíleně náročný, pže dítě si stejně vždycky vybere jazyk, kterým mluví častěji.. tak právě snad hedině nějaké české komunitní kroužky nebo tak..bych to řešila já..prostě něco, kde bude MUSET mluvit česky, jinak mu ostatní nebudou rozumět. a v tom to myslím je, jinak dítě nemá důvod, proč mluviltjazykem, který používá míň a je pro něj tedy těžší.
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Mon 24.11.2008 19:33    Post subject: Reply with quote

kenz Arrow Takže už je to vážné? Very Happy Super, mám radost!
K tomu mluvení na děti, já bych na dítě chtěla mluvit česky, bylo by mi líto, že má matku Češku a neumí její jazyk.
Jinak znám jen pána z Colorada, co tu žije asi 5 let s českou přítelkyní a umí úplně skvěle česky-fakt ho obdivuju! Praise Ale říkal, že ty rozdíly jsou velké a že za rodinou se dostane tak jednou za dva roky Sad
A pak ještě pána, co má Američanku, ti už jsou svoji a myslím, že jim to klape, mají asi 3 děti, ale často chodí do společnosti a tak.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Mon 24.11.2008 19:36    Post subject: Reply with quote

pamatuje jen par slov ? to je divny ne ? to me spis uz prijde ze to je spis tak jak napsala AG - ze pak jak jsou zas v prostredi toho druhyho jazyka tak na nej proste najedou.....prakticky nemluvit - resp nedomluvit se ani jazykem svych rodicu me prijde snad az skoro nemozny u dvoujazycnych rodin Myslik

co se tyce odlisnosti kultur - prijde mi ze to je asi podle toho jak moc si to kdo bere a jak je prizpusobivej, nektery veci musej lizt na nervy strasne ale v ramci evropy si myslim ze to musi byt vetsinou vicemene jeste snesitelny, problem bych videla spis v jinych nabozenstvich pak
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 24.11.2008 19:43    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Mon 24.11.2008 19:51    Post subject: Reply with quote

tak zase pokud dite vyrusta v zahranici tak bych ho dala jen maximalne na ten krouzek pokud by byl nejakej k dispozici, do skoly nebo skolky nebo neceho podobnyho bych ho dat nechtela, protoze musi umet bezchybne jazyk hlavne tam kde pobyva delsi dobu
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
Cee
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 31 Jul 2008
Posts: 4951

PostPosted: Mon 24.11.2008 20:08    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by Cee on Thu 28.7.2011 11:47; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18433

PostPosted: Mon 24.11.2008 20:11    Post subject: Reply with quote

tak já z bilinguální rodiny jsem, do 5let jsem česky neuměla, učila jsem se pak právě od 5 let sama "odposlechem" a dneska čeština 100% převládla a mluvím česky líp než podstatná část rodilých mluvčích Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Mon 24.11.2008 20:16    Post subject: Reply with quote

já jsem také z bilinguální rodiny, česky jsem se učila cca stejně a ve stejném věku jako Ruth.myslim že se to na mně podepsalo opravdu moc, protože mi nedělá problém komunikovat plynule v ITA,RJ,AJ a když na to příjde a nechá mně někdo týden mezi němcema, tak budu zase plynule mluvit i NJ. je to fakt mazec, učím se jazyky fakt hrozně rychle. a potvrdila jsem si to v Itálii, přijela jsem tam na stejnou se dvěma holkami a uměla jsem mluvit o hodně dřív.takže myslim že se to opravdu na člověku podepíše

a o cizincích?měla jsem itala, no comment.
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Mon 24.11.2008 20:17    Post subject: Reply with quote

Ruth, to jsem ani nevedela Smile

Exi, no asi to je vaznejsi, akorat se musime rozhodnout, v jake zemi ted zustat Embarassed
_________________
Everything can be taken from a man or a woman but one thing: the last of human freedoms to choose one’s attitude in any given set of circumstances, to choose one’s own way. - Viktor E. Frankl
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8188

PostPosted: Mon 24.11.2008 22:07    Post subject: Reply with quote

s tim vzdorem v puberte se to asi neda brat jako obecne pravidlo - proste v puberte deti vzdoruji a odmitaji s rodici mluvit ikdyz mluvi vsichni treba cesky Laughing
zalezi asi havne na tom, jaky vztah si rodic s ditetem udela a aby dite melo chut s rodicem komunikovat a pak s nim bude urcite mluvit jeho jazykem, taky pokud dite zaujme ceska kutura (pohadky, knizky apod...)

ja bych mozna sla i tou cestou, ze bych trosicku uprednostnovala jazyk, kterym mluvi jen jeden rodic tak, ze bych prave knizky a pohadky diteti davala hlavne ty ceske

ale znate o, i matematik muze mit dite s kuli z matematiky, takze rodice sice maji mit snahu poskytnout diteti co nejlepsi moznosti, ale stoprocentne to ovlivnit nemuzou a tak by se tim hlavne nemeli trapit a davat si vycitky (da se to? Laughing )
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Tue 25.11.2008 8:58    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13897

PostPosted: Tue 25.11.2008 12:16    Post subject: Reply with quote

Taky znám bilingvní děti. Jedna známá si vzala Švýcara, mluvěj spolu anglicky, tatínek mluví na děti německy a maminka česky. Děti zvládaj všechny tři jazyky a plynule přepínají, když se baví zároveň s mámou i tátou. Akorát němčina se jim prý nelíbí Laughing Mají díky tomu jazykovej cit, i když někdy patlaj novotvary. Například rybička Arrow fishka
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms